Trzy siostry odcinek 27 i 28: Somer czyta list od Mine! Razem ustalają, że to koniec ich związku! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 27: Hikmet przychodzi do domu, aby zabrać kilka swoich rzeczy. Widząc, że Fatih wciąż tu mieszka, zdaje sobie sprawę, że decyzja o wyprowadzce była jak najbardziej właściwa. Dowiedziawszy się, że Donus nie weźmie udziału w ceremonii wręczenia dyplomów, Serdar także rezygnuje z pójścia na szkolne wydarzenie. Nezahat oddaje Fatihowi jedną z posiadanych przez siebie złotych bransoletek, by sprzedał ją i wynajął sobie własny dach nad głową. Kobieta ma nadzieję, że w ten sposób uratuje swoje małżeństwo. Ruchan, zadowolona ze zmian jakie zaszły w Somerze, wręcza synowej naszyjnik. Dziewczyna jednak nie może go przyjąć.

„Nie wyszłam za mąż dla drogiej biżuterii” – oświadcza Turkan, nie wiedząc, że mąż ją słyszy. – „Największym prezentem dla mnie jest miłość Somera. Dlatego ten naszyjnik nie jest dla mnie ważny”. Donus dowiaduje się, że jej mama zabroniła Serdarowi spotykania się z nią. Na terenie gaju oliwnego dochodzi do spięcia między Nihatem a Somerem. Były mąż Mine zapowiada chłopakowi, że odbierze mu wszystko. Irfan dostarcza pocztę do rezydencji, w tym list Mine do Somera. Wręcza go Turkan. Dziewczyna bardzo chce go otworzyć i przeczytać treść.

Wieczorem Somer zabiera Turkan w małą podróż. Dziewczyna przekazuje mu list od Mine. Syn Ruchan nie czyta go, tylko chowa do kieszeni płaszcza. W hotelu pyta żonę, czy naprawdę jest w nim zakochana. Mine tymczasem czeka na drodze na przyjazd ukochanego. Zamiast niego pojawia się jej były mąż. „Nie czekaj. On nie przyjdzie” – mówi Nihat przez opuszczoną szybę. – „Im dłużej będziesz czekać, tym bardziej będziesz zdenerwowana. Nie ma go tutaj. Pojechał z żoną do Izmiru. Od teraz twoje marzenia i twoja przyszłość to ja. Dalej, jedźmy”. Mine, choć pogrążona w szlochu, wsiada do samochodu Nihata.

Somer i Turkan jedzą kolację w hotelu. A raczej mężczyzna je, a jego żona tylko przesuwa widelcem po talerzu. „Z powodu przeszłych rozczarowań nie będziesz mógł być szczęśliwy nie tylko ze mną, ale też z innymi” – stwierdza córka Sadika. – „Nie rozumiem, co próbujesz zrobić. Jednego dnia jesteś taki, drugiego zupełnie inny. Czasami naprawdę mam nadzieję. Wtedy, gdy jesteś spokojny i jesteś obok mnie. Ale potem coś się dzieje i tysiące wątpliwości zaczynają zżerać mnie od środka. Zachowujesz się, jakbym była twoim wrogiem, Somerze”.

„To ty doprowadziłaś mnie do takiego stanu” – odpowiada mężczyzna. – „To ty walczysz, mimo że prosiłem, żebyś z tym skończyła. Próbujesz zmienić mnie w osobę, o której od zawsze marzyłaś. Moim celem nie jest cię zmienić. Ale tak, walczę o nas. Ponieważ widzę, że jesteś szczęśliwy, kiedy spędzamy ze sobą choć trochę czasu. Nawet najmniejszy uśmiech na twojej twarzy daje mi nadzieję. Uśmiechasz się, bo tego chcesz. Bez nacisku, bez presji. Ale później… Później mówisz, że to nie zadziała. Wracajmy do domu, Somerze. Proszę”. Turkan wstaje od stolika.

Donus pyta mamę, dlaczego jest przeciwna jej spotykaniu się z Serdarem. Nesrin nie podaje powodów, powtarza tylko, że nie mogą się spotykać. Koniec, bez dyskusji. Małżonkowie są w drodze powrotnej do domu. Znajdują zaparkowany na poboczu drogi samochód Mine, jednak w pobliżu nie ma dziewczyny. Zmartwiony Somer dzwoni do niej, ale telefon nie odpowiada.

Odcinek 28: Somer nie chce tracić czasu na odwiezienie żony do rezydencji i jedzie wraz z nią do domu Mine. Prosi, by została w samochodzie, a sam wchodzi do środka. Sprawdza parter i piętro, ale nigdzie nie ma dziewczyny. Siada na łóżku i wyciąga z płaszcza list od Mine. Zaczyna go czytać. Turkan nie może dłużej czekać i także wchodzi do domu. Widzi, jak jej mąż w skupieniu czyta list. Wkrótce do domu przyjeżdżają Mine i Nihat. Rudowłosa dziewczyna wybucha szczęściem na widok samochodu Somera, ale jej mina rzednie, gdy odkrywa, że mężczyzna przyjechał razem ze swoją żoną. Nihat po raz kolejny pokazuje Somerowi, że on i Mine są bardzo szczęśliwi.

Somer z samego rana oskarża mamę o sprowadzenie Nihata, by rozdzielić jego i Mine. Mówi jej, że jego małżeństwo tak czy inaczej się zakończy. Bez względu na wszystko złoży pozew o rozwód. Turkan słyszy odgłosy kłótni, a Ozer pociesza ją. Ruchan jednak nie jest taka delikatna dla synowej. Gdy tylko jej syn wychodzi z domu, ostrzega dziewczynę, że jeśli nie uda jej się zatrzymać Somera, osobiście rzuci ją przed drzwi domu ojca. „Nie zrobię tego po cichu” – dodaje. – „Będziecie zmuszeni sprzedać dom i opuścić to miejsce”.

Donus i Derya chcą kupić rodzicom prezent z okazji ich ślubu. Wpadają na pomysł, że mogą złożyć się na niego wspólnie z Turkan. Fatih przychodzi na pocztę. Zawstydza Sadika i przy okazji obraża Mesuta. Tymczasem Somer przyjeżdża do domu Mine. Ucieszona dziewczyna wychodzi mu na powitanie. „Nie ma go w tutaj” – mówi Mine, widząc jak ukochany zagląda jej przez ramię. – „Pojechał rozejrzeć się za domem, łódką lub czymś podobnym”. „Za domem i łódką? Więc planuje zamieszkać tu na stałe? Wy naprawdę planujecie razem wspólne życie”.

„Nie bądź śmieszny, nic takiego nie ma miejsca” – zapewnia Mine. – „Kiedy zobaczyłam cię przed sobą, zaczęłam mieć nadzieję. Ty jednak przyjechałeś z Turkan”. „Tak, przyjechałem z Turkan i zobaczyłem to, co powinienem. Tylko straciłaś nadzieję i od razu rzuciłaś się w objęcia Nihata. Bardzo zezłościłem się na mamę, ale miała rację. Szybko wpadłaś w jego pułapkę”. „Pomyliłam się, ponieważ byłam zła na ciebie, Somerze. Nie mogłam znieść Turkan. Jestem już bardzo zmęczona tym wszystkim. Nie mam już siły. Nieważne, co powiem, to nie zadziała. To koniec”.

„Tak. Ja też uważam, że to koniec” – potwierdza Somer. Patrzy przez dłuższą chwilę dziewczynie prosto w oczy, po czym odwraca się i odchodzi. Dilek donosi Nesrin, że jej córki pojechały gdzieś z Serdarem. Akcja przenosi się na teren gaju oliwnego, gdzie Turkan spotkała się z mężem. „Wiem, że zdecydowałeś się złożyć pozew o rozwód” – mówi dziewczyna. – „Czy zmieniłeś zdanie po tym, co powiedziałam zeszłej nocy?”. „Nie. Zawsze miałem takie samo zdanie na temat rozwodu. Czekałem po prostu na odpowiedni moment”. „Szkoda, że nie poczekałeś trochę dłużej, bo to nie jest odpowiedni czas”.

„Szczerze mówiąc, myślałem, że się poddasz, ale tego nie zrobiłaś” – mówi Somer. – „Dlatego zdecydowałem się trochę poczekać. Czy to mama cię przysłała?”. „Nie, ale powiedziała mi, że zamierzasz złożyć pozew”. „Chyba nie powiedziała ci tego tak spokojnie”. „Jak się domyślasz, nie była spokojna. Somerze, poproszę cię tylko o jedno. Czy możesz poczekać jeszcze trochę z rozwodem dla mojego dobra?”. Na teren fabryki wjeżdża samochód z Serdarem, Deryą i Donus w środku. Dziewczyny witają się z siostrą i mówią jej o rocznicy rodziców. Somer proponuje, że mogą wyprawić imprezę w rezydencji. Nesrin spotyka się z doktorem Metinem. Prosi go, aby coś zrobił, by oddzielić Serdara i Donus.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. Początek 2:05:35 wideo „Üç Kız Kardeş 8. Bölüm”, koniec 1:00:06 wideo „Üç Kız Kardeş 9. Bölüm”.