Zakazany owoc odcinek 423 i 424: Handan, Ender i Yildiz poddają się badaniu wariografem! Hilal uważa, że Dogan wciąż kocha Yildiz!

Odcinek 423 – streszczenie: Yildiz, Ender i Handan są zszokowane wiadomością o śmierci Murata. Nawzajem wysuwają wobec siebie podejrzenia, choć każda z nich zarzeka się, że nie ma z tym nic wspólnego. Gdy policja opuszcza dom Dogana, Hilal wchodzi do pokoju, w którym znajduje się jej narzeczony, i siada obok niego. „Nadal nie mogę w to uwierzyć” – mówi poruszony Dogan. – „Taki młody człowiek. Jak to możliwe, że umarł na zawał serca?”. „To prawda, też jestem zaskoczona. Ale pozwólmy policji zbadać sprawę. Jest ktoś, kogo podejrzewam”.

„Kto?” – pyta mężczyzna. „To nie jest jedna osoba” – oznajmia prawniczka. – „Czy w ogóle nie zauważyłeś, jak te kobiety nienawidziły Murata? Zwłaszcza Yildiz”. „To, że kogoś nienawidziły, nie znaczy od razu, że go zabiły. Poza tym, gdy między nami jest taka wojna, nie zaryzykowałyby czegoś takiego”. „Mimo wszystko dopilnuj, by ten rzekomy zawał został dokładnie zbadany. Tak w ogóle… Może to nie na miejscu, ale pomyślałam, że powinnam się tu przeprowadzić, aby nasza gra w narzeczeństwo była bardziej wiarygodna. Dzięki temu będę też blisko Yildizsu, kiedy ciebie nie będzie. Co o tym sądzisz?”.

„Dobrze, jak chcesz” – zgadza się obojętnie Dogan. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Handan, Ender i Yildiz przychodzą do domu Dogana, by złożyć mu kondolencje z powodu śmierci asystenta. Dowiadują się, że mężczyzna kazał sprawdzić nagrania z kamer bezpieczeństwa w firmie. Kobiety są przestraszone, bowiem wszystkie trzy odwiedziły Murata w jego gabinecie, niedługo przed jego śmiercią. W drodze do pracy Hilal sugeruje Doganowi, że mogą wykorzystać doniesienia prasowe dotyczące związku Yildiz z wokalistą Tarcanem w walce o opiekę nad Yildizsu.

Ebru, była dziewczyna Tarcana, występuje w programie telewizyjnym, w którym oskarża Yildiz o rozbicie jej szczęśliwego związku. W tym czasie Ender i Yildiz rozmawiają za plecami Handan. Sądzą, że to mama Kumru stoi za śmiercią Murata. Córka Asuman angażuje Sedaia, by zdobył nagrania z kamer bezpieczeństwa. Handan dowiaduje się, że Yildiz roznosi po firmie plotki na temat jej rzekomego romansu z jednym z pracowników.

Hilal spotyka się z menadżerką Tarcana. „Pani Hande, chcę cię o coś poprosić” – mówi prawniczka. – „Wiesz o plotkach, które pojawiły się na temat Tarcana i Yildiz”. „Tak, ale coś takiego nie ma miejsca”. „Ale ja chcę, żeby miało”. „Nie rozumiem”. „Niech Tarcan wystąpi w telewizji i powie, że jest zakochany w Yildiz”. „Pani Hilal, Tarcan się na to nie zgodzi”. „Gdybym wiedziała, że się zgodzi, porozmawiałabym z nim”. „Dlaczego ci na tym zależy?”. „Czy wyglądam na osobę, która odpowie, dlaczego tego chce? Przekonaj Tarcana, a ja zapłacę ci ogromną sumę”.

„Pomyślę o tym” – zgadza się menadżerka. – „Będę jednak musiała przekonać Tarcana, a to nie będzie łatwe”. „Pani Hande, nie wygląda pani na kogoś, kto po raz pierwszy w życiu musi skłamać. Na pewno znajdziesz sposób, aby go przekonać”. Handan sugeruje Yildiz i Ender, by wszystkie poddały się badaniu wariografem. Tylko w ten sposób upewnią się, że żadna z nich nie zabiła Murata, i odzyskają do siebie zaufanie. Yildiz wyrzuca do morza dysk z nagraniami z zainstalowanych w firmie kamer.

