Złoty chłopak – nowy serial turecki na antenie TVP1! Opis fabuły i bohaterowie!

Złoty chłopak (oryg. Yali Capkini) to nowy serial, który od 28 sierpnia 2023 roku emitowany będzie na antenie TVP1 w dni powszednie o godz. 14:00. Do tej pory w Turcji został wyemitowany pierwszy sezon serialu składający się z 36 około dwu godzinnych odcinków, co w polskiej wersji przełoży się na 118 epizodów. Historia skupia się wokół dwóch bogatych rodzin, jednej nowoczesnej, drugiej wiernej tradycyjnym wartościom. Akcja rozgrywa się zarówno W Stambule, jak i mniejszym mieście Gaziantep, na skrzyżowaniu wartości wschodniej i zachodniej Turcji. Serial okazał się absolutnym hitem, z rekordową liczbą odtworzeń w serwisie YouTube. Pierwszy odcinek zanotował ponad 30 milionów odsłon!

Fabuła:
Halis (w tej roli Cetin Tekindor) jest głową rodziny Korhan, prowadzącej dużą firmę jubilerską. Jest autorytarnym człowiekiem, do którego zawsze należy ostatnie słowo. Mimo że ma pewne problemy zdrowotne i przekazał prowadzenie firmy swojemu synowi Orhanowi (Emre Altug), nadal to on podejmuje najważniejsze decyzje. Ferit (Mert Ramazan Demir) jest wnukiem Halisa. Ukończył studia w USA. Po powrocie do Stambułu kontynuuje beztroskie i lekkomyślne życie.

Ferit jest całkowitym przeciwieństwem swojego brata Fuata (Dogukan Polat) i ojca Orhana. Nie jest posłuszny i chce żyć tak, jak mu się podoba. Jest jednak uzależniony od pomocy finansowej rodziny i z tego powodu nie ma odwagi, by się zbuntować. Kiedy Halis ma dość nieodpowiedzialnych zachowań wnuka, postanawia zmusić go do poślubienia kogoś z jego rodzinnego miasta Gaziantep. Zleca swojej najstarszej synowej Ifakat (Gulcin Santircioglu) znalezienie młodej dziewczyny, która byłaby odpowiednia dla ich rodziny.

Feritowi nie pozostaje nic innego, jak zaakceptować to małżeństwo. Myśli, że związek ten będzie istniał tylko na papierze, a on będzie kontynuował swoje beztroskie życie. Aby znaleźć idealną pannę młodą dla rodziny Korhan, Ifakat udaje się do Gaziantep i zaczyna szukać narzeczonej dla Ferita. Ta wiadomość szybko rozchodzi się po całym Gaziantep, ponieważ rodzina Korhan jest jedną z najbogatszych rodzin w Stambule.

Kazim (Diren Polatogullari) jest głową jednej z najbogatszych rodzin w Gaziantep. Ma dwie córki: Sunę (Beril Pozam) i Seyran (Afra Saracoglu). Chce, aby jego córki wyszły za bogatych mężczyzn. Tym samym nie chce stracić okazji do połączenia się z rodziną Korhan. Ifakat widzi Sunę i uznaje, że pasuje ona do ich rodziny. Wzywa Ferita i jego rodziców do Gaziantep, celem poproszenia o rękę dziewczyny. Kiedy Ferit przyjeżdża do Gaziantep, postanawia zwiedzić miasto. Przez czysty przypadek wpada na Seyran, nie wiedząc, że dziewczyna jest siostrą jego przyszłej żony. Na początku ta dwójka nie dogaduje się dobrze, a Seyran jest przekonana, że nigdy więcej go nie spotka.

Wkrótce rodzina Korhan udaje się do domu Suny, aby prosić o jej rękę. Ferit nie chce jednak poślubić Suny, a jej siostrę Feyzę. Kazim zgadza się na to, nie myśląc o swoich córkach i nie zastanawiając się, jak ta decyzja wpłynie na jego rodzinę. Życie sióstr wywraca się do góry nogami. Suna jest starszą córką w rodzinie i gdyby nie wyszła za mąż przed swoją młodszą siostrą, konserwatywni ludzie w mieście uznaliby to za coś gorszącego. Z drugiej strony Seyran nie chce wychodzić za mąż, ponieważ chce kontynuować naukę. Nie myśląc o pragnieniach córek, Kazim aprobuje małżeństwo Seyran z Feritem.

Bohaterowie:

Halis Korhan
Głowa rodziny Korhan. Urodził się w Gaziantep i stał się odnoszącym sukcesy biznesmenem w Stambule. Jest autorytarny i wierny swoim tradycjom. Zawsze mówi ostatnie słowo w rodzinie i przez większość czasu nie słucha swoich dzieci. Gdy siada i odchodzi od stołu, inni domownicy muszą stać na baczność. Po tym, jak traci cierpliwość do ciągłych wybryków swojego wnuka, podejmuje stanowczą decyzję i chce, aby Ferit ożenił się z kimś z jego rodzinnego miasta Gaziantep.

Ferit Korhan
Wnuk Halisa. Ekstrawertyk, kochający dobrą zabawę. Jest kobieciarzem. Chociaż spotyka się ze swoją dziewczyną Pelin (w tej roli Buçe Buse Kahraman, znana polskim widzom jako Lila Argun z serialu Zakazany owoc), wie, że nie jest w niej zakochany. Kończy studia w USA tylko dlatego, że rodzina wysłała go tam za karę. Kiedy jego dziadek Halis chce, żeby ożenił się z kimś z Gaziantep, Ferit to akceptuje, myśląc, że małżeństwo będzie istniało tylko na papierze, a on dalej będzie prowadził życie, do którego przywykł.

Orhan Korhan
Syn Halisa. Jest żonaty z Gulgun, z którą ma ma dwóch synów: Ferita i Fuata. Orhan zawsze robi to, czego chce jego ojciec, i nigdy się z nim nie kłóci. Żeni się z Gulgun ze względu na swoją rodzinę, mimo że jej nie kocha. Ma sekretny romans z Ifakat.

Gulgun Korhan
Żona Orhana. Jest świadoma romansu swojego męża, ale udaje, że o niczym nie wie. Nie chce kończyć małżeństwa i chce być kochana przez męża. Gulgun jest bardzo pomocna, wyrozumiała i przyjazna dla swoich synowych: Asuman i Seyran. Chce zrobić wszystko, aby chronić swoich synów.

Ifakat Korhan
Najstarsza synowa Halisa. Jest wdową. Wiele lat temu jej mąż i syn zginęli w wypadku samochodowym. Ifakat jest bardzo niebezpieczną kobietą, która jest w stanie zrobić wszystko dla swojej pozycji. Ma ogromną władzę w rodzinie Korhan. Stara się być w dobrych stosunkach z teściem Halisem, a jednocześnie ma sekretny romans z jego synem Orhanem.

Fuat Korhan
Starszy brat Ferita. Jego ojciec Orhan zawsze cenił Fuata bardziej niż Ferita, ponieważ Fuat jest pracowity i posłuszny. Jest skryty i cichy. Ożenił się z Asuman ze względu na swoją rodzinę. W rodzinnym biznesie Fuat zawsze pozostawał w tle, ale od teraz chce zdobyć więcej władzy.

Abidin
Jeden z pracowników rodziny Korhan. Opiekuje się Feritem i zostaje jego bliskim przyjacielem. Abidin robi wszystko, by Ferit trzymał się z dala od kłopotów.

Pelin
Jest dziewczyną Ferita. Pochodzi z zamożnej rodziny. Akceptuje małżeństwo ukochanego tylko dlatego, że uważa, że ten związek istnieje tylko na papierze, a jej relacja z Feritem się nie zmieni. Jednak kiedy zdaje sobie sprawę, że Ferit żywi pewne uczucia do Seyran, robi wszystko, co w jej mocy, aby zakończyć to małżeństwo.

Kazim Sanli
Ojciec Seyran i Suny. Wychował się w majętnej rodzinie i chce kontynuować luksusowe życie, sprzedając odziedziczone po ojcu grunty. Mimo że sam wydaje dużo pieniędzy, nie pozwala rodzinie robić tego samego. Chce, aby jego córki wyszły za bogatych mężczyzn. Z tego powodu nie chce stracić możliwości połączenia się z rodziną Korhan. Kiedy Ferit chce ożenić się z Seyran zamiast z Suną, Kazim to akceptuje, nie myśląc o pragnieniach swoich córek.

Seyran Sanli
Córka Kazima. Urodziła się i wychowała w Gaziantep. Jest piękną, odnoszącą sukcesy dziewczyną, wytrwale dążącą do postawionych sobie celów. Zna dwa języki obce: angielski i francuski. Jest zmęczona presją ze strony ojca i ciotki. Chce kontynuować naukę i studiować rzeźbę i malarstwo. Mimo że nie chce wychodzić za mąż, nie może sprzeciwić się swojej rodzinie. Seyran bierze ślub z Feritem, mimo że ten jej nie kocha.

Suna Sanli
Starsza siostra Seyran. Jest piękna i naiwna. Podobnie jak jej siostra, Suna również miała okazję nauczyć się dwóch języków: angielskiego i francuskiego. W przeciwieństwie do swojej siostry Suna jest łagodna, posłuszna i cicha. Pragnie małżeństwa, dzięki któremu ucieknie od presji ojca.

Yusuf
Chłopak Seyran. Chodzi z nią do tej samej szkoły. Chce ożenić się z Seyran zaraz po ślubie Suny. Nie może znaleźć w sobie odwagi, by uciec z ukochaną, kiedy dowiaduje się, że to ona wychodzi za Ferita. Z tego powodu Yusuf staje się wściekły na rodzinę Korhan i postanawia się zemścić.

Hattuc
Ciotka Kazima, którą Seyran i Suna również nazywają ciocią. Chociaż Hattuc wychowała się w bogatej rodzinie, teraz zdaje sobie sprawę, że ich bogactwo zaczyna nieuchronnie topnieć. Z tego powodu kontroluje każdy grosz w rodzinie. Kazim słucha kobiety i daje jej uprawnienia do zarządzania sprawami domowymi. Hattuc nigdy nie wyszła za mąż i mieszka razem ze swoim siostrzeńcem Kazimem i jego rodziną.

Esme Sanli
Matka Suny i Seyran. Zawsze jest poniżana przez męża. Nie może urodzić syna i z tego powodu jest pogardzana przez męża. Jest gospodynią domową, w pełni podporządkowaną Kazimowi.

Odcinek 1 – streszczenie: W nocy do pokoju Ferita zakrada się młoda dziewczyna i wskakuje do łóżka pogrążonemu w głębokim śnie chłopakowi. Latif, który zarządza służbą w rezydencji Korhanów, przedstawia podwładnym ich najbliższe obowiązki i zagania ich do pracy. Wczesnym rankiem przed drzwiami posiadłości pojawiają się policjanci oraz matka dziewczyny, która oskarża Firata o porwanie swojej córki. Halis traci cierpliwość do wybryków niepokornego wnuka i postanawia, że ten musi się ożenić, mając nadzieję, że wówczas zmądrzeje.

Gulgun przekazuje synowi postanowienie jego dziadka. „Znajdziemy spokojną i wycofaną dziewczynę, która zajmie się domem” – oznajmia, podczas gdy jej syn obgryza paznokcie, zdenerwowany. Małżeństwo to ostatnia rzecz, o której teraz myśli. – „Ona zajmie się domem, a ty będziesz prowadził swoje życie. A jeśli doczekacie się syna, dziadek zostawi nas wszystkich w spokoju. Nic się nie zmieni w twoim życiu, obiecuję ci to”.

„Mamo, jesteś świadoma tego, co mówisz?” – pyta Ferit. – „Chcesz, żebym się pokłonił i zgodził?”. „Innej możliwości nie masz”. „Nie śnij na próżno. Nie dbam o mojego dziadka, pojadę do Ameryki”. „Zapomniałeś chyba, jaka jest rzeczywistość. Nie możesz zrobić kroku bez zgody dziadka. Nie możesz tak naprawdę zrobić nic. I ojca stawiasz w niezręcznej sytuacji”. „Będę nieszczęśliwy. W ogóle nie obchodzi cię moje życie?”. „Nie przyszłam tutaj, by cię namawiać.” – Kobieta podnosi się. – „Przyszłam tutaj, by cię poinformować. Wyjdź na zewnątrz, odetchnij i zastanów się, dlaczego jesteśmy tu, gdzie jesteśmy.” – Opuszcza pokój syna.

W końcowej scenie odcinka Ferit jest w domu swojej dziewczyny – Pelin. Razem siedzą na kanapie. „Jeśli koniecznie chce cię ożenić, niech zrobi to z kimś, z kim chcesz być” – mówi Pelin. – „W razie czego mogę zostać świadkiem…”. „Nie wiem. Zostanie to jakoś rozwiązane, ale o wszystkim zdecyduje dziadek”. „Jeśli chce, żeby twoja żona pochodziła z Gaziantep, przeprowadzę się tam”. „Nie mów bzdur. Sytuacja jest napięta, muszę iść.” – Daje całusa dziewczynie. – „Przyjdę jutro, obiecuję”.

Odcinek 2 – streszczenie: Kazim sprzedaje kolejną działkę, by nadal żyć na poziomie, do którego przywykł. Sam je wykwintną kolację ze swoimi kontrahentami, podczas gdy jego żona i córki muszą zadowolić się resztkami ze stołu. Dziewczyna, która oskarżyła Ferita, wycofała swoją skargę, ale pozostaje to bez wpływu na decyzję Halisa. Senior rodu jest nieugięty w kwestii małżeństwa wnuka. Ifakat szykuje się do wyjazdu do Gaziantep. Nakazuje jednej z pokojówek, Sultan, by w czasie jej nieobecności miała oczy i uszy szeroko otwarte i donosiła jej o wszystkim, co dzieje się w domu.

Halis wzywa do swojego pokoju Ifakat, by umyła mu stopy. Kobieta zostawia Orhana, z którym właśnie była w łóżku, i natychmiast udaje się do pokoju teścia. Asuman płacze przed lustrem. Od lat bezskutecznie starają się z Fuatem o dziecko, a dzisiaj usłyszała od lekarza złe wiadomości. Mężczyzna pociesza ją. Nazajutrz Ifakat przyjeżdża do Gaziantep. Wieści szybko rozchodzą się po mieście. Do domu Sanlich przychodzi sąsiadka i informuje Kazima i Esmę o przybyciu synowej rodziny Korhanów, chcącej ożenić najmłodszego wnuka Halisa. Kazim natychmiast upatruje w tym wielką szansę dla siebie.

Suna jest przekonana, że to ona wyjdzie za jednego z najbogatszych Stambulczyków. Dziękuje Bogu za wysłuchanie jej modlitw. Seyran jest tym zupełnie niezainteresowana, ponieważ chce kontynuować naukę. Od razu idzie na spotkanie ze swoim chłopakiem Yusufem. Suna znajduje zdjęcia Ferita w Internecie. Ogląda je podekscytowana. Następnego dnia wszystkie kandydatki na żonę Ferita prezentują się w łaźni nagie przed Ifakat.

Orhan przekazuje synowi, że Ifakat znalazła odpowiednią dla niego dziewczynę. Ferit, choć ma łzy w oczach, wie, że nie może przeciwstawić się decyzji dziadka, nie chcąc stracić benefitów z bycia jego wnukiem. Hattuc mówi Kazimowi, że rodzina Korhan przyjdzie prosić o rękę Suny. Mężczyzna jest szczęśliwy, że pieniądze, które zainwestował w edukację córek, wreszcie przyniosą mu wysoki zwrot. Ferit, jego rodzice i Abidin przyjeżdżają do Gaziantep.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *