Dziedzictwo: Seher odzyskuje wolność! Begum przekazuje adres Kiraz jej bratu!

Odcinek 85 – streszczenie: Ali wraca do domu. Znajduje Kiraz rozpaczającą na podwórku. „Dlaczego płaczesz? Co się stało?” – pyta mężczyzna. „Ciocia Sultan ma rację. Mój brat mnie w końcu znajdzie. Jak długo możesz mnie chronić?”. „Nie słuchaj cioci.” – Komisarz siada na ziemi obok Kiraz. – „Mówiłem ci, że nic ci się nie stanie. Twój brat jest jeden, a policjantów są tysiące. Wszędzie go szukają i wkrótce wpadnie w nasze ręce. Dopóki mieszkam w tym domu, jesteś bezpieczna. Twój brat nie może tu wejść. Nawet gdyby chciał, policjanci przy drzwiach mu na to nie pozwolą”.

„A jeśli coś ci się stanie?” – pyta Kiraz. – „Jeśli zostaniesz skrzywdzony z mojego powodu? Co wtedy zrobię? Jak sobie z tym poradzę?”. „Nic mi się nie stanie, tak samo jak tobie” – odpowiada Ali, ujmując drżące dłonie dziewczyny i patrząc jej prosto w oczy. – „Zachowaj spokój”. W tym momencie na podwórko wchodzi Begum, która zapomniała zabrać kluczy z domu komisarza. Zatrzymuje się gwałtownie za furtką, widząc wpatrzonych w siebie Aliego i Kiraz. Jest zdumiona tym widokiem. Jej wargi drżą, jakby chciała zacząć krzyczeć na cały głos, by rozładować wściekłość, która nagle ją ogarnęła.

Prawniczka wraca za bramę, wyciąga telefon i dzwoni do brata Kiraz. „Znam lokalizację twojej siostry” – oznajmia. – „Jeśli chcesz, mogę ci ją podać”. „Kim jesteś? Skąd wiesz, gdzie jest moja siostra?” – pyta Erdal. – „Dlaczego dzwonisz do mnie z prywatnego numeru?”. „Nie potrzebujesz wiedzieć, kim jestem. Zapisz adres”. „Poczekaj, znajdę kartkę i długopis”. Tymczasem Yaman doprowadza Turguta na komisariat. Gangster zeznaje, że posłużył się dowodem osobistym Seher bez jej wiedzy, dzięki czemu dziewczyna zostaje oczyszczona z zarzutów i odzyskuje wolność.

Seher jest wdzięczna Yamanowi za pomoc. Kirimli próbuje powiedzieć dziewczynie, że to on za wszystkim stoi, ale ilekroć próbuje, strach przed jej reakcją powstrzymuje go. Akcja przenosi się do parku, gdzie Begum spotkała się z przyjaciółką. „Zrobiłam coś bardzo złego, Ezgi” – wyznaje prawniczka z przejęciem w głosie. – „Powiedziałam bratu Kiraz, gdzie ją znajdzie, chociaż wiem, że szuka jej, by ją zabić. Podałam mu adres domowy Aliego”. „Dlaczego to zrobiłaś?”. „Nie wiem. To był moment gniewu. Co mam teraz zrobić, Ezgi?”. Przyjaciółka kręci głową, nie mając żadnej rady.

Erdal idzie przez miasto i rozmawia przez telefon ze swoją żoną. „Ja też tego nie rozumiem, Nurgul” – mówi do słuchawki. – „Zadzwoniła do mnie jakaś kobieta i podał adres Kiraz”. „Kto to mógł być?”. „Nie wiem. Zadzwoniła z prywatnego numeru”. „Co zamierzasz zrobić, Erdalu? Błagam cię, nie popełniaj morderstwa. Pomyśl o dzieciach”. „Nie mam czasu, by myśleć o czymkolwiek, Nurgul. Pojadę pod adres, który dostałem”. „Erdal, błagam, porzuć ten pomysł”. Mężczyzna nie odpowiada. Rozłącza się.

Wieczorem Firat i jego ekipa zauważają Erdala w parku. Ruszają za nim w pościg, ale drab im ucieka. Gdy Ali się o tym dowiaduje, postanawia dołączyć do poszukiwań. Gdy wychodzi z domu, mówi Kiraz, że chodzi o zupełnie inną sprawę. Zuhal wygląda przez okno, czekając na powrót Yamana. Gdy widzi wjeżdżający na podwórko samochód, uśmiecha się szeroko. Gdy jednak z auta wysiada nie tylko Yaman, ale także Seher, uśmiech w jednej chwili zostaje zastąpiony przez gniewny wyraz.

Kamera robi zbliżenie na Yamana i Seher. „Przyprowadziłeś mnie z powrotem do Yusufa” – mówi dziewczyna. – „Nigdy ci tego nie zapomnę”. „Jest coś, o czym powinnaś wiedzieć” – odzywa się Kirimli. Chce wyznać prawdę, ale wtedy z domu wybiega Yusuf. Szczęśliwy rzuca się w objęcia swojej cioci. Ziya także odzyskuje radość życia na widok Seher.

Nazajutrz podczas śniadania Yaman wręcza Seher prezent, którym wszyscy są bardzo zaintrygowani. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:44:56 wideo „Emanet 58. Bölüm”, koniec 0:34:41 wideo „Emanet 59. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *