Zakazany owoc odcinek 406 i 407: Sedai ma wypadek! Dowiaduje się, że Cagatay jest jego bratem!

Odcinek 406 – streszczenie: Ender rezerwuje wszystkie stoliki w restauracji, aby spędzić wieczór sam na sam z Fido. Chce w ten sposób pokazać mężczyźnie, że nie interesują ją jego pieniądze. Yildiz chce znaleźć się na okładce magazynu. Dogan obiecuje, że jej w tym pomoże. Już podczas pierwszego spotkania z Halitcanem wychodzą na jaw zamiary Nurgul (nowa gospodyni w domu Cagataya), która chce wykorzystać chłopca do własnych celów. Wieczorem w willi Yildirimów odbywa się zorganizowana przez Handan kolacja. Domownicy rozmawiają o weselu Kumru i Ekina, które ma odbyć się jak najszybciej.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Caner w końcu zdobywa się na odwagę i mówi siostrze o swoim związku z Gamze. „Canerze, to nie jest dziewczyna dla ciebie” – mówi stanowczo Ender. „Co jest nie tak z Gamze?”. „Nic. I to jest właśnie problem. Jest zwykłą dziewczyną, nie wyróżnia się niczym”. „Czy przysięgłaś sobie rozdzielić zakochanych?”. „Nie mów bzdur. Czy można się zakochać w dwa dni?”. „Nie akceptujesz mojego związku z Gamze, dobrze zrozumiałem?”. „Nie to, że nie akceptuję”. „A co?”. „Po prostu tego nie chcę. Ta dziewczyna mi się nie podoba”. „Siostro, jeśli zjemy dziś kolację we trójkę, zobaczysz, że zmienisz zdanie”.

„We trójkę?” – nie rozumie Ender. „Ty, ja i Gamze” – wyjaśnia Caner. – „I nie waż się pytać, kim jest Gamze”. „Na litość boską, jak ona mogła cię tak zmienić w dwa dni? Nawet dla mnie stałeś się niegrzeczny”. „Siostro, przyjdziesz czy nie?”. „Przyjdę” – odpowiada kobieta, lecz z wielką niechęcią. Tymczasem przed firmą dochodzi do wypadku. Sedai został potrącony przez samochód! Trafia do szpitala z krwotokiem wewnętrznym.

Yildiz przygotowuje się do sesji dla magazynu. Dokonuje licznych zakupów. Ekin przyjeżdża do szpitala, gdzie przed salą operacyjną znajduje się Cagatay. „Myślę, że Dogan miał coś wspólnego z tym wypadkiem” – oznajmia przybyły. „Dogan i Sedai? Jak to połączyłeś?” – nie rozumie Cagatay. „Uratowałeś mnie, przez co Dogan stracił Cetina. Z pewnością chciał się za to zemścić”. „Jeśli Dogan naprawdę za tym stoi, zapłaci mi”. „Nie musisz nic robić, wszystko już zaplanowałem. Podczas wesela opowiem wszystkim, co zrobił Dogan”.

„W obecności Kumru?” – pyta zaskoczony Cagatay. – „Jak na to zareaguje?”. „Kiedy dowie się, co zrobił jej ojciec, będzie z nią dobrze. Nie zostanie sama, ma mnie. Jest tylko jeden problem. Popełniłem błędy, o których Dogan wie. Może to wykorzystać przeciwko mnie”. „Ekinie, będę z tobą do końca. Po prostu zdemaskuj tego człowieka i pomóż nam się od niego uwolnić”. Operacja kończy się sukcesem. Doktor informuje jednak bliskich Sedaia, że potrzebna będzie krew dla pacjenta.

Odcinek 407 – streszczenie: Spotkanie Canera, jego siostry i Gamze nie przebiega spokojnie. Ender daje dziewczynie do zrozumienia, że nie pasuje do jej brata, gdyż nie jest na jego poziomie. Urażona Gamze wstaje od stolika i opuszcza lokal. Caner próbuje ją zatrzymać i przeprosić za siostrę, ale jego starania na nic się zdają. Sytuacja kończy się ostrą kłótnią rodzeństwa. Akcja przenosi się do szpitala. Sedai jest już w całkiem niezłym stanie. W sali jest jego ciocia.

