Dziedzictwo odcinek 289: Seher rezygnuje z ucieczki i wraca do rezydencji! Duygu odkrywa, że Firat ukrył dowody!

Odcinek 289 – streszczenie: Fikret zajmuje miejsce Yamana. Teraz to on jest przywiązany do krzesła. Kirimli sięga po telefon przyjaciela swojej żony i odczytuje SMS, który właśnie nadszedł: „Minęliśmy Alay. Zbliżamy się do Ayvalik”. Natychmiast wsiada do samochodu. Akcja przenosi się do auta, którym Seher ucieka wraz z siostrzeńcem. Yusuf budzi się. Gdy słyszy, że się przeprowadzają, a stryjek nie będzie mieszkał z nimi, jest bardzo zły na swoją ciocię. Zmusza Gokhana do zatrzymania samochodu. Seher z trudem uspokaja chłopca i przekonuje do dalszej podróży.

Duygu nie przestaje strofować Aliego i reszty zespołu, uważając ich za niekompetentnych. Seher rozpoznaje jadący za nimi samochód Yamana. Gokhan chce zgubić pościg, ale dziewczyna każe mu się zatrzymać. Wysiada z pojazdu, podchodzi do auta męża i uderzając rękoma w maskę, mówi poniesionym głosem: „Zostaw nas wreszcie! Nieważne, jak długo będziesz za nami podążał, ja będę uciekać!”. Yaman wysiada, staje naprzeciwko żony i odpowiada: „Gdziekolwiek uciekniesz, nie zostawię cię. Nie zrezygnuję z ciebie. Cokolwiek się z nami stanie, pójdę za tobą nawet na koniec świata”.

„Dlaczego? Czego chcesz od nas?” – Zbulwersowana Seher popycha męża. „Jesteście moją rodziną. Wiem, że pewnego dnia wszystko będzie jak dawniej”. „Rodziną? Czy zostawiłeś jakikolwiek ślad po rodzinie? Zniszczyłeś wszystko, co istnieje! Nie jesteś naszą rodziną. Jesteś zabójca naszej rodziny! Jeśli nie zostawisz nas w spokoju, powiem wszystko Yusufowi. Yusuf dowie się, kto jest zabójca jego mamy!”. „Nie zrobisz tego. Nie możesz.” – W głosie Yamana nie słychać jednak pewności. Wizja, że bratanek mógłby zobaczyć w nim mordercę i znienawidzić go, zmroziła mu krew w żyłach.

„To właśnie zrobię” – potwierdza Seher. „Kochasz Yusufa bardziej od siebie. Nie możesz znieść jego łez. Nieważne, jak bardzo będziesz mnie nienawidzić, nie zrobisz nic, co zasmuci Yusufa”. „Zostaw nas! Nie podążaj więcej za nami!” – Seher odwraca się i wraca do samochodu Gokhana. Yusuf, który ponownie zasnął, nie zobaczył swojego stryjka.

Sultan przynosi na komisariat borek i ajran. Patrząc na Duygu, pyta: „To ty jesteś tą zrzędliwą komisarz, o której opowiadał Ibrahim?”. Ibrahim opuszcza głowę zawstydzony, następnie podsuwa nowej komisarz pojemnik z borkiem. Yamanowi psuje się samochód, przez co żona i bratanek znikają mu z pola widzenia. Seher postanawia, że udadzą się w inne miejsce niż zaplanował Fikret. Duygu odkrywa, że Firat ukrył dowody w sprawie postrzelenia Yamana. Każe policjantowi złożyć broń i zabiera go do pokoju przesłuchań. Ali staje w obronie przyjaciela, biorąc winę na siebie.

Ku zaskoczeniu Yamana, Seher wraz z Yusufem przyjeżdża do rezydencji. „Nie myśl, że się poddałam” – oświadcza, stając z mężem oko w oko. – „Po prostu zrezygnowałam z ucieczki. Jestem tutaj, nie boję się ciebie. Nie zabiłam cię, ale czekam na dzień, kiedy umrzesz. Będę cierpliwie czekać na dni, kiedy będziesz przegranym. Będę walczyła z tobą w twojej twierdzy. Sprawię, że pożałujesz zabicia mojej siostry. Wiedz, że rezydencja jest teraz miejscem wojny. Uwierz mi, będziesz żałował, że wróciłam”.

„Nie będę” – odpowiada z przekonaniem Yaman, dotykając swojej obrączki ślubnej. – „Pozwoliłaś mi żyć. Nigdy nie będę tego żałował”. Yusuf budzi się. Widząc, gdzie się znajduje, wybucha niepohamowaną radością. Pracownicy witają Seher. Serial Dziedzictwo emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVP1 o godz. 16:05. Odcinki z polskim lektorem dostępne są także w Internecie na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *