Trzy siostry odc. 21: Dilek przyznaje się do kłamstwa! Serdar dowiaduje się, że Donus jest w nim zakochana! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 21: Mesut spędza swoją pierwszą noc w domu Sadika. Derya wciąż jest zła na Donus. Między siostrami dochodzi do kłótni, która prawie przeradza się w bójkę. Rodzice chcą poznać przyczynę ich zachowania, ale dziewczyny milczą. Somer budzi się z ogromnym bólem głowy. Nie pamięta tego, co stało się zeszłej nocy. Wie tylko, że wypił za dużo alkoholu. Turkan przypomina mu, że powiedział jej, że zostanie ojcem. Chce wiedzieć, czy to prawda. „Tak, zostanę ojcem” – potwierdza mężczyzna. – „Pewnego dnia doświadczę tego uczucia”. „To znaczy, że teraz…”. „Co teraz, Turkan? O co mnie pytasz?”.

„Myślałam, że jest ktoś inny w twoim życiu” – oznajmia dziewczyna. – „Naprawdę nie mogę cię zrozumieć. Chcesz zostać ojcem i mówisz, że powinniśmy się rozwieść”. „Turkan, jaki masz problem tak wcześnie rano? Dlaczego mnie wypytujesz?”. „Żaden. Nie mam żadnego problemu”. Gdy mężczyzna chce założyć koszulę, czuję ból ramienia. Żona robi mu masaż. W szkole Derya opowiada Serdarowi, że rano prawie pobiła się z Donus, a rodzice ledwo je rozdzieliły.

„Nie jestem pewien co do Dilek” – oznajmia Serdar. – „Może to ona kłamie. Czy to niemożliwe?”. „Dlaczego miałaby coś takiego zrobić?”. „Myślę, że powinniśmy porozmawiać z Donus. Powiemy jej, że Dilek wszystkiemu zaprzecza”. „Donus znowu skłamie i znajdzie sposób, by mieć rację”. „Powinniśmy spróbować”. „Mam dość tego, że wszyscy bronicie Donus!” – Derya wyraża swoje oburzenie. „Co ja mam z tym wspólnego? Próbuję tylko dowiedzieć się, kto kłamie. Chodź, poszukajmy Donus”.

Serdar i Derya znajdują Donus siedzącą samotnie w klasie. Chłopak siada obok niej, a jej siostra zatrzymuje się tuż za drzwiami, nie chcąc się zbliżać. „Rozmawialiśmy z Dilek” – oznajmia Serdar. – „Powiedziała, że nie wie nic o liście”. „Jak to nie? Błagała mnie, żebym go napisała. Ona kłamie!”. „Ona nazywa ciebie kłamcą, a ty ją. Co się dzieje, Donus?”. „Jeśli mi nie wierzysz, dlaczego nie zostawisz mnie w spokoju? Dlaczego do mnie przychodzisz? Odejdź jak pozostali!”.

„Dopóki nie dowiem się, co się dzieje, nie zostawię cię w spokoju” – oświadcza chłopak. „Serdarze, nawet moja siostra mi nie wierzy. Nie zależy jej na mnie. Tobie też nie powinno zależeć”. „Mnie zależy”. „Dlaczego?”. „Ponieważ…” – Serdar zawiesza głos. – „Ponieważ jesteśmy dobrymi przyjaciółmi” – kończy, choć wydaje się, że początkowo chciał powiedzieć coś innego. – „Dlatego chcę znać prawdę. Czy zgadzasz się na konfrontację z Dilek, tak żebyśmy mogli wszystko wyjaśnić?”. „Zobaczymy, kto mówi prawdę” – odzywa się milcząca dotąd Derya. „Zgadzam się, ale powiem wam to od razu” – mówi Donus. – „Dilek skłamie i odmówi stawienia mi czoła”.

„Jeśli ucieknie, wtedy potwierdzi, że kłamała” – stwierdza Serdar. Tymczasem Mine dzwoni do Ozera. Grozi mu, że porozmawia z Turkan, jeśli ten nie zmusi Somera, by do niej przyjechał. „Powiem jej, że to małżeństwo to tylko gra, którą ja i Somer zaplanowaliśmy dla pieniędzy” – oświadcza dziewczyna. – „Powiem jej o dziecku, które nosze w swoim brzuchu. Powiem jej wszystko!” – Rozłącza się. Ozer mówi żonie o groźbach Mine. Kobieta zapewnia, że się nią zajmie.

Irfan dostarcza pocztę do rezydencji. Turkan dowiaduje się od niego o napaści na ojca. Gdy Somer nadal nie odbiera telefonów od Mine, dziewczyna dzwoni do Turkan i prosi ją o spotkanie. Córka Sadika jest jednak obecnie w drodze do domu rodzinnego i mówi, że mogą spotkać się później. Dilek, zgodnie z przypuszczeniami Donus, nie chce się z nią skonfrontować. Przyznaje jednak przed Serdarem i Deryą, że to ona poprosiła Donus o napisanie listu.

„Dobra robota, Dilek” – mówi z wyrzutem Serdar. – „Wszystko zepsułaś”. „Co miałam zrobić? Hakan jest przyjacielem mojego starszego brata. Gdyby się dowiedział, zniszczyłby mnie. Proszę, niech nikt się o tym nie dowie”. „Ale dlaczego wplątałaś w to Donus? Przez ciebie pokłóciła się z Deryą”. „To przez nią!” – Dilek wbija palec w Deryę. – „Jakby nie wiedziała, w kim kocha się jej siostra”. „W kim jest zakochana?” – pyta zaintrygowany chłopak. „Powiedz to, Derya! Czy Donus nie jest zakochana w Serdarze?”. „Co powiedziałaś?” – Serdar chce się upewnić, że się nie przesłyszał.

„Nic, opowiada bzdury” – mówi Derya i odchodzi. Na twarzy Serdara pojawia się uśmiech. Tymczasem Turkan jest już w domu rodzinnym. Mówi mamie, że Somer marzy o zostaniu ojcem. Nesrin jest bardzo szczęśliwa. Somer odbiera wiadomość od Mine: „Ostrzegałam cię. Powiedziałam, że zniszczę wszystko. Zacznę od Turkan”. Turkan w tym czasie jest już w drodze na spotkanie z Mine…

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywany odcinek można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 7. Bölüm”. Początek 0:18:04, koniec 1:00:01.