„Muszę ci coś powiedzieć” – oznajmia kobieta. – „Po tym wypadku dużo myślałam. Musisz znać prawdę, bo życie jest nieprzewidywalne. Nie wiemy, co się stanie. Dłużej nie mogę ukrywać przed tobą tajemnicy mojej zmarłej siostry”. „Jakiej tajemnicy? O czym mówisz, ciociu?”. „Będziesz na mnie zły, ale nie chcę, żebyś dłużej służył innym”. „Jeśli chcesz mi powiedzieć, żebym wrócił do Adany, nie zrobię tego. Jestem tu szczęśliwy”. „Będziesz jeszcze szczęśliwszy. Połowa wszystkiego, co ma Cagatay, należy do ciebie”. „Co ty mówisz, ciociu? Nic z tego nie rozumiem”. „Hasan Ali był twoim ojcem!”.

„Ciociu, jesteś świadoma tego, co mówisz?” – pyta zdezorientowany Sedai. „Jestem! To prawda! Usiądź z Cagatayem i powiedz mu tę prawdę. Dość bycia sługą. Zobacz, prawie straciłeś życie”. „Jak mam mu to powiedzieć? Nie uwierzy mi”. „W takim razie ekshumujemy ciało i wszystko zostanie udowodnione”. „Ekshumujemy?! Jak mógłbym zrobić coś takiego mojemu bratu? To byłaby zdrada!”. „Jesteś jego bratem! Od kiedy domaganie się swoich praw stało się zdradą? Porozmawiaj z nim albo ja mu powiem”. „Ciociu, zaczekaj. Najpierw niech mnie wypiszą, a potem wszystko przemyślę. Zaczekaj, proszę cię”.

„Dobrze, zaczekamy kilka dni” – zgadza się kobieta. – „I tak nie zmieni to prawdy”. W tym momencie do sali wchodzi Cagatay. „Mój bracie!” – zakrzykuje na widok stojącego na nogach asystenta. Obejmuje go po męsku. Tymczasem Kumru przymierza suknie ślubne na przyjęcie weselne. Towarzyszą jej Handan, Asuman oraz Yildiz, która także postanowiła ubrać białą suknię na wesele swojej pasierbicy. Kumru i jej mamie nie podoba się to. Akcja przeskakuje o kilka dni. Na tarasie willi Yildirimów odbywa się przyjęcie weselne Ekina i Kumru. Na imprezie pojawiło się mnóstwo gości.

Po pierwszym tańcu Ekin bierze do ręki mikrofon. Chce ogłosić publicznie, czego dopuścił się Dogan, lecz teść ma dla niego niespodziankę, która odbiera mu mowę. Na przyjęcie ściągnął bowiem jego babcię, którą Ekin ukrywał przed wszystkimi, by nie narażać jej na podążające za jego rodziną niebezpieczeństwo. Teraz, gdy Dogan wie o kobiecie, Ekin nie może z nim zadzierać, dlatego rezygnuje z przygotowanego wraz z Cagatayem planu zemsty.

Nazajutrz Asuman mówi córce, że już najwyższy czas, by ona i Dogan mieli dziecko. Nurgul przynosi ciasto do willi Yildirimów, które zrobiła dla Halitcana i pozostałych domowników. Chce zyskać zaufanie w obu domach, dzięki czemu łatwiej będzie jej zrealizować jej niecne zamiary. Okazuje się, iż historia, że Sedai jest synem Hasana Aliego, została wymyślona przez Dogana. Mężczyzna wysłał do ciotki Sedaia swojego człowieka, by za pomocą pieniędzy przekonał kobietę do kłamstwa. Wypadek Sedaia to także dzieło ojca Kumru. Czy prawda wyjdzie na jaw?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *