Trzy siostry odcinek 40: Turkan przychodzi na rozprawę rozwodową! Derya wdaje się w bójkę! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 40: Nesrin próbuje odwieść córkę od zamiaru rozwodu, gdyż wierzy, że Somer naprawdę ją kocha. Turkan uważa jednak, że mąż jest z nią jedynie z litości. Fatih po spędzeniu nocy w policyjnym areszcie przychodzi do rezydencji. Przynosi Ruchan dokumenty niezbędne do realizacji planu jej zemsty. W szkole Derya wdaje się w bójkę z Canan – dziewczyną, która również zabiega o względy Hakana. Donus z trudem odciąga siostrę. Somer wręcza Nesrin kwiaty z okazji Dnia Matki. Daje także bukiet swojej żonie, ponieważ ona też kiedyś zostanie mamą. Następnie małżonkowie siadają sami przy stoliku.

„Jeśli zdecydowałaś się na rozwód, musimy powiedzieć o tym twojemu tacie” – stwierdza syn Ruchan. – „Jeśli chcesz, porozmawiajmy z nim dzisiaj”. „Dlaczego dzisiaj?”. „Ponieważ po rozwodzie już nigdy mnie nie zobaczysz. Nie chcę zostawiać cię samej z tą rozmową”. „Po przesłuchaniu porozmawiam z tatą. Ty nie musisz być obecny”. „Turkan, kiedy stałaś się moim wrogiem? Nawet jeśli jesteśmy daleko od siebie, coś nas łączyło. Były chwile, kiedy ty i ja zapomnieliśmy o wszystkim”. „Nie przypominaj mi o tym i nie krzywdź mnie bardziej, proszę”.

„Kiedy cię zapytałem, czy jesteś we mnie zakochana, nie chciałem usłyszeć odpowiedzi” – oznajmia mężczyzna. – „Bałem się, ponieważ byłem tak pewny ciebie. Byłem pewien twojej miłości”. „Teraz ja też się boję, Somerze. Nie mam odwagi znowu przeżywać tego samego bólu”. Derya próbuje odkryć, dlaczego jej mama nie chce, aby Donus spotykała się z Serdarem. Wypytuje o to swoją ciocię. Serdar, Hakan i Somer spędzają razem czas na jachcie. Dołącza do nich Irfan. Rozmawiają o miłości i związkach. Następnie, wyraźnie wstawieni, udają się przed dom sióstr i śpiewają pod oknem ich pokoju, trzymając w rękach kwiaty. Siostry wychodzą na balkon i oblewają amantów zimną wodą z wiader.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Somer jest w sądzie. Co chwilę zerka na zegarek, mając nadzieję, że jego żona nie stawi się na rozprawie. Nihat przyjeżdża do rezydencji. Jest zły na Ruchan, że zatrudniła jego żonę, mimo że nie przewidywała tego ich umowa. „Warunki się zmieniły” – oznajmia kobieta. – „Mine nosi mojego wnuka”. „To moje dziecko. Nie jest twoim wnukiem”. „Nie sądzę, żeby to było możliwe. Wiesz o tym bardzo dobrze”. „Popełniłaś wielki błąd. Jeśli nie zrezygnujesz z tego pomysłu, wiedz, że zarówno to dziecko, jak i twój syn, słono za to zapłacą.

Gdy Somer jest już pewien, że jego żona nie stawi się na rozprawie rozwodowej, i zadowolony chce odejść wraz ze swoim adwokatem, Turkan nieoczekiwanie zjawia się w gmachu sądu. Małżonkowie wchodzą na salę rozpraw. Tuż po nich wchodzi także Nesrin. Patrzy na córkę zasmuconym wzrokiem. Ona także, podobnie jak Somer, miała nadzieję, że Turkan zdecyduje się utrzymać małżeństwo. Czy dziewczyna podtrzyma decyzję o chęci rozwodu? Co zrobi Somer? Czy to koniec ich małżeństwa?

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywany odcinek można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 12. Bölüm”. Od 1:32:29 do końca tego wideo.