Zakazany owoc odcinek 58: Alihan oświadcza się Zeynep! Halit poznaje prawdę o Yildiz i Kemalu! [Streszczenie + Zdjęcia]

58: Yildiz pyta Lilę o jej nowego przyjaciela – Emira. „Nie powiesz nic tacie?” – pyta proszącym tonem córka Halita. „Nie chciałam mu mówić, ale potem pomyślałam, że nie muszę być tak dobra wobec ciebie”. „Między nami nic nie ma. Jesteśmy tylko przyjaciółmi”. „Ale to nie znaczy, że w przyszłości też tak będzie. Znam Emira i znam ciebie. Pomyśl o tym, co zrobi twój ojciec, jeśli do czegoś dojdzie między wami”. „Proszę cię, nic mu nie mów”. „W porządku, nie powiem, ale zrobisz coś dla mnie. Przestaniesz wspierać Zehrę. Jeśli będziesz po jej stronie, wtedy będziemy wrogami”.

Hira spotyka się z Zeynep w kawiarni. „Ale byłam głupia!” – mówi i opowiada jej o tym, jak zobaczyła datę na pierścionkach. – „Alihan planował tego dnia oświadczyć się komuś”. „Czternastego maja? To dwa dni przed naszym rozstaniem” – uświadamia sobie zaskoczona Zeynep i zwraca się do rozmówczyni. – „Muszę ci coś powiedzieć. Myślę, że ten pierścionek był dla mnie”. „Dla ciebie? Jak to?”. Tymczasem Halit dowiaduje się, że pojawił się inwestor do nowego projektu firmy. „Niewiarygodne” – mówi mężczyzna. – „Chce zainwestować tyle pieniędzy, a nawet nie widział, w co inwestuje”.

Akcja wraca do kawiarni. „Nie mogę uwierzyć! Okłamałaś mnie!” – mówi zszokowana Hira. „Nie, planowałam ci o tym powiedzieć” – zapewnia Zeynep. „Czy porozmawiałabyś ze mną, gdybym nie wspomniała o pierścionkach?”. „Chciałam ci wszystko wyjaśnić, ale nie wiedziałam jak”. „To nie jest wymówka. Myślałam, że jesteś moją przyjaciółką. Powinnaś mi powiedzieć od razu”. „Wiem, ale minęło dużo czasu, odkąd zerwaliśmy. Stało się to na długo przed tym, jak wy się poznaliście. To przeszłość. Nie szukałam zemsty. Po prostu nie mogłam ci powiedzieć. Posłuchaj, Alihan i ja nigdy się nie pogodzimy. To zamknięty rozdział”.

„Dlaczego więc tłumaczysz się przede mną?” – pyta Hira. – „Żeby mnie jeszcze bardziej zdenerwować?”. „Nie. Dlaczego miałabym tego chcieć? Powiedziałam ci, ponieważ nie chcę więcej nic przed tobą ukrywać. Możesz być zła, ale proszę, przemyśl to”. „Myślisz, że Alihan mnie kocha? Dlaczego więc zatrzymał pierścionek, który kupił dla ciebie? Wasz związek się nie skończył, zrobiliście sobie przerwę!”. Oburzona Hira opuszcza lokal.

Akcja przenosi się do rezydencji. Kemal wychodzi na zewnątrz, gdzie na pomoście siedzi Yildiz. „Myślę, że podjęłaś decyzję” – mówi mężczyzna. „Kemalu, nie możemy być razem”. „Dlaczego?”. „Nigdy nie byliśmy razem, nie oszukujmy się. Moje marzenia i twoje marzenia są różne”. „Nie rób nam tego. Czy o tym marzyłaś?” – Wskazuje ręką na posiadłość. „Posłuchaj, było coś między nami, ale to już skończone. Jestem szczęśliwą mężatką, nie zrezygnuję z tego”. „Dlaczego więc mnie pocałowałaś? Dlaczego zbliżyłaś się do mnie?”. „To był błąd. Halit i ja mieliśmy pewne problemy. To nie ma związku z tobą”.

„Co by było, gdybym był bogaty i gdybym mógł ci to wszystko zapewnić?” – pyta Kemal. – „To by wszystko zmieniło, prawda?”. „Nie będziemy o tym rozmawiać. Oboje widzimy rzeczywistość, nie zostawię Halita”. „To drugi raz, kiedy wybierasz pieniądze”. „Myśl sobie, co chcesz. Lepiej o mnie zapomnij. Znajdź kogoś na swoim poziomie”. „Na swoim poziomie? Posłucham tej rady. Wierz mi, nie muszę już tu być. Złożę rezygnację. Tobie i twojemu mężowi życzę szczęścia”. „Trzymaj się.” – Yildiz wyciąga rękę do byłego męża. Ten nie odwzajemnia jej gestu i odchodzi. Kamera robi zbliżenie na pokojówkę, która z ukrycia podsłuchiwała całą rozmowę!

Hira wpada do biura Alihana jak tornado i urządza mu awanturę. „Nie chciałem nikogo skrzywdzić” – tłumaczy mężczyzna. „Bądź przeklęty!” – wrzeszczy dziewczyna i odchodzi. Wieczorem odbywa się przyjęcie, na którym ma zostać zaprezentowany nowy inwestor. Halit jest zazdrosny, ponieważ Ender przyszła na imprezę z jego wrogiem biznesowym. Tymczasem Alihan podstępnie ściąga Zeynep do swojego domu i zamyka drzwi, żeby dziewczyna nie mogła uciec. Następnie staje przed nią, trzymając w ręku otwarte pudełeczko z pierścionkiem w środku. „Niech znajdzie swojego prawdziwego właściciela” – mówi.

Na imprezę przybywa nowy inwestor. Okazuje się nim być… „Kemal?” – pyta zdumiony Halit. „Dokładniej Atakan Kemal Karaca” – poprawia były mąż Yildiz. – „Twój nowy inwestor”. „Co to teraz znaczy?”. „To znaczy, że jestem nowym inwestorem”. „Jesteś kierowcą. Jak mogłeś zostać inwestorem?”. „Mogę powiedzieć całą prawdę tutaj” – Kemal zatrzymuje wzrok na Yildiz – „ale będzie lepiej, jeśli zrobię to na osobności”. „Chodź za mną”. Przerażona Yildiz z trudem utrzymuje się na nogach. „Co mam teraz zrobić? Jestem skończona!” – mówi w myślach.

Akcja wraca do domu Alihana. „Nie chcę spędzić bez ciebie ani dnia dłużej” – oświadcza mężczyzna. – „Tylko ty i ja. Nie proszę o żadne wybaczenie, chcę się z tobą zestarzeć”. „Tak” – odpowiada Zeynep, a Alihan wsuwa pierścionek na jej palec. Bierze ją na ręce i zanosi do sypialni. Akcja przenosi się na miejsce imprezy. Kemal i Halit są sami w pokoju. „Przyszedłeś do mojego domu! Powierzyłem ci mojego syna!” – grzmi ten drugi. – „Czy zrobiłeś to wszystko, aby zaangażować się w mój biznes? Dlaczego nie powiedziałeś mi tego otwarcie? Jaki jest twój cel?”.

„Masz prawo być zły” – przyznaje Kemal. – „Ale nie wszedłem do twojego domu z powodu pracy”. „Więc dlaczego?”. „Pamiętasz, jak kiedyś zapytałeś mnie o moją byłą żonę? Ta kobieta rzuciła mnie przed urzędem, bo byłem biedny. Byliśmy małżeństwem tylko przez jeden dzień”. „Dlaczego mi to mówisz? Jaki ma to związek ze mną?”. „Ta kobieta, moja była żona… jest obecnie twoją żoną. To Yildiz”. „Co?!” – Halit robi wielkie oczy i chwyta się za głowę. – „Jesteś świadomy tego, co mówisz?”. „Wiem, że trudno ci to zaakceptować, ale moja była żona to Yildiz”.

Halit nawiązuje połączenie z Sitkim. „Natychmiast przyprowadź tutaj Ender i Yildiz!” – rozkazuje. Po chwili obie kobiety przychodzą do gabinetu. „Jak śmiałaś zatrudnić Kemala?” – pyta Halit, wbijając wzrok w Ender. – „Nie wiedziałaś, że Kemal to były mąż Yildiz?”. „Co?! Kemal jest jej byłym mężem?! Yildiz, już wcześniej byłaś mężatką? Nie wiedziałam o tym”. Co Halit zrobi z obecną żoną? Czy zażąda natychmiastowego rozwodu? Czy Yildiz straci wszystkie dobra i wygody, które miała do tej pory?