Zakazany owoc odc. 102: Alihan mówi Dundarowi, że Zeynep nigdy go nie pokocha! Znowu mierzy się z przeszłością! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 102: Yildiz wpada do pokoju, w którym znajduje się Kemal. „Kim jesteś, żeby grać ze mną w gry?” – pyta, stając oko w oko z byłym mężem. „Jakie gry? O czym mówisz?”. „Czy nie wysłałeś mi kwiatów? Myślisz, że tego nie zrozumiałam?”. „To nie była gra, ale bezpośrednie ostrzeżenie”. „Nie możesz być o mnie zazdrosny ani powstrzymywać mnie przed zrobieniem czegokolwiek”. „Nie mogę? Nie powiedziałbym. Nie pójdziesz już więcej na tę siłownię, prawda?”. „Spakuj swoje rzeczy i wynoś się z tego domu!”. „Albo co?”. „Albo znajdę sposób, żeby cię stąd usunąć”. „Nigdzie się nie wybieram. Z każdym dniem coraz bardziej umacniam swoją pozycję tutaj”.

Alihan składa Dundarowi wizytę w salonie. „Ostatniej nocy nie wszystkie sprawy zostały wyjaśnione, więc przyszedłem je wyjaśnić” – oznajmia przybyły, sadowiąc się w fotelu. „Tak, wczoraj nagle wyszedłeś” – stwierdza Dundar. – „Alihanie, nie ingerowałem w twój związek. Nigdy nie wszedłem w związek z dziewczyną, która jest z kimś. Zeynep wybrała mnie”. „Nie przyszedłem cię oskarżać. Podjęliście decyzję i muszę ją uszanować. Ale to wszystko dzieje się z powodu jej uporu, nie widzisz tego?”. „Kocham Zeynep. Zapewnię jej szczęście”. „Ale ona nie kocha ciebie”.

„Niektóre rzeczy potrzebują czasu” – przekonuje Dundar. „Jeśli myślisz, że miłość, którą do niej czujesz, wystarczy do małżeństwa, to się mylisz” – odpowiada Alihan. „Przyjechałeś tutaj, żeby mi doradzać?”. „Nie. Przyjechałem po to, aby zapobiec popełnieniu przez ciebie wielkiego błędu. Naprawdę życzę ci wszystkiego najlepszego, ale jeśli poślubisz kobietę, która kocha innego, nie skończy się to dla ciebie dobrze”. Brat Zerrin podnosi się i odchodzi.

Lila przychodzi do firmy. Zatrzymuje się przy biurku Emira. „Czy w końcu mi wybaczyłaś?” – pyta mężczyzna. „Tylko w twoich snach. Nie wybaczyłam ci, ale muszę to zrobić”. „To mi wystarczy. Co się stało?”. „Mój ojciec chce cię poznać”. „Jak to? Teraz? Gdzie?”. „Chce poznać się z tobą, rozumiesz?”. „Kochanie, czy twój ojciec wie, że widzieliśmy się już wcześniej? Jeśli nie, nasze spotkanie może być katastrofalne, wiesz o tym”. „Już mu powiedziałam”. „Jak to? I o tym, że kłamaliśmy?”. „Wszystko wie”. „Co ty zrobiłaś? Nie możesz tak po prostu odkryć prawdy. Przyjdzie na spotkanie z kijem”.

„Gdyby to zależało ode mnie, nie wybaczyłabym ci, ale mama i tata chcą, żebyśmy się spotkali” – oznajmia Lila. – „W ostatnim czasie zrobiłam się dla nich ważna, nie wiem dlaczego”. „Jesteś dla nich ważna, bo jesteś ich córką, ale dlaczego ja ich interesuje? Czy Alihan o tym wie?”. „Jeszcze mu nie powiedziałam, ale zrobię to, kiedy nadejdzie odpowiedni czas”. „Zamierzasz zrujnować mi życie? Chcesz, żeby mnie zwolnił? Co tydzień mnie stąd wyrzucają…”. „Powiem mu, że jesteśmy tylko przyjaciółmi”. „Co za ulga, dziękuję ci”. „Zobaczymy się jako przyjaciele. Nie wyobrażaj sobie niczego więcej”. Dziewczyna odchodzi.

Wkrótce do gabinetu Alihana wpada wzburzona Zeynep. „Kim jesteś, żeby rozmawiać z Dundarem?!” – pyta wściekła. – „Nie masz prawa mącić mu w głowie. Za kogo ty się uważasz?”. „Nie uważam się za nikogo, po prostu wiem coś o tobie i o mnie. Nie zachowuj się jak dziecko i zrezygnuj z zemsty”. „To nie jest zemsta. Nie myślisz prawidłowo”. „Ty nie myślisz prawidłowo!” – Alihan wstaje od biurka. – „Jak możesz postępować słusznie, poślubiając pierwszego mężczyznę, który ci się nawinął, tylko po to, żeby zapomnieć o mnie?”. „Tak samo jak ty poślubiłeś kobietę, której nigdy nie kochałeś, i spałeś z nią, aby pozbyć się traumy z dzieciństwa!”. Zeynep wychodzi.

Ender spotyka się z Kemalem. Mówi, że wie o jego intrydze z kwiatami, i składa mu propozycję współpracy, dzięki której odzyska Yildiz. Z ukrycia jakiś mężczyzna robi im zdjęcia. Tymczasem Zeynep wraca do gabinetu Alihana. Przeprasza go za to, co powiedziała w złości. Akcja przeskakuje do wieczora. Emir prosi Zeynep, by towarzyszyła mu podczas spotkania z rodzicami Lili. Tymczasem Alihan spotyka się z Nevrą – żoną mężczyzny, z którym jego mama miała romans.

„Przejdźmy do powodu naszego spotkania” – kobieta przechodzi do rzeczy. – „Co chcesz wiedzieć?”. „Halit nic ci nie powiedział?” – pyta zdziwiony Alihan. „Wiem, że chodzi o przeszłość mojego męża, ale to wszystko”. „Nie wiem, jak to powiedzieć, żeby cię nie zranić. Twój mąż dopiero co zmarł”. „Nie skrzywdzisz mnie, nie martw się”. „Dobrze. Twój mąż i moja mama mieli romans”. „Wiem”. „Wiedziałaś od początku?”. „Tak”. „Dlaczego tego nie zatrzymałaś? Dlaczego nikomu nie powiedziałaś?”. „Nie wiem, czy dzisiaj zachowałabym się tak samo, ale wtedy nie miałam odwagi. Nie byłam kobietą niezależną finansowo, byłam zależna od męża. Czekałam, aż ich miłość się skończy”.

„Czy między nimi była miłość?” – pyta Alihan. „Tak” – przyznaje Nevra. „Nie rozumiem, jak mogłaś pozostać w związku małżeńskim, kiedy człowiek, którego kochałaś, kochał inną”. „To trudne, ale udawałam, że żaden romans nie istnieje”. „A mój ojciec? Też o tym wiedział i tak samo jak ty oszukiwał sam siebie?”. „Alihanie, twój ojciec myślał tylko o pracy. Nie wiedział. Myślę, że nawet niczego nie podejrzewał”. „Pani Nevro, widziałem twojego męża z moją mamą”. „To musiało być dla ciebie ciężkie przeżycie”. „Było. Możesz sobie wyobrazić, jak straszne jest dorastanie dziecka w nienawiści do matki”.

„Masz rację, ale nie ma innego wyjścia” – przekonuje Nevra. – „Spójrz na mnie. Musisz wybaczyć”. „Kiedy zerwali?” – docieka mężczyzna. „Tuncer był gotowy do rozstania, ale twoja mama nie chciała. Zwłaszcza z twojego powodu. Musisz spróbować wybaczyć swojej mamie. Wszyscy popełniają błędy. Czy ty nie popełniłeś? Nie chciałeś zmienić pewnych rzeczy?”. „Oczywiście, że chciałem”. „Myślę, że twoja mama chciała tego samego, ale było już za późno. Nie będziesz mógł być szczęśliwy, jeśli jej nie wybaczysz”. „Nie jest łatwo wybaczyć coś takiego”. „Zostaw to czasowi. Nie myśl o tym więcej. Jeśli nie zaakceptujesz przeszłości, będziesz miał problemy w przyszłości. Mówię ci to z doświadczenia”.

„Nie ma idealnej rodziny” – kontynuuje kobieta. – „Co możemy zrobić? Powinniśmy akceptować ludzi takimi, jacy są. Również… Dziewczyna, której złamałeś serce… Daj z siebie wszystko, żebyście się pogodzili”. „Myślę, że ta dziewczyna nie wybaczy mi tego, co zrobiłem”. „Nie możesz wiedzieć. Najpierw wybacz tym, którym musisz wybaczyć, potem czekaj, aż inni wybaczą tobie. Czy nie warto spróbować?”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Yildiz przychodzi do salonu Dundara, który pokazuje jej zdjęcia, jakie jego człowiek zrobił Kemalowi i Ender. Co siostra Zeynep z nimi zrobi? Czy Alihan upora się wreszcie z demonami przeszłości?

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń (w całości lub części) na inne strony, media społecznościowe lub wykorzystywania ich w inny sposób bez zgody właściciela i administratora strony Turkweb.pl. Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.