Elif odcinek 488: Arzu daje Umitowi ultimatum! Wybaczy mu, jeśli ten zabije Elif i Melek! [Streszczenie + Zdjęcia]

488: Akcja odcinka rozpoczyna się w rezydencji Karapinara. Asuman bierze laptopa oraz miskę popcornu i rozsiada się wygodnie w salonie. „Och, myślałam, że już nigdy nie będę sama w domu” – mówi z ulgą dziewczyna. – „Jak tu spokojnie bez tej wariatki Arzu. Wreszcie będę mogła pooglądać swoje ulubione seriale”. W tym momencie rozlega się dźwięk przekręcanego klucza w drzwiach. „Och, że też musiała wrócić…” – szepcze z niezadowoleniem Asuman. Po chwili orientuje się jednak, że to nie Arzu, tylko… Umit!

„Jak udało ci się otworzyć drzwi?” – pyta służąca. – „Co tu robisz?”. „Gdzie jest Arzu?” – pyta Umit. „Nie ma jej tutaj. Lepiej stąd odejdź”. „Gdzie jest Arzu?” – powtarza mężczyzna, przybierając groźną minę. – „Powiedz mi!”. „Nie słyszysz, co mówię? Nie ma jej tutaj! Nie jest to dla ciebie jasne? Skąd mam wiedzieć, gdzie jest Arzu? Odejdź stąd teraz!”. Asuman wskazuje na drzwi, ale Umit chwyta jej rękę i wykręca. „Co ty robisz?! To boli!” – krzyczy dziewczyna. „Gdzie jest Arzu?!”. „Nie wiem, gdzie jest i nie wiem, kiedy wróci! Ratunku! Pomocy! Puszczaj mnie!”.

Umit zaciąga Asuman do pokoju, który niegdyś zajmowała Gonca. „Co ty robisz?! Czego chcesz ode mnie?!” – pyta oburzona siostra Inci. „Już ci to powiedziałem” – oznajmia Umit. „A ja powiedziałam ci, że nie wiem, gdzie jest! Chyba wyraźnie ci powiedziała, że cię nie chce!”. „Nie pomagasz mi, więc się zamknij”. Mężczyzna opuszcza pokój i zamyka drzwi na klucz! „Co ty robisz?! Nie możesz mnie tu zamknąć!” – krzyczy Asuman. – „Otwieraj drzwi!”. Umit schodzi na dół, z barku wyciąga butelkę wina i bierze do rąk stojące na biurku zdjęcie Arzu.

Akcja przenosi się do rezydencji Emiroglu. Dziewczynki nie chcą jeść kolacji i wracają do swojego pokoju. „Byłam bardzo zestresowana. Nie chciałam, żeby wymsknęło mi się choć jedno słowo” – tłumaczy Inci. „Ja także się boję” – oznajmia Elif. – „Pamiętam słowa pana Yusufa o tym, co może nam się przytrafić, jeśli nie zachowamy milczenia”. „Elif, dlaczego nie powiemy twojej mamie, co naprawdę się z nami stało?”. „Nie, Inci. Nie możemy tego zrobić…”. W tym momencie do pokoju wkracza Melek, która pod drzwiami podsłuchiwała całą rozmowę dziewczynek. „Co naprawdę się stało?” – pyta stanowczo kobieta. – „Dlaczego nie chcecie powiedzieć prawdy?”.

„Ponieważ pan Yusuf nas o to poprosił” – wyjaśnia Elif. „Co takiego powiedział?” – pyta Melek. „Eee… Kiedy się zgubiłyśmy, pan Yusuf nas znalazł i zapytał, czy wyobrażamy sobie, co mogłoby się z nami stać, gdybyśmy trafiły na złego człowieka, który na przykład porwałby nas…”. „Na pewno niczego przede mną nie ukrywacie?”. „Nie ukrywamy niczego, mamo”. Akcja wraca do rezydencji Karapinara. Umit kończy pić butelkę wina, gdy nagle drzwi wejściowe się otwierają i do środka wchodzi Arzu.

„Jak dziwnie? Nie ma światła?” – pyta kobieta i naciska na włącznik. Światło zapala się. „Dzień dobry” – mówi Umit bełkotliwym głosem i wstaje z podłogi. „Co do diabła tu robisz?! Możesz mi to wyjaśnić?!”. Umit staje naprzeciwko swojej ukochanej i oznajmia: „Jaka jesteś piękna…”. „Po co tu przyszedłeś?! Chcę, żebyś opuścił mój dom w tej chwili!”. „Nigdzie nie pójdę! Nie możesz pozbyć się mnie tak łatwo!”. „Wiesz doskonale, że nasza przygoda już się zakończyła. Nie utrudniaj tego bardziej. Zrozum wreszcie, że nie chcę cię więcej widzieć!”. „Arzu, ja nie mogę żyć bez ciebie. Naprawdę cię kocham. Proszę, wybacz mi. Zrobię, co tylko zechcesz”.

„Całymi dniami myślę o tobie” – kontynuuje Umit. – „Nie mogę zapomnieć o twoim spojrzeniu i twoim uśmiechu. Jestem zgubiony bez twojej miłości. Proszę, wróćmy do siebie. Bądźmy razem. Jest tyle sytuacji, przez które razem przeszliśmy. To nie może się tak po prostu skończyć. Nadal mamy wiele do zrobienia, więc pójdźmy naprzód”. „Chyba zapomniałeś, że to była tylko gra” – stwierdza Arzu. – „To nigdy nie była historia miłosna. To się skończyło, zrozum to!”. Mężczyzna ze wściekłością rozbija butelkę po winie o balustradę. Następnie staje naprzeciwko Arzu i przykłada sobie ostry odłamek butelki do szyi!

„Chcesz, żebym naprawdę zniknął?” – pyta Umit. – „Poderżnę sobie gardło i zostawię cię w spokoju na zawsze”. „Umit, zostaw to” – prosi Karapinarówna. „Sama powiedziałaś, że nie chcesz mnie więcej zobaczyć”. „Umit, wystarczy tego. Jeszcze się zranisz”. Mężczyzna chwyta ukochaną za rękę i przykłada jej dłoń do szyjki butelki. „Trzymaj to. Chcę, żebyś mnie zabiła!” – oświadcza doradca Selima. „Umit, jesteś szalony?! Przestań!”. „Arzu, proszę, zabij mnie. Błagałem cię, ale ty nie chciałaś mnie słuchać. Nie pozostawiasz mi innego wyjścia, jak tylko skończyć z sobą. Bez ciebie nie chcę żyć. Wszystko jest skończone dla mnie…”.

„Nie mam niczego poza tobą” – mówi dalej mężczyzna. – „Chcę być z tobą i żyć dla ciebie, rozumiesz? Powiedziałaś mi, że kiedy koń złamie nogę, najlepszym wyjściem jest zabicie go. Dlatego właśnie ja już nie chcę żyć. Bez ciebie moje serce jest złamane, moja dusza mnie boli. To proste, musisz tylko podciąć mi gardło… Zrób to, a wtedy moje cierpienia dobiegną końca. Zrób to, szybko!”. „Umit, co ty mówisz?! Jesteś szalony?!” – pyta przerażona Arzu i wzywa Asuman. Kobieta nie wie, że jej służąca jest właśnie uwięziona w pokoju.

„Arzu, jestem zamknięta! Nie mogę wydostać się z pokoju!” – krzyczy siostra Inci. „Arzu, zabij mnie. Teraz” – błaga zdesperowany Umit. – „Zrób to w tej chwili, proszę. Później możesz żałować, jeśli mnie nie zabijesz. Jednym ruchem możesz zakończyć moją miłość do ciebie…”. „Przestań gadać głupoty! Jesteś szalony?!” – pyta Arzu i odkłada odłamek butelki. „Widziałaś, nie mogłaś mnie zabić!” – mówi podekscytowany Umit. – „Nadal mnie kochasz, prawda?”. „Jak śmiesz gadać takie głupoty?! Mam już dość tych wszystkich bzdur, które mówisz. Nie chcę cię więcej słuchać! Jak myślisz, jak mogłabym ci po tym wszystkim zaufać? Teraz czuję do ciebie tylko nienawiść! Jeśli masz choć trochę szacunku do samego siebie, nie staniesz więcej przede mną. Mam nadzieję, że nie będzie cię tutaj, kiedy wrócę”.

Kobieta udaje się na górę i otwiera drzwi pokoju, w którym uwięziona jest Asuman. „Wszystko z tobą w porządku?” – pyta służąca. – „Słyszałam twoje krzyki i byłam bardzo zmartwiona”. „Nic mi nie jest” – oznajmia Arzu. „Dlaczego Umit zachowywał się w ten sposób? Co się z nim stało?”. „Był jak szaleniec. Nigdy nie widziałam go w takim stanie”. „Mam nadzieję, że już tu nie wróci. Na samą myśl czuję ciarki na plecach”. „Asuman, nie rozumiem, jak mogłaś go tu wpuścić? Przecież zabroniłam ci tego robić”. „Ale ja go wcale nie wpuściłam do środka. Oglądałam serial, kiedy on nagle pojawił się w domu. Dałaś mu klucz?”.

„Jasne, że nie” – odpowiada Arzu. – „Zejdź na dół i wyciągnij go z domu”. „Co?! To on tu nadal jest?!” – przeraża się Asuman. „Po prostu to zrób!”. „Nie, nie chcę znowu spotkać Umita. Jeszcze mi coś zrobi. On jest szalony!”. „Jego problem nie dotyczy ciebie, tylko mnie. Zejdź na dół i zobacz, czy jeszcze tu jest”. Asuman robi kilka głębokich oddechów, bierze dzbanek do obrony i ostrożnie schodzi na dół. Umita tam już jednak nie ma.

Tymczasem Yusuf rozmawia z Orhanem w antykwariacie. „To wtedy Selim zaczął pracować z Umitem?” – pyta bibliotekarz. „Tak, tuż po śmierci swojego brata, Kenana Emiroglu” – odpowiada adwokat. „Myślisz, że może mieć coś wspólnego z uprowadzeniem dziewczynek?”. „Nie mamy na to żadnych dowodów”. „Po co ktoś taki miałby porywać dziewczynki? Nie wydaje ci się to dziwne?”. „Tak, to dziwne. Umit co prawda jest kryminalistą, kilkukrotnie był skazany za defraudacje i inne oszustwa, ale nigdy za porwanie czy morderstwo”. „Bardzo mnie to martwi. Ani na chwilę nie możemy przestać być uważni”.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Cevahir w swoim gabinecie siedzi nad papierami, gdy nagle rozlega się dziewczęcy głos: „Dzień dobry. Mogę wejść?”. Mężczyzna unosi wzrok znad dokumentów i momentalnie wpada w zachwyt. „Witam…” – mówi właściciel szwalni, robiąc maślane oczy. Kamera przenosi się na jego gościa i widzimy, że jest nim… Feraye! „Przyszłam ubiegać się o wolne stanowisko” – oznajmia dziewczyna. „Naprawdę? Proszę, proszę usiąść… Jestem Cevahir, właściciel tego zakładu”. „Bardzo mi miło pana poznać, panie Cevahirze. Ja nazywam się Feraye”. Mężczyzna i dziewczyna wymieniają się uściskiem dłoni.

„Widziałam pańskie ogłoszenie w gazecie” – oznajmia dziewczyna. – „Chcę poznać oferowane warunki pracy”. „Warunki są standardowe” – odpowiada Cevahir. „Co ma pan na myśli?”. „Praca trwa od godziny dziewiątej do szóstej, a wynagrodzenie wynosi tyle, co minimalna pensja”. „Co? Płaca jest minimalna?”. „Oczywiście nasze pracownice nagradzane są premiami za dobrze wykonaną pracę”. Właściciel wzywa do biura Bahrije. Po chwili była kierowniczka zjawia się w pomieszczeniu. „Chcesz coś do picia?” – zwraca się Cevahir do kandydatki. „Poproszę kawę bez cukru” – odpowiada Feraye. „Bahrije, słyszałaś panienkę. Natychmiast przynieś dla nas dwie kawy”.

Akcja przenosi się do domu Veysela. Mężczyzna i Tulay jedzą właśnie śniadanie. Murat wychodzi ze swojego pokoju. „Siadaj, zaraz zrobię ci herbatę” – mówi kobieta. „Nie, nie będę dziś jadł śniadania” – oznajmia chłopak z ponurą miną. „Siadaj, Tulay przygotowała dla nas śniadanie” – odzywa się Veysel. – „Siadaj i zjedz choć trochę”. „Tato, nie jestem głodny. Lepiej pójdę przygotować towar. Będę czekał na ciebie na zewnątrz”. Murat opuszcza mieszkanie. „Może i wygląda jak mężczyzna, ale zupełnie się tak nie zachowuje” – stwierdza Veysel. „Nie mogłam spać całą noc” – oznajmia Tulay z zatroskaną miną. – „Dużo myślałam i chyba mam pewien pomysł”. „Jaki pomysł?”. „Wczoraj rozmawialiśmy o znalezieniu dziewczyny dla Murata, pamiętasz?”.

„Aha” – potwierdza Veysel. – „I co w związku z tym?”. „Nasza sąsiadka ma córkę w wieku Murata” – oznajmia Tulay. – „Nazywa się Ayla i jest bardzo piękną dziewczyną. Jestem przekonana, że stworzyliby świetną parę z Muratem”. „To dobry pomysł. Przedstawimy ich sobie i zaraz potem wyprawimy wesele”. „Nie żartuj sobie. Lepiej porozmawiaj z Muratem i wybadaj sytuację. Zobaczysz, że stworzą piękną parę”. Akcja wraca do szwalni. Melek wchodzi do gabinetu Cevahira. „Chciał mnie pan widzieć” – mówi mama Elif i nagle zauważa siedząca w pomieszczeniu Feraye. – „Co ty tutaj robisz?”. „Więc się znacie?” – pyta Cevahir. – „Pani Feraye będzie naszą nową pracownicą”.

„Naprawdę? W takim razie gratuluję” – mówi Melek. „Dziękuję. Jestem zaskoczona, że cię tu spotkałam” – odpowiada dziewczyna. „Melek jest tutaj kierowniczą” – oznajmia Cevahir. – „Jeśli nie będziesz czegoś wiedziała, możesz zawsze zwrócić się do niej o pomoc. Melek, przedstaw Feraye innym pracownicom”. Tymczasem Veysel wychodzi na zewnątrz, gdzie jego syn właśnie ładuje towar na samochód. „Posłuchaj, Tulay i ja rozmawialiśmy trochę” – oznajmia mężczyzna. – „Znasz naszą sąsiadkę, panią Gulten? Ma córkę o imieniu Ayla. To bardzo ładna dziewczyna”. „Tato, powiedz mi wprost to, do czego zmierzasz”. „Synu, pomyśleliśmy wraz z Tulay, że moglibyście się ze sobą zapoznać. Jak długo jeszcze chcesz być sam? Chcemy, byś wreszcie założył własną rodzinę. Ty, ona, w przyszłości dziecko…”.

„O czym ty mówisz, tato? Co jest z tobą nie tak?” – pyta Murat. „Zapoznajcie się, co ci szkodzi? To dobra dziewczyna” – przekonuje Veysel. „Ona ma być dobra dla ciebie czy dla mnie? Nie chcę żadnej dziewczyny! Lepiej jedźmy już, praca czeka”. Akcja przenosi się do rezydencji Karapinara. Arzu w swoim pokoju nerwowo rozmawia przez telefon. „Zrujnowaliście wszystko!” – krzyczy kobieta do słuchawki. – „Nie potrafiliście zająć się zwykłą dziewczynką! Nie jestem zainteresowana dalszym słuchaniem twoich bzdur! Zamknij się! Nie rozumiem, jak w ogóle mogłam wam zaufać! Nie chcę was więcej widzieć!”.

Arzu rozłącza się i rzuca swoją komórkę na łóżko. „Nie mogę uwierzyć, że ktoś może być aż tak głupi” – mówi wściekła kobieta. – „Nie mogli zrobić czegoś tak prostego! Idioci… Potrzebuję kogoś, kto nie popełnia błędów. Tylko kto to może być?”. Nagle Karapinarówna przypomina sobie słowa Umita: Proszę, wybacz mi. Zrobię, co tylko zechcesz. Arzu już wie do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Akcja wraca do szwalni. Melek przedstawia pracownicom ich nową koleżankę. Nagle telefon dziewczyny zaczyna dzwonić. Przyjaciółka Pelin wychodzi na zewnątrz i odbiera.

„Tak, mamo, dostałam tę pracę” – oznajmia Feraye. – „Możesz się uspokoić. Będę pracowała od dziewiątej do szóstej. Nie rozumiem cię… Być może nie chciałaś, bym znalazła pracę, żeby pomóc rodzinie? Muszę się rozłączyć, porozmawiamy później”. Dziewczyna kończy połączenie i zauważa, że na zewnątrz znajduje się także Melek. „Muszę przyznać, że byłam naprawdę zaskoczona, widząc cię tutaj” – oznajmia mama Elif. „Dlaczego?” – pyta Feraye. „Nie spodziewałam się, że…”. „Że co? Że chcę pracować tak jak inni, by zarabiać pieniądze?!”. „Nie chciałam tego powiedzieć. Po prostu myślałam, że…”. „Nie chcę w nieskończoność polegać na pieniądzach rodziców, rozumiesz to? Chcę także zdobywać doświadczenie zawodowe. A może przeszkadza ci, że będę pracować w tym samym miejscu co ty?”.

„Oczywiście, że nie” – zapewnia Melek. „Zatem z łaski swojej zajmij się swoją pracą” – odpowiada Feraye. Tymczasem Arzu przychodzi do mieszkania Umita. Mężczyzna śpi jeszcze na kanapie, ale szybko wybudza się i podnosi głowę. W tym samym momencie Karapinarówna wymierza do niego z broni! „Zatem postanowiłaś ze mną skończyć?” – pyta Umit. – „Bez ciebie i tak czuję się martwy, więc nie zrobi mi to żadnej różnicy”. „Są pewne osoby, które muszą umrzeć” – oznajmia Arzu, opuszcza broń i siada obok mężczyzny. – „Ale ty nie jesteś wśród nich”. „O czym ty mówisz?”. „Jeśli chcesz, żebym ci wybaczyła, weź tę broń i zabij ich”. „O kim mówisz? Kogo chcesz, żebym zabił?”.

„Melek i Elif” – odpowiada Arzu. Zszokowany jej propozycją Umit aż wstaje na równe nogi. „Czy słyszysz, o co mnie prosisz?” – pyta mężczyzna. – „Nie jestem w stanie tego zrobić, przecież wiesz”. „Aha, czyli nie chcesz, żebym ci wybaczyła?”. „Powiedziałem ci to już, kiedy chciałaś, żebym porwał Elif. Ta rodzina to kopalnia pieniędzy. Jestem oszustem, nie mordercą”. „Jak sobie chcesz, ale o mnie w takim razie zapomnij…”. „W porządku, moja kartoteka nie jest czysta, ale nigdy nawet nie trzymałem pistoletu w ręce”. „Nie wiedziałam, że jesteś aż takim tchórzem. Tracę tylko czas. Naprawdę myślałam, że chcesz być ze mną”.

„Mnie nazywasz tchórzem?” – pyta Umit. – „Czy nie zrobiłem wszystkiego, o co mnie poprosiłaś? Byłem gotów nawet umrzeć dla ciebie! Ale tego, o co teraz mnie prosisz, nie mogę zrobić. Zrozum mnie”. „Popełniłam błąd przychodząc tutaj” – stwierdza Arzu. – „Myślałam, że naprawdę chcesz mi pomóc, tak jak obiecałeś. Poszukam kogoś innego, a ty zostań tutaj ze swoją przegapioną szansą…”. Arzu chce wstać, ale mężczyzna chwyta ją za rękę i prosi, by zaczekała. „Błagam cię, nie odchodź” – mówi Umit. – „Jestem w tobie zakochany do szaleństwa. Bez ciebie umrę”. „Więc zrób to, co ci powiedziałam. Pokaż, jak bardzo mnie kochasz. Pokaż, że jesteś mężczyzną, który zasługuje na moją miłość”.

Umit bierze do ręki pistolet, który przyniosła Arzu. „W porządku, zrobię to” – zgadza się mężczyzna. – „Zrobię to, ponieważ cię kocham”. W następnej scenie Arzu jest już w swojej posiadłości. Siedzi na kanapie i mówi do siebie: „Tak niewiele brakuje, by spełniło się moje największe marzenie. Umit wykona ostatni ruch w tej grze, a ja dostanę wszystko, czego chcę. Wszystko! Pomszczę moją córkę i odzyskam utracony majątek”. Czy Umit wykona prośbę ukochanej i posunie się do morderstwa?

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

5 thoughts on “Elif odcinek 488: Arzu daje Umitowi ultimatum! Wybaczy mu, jeśli ten zabije Elif i Melek! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. ELIF STRESZCZENIA ODCINKÓW 483-782
  483. Selim odwiedza Umita w szpitalu. Arzu postanawia zrobić to samo. Tulay wraca do Veysela
  484. Umit postanawia zabić Yusufa
  485. Elif zostaje porwana
  486. Yusuf ratuje Elif
  487. Arzu mierzy do Umita z broni. Namawia go, by zabił Elif
  488. Umit chce zabić Elif
  489. Feraye dostaje pracę w szwalni. Arzu wybacza Umitowi
  490. Melek wpada w pułapkę Umita. Elif zostaje porwana
  491. Melek i Elif w samym środku pożaru
  492. Yusuf odwiedza Arzu
  493. Selim atakuje Yusufa. Oskarża go o próbę zabójstwa Melek i Elif
  494. Yusuf trafia do więzienia
  495. Gonca odzyskuje dom. Elif dowiaduje się o aresztowaniu Yusufa
  496. Arzu zostaje aresztowana
  497. Arzu ucieka przed policją. Yusuf wychodzi z więzienia
  498. Policja przesłuchuje Arzu. Selim dowiaduje się, że Gonca jest właścicielką firmy Doruklar
  499. Selim atakuje szefa Zeynep. Cevahir zamyka Melek i Yusufa w szwalni
  500. Kłótnia Selima i Yusufa. Zeynep odchodzi od Selima. Gonca dowiaduje się, że to Arzu zabiła Kenana i Tugce
  501. Powrót Pelin. Selim oskarża Yusufa o współpracę z Arzu
  502. Wypadek samochodowy Goncy
  503. Gonca walczy o życie. Bójka Erkuta i Umita
  504. Arzu odłącza Goncę od aparatury
  505. Selim widzi Arzu i Umita razem. Postanawia zabić zdrajcę
  506. Elif i Taylan chcą pomóc Hakkiemu. Gonca traci pamięć
  507. Hakki trafia do rezydencji
  508. Zeynep widzi Selima i Pelin razem. Kobieta wyprowadza się z rezydencji. Veysel spotyka się z Erkutem
  509. Veysel i Erkut porywają Umita. Yusuf ratuje Hakkiego
  510. Arzu chce przejąć majątek Goncy. Erkut udaremnia jej plan
  511. Erkut przejmuje firmę Goncy. Veysel zostaje jego wspólnikiem
  512. Yusuf zostaje ugodzony nożem
  513. Melek opiekuje się rannym Yusufem
  514. Emiroglu nie mają jak spłacić kredytu
  515. Gonca zostaje służką Arzu. Aliye udaje, że jest chora. Ludzie Erkuta porywają Veysela i Umita
  516. Erkut zmusza Veysela, by zabił Umita
  517. Arzu zamyka Goncę w piwnicy. Ayla kupuje Muratowi zegarek
  518. Murat i Umit zawierają sojusz. Zeynep godzi się z Selimem
  519. Melek i Yusuf zbliżają się do siebie
  520. Arzu wprowadza się do rezydencji
  521. Umit proponuje Arzu ślub
  522. Arzu i Umit biorą ślub. Murat ratuje życie Erkutowi
  523. Emiroglu tracą dom. Arzu i Umit przejmują rezydencję. Selim zostaje aresztowany
  524. Selim zostaje zwolniony z aresztu
  525. Murat chce okraść Erkuta
  526. Emiroglu wprowadzają się do nowego domu
  527. Ayla wmawia Muratowi, że ze sobą spali
  528. Asuman zabiera Inci do siebie. Ayla jest w ciąży
  529. Selim zostaje taksówkarzem. Inci płata figle Arzu
  530. Selim w śmietelnym niebezpieczeństwie
  531. Murat zostaje zmuszony do ślubu z Aylą. Arzu i Cevahir zawierają sojusz
  532. Ayla chce popełnić samobójstwo. Umit dowiaduje się, że Arzu spiskuje z Cevahirem
  533. Arzu zamyka Goncę w piwnicy
  534. Murat wpada w ręce ojca Ayli
  535. Murat i Ayla biorą ślub. Inci wraca do rodziny Emiroglu
  536. Erkut jest zauroczony Zeynep. Gonca odzyskuje pamięć. Emiroglu tracą drugi dom
  537. Pojawia się Leyla, była dziewczyna Yusufa. Emiroglu wprowadzają się do Yusufa
  538. Zeynep dostaje pracę w szwalni. Kobieta ulega wypadkowi
  539. Elif podsłuchuje rozmowę Cevahira
  540. Yusuf widzi Arzu i Cevahira razem
  541. Spotkanie Yusufa i Leyli
  542. Melek poznaje Leylę
  543. Selim znów pakuje się w tarapaty
  544. Arzu zostaje kierowniczką szwalni
  545. Yusuf zostaje ugodzony nożem
  546. Yusuf walczy o życie
  547. Bójka Selima i Erkuta. Yusuf wychodzi ze szpitala
  548. Arzu zostaje postrzelona
  549. Erkut chce podłożyć Selimowi narkotyki
  550. Ostateczna konfrontacja Selima i Erkuta. Gonca chce otruć Umita
  551. Umit wyrzuca Goncę z pracy
  552. Gonca wraca do pracy w rezydencji
  553. Arzu jest w ciąży
  554. Ludzie Erkuta porywają Asuman. Ktoś włamuje się do domu Yusufa. Umit dowiaduje się o ciąży Arzu
  555. Asuman ucieka ze szpitala
  556. Arzu zostaje aresztowana
  557. Melek odwiedza Arzu w więzieniu
  558. Arzu wychodzi z więzienia
  559. Leyla i jakiś facet biorą ślub. Jakaś kobieta zostaje pobita przez Erkuta
  560. Przyjęcie urodzinowe Elif.
  561. Arzu traci ciążę
  562. Arzu porywa Elif
  563. Arzu chce zabić Elif
  564. Arzu myśli, że Elif to Tugce. Dziewczynka ucieka od psychicznie chorej kobiety
  565. Arzu odnajduje Elif. Kobieta odzyskuje zmysły
  566. Rodzina Emiroglu dokonuje identyfikacji zwłok
  567. Umit chce Elif do matki
  568. Erkut zostaje pobity
  569. Selim chce zrzucić Arzu ze skały
  570. Elif zostaje odnaleziona
  571. Arzu ucieka przed policją. Umit zostaje aresztowany
  572. Arzu ginie w wypadku samochodowym
  573. Erkut zostaje okradziony
  574. Umit dowiaduje się o śmierci Arzu. Cevahir zakochuje się w kobiecie, którą pobił Erkut
  575. Umit wychodzi z więzienia. Mężczyzna oskarża rodzinę Emiroglu o śmierć Arzu
  576. Selim ma zawroty głowy. Elif i Inci żebrzą na ulicy
  577. Melek dowiaduje się, że Elif i Inci żebrzą na ulicy. Jest wściekła na dziewczynki
  578. Strzelanina przed antykwariatem Yusufa
  579. Selim krzyczy na Elif i Inci
  580. Melek zostaje oskarżona o kradzież
  581. Selim traci przytomność
  582. Selim ma guza mózgu
  583. Veysel zostaje potrącony przez motor
  584. Elif dowiaduje się o chorobie Selima
  585. Elif mówi Yusufowi o chorobie Selima
  586. Zeynep jest w ciąży
  587. Melek widzi Yusufa i Leylę razem
  588. Zeynep dowiaduje się o chorobie Selima
  589. Zeynep trafia do szpitala
  590. Arzu żyje. To Gonca zginęła w wypadku
  591. Ayla jest już gruba. Selim, Zeynep i Aliye wyjeżdżają do Ameryki
  592. Śmierć Umita
  593. Yusuf zostaje zaatakowany
  594. Melek i Yusuf biorą ślub, następnie giną w wypadku samochodowym
  595. Vildan więzi Elif. Kerem poznaje Reyhan. Tarik odkrywa obecność Elif w rezydencji
  596. Inci trafia pod opiekę Veysela i Tulay. Elif ucieka od Vildan i ukrywa się w lesie
  597. Reyhan natyka się na Kerema
  598. Kerem znajduje bransoletkę prawdopodobnie należącą do Reyhan
  599. Wypadek Elif
  600. Stan Elif jest krytyczny
  601. Veysel i Tulay otwierają sklep z nićmi. Elif odzyskuje przytomność
  602. Tarik porywa Elif ze szpitala
  603. Policja przyłapuje Tarika na porwaniu Elif ze szpitala
  604. Reyhan odkrywa obecność Elif w rezydencji
  605. Reyhan opiekuje się Elif
  606. Matka Reyhan przyprowadza Elif do Macide
  607. Elif poznaje Kerema
  608. Tarik widzi Elif z Macide
  609. Tarik chce udusić Vildan. Tarik zdradza Humeyrę
  610. Leyha ratuje Elif przed Vildan
  611. Reyhan zabiera Elif na plac zabaw. Vildan traci przytomność
  612. Tarik grozi Elif
  613. Humeyra daje Reyhan naszyjnik. Wspólna przejażdżka motorem Kerema i Reyhan
  614. Tarik przegrywa wszystkie pieniądze. Mężczyzna chce rozjechać Elif samochodem
  615. Kerem i Reyhan nie mogą wydostać się z windy
  616. Elif ucieka Tarikowi
  617. Rodzina Hactanir obchodzi jakąś uroczystość
  618. Kerem podsłuchuje rozmowę Tarika
  619. Humeyra oskarża Reyhan kradzież. Elif traci przytomność
  620. Reyhan rzuca pracę w rezydencji
  621. Kerem szuka Reyhan. Dziewczyna zostaje napadnięta. Elif podsłuchuje rozmowę Tarika i Vildan
  622. Kerem ratuje życie Reyhan. Mężczyzna sprowadza dziewczynę z powrotem do rezydencji. Humeyra znęca się nad Elif
  623. Kerem widzi Reyhan z jakimś mężczyzną
  624. Kerem dostaje kwiaty
  625. Okazuje się, że Vildan jest siostrą Julide
  626. Reyhan zostaje potrącona przez samochód
  627. Kerem oddaje krew dla Reyhan
  628. Reyhan odzyskuje przytomność
  629. Elif mówi coś Keremowi. Mężczyzna robi wielkie oczy
  630. Elif traci przytomność. Vildan obcina jej kosmyk włosów
  631. Tarik jest swoją kochanką na randce
  632. Vildan odbiera telefon i robi wielkie oczy
  633. Tarik porywa Elif. Dziewczynka ucieka od mężczyzny
  634. Vildan odnajduje Elif.
  635. Vildan pomaga Elif w ucieczce i przekazuje dziewczynkę innej rodzinie. Elif mija się z Inci
  636. Yafer chce sprzedać Elif
  637. Yafer chce udusić Elif
  638. Humeyra jest w ciąży. Kerem znowu ratuje Reyhan
  639. Macide daje pieniądze jakiemuś facetowi
  640. Humeyra traci przytomność
  641. Tarik dowiaduje się, że Humeyra jest w ciąży. Kerem widzi Tarika z inną kobietą
  642. Tarik atakuje Vildan
  643. Vildan wyjeżdża. Elif ucieka z domu Yafera
  644. Kerem jest zauroczony Reyhan
  645. Elif ukrywa się w sklepie Veysela i Tulay
  646. Elif trafia do domu Julide
  647. Elif zostaje potrącona przez samochód
  648. Macide dowiaduje się o wypadku Elif. Dziewczynka znika ze szpitala
  649. Elif znowu trafia do domu Yafera
  650. Kerem otrzymuje tajemniczy list
  651. Sema w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  652. Humeyra urządza pokój dla dziecka. Vildan zabiera Elif z domu Yafera
  653. Wielka awantura w domu Haktanir
  654. Ara widzi w gazecie zdjęcie Reyhan
  655. Humeyra spotyka matkę Reyhan
  656. Reyhan wyjeżdża za granicę
  657. Vildan odwiedza Tarika. Kerem nie może pogodzić się z odejściem Reyhan
  658. Melek żyje. Kobieta jest biedna i je ze śmietnika
  659. Melek szuka Elif
  660. Melek przypomina sobie wydarzenia z przeszłości
  661. Veysel i Tulay otrzymują list od Selima i Zeynep.
  662. Elif wpada w pułapkę Tarika
  663. Elif boi się tarika
  664. Kochanka Tarika nie wpuszcza go do domu
  665. Tarik daje swojej kochance naszyjnik
  666. Elif ucieka z domu Vildan
  667. Elif udaje się na policję
  668. Safak i Julide zbliżają się do siebie
  669. Vildan przyprowadza Elif do rezydencji
  670. Vildan wraca do pracy w rezydencji
  671. Kochanka Tarika przychodzi do rezydencji
  672. Pojawia się Sureya
  673. Sureya wprowadza się do rezydencji
  674. Elif pokazuje Sureyi zdjęcie na którym jest Kerem i Reyhan
  675. Kłótnia Ary i Sureyi
  676. Macide, Kerem i Tarik siedzą w salonie
  677. Safak przychodzi do sklepu Tulay
  678. Poważna rozmowa Tarika i Macide
  679. Tarik namawia Vildan, by wywołała poronienie u Humeyry
  680. Veysel mija się z Melek
  681. Policja wyrzuca Melek z domu
  682. Julide pomaga Melek
  683. Inci spotyka Melek
  684. Tulay nie wierzy Inci, że widziała Melek
  685. Inci chce uciec z domu
  686. Melek Rozmawia z Julide
  687. Spotkanie Melek i Inci
  688. Melek idzie do domu Julide i Emrihana
  689. Veysel rozmawia z Tulay
  690. Julide jest u Tulay
  691. Kerem nabiera podejrzeń wobec Tarika
  692. Spotkanie Melek i Tulay
  693. Veysel dowiaduje się, że Melek żyje
  694. Melek głaszcze Emrihana po głowie
  695. Elif zakrada się do gabinetu Tarika
  696. Kerem jest chory
  697. Macide traci przytomność
  698. Macide trafia do szpitala
  699. Melek trafia do tego samego szpitala co Macide. Kobieta zauważa ciotkę Yusufa
  700. Melek ucieka ze szpitala
  701. Kerem i Sureya zbliżają się do siebie
  702. Melek szyje ubranie
  703. Vildan postanawia uciec z rezydencji. Tarik jednak staje jej na drodze
  704. Vildan atakuje Tarika. Macide wychodzi ze szpitala
  705. Melek odzyskuje pamięć
  706. Kochanka Tarika ma innego faceta
  707. Taniec Kerema i Sureyi
  708. Nowe problemy Julide
  709. Melek i Julide tracą dom
  710. Veysel, Tulay, Melek i Julide jadą samochodem
  711. Melek przypomina sobie coś tajemniczego
  712. Veysel wyjawia coś Melek
  713. Safak i Julide przychodzą do jakiegoś mężczyzny
  714. Melek ma koszmary
  715. Kerem jest szczęśliwy
  716. Melek przytula Inci
  717. Melek ucieka przed ludźmi Tarika
  718. Humeyra nakrywa Tarika z kochanką
  719. Humeyra mówi Keremowi, że Tarik ją zdradza
  720. Pojawia się jakaś kobieta w domu matki Safaka
  721. Kochanka Tarika podsłuchuje rozmowę Kerema i Sureyi
  722. Tarik chce zgwałcić Melek
  723. Wielka kłótnia Tarika i Humeyry
  724. Pojednanie Elif i Humeyry. Tarik upija się
  725. Do Kerema przychodzi jakiś mężczyzna
  726. Melek chce podjąć pracę w rezydencji
  727. Melek przychodzi do rezydencji
  728. Melek zaczyna pracę w rezydencji
  729. Kłótnia Kerema i Tarika
  730. Tulay rozawia przez telefon z Macide
  731. Humeyra jest załamana. Kobieta prosi o pomoc kochankę Tarika
  732. Elif występuje w reklamie butów
  733. Kerem odbiera niepokojący telefon
  734. Melek wpada na trop Elif. Kobieta traci przytomność
  735. Safak ratuje życie Melek
  736. Policja zjawia się w firmie Haktanir
  737. Humreyra przytula się do Tarika
  738. Wypadek kochanki Tarika
  739. Tarik widzi Vildan jak mówi sama do siebie
  740. Melek mdleje na ulicy
  741. Mustafa śledzi Tarika i jego ludzi
  742. Znajoma Kerema ma koszmary
  743. Elif spotyka Melek. Chce do niej pobiec, ale Vildan staje jej na drodze
  744. Vildan podsłuchuje rozmowę Elif, Kerema i Sureyi
  745. Jakaś dziewczyna widzi Safaka, Julide i Emirhana razem. Jest zazdrosna
  746. Bójka Kerema i jakiegoś faceta
  747. Parla spotyka się z tym facetem, z którym bił się Kerem
  748. Ludzie Tarika odwiedzają Veysela
  749. Jakiś facet oświadcza się kochance Tarika. Kobieta przyjmuje jego oświadczyny
  750. Tarik upija się
  751. Bójka Kerema i jakiegoś faceta
  752. Kerem otrzymuje jakiś list
  753. Kerem postanawa oświadczyć się Sureyi. Parla zostaje pobita
  754. Ludzie Tarika chcą zabić Veysela. Mężczyzna unika śmierci. Parla dziwnie się zachowuje
  755. Tarik mści się na kochanku swojej kochanki
  756. Tarik godzi się ze swoją kochanką
  757. Kerem ma złe sny
  758. Wypadek samochodowy Parli
  759. Parla walczy o życie
  760. Parla jest sparaliżowana
  761. Tarik rozmawia z jakąś kobietą
  762. Mustafa spotyka się z Veyselem
  763. Melek w śmietelnym niebezpieczeństwie. Veysel ratuje kobietę. Kerem trafia do aresztu
  764. Dom Julide zostaje zdemolowany
  765. Melek i Veysel ukrywają się przed ludźmi Tarika. Tulay jest w ciąży
  766. Tarik mierzy do Melek z broni
  767. Tarik zabija Veysela
  768. Tulay i Inci dowiadują się o śmierci Veysela
  769. Żałoba w domu Tulay
  770. Mustafa odnajduje Melek. Zawiadamia o tym Macide
  771. Mustafa zostaje zamordowany
  772. Melek i Elif odnajdują się
  773. Policja zjawia się w rezydencji
  774. Humeyra nakrywa Tarika na zdradzie
  775. Humeyra traci ciąże
  776. Macide słyszy rozmowę Melek i Julide
  777. Policja robi nalot na dom Tarika. Mężczyzna ucieka wraz z kochanką
  778. Auto Tarika psuje się podczas ucieczki. Parla odzyskuje władzę w nogach
  779. Parla ukrywa przed rodziną swój powrót do zdrowia. Spotkanie Elif i Inci
  780. Policja znajduje zwłoki Mustafy. Tulay i Inci wyjeżdżają za granicę
  781. Kerem i Parla szykują się do ślubu
  782. Strzelanina na ślubie Kerema i Parli. Melek i Elif zostają postrzelone. Safak oświadcza się Julide. Tarik zostaje aresztowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *