Dziedzictwo odcinek 39 i 40: Selim konfrontuje się z Yamanem! Proponuje Seher małżeństwo! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 39: Osman ma dość sporów między Alim a Kiraz. Wychodzi z domu i prosi, by do jego powrotu rozwiązali swoje problemy. Baris znajduje leżący na podłodze w restauracji nabój. Zagląda do szuflady, w której powinna być broń, ale teraz jej tam nie ma. Przestraszony dzwoni do Selima, ale mężczyzna odrzuca połączenie. Następnie telefonuje do Seher i informuje ją o zniknięciu pistoletu. Boi się, że Selim może zrobić coś Yamanowi. W porcie dochodzi do spotkania Selima i Yamana. Mężczyźni stają naprzeciwko siebie niczym kowboje w amerykańskich westernach. Mierzą się wzrokiem, jakby czekając na to, co zrobi ten drugi.

Selim wyciąga broń zza paska. Trójka stojących za Kirimlim ochroniarzy natychmiast kieruje lufy pistoletów w jego kierunku. „Nie zawaham się użyć tej broni” – oświadcza Selim, trzymając pistolet skierowany lufą ku ziemi. Pokazuje tym samym, że nie chce go użyć, a jedynie ostrzega. – „Zwłaszcza jeśli sprawa dotyczy Seher. Po prostu strzelę ci w głowę. To moje pierwsze i ostatnie ostrzeżenie. Jeśli ponownie skrzywdzisz lub zasmucisz Seher, będziesz musiał stawić mi czoła”.

„Grozisz mi niezaładowaną bronią?” – pyta Yaman. „Tak. Przyszedłem tutaj, żeby cię ostrzec. Tylko tym razem. Ale jeśli znowu się spotkamy, ten pistolet nie będzie pusty”. W porcie pojawia się Seher. Selim szybko chowa broń z powrotem za pasek. Wyjaśnia, że tylko rozmawiał z Yamanem, następnie odchodzi do swojego samochodu. Seher także wsiada do auta i razem jadą do restauracji. Yaman zleca Nedimowi, by szczegółowo prześwietlił Selima.

Ali swoim zachowaniem doprowadza Kiraz do płaczu. Gdy jednak jest w komisariacie, chwali dziewczynę przed Firatem. Nedim mówi Yamanowi, że Selim od dzieciństwa kocha się w Seher i że przed śmiercią jej ojca chciał się jej oświadczyć. Gdy Seher kończy pracę, Ikbal pojawia się w restauracji. Przeprasza Selima za zachowanie jej szwagra. Prosi, by miał oko na Seher i nie zostawiał jej samej. Przypadkowo odkrywa, że mężczyzna zamierza oświadczyć się Seher. Nie byłaby sobą, gdyby nie wykorzystała tej wiedzy do własnych celów.

Odcinek 40: Seher wchodzi do pokoju Yamana. „Moim jedynym zmartwieniem jest Yusuf” – oświadcza. – „Wszystko, co robię, robię dla jego dobra. Dlatego też przyjęłam tę pracę. Ale jeśli spokój Yusufa zostanie naruszony przez napięcie, jakie jest między tobą a Selimem, pomyślę nad innym rozwiązaniem. Yusuf przeżywa trudny okres i nie chcę dodawać mu trosk. Co zaś tyczy się Selima, jest dla mnie jak rodzina. Jak brat. Jeśli coś mu się stanie przeze mnie, nie zniosę tego”. Dzięki szczerej rozmowie Ali i Kiraz dochodzą do porozumienia.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Selim dzwoni do Seher i zaprasza ją na spotkanie, lecz nie do swojej, a innej restauracji. Na miejscu mężczyzna… oświadcza się Seher! W tym samym lokalu znajduje Yaman, który uczestniczy w ważnym spotkaniu biznesowym. Słysząc propozycję Selima, przeprasza swoich partnerów, i wzburzony wychodzi na zewnątrz. Begum zauważa Aliego spacerującego po wybrzeżu z jakąś dziewczyną. Nie rozpoznaje, że to Kiraz. Jest zła na mężczyznę, gdyż chwilę wcześniej powiedział jej, że nie może się z nią spotkać, bo ma pilną pracę do wykonania.

Akcja wraca do restauracji. Seher jest zaskoczona propozycją przyjaciela. Po jej zakłopotaniu widać wyraźnie, że nie żywi do niego takich samych uczuć, jak on do niej. „Co skłoniło cię do takiego myślenia?” – pyta dziewczyna. – „Co zrobiłam, żeby dać ci nadzieję?”. „Przepraszam, źle mnie zrozumiałaś.” – Mężczyzna chowa do kieszeni pudełeczko z pierścionkiem zaręczynowym. – „Może nie wyraziłem się odpowiednio. Chciałem powiedzieć… To dla Yusufa. Oświadczyłem się z jego powodu. Aby otrzymać kuratelę, musisz spełnić określone warunki. Myślałem, że jeżeli weźmiemy ślub i zamieszkamy razem…”.

„To jest powód?” – pyta Seher. „Tak” – przyznaje Selim, choć w środku czuje ogromny ból. – „Wiem, że bardzo kochasz Yusufa, i nie pozwolisz mu dorastać obok kogoś takiego jak Yaman. Dlatego chcę ci pomóc”. „Ja… Nie wiem, co powiedzieć. Źle to wszystko zrozumiałam”. „To moja wina. Powinienem był na samym początku podać ci powód. Więc co o tym myślisz?”. „Dziękuję, że o mnie pomyślałeś, ale nie mogę się na to zgodzić. Zrobiłeś wystarczająco dużo, zatrudniając mnie. Jestem ci wdzięczna”.

„A co z Yusufem?” – pyta Selim. – „Co zamierzasz z nim zrobić?”. „Prędzej czy później zabiorę go z domu Kirimlich. Obiecałam to mojej siostrze. Ale nie w ten sposób. Powoli wraca do zdrowia. Stracił mamę i potrzebuje mnie. Nigdy nie zrobiłabym niczego, co by go zdenerwowało. Podjęłam już decyzję. Nie zostawię Yusufa samego. Od teraz, jeśli to możliwe, chciałabym gotować w domu, dzięki czemu będę mogła być cały czas obok niego. Oczywiście, jeśli zgodzisz się na to”.

Akcja przenosi się do rezydencji. Ikbal jest w pokoju Zuhal, która opowiada jej o wydarzeniach z restauracji. „Co zrobił Yaman?” – docieka żona Ziyi. „Co miał zrobić? Wściekł się. Wyobraź to sobie. Byliśmy w trakcie spotkania, bliscy podpisania umowy, nad którą pracowaliśmy od wielu dni”. „To wcale nie jest dobry znak, Zuhal. To pokazuje, że sytuacja jest gorsza, niż nam się wydawało. Skoro wyszedł w trakcie tak ważnego spotkania, oznacza to, że ceni Seher bardziej niż myślałyśmy. Co jeśli nie pozwoli jej wyjść za Selima? To w końcu Yaman, może zrobić wszystko”.

„Nie mogę tego zrozumieć!” – złości się Zuhal. – „Co taki facet jak Yaman widzi w takiej prostej dziewczynie jak Seher? Powinnam coś zrobić. Ta dziewczyna wcale mnie nie przeraża. Może Yaman jeszcze nie zrozumiał, ale wkrótce to zobaczy”. „Brawo, moja siostro. Jeśli Selim poślubi Seher, będzie nam znacznie łatwiej. Wystarczy, że będziemy trzymać się razem. Nikt nas nie powstrzyma”. W końcowej scenie odcinka widzimy Yamana stojącego na leśnej drodze. Patrzy przed siebie srogim wzrokiem, choć nikogo przed nim nie ma. Odbiera telefon od Nedima.

„Co się stało? Dlaczego tak nagle opuściłeś spotkanie?” – pyta Nedim. „Ciotka Yusufa wychodzi za mąż. Opuści rezydencję” – odpowiada Kirimli. „To źle? Przecież nie lubisz tej dziewczyny”. „Nie chodzi o to. Yusuf będzie czuł się źle. Jest do niej przyzwyczajony”. „Co zamierzasz zrobić?”. „Jeszcze nie wiem, ale nie pozwolę skrzywdzić Yusufa”. Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:58:27 wideo „Emanet 24. Bölüm”, koniec 0:15:36 wideo „Emanet 26. Bölüm”. Odcinki w polskiej wersji dostępne na vod.tvp.pl.

2 thoughts on “Dziedzictwo odcinek 39 i 40: Selim konfrontuje się z Yamanem! Proponuje Seher małżeństwo! [Streszczenie + Zdjęcia]

    1. Od poniedziałku do piątku publikujemy nowe streszczenie serialu Zakazany owoc ok. godziny szóstej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *