Zakazany owoc odc. 253: Yildiz podejmuje współpracę z Sahiką! Kerim zostaje aresztowany!

Odcinek 253 – streszczenie: W domu w dzielnicy pojawia się Sahika. „Przestań płakać, Yildiz” – mówi do rywalki, która otworzyła jej drzwi. – „Nie lubię takich ludzi”. „Jak znalazłaś to miejsce?”. „Yildiz, kochana, chyba zapomniałaś, kto jest przed tobą”. „Dlaczego tutaj jesteś?”. „Żeby ci pomóc”. „Dlaczego miałabyś mi pomóc?”. „Chcę, abyś odzyskała syna”. „Możesz to zrobić?”. „Oczywiście, że mogę, ale musisz ze mną współpracować. Musisz robić wszystko, co ci powiem”. „Jak mam ci uwierzyć po tym wszystkim, co się stało?”. „Co się stało, kiedy uwierzyłaś Ender? Spójrz, jesteś tutaj.” – Sahika potoczyła ręką dokoła. – „Mamy teraz wspólny interes. To twoja najlepsza gwarancja”.

„Nie rozumiem cię” – mówi Yildiz. – „To jasne, że zależy mi na moim synu, ale jaki ty masz w tym interes?”. „Ciebie interesuje syn, mnie interesuje zemsta”. „W porządku. Jestem gotowa zrobić wszystko dla mojego syna”. „W takim razie możemy powiedzieć, że zawarłyśmy partnerstwo.” – Kobiety wymieniają się uściskiem ręki. – „Halit i Ender będą musieli teraz walczyć z nami. Nadchodzi najlepsza para”. „Powiedz mi, jaki masz plan”. „Najpierw musimy pokazać Ender, że nie będzie jej dobrze w rezydencji”. „Jak chcesz to zrobić?”. „Wysyłając tam Yigita. Yigit jest teraz zły na mamę. Wiesz, że Halit go nie lubi. On kocha tylko swoje dzieci. Będzie się denerwował, widząc Yigita”.

Kerim i Mert nie mogą dłużej czekać. Obmyślają plan obrabowania Halita. Sahika wyznaje Yigitowi, że Ender zdradziła jego tatę. Namawia go do zemsty na niej. W następnej scenie Yigit pojawia się w rezydencji. Jest wyjątkowo spokojny. „Przyszedłem porozmawiać” – mówi do swojej mamy. „Nie jesteś już na mnie zły?” – pyta Ender. „Zdałem sobie sprawę, że byłem wobec ciebie niesprawiedliwy. Zdecydowanie przesadziłem”. „Ja też popełniłam błąd. Powinnam była ci powiedzieć. Naprawdę mi przykro z tego powodu”. „W porządku, to koniec. Nie będę się złościł na moją mamę. Jest coś jeszcze. Czy mogę zamieszkać z tobą przez jakiś czas?”.

„Tutaj?” – pyta zaskoczona Ender. „Tak, ale zrozumiem, jeśli się nie zgodzisz”. „Oczywiście, że nie mam nic przeciwko. Jesteś moim synem i chcę, żebyś zawsze był przy mnie. Ale byłeś szczęśliwy ze swoim ojcem. Czy stało się coś, o czym nie wiem?”. „Nic się nie stało, ale potrzebuję zmiany. Muszę uciec od Sahiki”. „Co tym razem zrobiła? Znowu podsunęła ci jakieś pomysły?”. „Typowa Sahika. Nie zrobiła nic nowego”. „Rozumiem, to nieistotne. To twój dom i możesz tu zostać tak długo, jak chcesz. Wyślę Sitkiego po twoje rzeczy”.

Ender szuka nowej opiekunki dla Halitcana, by pozbyć się z rezydencji Aysel, którą uważa za przyjaciółkę Yildiz. Zgodnie z przewidywaniami Sahiki Halit jest zły, kiedy widzi Yigita w swoim domu. Akcja przeskakuje do późnego wieczora. Mert i Kerim pod osłoną nocy zakradają się do gabinetu Halita. Ten pierwszy zostaje przy drzwiach, a drugi otwiera sejf. Nieoczekiwanie Mert zapala światło i wpuszcza do środka policjantów! Okazuje się, że zastawił pułapkę na byłego przyjaciela. Do pomieszczenia wchodzi Halit i dziękuje uczciwemu pracownikowi. Kerim zostaje zakuty w kajdanki.

Następuje retrospekcja. Akcja cofa się do przedpołudnia, gdy Mert wszedł do gabinetu Halita. „Muszę z panem porozmawiać o ważnej sprawie” – oznajmił przybyły. – „Kerim po zwolnieniu stał się całkowicie inną osobą. Chce się na tobie zemścić”. „Co masz na myśli?” – zapytał mąż Ender. „Poprosił mnie o ustalenie szyfru do twojego sejfu”. „Chce włamać się do mojego sejfu?”. „Powiedziałem mu, że coś takiego jest niemożliwe, ale w ogóle mnie nie słucha. Chce się zemścić, ponieważ został zwolniony. Wiem, że wygląda to tak, jakbym zdradził przyjaciela, ale nie chcę być zamieszany w przestępstwo. Stawiam swoją karierę na pierwszym miejscu”.

„Dobrze zrobiłeś” – pochwalił Halit. – „Czasami właściwie jest myśleć najpierw o sobie. Zwłaszcza, kiedy chodzi o kogoś takiego jak Kerim. Idź i powiedz mu, że zdobyłeś szyfr do mojego sejfu. Resztą zajmę się osobiście. Mercie, nie zapomnę ci tego. Zostaniesz wynagrodzony”. Akcja wraca do teraźniejszości. „Ten człowiek jest moim wspólnikiem!” – krzyczy wyprowadzany z gabinetu Kerim. – „Razem to zaplanowaliśmy! Nie wierz mu!”.

W następnej scenie Kerim jest na komisariacie. Korzysta z przysługującego mu prawa do telefonu. Dzwoni do Yildiz. „Zmieniłeś numer?” – pyta zdziwiona dziewczyna. „To numer mojego przyjaciela. Po prostu mnie posłuchaj”. „Co się dzieje? Nic ci nie jest?”. „Miałem inne plany, kiedy tu przyjechałem. Głupie plany, ale kiedy zobaczyłem ciebie, wszystko się zmieniło. Chciałbym, żeby to się nie wydarzyło. Przepraszam za wszystko, Yildiz. Chcę ci tylko powiedzieć, że bardzo cię kocham”. „Nie rozumiem. Dlaczego mówisz tak, jakbyśmy mieli się więcej nie zobaczyć?”.

„Ponieważ się żegnam” – odpowiada Kerim. „Jak to? Wyjeżdżasz?”. „Uważaj na siebie. Yildiz, Mert jest…” – Nie może dokończyć, gdyż policjant zabrał mu słuchawkę. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Sahika rozmawia z Mertem. „Nie mogę uwierzyć, że Kerim zrobił coś takiego” – mówi zdumiona kobieta. – „Naprawdę jest teraz w więzieniu?”. „Naprawdę” – potwierdza Mert. „Halit będzie teraz na mnie zły za to, że przyprowadziłam go do firmy”. „Ja też przyszedłem razem z nim. Kerim popełnił przestępstwo, ale pan Halit dowiedział się tego ode mnie”. „Dobra robota. Halit ci teraz ufa, a ty mnie lubisz. Chcę powiedzieć, że możesz pracować dla mnie. Możesz mi pomóc pewnego dnia”.

„W międzyczasie zdobędziesz jego zaufanie.” – Kobieta kładzie ręce na ramionach mężczyzny. – „Może nawet zostaniesz zaproszony do jego domu. Co o tym myślisz?”. „Jak zamierzasz to osiągnąć?”. „W rezydencji jest ktoś, kto naprawdę cię kocha”. „Zehra” – stwierdza Mert. Halit zatrudnia opiekunkę dla Halitcana. Mimo sugestii żony, nie zwalnia Aysel. Yigit robi wszystko, by jeszcze bardziej zrazić do siebie męża swojej mamy. Gra w gry i robi bałagan w jego gabinecie.

Sahika wręcza Yigitowi jakieś lekarstwa i prosi, by przekazał je Aysel. Ma plan, jak pozbyć się z rezydencji wybranej przez Ender opiekunki. Mert otrzymuje nowy gabinet w holdingu. Ten, który wcześniej zajmował Kerim. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 1:48:50 wideo „Yasak Elma 84. Bölüm”, koniec 0:40:57 wideo „Yasak Elma 85. Bölüm”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *