Zakazany owoc: Ender i Yildiz trafiają do celi! Dołącza do nich Sahika!

Odcinek 273 – streszczenie: Sahika otwiera szampana. „Yildiz i Ender, żegnajcie” – mówi do siebie, nalewając musujące wino. – „Będę za wami tęsknić. Oczywiście żartuję. Nie będzie mi was brakować.” – Unosi kieliszek w toaście. Akcja przenosi się do radiowozu, którym przewożone są Ender i Yildiz. „Co zrobimy?” – pyta córka Asuman, kurcząc się i drżąc z przerażenia. „Nie wiem. To może być intryga Sahiki. Robiła już wcześniej takie rzeczy”. „Nie miej złudzeń. Jak dojedziemy na miejsce, zobaczymy także ją. Co zrobi mój syn beze mnie? Jest jeszcze maleńki”. „Yildiz, jesteśmy niewinne” – Ender mówi głośno, by policjanci ją usłyszeli. – „Nie płacz, to nieporozumienie. Wszystko zostanie rozwiązane”.

Kamera przenosi się do samochodu, którym Hasan Ali i jego syn jadą za radiowozem. „Yildiz tego nie zrobiła” – mówi z przekonaniem Cagatay. – „Ktoś musiał to zaplanować, żeby ją skrzywdzić”. „Osoba, która to zrobiła, jest córką tego mężczyzny”. „Mówisz mi, że Yildiz zabiła Halita? Znasz Yildiz. Myślisz, że mogłaby coś takiego zrobić?”. „Nie powiedziałem, że zrobiła to celowo, ale została oskarżona o morderstwo”. „Ona tego nie zrobiła. Powiedz mi, że ją z tego wyciągniesz”. „Oczywiście, że to zrobię. Żona mojego syna nie może przebywać w więzieniu”.

Na komisariacie Ender i Yildiz dowiadują się, że tylko one zostały zatrzymane, a Sahika jest nadal na wolności. Cagatay zapewnia żonę, że wierzy w jej niewinność, a jego ojciec pomoże jej i Ender. Kobiety zostają przesłuchane, po czym trafiają do wspólnej celi w więzieniu. Trudno im się odnaleźć w nowej sytuacji i środowisku, z którym do tej pory nie miały styczności. Nazajutrz Sahika przychodzi do domu Feride i donosi jej o aresztowaniu jej synowej pod zarzutem morderstwa byłego męża. Mama Cagataya wpada w przerażenie.

Hasan wzywa do swojego gabinetu Merta. „Naprawdę jestem zdenerwowany. Nie mogę oddychać” – oświadcza szef. – „Aresztowano żonę mojego syna! Nie wolno ci robić niczego za moimi plecami”. „Ja sam dowiedziałem się o tym dopiero przed chwilą” – oznajmia Mert. – „Zehra zrobiła to bez mojej wiedzy. Ja też jestem zły”. „Nic dla mnie nie znaczy to, że jesteś zły. Moja synowa jest w więzieniu! Myślałem, że jesteśmy przyjaciółmi. Co się stało, że twoja żona postanowiła oskarżyć je o morderstwo? Będziemy teraz wykopywać ciało zmarłego?”. „Masz rację. Nie doszłoby do tego, gdybym wiedział wcześniej”.

„Nie denerwuj mnie!” – grzmi Hasan. – „Co by się zmieniło? Spójrz na mnie, musisz przekonać żonę do wycofania oskarżeń, inaczej gorzko tego pożałujesz”. „Co masz na myśli? Mówię, że o tym nie wiedziałem”. „Powinieneś wiedzieć! Powiedz jej, że od teraz musi ci opowiadać o wszystkich swoich planach. Dalej, idź już!”. Tymczasem Feride przyjeżdża do mieszkania syna. Cagatay nosi Halitcana na rękach. „Brawo! Jego mama jest w więzieniu, a babcia szlaja się po mieście, a tobie zostawili dziecko!” – mówi oburzona kobieta.

„Nie rób przy nim zamieszania, mamo” – prosi Cagatay. – „Przyszłaś tutaj, żeby mi to powiedzieć? Dlaczego najpierw nie zapytałaś, jak się mam?”. „Po co mam pytać? Wiem, że nie czujesz się dobrze. Kobieta zabiła swojego byłego męża. Czy zdajesz sobie sprawę, że twoje życie także jest w niebezpieczeństwie?”. „Nie mam teraz czasu na takie bzdury. Wcale nie spałem, jestem zmęczony. Chcę tylko trochę spokoju, w porządku?”. „Ktoś ci musi powiedzieć prawdę”. „Znam prawdę”. „Dziewczyna zabiła męża, a tobie zostawiła dziecko. Najwyraźniej wiedziała, że pewnego dnia zostanie aresztowana”.

„Mamo, nie mów tak o niej” – zabrania mężczyzna. – „Za dwa dni wróci do domu”. „Wróci i wtedy ciebie też zabije. To prawdziwa łowczyni albo ktoś jeszcze gorszy. Twoje życie jest w niebezpieczeństwie, słyszysz mnie?”. „Mamo, dość już. Czy nie widzisz, jak się czuję? Choć raz spróbuj mnie zrozumieć”. „W ten sposób spowodowałabym tylko większe szkody. Przepraszam, ale nie mogę tego zrobić”. Akcja przenosi się do domu Zehry. Kobieta siedzi wygodnie na kanapie, gdy nagle pojawia się przed nią Asuman.

„Ty bezwstydnico!” – grzmi przybyła. „Co się dzieje?” – pyta Zehra, odrywając wzrok od telefonu. „To ja się ciebie pytam, co się dzieje! Okazuje się, że jesteś bardzo okropną osobą! Yildiz pozwoliła ci mieszkać w swoim domu, kiedy znalazłaś się w najgorszej sytuacji. Tak jej się odpłacasz?”. „Yildiz i Ender zepchnęły mojego ojca. Może to był wypadek, ale to nic nie znaczy. Zepchnęły go. Przykro mi, ale to jest dla mnie najważniejsze”. „Yildiz zaopiekowała się tobą, kiedy nikt inny tego nie zrobił. Jesteś teraz moim największym wrogiem, Zehro! Nasze partnerstwo się skończyło. Powiedziałam Emirowi i Canerowi. Zniszczą twój lokal!”.

„Kochaliśmy cię, kiedy wszyscy mieli cię za głupca” – kontynuuje Asuman. – „Nawet twój mąż zachowuje się tak, jakbyś była głupcem. Cały świat wie, że jest z tobą tylko dla pieniędzy”. „Słuchaj, nie przesadzaj.” – Zehra unosi ostrzegawczo palec. „Jeśli się nie opamiętasz, będę cię atakować do końca życia. Cała twoja rodzina będzie ze mną walczyć. Wstydź się!”. Tymczasem Caner odwiedza siostrę w więzieniu. Rozmawiają ze sobą przez wielowarstwową szybę.

„Kochana siostro, nie jesteś kobietą, która może być w takim miejscu” – mówi Caner płaczliwym głosem. – „Czuję się bardzo źle”. „Nie płacz. Posłuchaj mnie” – mówi stanowczo Ender, będąca w o wiele lepszym stanie psychicznym od swojego brata. – „Prawnik do ciebie zadzwoni. Powiedz mu wszystko, co wiesz”. „Jesteś normalna? Jeśli mu to powiem, nigdy cię nie wypuszczą”. „Mówię o Sahice. Powiedz o jej nienawiści do Halita. O tym, jakie stosunki łączyły ich w chwili jego śmierci”. „Czy mogę wyolbrzymiać?”. „Oczywiście, że możesz. Adwokat zadzwoni do ciebie, a potem złożysz zeznanie w komisariacie”.

„Dobrze, ale czy moje zeznania wystarczą?” – pyta Caner. „Nie wystarczą. Asuman, Emir, Aysel, wszyscy złożycie zeznania. Idź teraz do Hasana Aliego i porozmawiaj z nim. Powiesz mu, że twoja siostra jest bardzo silną kobietą, ale…” – Dalszych słów Ender nie słyszymy. Sahika informuje Hasana Aliego, że chce odzyskać swoje miejsce w zarządzie po tym, jak Ender trafiła do więzienia. Mert sugeruje żonie, że powinna zrezygnować ze sprawy, ponieważ Hasan Ali, główny udziałowiec holdingu, jest teraz przeciwko nim. „Co jeśli udowodnią, że są niewinne?” – pyta. – „Musisz o tym pomyśleć, zanim będzie za późno”.

Wieczorem policjanci przyjeżdżają do domu Sahiki. Ona także zostaje aresztowana i trafia do tej samej celi, w której przebywają Ender i Yildiz. Ta druga od razu rzuca się z rękoma na nową osadzoną i strażniczki muszą interweniować. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać „Yasak Elma 92. Bölüm”. Początek 1:09:51, koniec 1:48:51. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *