Dziedzictwo odcinek 308 i 309: Ali zostaje postrzelony! Yaman zamyka się z Seher w pokoju!

Odcinek 308 – streszczenie: Kontynuacja sceny kończącej poprzedni odcinek. „Moja siostra nie była osobą, która tak po prostu mogłaby coś takiego zrobić” – mówi Zuhal, poruszona wiadomością, że to Ikbal zabiła Kevser. – „To znaczy, że była do tego zmuszona. Czy twoja siostra nie zabiła twojego szwagra?” – zwraca się do Cicek. Opiekunka potakuje głową. – „Czy nie zmusił jej do tego swoją przemocą? Czy za to siedzi teraz w więzieniu? Moja biedna siostra…” – Do oczu Zuhal cisną się łzy. – „Kto wie, przez co przeszła, jak bardzo cierpiała, że posunęła się do czegoś takiego. Ona nigdy nie była taka…”.

Zuhal przeciera dłońmi mokre od łez policzki i kontynuuje: „Więc dlatego Seher strzeliła do Yamana. Uważa go za zabójcę swojej siostry. Ponieważ Yamanowi nie udało się znaleźć dowodów potwierdzających swoją niewinność…”. „Właściwie chyba znalazł” – odzywa się Cicek. – „Powiedział o jakiejś lekarce, dzięki której wszystko ma się wyjaśnić”. „Lekarka? Powiedział jej imię?”. „Aysu. Aysu Donmez”. „Natychmiast daj mi rzeczy siostry z dolnej szuflady”.

Zuhal przegląda listę kontaktów w telefonie siostry i znajduje numer lekarki. Cicek podaje jej nową kartę SIM, by nie zostawiła po sobie śladu. Siostra Ikbal wysyła lekarce wiadomość: „Yaman Kirimli dowiedział się wszystkiego. Zniknij natychmiast, jeśli chcesz pozostać przy życiu”. Tymczasem Seher przynosi Firatowi dokumenty, jakie zabrała z biurka Yamana. Ma nadzieję, że znajdzie się tu coś, co pozwoli go aresztować i skutecznie skazać na wieloletnią odsiadkę.

Gdy Seher wraca do rezydencji, słyszy jak Yaman mówi do Yusufa, że on i jego ciocia wkrótce się pogodzą, a ich związek będzie jeszcze silniejszy. To optymistyczne nastawienie wyprowadza dziewczynę z równowagi. Krzyczy mężowi prosto w twarz, że już nigdy nie będzie między nimi tak jak dawniej. Ali i Duygu ścigają mężczyznę, który może posiadać wiedzę, gdzie znajduje się zaginiona siostra policjantki. Podczas pościgu Ali zostaje postrzelony w pierś! Yaman zamyka się z Seher w jednym pokoju, by jej złość nie miała negatywnego wpływu na Yusufa.

Odcinek 309 – streszczenie: Cenger przyłapuje Cicek na podsłuchiwaniu pod drzwiami pokoju Yamana. Nedim informuje swojego szefa, że lekarka do tej pory nie wróciła do domu. Podejrzewa, że mogła dowiedzieć się, że jej szukają, i dlatego się ukryła. „To możliwe” – zgadza się Yaman. – „W jakiś jednak sposób musisz ją znaleźć”. Wkrótce mężczyzna odbiera telefon z opieki społecznej. Urzędniczki chcą przyjść na rutynową kontrolę. Seher i Yaman znowu będą musieli udawać szczęśliwe małżeństwo. Wcześniej jednak muszą wybrać szkołę, do której poślą Yusufa.

Ali trafia do szpitala. Duygu błaga lekarzy, by uratowali jego życie. Czuje się winna tego, co się stało, podobnie jak przed laty zaginięcia swojej siostry. Operacja przebiega pomyślnie. Pocisk nie uszkodził żadnych organów ani ważnych naczyń krwionośnych. Akcja wraca do rezydencji. Seher, wciąż uwięziona z mężem w pokoju, przypomina sobie moment, gdy mężczyzna, patrząc jej prosto w oczy, potwierdził, że jest zabójcą jej siostry. Jej oddech gwałtownie przyspiesza. Wygląda, jakby wpadła w panikę.

„Wszystko w porządku?” – pyta zaniepokojony Yaman. „Nie. Już nigdy nie będzie w porządku. Powiedziałeś, że nie wyjdziemy stąd, dopóki się nie uspokoję. Jest we mnie tyle bólu. Nie mogę się uspokoić. Przebywanie w tym pokoju jest dla mnie trudne. Bardzo trudne. Dla mnie w tej rezydencji zginęły nie tylko moja siostra i Ikbal. Tutaj, na tej kanapie, ty także dla mnie umarłeś. Zapytałam cię po raz ostatni. Gdybyś powiedział mi, że nie jesteś zabójcą mojej siostry, uwierzyłabym ci. Ale potwierdziłeś to, patrząc mi w oczy”.

„Wtedy w tym domu odbył się jeszcze jeden pogrzeb” – mówi dalej Seher. – „Dla mnie ty i wszystko, czego doświadczyliśmy, obróciło się w pył. Więc nie pytaj mnie teraz, czy wszystko jest w porządku. W tym grobie, który zbrukałeś swoimi zakrwawionymi rękami, nie pytaj mnie o nic!”. Seher ucieka do łazienki, zamyka się w niej i traci przytomność…

Duygu próbuje poprawić poduszkę pod głową Aliego, gdy mężczyzna nagle otwiera oczy. „Wszystko dobrze? Boli cię coś?” – pyta policjantka, zawstydzona odsuwając się od łóżka. „Nic mi nie jest. Kiedy zobaczyłem, jak się o mnie martwisz…”. „Prawdopodobnie miałeś halucynacje. Nic takiego nie miało miejsce” – zaprzecza, choć była szczerze przerażona, gdy kula przeszyła pierś komisarza. – „Boli cię? Siostra powiedziała, że może podać ci środek przeciwbólowy”.

„Nie boli, nie trzeba” – odpowiada Ali. „Firat w czasie operacji dzwonił do ciebie trzykrotnie, nie odebrałam”. „Oddzwonię do niego w swoim czasie. Nie jest dobrze, że Sakiz (mężczyzna, który może posiadać informacje o zaginionej siostrze Duygu) nam uciekł”. „Nie nam, tylko mnie. Ja go śledziłam. Nie zapominaj, że to była moja operacja. Czy nie mówiłam ci, żebyś mi nie pomagał? Dlaczego poszedłeś za mną?”. „Komisarzu Duygu! Sam chciałem tam być, to nie twoja wina. Wszystko jest moją odpowiedzialnością, bądź spokojna”.

Yaman wyważa drzwi łazienki. Bierze żonę na ręce i zanosi ją na łóżko. Po chwili dziewczyna odzyskuje przytomność. Natychmiast zrywa się na równe nogi, choć mąż prosi ją, by odpoczęła. „Wolę pójść do grobu, niż leżeć na tym łóżku!” – oświadcza. „Jesteś osłabiona, musisz coś zjeść. Usiądź.” – Dzwoni do Cengera i prosi, by przyniósł jedzenie do pokoju. „Nie chcę, nie jestem głodna!”. „Pospiesz się. Przynieś także sok pomarańczowy.” – Yaman ignoruje słowa żony i rozłącza się.

„Powiedziałam ci, że nie chcę!” – powtarza Seher, jeszcze bardziej podnosząc głos. – „Dlaczego mnie zmuszasz?”. „Nie wyglądasz dobrze. Musisz coś zjeść ze względu na Yusufa. Nie powinien cię takiej widzieć”. „Racja. Muszę być w dobrej formie, by uratować go przed takim potworem jak ty!”. Czy Yamanowi uda się odnaleźć lekarkę po tym, jak ta została ostrzeżona przez Zuhal? A jeśli tak, to czy kobieta powie mu prawdę?

Opisywane odcinki są dostępne na YouTube. Oglądaj od 33:28 wideo „Emanet 223. Bölüm” do 51:39 wideo „Emanet 224. Bölüm”. Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *