Zakazany owoc odc. 129, 130 i 131: Yildiz odkrywa, że Zehra i Caner są razem! Szantażuje Zehrę! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 129: Ender dzwoni do Tulin i prosi ją o pomoc w znalezieniu kelnera na przyjęcie, które dzisiaj organizuje. Gdy Yigit o tym słyszy, oferuje, że on może zostać kelnerem. Ma nadzieję, że w ten sposób dowie się czegoś nowego o swojej biologicznej mamie. Tymczasem Halit spotyka się z Ender. Pyta ją wprost, czy dała pieniądze ojcu Yildiz. Gdy zaprzecza, pokazuje jej wykaz podejmowanych przez nią pieniędzy z konta. „Nie rozumiem, co próbujesz tym udowodnić” – mówi niewzruszona Ender. – „Czy mam zakaz wypłacania pieniędzy z banku?”. „Co więc zrobiłaś z pieniędzmi?”. „Przekazałam organizacji charytatywnej”.

Ender nawiązuje połączenie z prezeską fundacji, przełącza na tryb głośnomówiący i uzyskuje potwierdzenie, że przekazała darowiznę na rzecz organizacji. Halit nie drąży tematu. Nie zdaje sobie sprawy, że jego była żona przewidziała scenariusz, w którym dowiaduje się o podjętych przez nią pieniądzach, i była na to przygotowana. Tymczasem Elif wyznaje Alihanowi, że nigdy nie patrzyła na niego jak na tylko przyjaciela. Oburzony mężczyzna mówi jej, by trzymała się z dala od niego i Zeynep. Chce odejść, ale wtedy była przyjaciółka chwyta go za rękę. Do kawiarni wchodzi Zeynep i wszystko opacznie odczytuje.

Akcja przeskakuje do wieczora. Yigit jest już w domu Ender. Widok, jak kobieta czule opiekuje się Erimem, jest dla niego bardzo trudny. Powracają do niego obrazy z dzieciństwa, gdy każdego dnia był bity przez partnera swojej zastępczej mamy. Tymczasem Yildiz dowiaduje się o zorganizowanym przez Yildiz przyjęciu. Natychmiast postanawia się tam udać i zepsuć imprezę. Gdy przyjeżdża na miejsce, nakrywa Canera i Zehrę, którzy nie szczędzą sobie czułości na tyłach domu. „Zobaczysz, sprawię, że mi za to zapłacisz” – mówi do siebie Yildiz, podekscytowana myślą, że teraz będzie mogła zemścić się na Zehrze.

Gdy Yildiz chce przejść przez furtkę, przed domem zatrzymuje się samochód, z którego wysiada Kaya. Mężczyzna powstrzymuje ją przed zrobieniem czegoś głupiego i mówi, by wróciła do domu. Yigit odprowadza Erima do pokoju. Ma okazję zapoznać się z przyrodnim bratem i przez chwilę z nim porozmawiać. Tymczasem Alihan i Zeynep w burzliwy sposób godzą się.

Odcinek 130: Yildiz zastanawia się, co powinna zrobić, by odzyskać Halita. Wpada na pomysł, że odniesie sukces, jeśli zrobi sobie krzywdę. Wkrótce dzwoni do siostry. Mówi jej, że przewróciła się w łazience i złamała sobie nogę. Informacja ta dociera także do Halita. Mężczyzna jedzie do rezydencji, by dowiedzieć się, co stało się jego żonie. Tymczasem Kaya nabiera podejrzeń odnośnie Yigita. Uważa, że jego zatrudnienie w holdingu Argunów nie jest przypadkiem. Każe Tulin prześledzić dokładnie jego życiorys.

Alihan mówi Zeynep, że Yildiz celowo spowodowała kontuzję, aby przyciągnąć uwagę Halita. Nie wierzy jednak, by osiągnęła oczekiwany rezultat. Ender także wyczuwa intrygę rywalki i postanawia podjąć działania. Udaje się do domu Kayi, gdzie spotyka siostrę mężczyzny, z którą nie jest w dobrych stosunkach. Ona i Kaya udają się do kawiarni, by mogli porozmawiać na osobności. Kobieta mówi kochankowi, że potrzebuje czasu, by dać mu odpowiedź odnośnie ich wspólnej przyszłości.

„Myślałem, że jesteś pewna” – mówi zdziwiony Kaya. „Byłam pewna, ale ta sprawa z Erimem… Musisz zrozumieć, że mój syn jest dla mnie na pierwszym miejscu”. „Rozumiem cię, Ender. Zgadzam się z tobą i szanuję wszystko, co robisz”. „W takim razie rozumiesz, że nie mogę teraz podjąć takiej decyzji. W tej chwili Erim jest bardzo szczęśliwy ze mną i swoim ojcem”. „Zmieniłaś się, odkąd Halit się do ciebie przeprowadził”. „Staram się nie denerwować syna, dlatego nie chcę burzyć tej iluzji szczęśliwej rodziny”.

„Wszystko jest teraz dla mnie jasne” – oznajmia Kaya. – „Nie jestem ci już potrzebny”. „Proszę, daj mi trochę czasu. Chcę oczyścić umysł”. „Gdybyś mnie kochała, nie prosiłabyś o czas do namysłu. Nie chcę czekać na osobę, która jest zdezorientowana. Za każdym razem, gdy na horyzoncie pojawia się Halit, zmieniasz myślenie. Przykro mi, ale nie jestem kimś, kto będzie czekał w odwodzie.” – Wstaje od stolika. – „Życzę ci wszystkiego najlepszego w życiu. Mam nadzieję, że zrealizujesz swoje plany”. Tymczasem Yildiz mówi Zehrze, że wie o jej związku z Canerem. W zamian za milczenie prosi ją o przysługę. Chce, żeby Zehra przekonała domowników do powrotu do rezydencji.

Odcinek 131: Ender dowiaduje się od syna, że Halit wrócił do rezydencji. Zehra mówi ojcu, że powinni pójść razem na kolację. Ten zgadza się i proponuje, by zaprosili także Kayę. Wieczorem Yildiz przygotowuje romantyczną kolację dla męża. Zaskoczony mężczyzna odwołuje swoje wyjście z córką i Kayą, ale oni nie rezygnują ze spotkania. Nieoczekiwanie w tej samej restauracji pojawiają się Caner i Ender. Dosiadają się do tego samego stolika. Canerowi trudno jest ukryć swoją zazdrość o Zehrę, a Ender o Kayę. W tym czasie Yildiz i Halit tańczą w rezydencji. Wydaje się, że znowu jest między nimi dobrze. Kończą ten wieczór w łóżku.

Następnego dnia w rezydencji są już wszyscy domownicy. Siadają razem do wspólnego śniadania. Ender jest wściekła, że Halit i Erim tak łatwo wymknęli jej się z rąk. Zmartwiony Caner wypytuje siostrę, czy między Zehrą a Kayą coś jest. Tulin przekazuje Kayi informacje, jakie udało jej się zdobyć o Yigicie. Sahika, siostra mężczyzny, przychodzi do firmy, aby upewnić się, że jej brat trzyma się z dala od Ender. Przy okazji odkrywa, że Ender ma też innych wrogów poza nią.