Z pomocą Kumru Altay zdobywa pracę w firmie. Rozmawia z kimś przez telefon. „Wszystko przebiega zgodnie z planem” – mówi do słuchawki. – „Kumru mi uwierzyła, a Dogan mnie polubił. Myślę, że w ciągu miesiąca zdobędę jego zaufanie. Z pewnością dokładnie mnie zbadał, ale niczego nie znalazł. Zrobię wszystko, co będę musiał, nie martw się”.

Odcinek 424 – streszczenie: Yildiz wpada w panikę, gdy dowiaduje się od Aysel, że w morzu przed ich domem pracują nurkowie. Jest pewna, że szukają dysku z nagraniami, który wrzuciła do wody. Okazuje się, że nurkowie pracują na zlecenie gminy i oczyszczają morze z plastiku. Raport medyczny potwierdza, że Murat umarł na skutek zawału serca. Nie stwierdzono udziału osób trzecich, co bardzo uspokaja Ender, Yildiz i Handan.

Wkrótce siostra Canera odbiera kolejny telefon z pogróżkami. Ktoś po drugiej stronie informuje ją, że wie o podrobionym pełnomocnictwie, którym się posłużyła, i że jej koniec jest bliski. Kobietę ponownie ogarnia niepewność i niepokój. Kto bowiem próbuje ją zastraszyć, skoro Murat nie żyje? Przychodzi jej na myśl, że może być to Hilal.

Emir odkrywa, że w hotelu grasuje złodziej, który ściąga zasłony. Handan przyłapuje Ender na spotkaniu z jej bratem i jest bardzo zła. Obie kobiety rywalizują, by przeciągnąć bogatego, acz niedoświadczonego i łatwowiernego mężczyznę na swoją stronę. W hotelu odbywa się prezentacja torebek Kumru. Yildiz przychodzi na wydarzenie razem z Tarcanem. Hilal podaje Yildiz drinka, do którego wcześniej dosypała jakiejś substancji. W kulminacyjnym momencie imprezy Yildiz… wymiotuje! Kumru jest wściekła za to, że ośmieszyła jej pokaz.

Hilal podchodzi do obecnego na wydarzeniu fotografa. „Sfotografowałeś Yildiz?” – pyta szeptem. „Tak”. „Napisz, że się upiła i skompromitowała. Udawaj, że robisz mi zdjęcie. Nie przyciągajmy uwagi”. Wieczorem Hilal rozmawia z narzeczonym w domu. Pokazuje mu fotografię wymiotującej Yildiz. „Słuchaj, to dla nas bardzo korzystne” – mówi prawniczka. – „Jeśli opublikujemy wiadomość, że Yildiz była pijana i zachowywała się niewłaściwie, ułatwi nam to zdobycie opieki nad Yildizsu. Doganie, mówię do ciebie. Masz szansę zdobyć opiekę nad swoją córką. Dlaczego się nie cieszysz?”.

„Nie możemy tego zrobić” – zabrania mężczyzna. – „Nieważne, jak bardzo jestem zły na Yildiz, nie pozwolę, aby matka mojej córki została zhańbiona”. „Doganie, przypominam ci, że twoja żona oczerniła cię bez skrupułów. Wysłała cię do więzienia i nie pozwalała zobaczyć się z dzieckiem. Teraz jest ci jej żal? Przecież jej nienawidzisz”. „Hilal, to podłe. Takie rzeczy do mnie nie pasują, rozumiesz? Znajdziemy inny sposób. Yildizsu dorośnie i przeczyta tę wiadomość, a ja tego nie chcę”.

„Myślę, że żal ci Yildiz” – oznajmia prawniczka. „Co to znaczy?”. „To, że nadal jesteś w niej zakochany i nie możesz się do tego przyznać”. „Po tym, co mi zrobiła, nic już do niej nie czuję. To niemożliwe. Muszę myśleć o mojej córce, a Yildiz niestety jest jej matką. Aby zdobyć Yildizsu, nie będę oczerniał jej matki. Zapamiętaj to dobrze i znajdź inny sposób”. Dogan odchodzi. „Znajdę sposób, ale najpierw musisz trochę znienawidzić Yildiz” – mówi do siebie Hilal. Handan, Ender i Yildiz poddają się badaniu wykrywaczem kłamstw, by ostatecznie potwierdzić przed sobą swoją uczciwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *