Dziedzictwo odcinek 4, 5, 6: Yaman oferuje Seher pieniądze za odejście! Zostaje spoliczkowany! [Streszczenie + Zdjęcia]

Dziedzictwo (oryg. Emanet) to nowy serial turecki, który od 30 marca 2023 roku emitowany będzie na antenie TVP1 w miejsce kończącej się „Przysięgi”. Emisja od poniedziałku do piątku o godz. 16:05 . W obsadzie znajduje się m.in. Sila Turkoglu, którą polscy widzowie znają jako Sunę z „Przysięgi”. Obecnie w Turcji emitowany jest trzeci sezon serialu, poprzednie dwa składały się łącznie z 416-stu około godzinnych epizodów.

4: Seher przechodzi żałobę po śmierci siostry i ojca w krótkim odstępie czasu. Sprzedaje meble z domu i opłaca czynsz za ostatni miesiąc. Od właściciela dowiaduje się, że jej ojciec nie płacił czynszu od ośmiu miesięcy. Dziewczyna obiecuje, że spłaci cały zaległy dług. Yusuf ciągle pyta, dlaczego ciocia go nie odwiedza i odmawia jedzenia. Yaman zatrudnia dla niego psycholog. Specjalistka chce jednak porozmawiać najpierw z nim. Rozmowa powoduje, że w mężczyźnie budzą się demony przeszłości.

Ikbal odbiera telefon. „Zgodnie z pani życzeniem śledziłem ciotkę Yusufa” – oznajmia mężczyzna po drugiej stronie. – „Jutro po południu jedzie pociągiem do Antep. – „Kupiła dwa bilety, jeden dla siebie, a drugi dla… Yusufa”. „Co takiego?” – bratowa Yamana robi duże oczy. – „Dla Yusufa? Chce go porwać? Dobrze, obserwuj ją. Daj mi znać, co robi”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Seher przychodzi przed bramę rezydencji. Ikbal wychodzi do niej i podpowiada jej, kiedy będzie najlepszy moment, by mogła zabrać chłopca.

5: Pokojówka przywozi Yusufa do szpitala na badanie okresowe. Seher wykorzystuje zagapienie się ochroniarzy i wykrada chłopca. Niestety gdy tylko wychodzi z Yusufem na drogę, wpada na Yamana i jego ludzi. Mężczyzna odbiera jej chłopca. „Cokolwiek zrobisz, nie możesz mi zabrać mojego siostrzeńca!” – krzyczy dziewczyna. – „Nie poddam się bez walki! Yusuf to moje dziedzictwo!”. Ochroniarze Yamana wciągają Seher do samochodu. W następnej scenie Yaman przywozi Yusufa do rezydencji. Gdy opowiada Ikbal o tym, co się stało, ta udaje zaskoczenie. Następuje retrospekcja. Tuż po tym, jak opiekunka i Yusuf pojechali do szpitala, Ikbal zadzwoniła do Yamana.

„Widziałam ciocię Yusufa przed domem” – oznajmiła kobieta. – „Jak tylko Yusuf pojechał, natychmiast wsiadła do taksówki i pojechała za nim. Nie chcę wywoływać niepotrzebnej paniki, ale trochę się martwię. Według mnie powinieneś pojechać do szpitala i to sprawdzić”. Akcja wraca do teraźniejszości. Yaman wchodzi do pokoju Yusufa. „To będzie pierwsza i ostatnia rozmowa na ten temat” – oświadcza, stając przed chłopcem. – „Ten dom to najbezpieczniejsze miejsce dla ciebie. Nie możesz żyć w innym miejscu, z innymi ludźmi. Ludzie, którzy żyją pod tym dachem, są twoją rodziną. Nie masz nikogo więcej”.

„Ale… Co z moją ciocią?” – pyta Yusuf. „Twoje miejsce jest obok mnie” – mówi stanowczo Yaman. – „Nigdy tego nie zapomnij. Zawsze będziesz ze mną”. Tymczasem ochroniarze Kirimli zabierają Seher na łódź. Wieszają ją za nogi i opuszczają do morza głową w dół, jakby chcieli ją utopić. Wyciągają dziewczynę dopiero, gdy jej głowa dotyka tafli wody. „Yusuf jest moim dziedzictwem!” – krzyczy nieprzestraszona Seher. – „Jeśli chcecie, żebym się poddała, nie macie innego wyjścia, jak tylko mnie zabić!”.

Jakiś czas później Seher budzi się porzucona na skraju lasu. Natychmiast spostrzega, że na jej szyi nie ma wisiorka, który nosiła jej zmarła siostra. Spanikowana rozgrzebuje ściółkę wokół siebie. Gdy znajduje wisiorek, mocno przyciska go do piersi. Podnosi się z ziemi i brudna, zziębnięta udaje się do rezydencji po swojego siostrzeńca.

6: Seher, mimo chłodu i deszczu, spędza całą noc pod bramą rezydencji. Jest zdeterminowana, by wypełnić ostatnią wolę swojej siostry. Rano Ikbal wychodzi za bramę. „Kochanie, jeszcze nie poszłaś do domu?” – zwraca się do Seher. – „Byłaś tu całą noc? Spójrz na siebie, wyglądasz na nieszczęśliwą. To, co robisz, nie pomaga ani tobie, ani Yusufowi. Nie wzbudzaj więcej gniewu Yamana, dobrze?”. „Przez lata tęskniłam za moją siostrą” – oznajmia Seher. – „Każdego dnia pytałam siebie, czy wszystko z nią dobrze. Codziennie modliłam się, by móc zobaczyć ją ponownie”.

„Potem pewnego dnia zadzwonił telefon” – mówi dalej dziewczyna. – „Udało mi się dotrzeć, kiedy wydawała z siebie ostatni oddech. W swoim ostatnich tchnieniu powierzyła mi swojego syna. Gdybyś była na moim miejscu, co byś zrobiła?”. „Kochanie, posłuchaj, masz rację” – mówi Ikbal. – „Ale w ogóle nie znasz Yamana. Jeśli będziesz kontynuować ten upór, Yaman może zrobić ci coś znacznie gorszego. W kwestii Yusufa jest zdolny do wszystkiego. Odejdź stąd natychmiast. Nawet nie oglądaj się za siebie. Obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, abyś częściej widywała się z Yusufem, w porządku? Ale teraz już odejdź, proszę”.

„Co jeszcze może mnie spotkać?” – pyta zdesperowana Seher. – „Moja siostra i mój tata umarli. Może najwyżej odebrać mi życie. Myślisz, że boję się śmierci? Nie mam nikogo oprócz Yusufa. Jest moim przeznaczeniem. Nie proś mnie, żebym się poddała. Jedynym powodem, dla którego wciąż żyję, jest Yusuf. Mogę oddychać, ponieważ on istnieje. Proszę, pozwól mi zobaczyć Yusufa. On mnie potrzebuje”. Yaman obserwuje Seher z balkonu. Podchodzi do niego Nedim – jego prawa ręka – i mówi: „Zbadałem ciotkę Yusufa. Po śmierci ojca wyprowadziła się z domu. Nadal ma do spłacenia zaległy czynsz. Nie pracuje, jest bezrobotna. Jak widzisz, nie ma niczego poza długami ojca”.

Yaman schodzi na dół. Skina głową na ochroniarzy, by wpuścili dziewczynę na podwórko. Kiedy ta staje przed nim, wyciąga w jej stronę kopertę wypchaną pieniędzmi. „Myślę, że to wystarczy, abyś odeszła” – mówi. – „To spadek po twojej siostrze. Weź to i na zawsze zniknij z mojego życia”. Urażona Seher policzkuje Yamana! Obserwujące to pokojówki i Ikbal zakrywają usta ze zdumienia. Upokorzony mężczyzna rzuca kopertę na ziemię i odchodzi do domu. To pierwszy raz, gdy jakaś kobieta go spoliczkowała, dlatego czuje się szczególnie dotknięty. Każe swoim ludziom zamknąć Seher w piwnicy.