Zakazany owoc odc. 225: Halit proponuje Yildiz ponowny ślub! Zehra boi się, że znowu staną się biedni! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 225: Pierwszy odcinek czwartego sezonu. Halit i jego rodzina wprowadzają się do nowej rezydencji. Wszyscy są bardzo szczęśliwi, ponieważ odzyskali życie, do którego byli przyzwyczajeni. Halit proponuje Yildiz, by zamieszkała razem z nimi i ponownie została jego żoną. Akcja przenosi się do firmy. Kerim wchodzi do gabinetu Sahiki. „Ostatnio jesteś bardzo zła” – zauważa mężczyzna. „Jak mam nie być? Halit znowu jest prezesem. Myślałam, że wszystko jest już dobrze, i spójrz, co się stało. Teraz ma też swój dom. Wrócił do dawnego życia. Jutro wszystkich nas stąd wyrzuci”.

„Musimy mu pogratulować, kiedy tu wróci” – oznajmia Kerim i zajmuje miejsce na kanapie. – „Nigdy nie widziałem lepszego planu”. „Przypominam ci, że wisisz na tej samej linie, co ja”. „Co ja mam z tym wspólnego?”. „To ja cię zatrudniłam. Myślisz, że Halit pozwoli ci zostać?”. „Minęło siedem dni. Gdyby chciał coś zrobić, już by to zrobił”. „Nie znasz go. Kupił nowy dom, wrócił do swojej rutyny i jutro przyjdzie kolej na nas”. „Nie ma o czym myśleć. Z pewnością pan Halit da wszystkim jakieś wyjaśnienie. Wtedy dowiemy się, jakie są jego zamiary”.

Yildiz wraca do domu. Zwierza się mamie, że Halit chce, by znowu była częścią jego życia. „Mówiłam ci, że powinnyśmy wierzyć w cuda” – mówi Asuman, nagle zachwycona takim obrotem spraw. „Nie przypominam sobie, żebyś coś takiego powiedziała. Teraz to i tak nie ma znaczenia. Powiedziałam mu, że nie wyjdę za niego ponownie”. „Co masz na myśli? Powiedz, że to znowu jakiś twój plan. Gdzie znajdziesz lepszego męża? Co ci więcej potrzeba? Naprawdę cię nie rozumiem”.

„Potrzebuję spokoju” – oznajmia Yildiz. „Pokaż mi jedną osobę, która jest spokojna. Posłuchaj, Halit wiele przeszedł. Był na dnie i zrozumiał, co jest dla niego dobre. Zaczął cię cenić”. „Myślisz, że wilk może zmienić swój temperament?”. „Może zmienić, jeśli przeszedł przez piekło. Co zrobisz, jeśli nigdy mu nie wybaczysz? Myślisz, że możesz znaleźć takiego mężczyznę jak on? Pomyśl o swoim synu”. „Zadam ci tylko jedno pytanie. Gdyby Halit nadal mieszkał u Sitkiego, powiedziałabyś mi to samo?”. „Oczywiście, że nie. Każda matka chce, aby jej dzieci były szczęśliwe. Powiedziałabym ci, żebyś nie miała z nim nic wspólnego, ponieważ nie ma pieniędzy”.

Ender przychodzi do restauracji, gdzie czeka na nią Halit. „Chcę mieć cię po mojej stronie” – oznajmia mężczyzna. „Chcesz mnie?” – pyta mama Erima, robiąc zdziwioną minę. „Czy nie powiedziałaś, że nie chcesz mnie widzieć obok Sahiki? Nie jestem już z nią. Chcę kogoś, komu mogę zaufać”. „Zaskoczyłeś mnie. Nigdy się nie spodziewałam, że usłyszę to od ciebie”. „Nigdy nie zapomnę, kto mnie zdradził, i nigdy też nie zapomnę, kto mi pomógł. Chcę, żebyś była moją prawą ręką w firmie. Oczywiście, jeśli ty także tego chcesz”. „Chcę. Ale nie mogę ci odpowiedzieć, zanim nie porozmawiam z Kayą. Jest moim mężem i muszę z nim porozmawiać”.

Zehra boi się, że ona i jej rodzina znowu staną się biedni. Prosi ojca, by był ostrożny. Uważa, że niepotrzebna im była druga rezydencja. Podczas kolacji Halit przekazuje dzieciom, że chce ponownie ożenić się z Yildiz. Lila i Erim popierają jego decyzję. Zehra wątpi jednak, by Yildiz się na to zgodziła. Yigit trafia do szpitala z zatruciem pokarmowym. Ender jest pewna, że to Sahika otruła jej syna. Dochodzi do kłótni między nimi. Przeprowadzone analizy wykazują, że choroba Yigita spowodowana jest zwykłym wirusem. Nikt go nie otruł.

Jeszcze tego samego dnia Yigit wraz z rodzicami wraca do domu. „Odchodzę, bracie” – oświadcza spakowana Sahika. Ender reaguje na to śmiechem. – „Odchodzę, bo nie mogę jej znieść.” – Wskazuje palcem na bratową. – „Obwiniła mnie nawet za to, że Yigit złapał wirusa”. „Może dlatego, że jesteś znana z trucia innych” – sugeruje siostra Canera. „Ender, wystarczy” – odzywa się Kaya. „Nie ma problemu, bracie. Niech mówi, co chce. Ona się nie zmieni, ja też się nie gniewam. Jesteś jedyną osobą, na którą jestem zła”.

„Ja? Dlaczego?” – nie rozumie mężczyzna. „Tak, ty! Nigdy mnie przed nią nie broniłeś. Zostałam tutaj, bo myślałam, że będziemy rodziną. Jeśli ty mnie nie szanujesz, inni też nie będą.” – Kobieta rusza w stronę drzwi wyjściowych. „Sahiko, nie bądź śmieszna. Nie możesz odejść. Nie pozwalam na to”. „Powinieneś pomyśleć o tym wcześniej,zanim twoja żona nazwała mnie morderczynią”. „Posłuchaj, to nieporozumienie. Usiądziemy i porozmawiamy. Prawda, Ender?”. „Otruła nas i zabiła Nadira…”.

„Dość, Ender!” – przerywa żonie Kaya. – „Sahika niczego nie zrobiła. Zleciliśmy tak wiele analiz i każda dała ten sam wynik. Przyznaj, że się pomyliłaś, i przeproś Sahikę”. „W porządku, przepraszam” – mówi Ender, patrząc we wszystkie strony, tylko nie na szwagierkę. „Proszę? Nie słyszałam” – mówi siostra Kayi, chcąc usłyszeć to raz jeszcze. „Przepraszam cię, Sahiko…”. „Ender, powiedziałaś to szczerze i dlatego przyjmuję twoje przeprosiny. Zostaję w domu.” – Puszcza rączkę walizki i wraca na kanapę, po drodze rzucając bratowej triumfujące spojrzenie.

Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 75. Bölüm”. Odcinek trwa od początku wideo do 00:43:20. W czwartym sezonie doszło do zmiany aktora wcielającego się w postać Erima – İlber Uygar Kaboğlu odszedł z obsady serialu, a jego miejsce zajął Ahmet Haktan Zavlak.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *