Dziedzictwo odcinek 51: Yaman odnajduje brata! Ikbal boi się o swoją przyszłość!

Odcinek 51: Ikbal dowiaduje się, że znaleziono ciało mężczyzny, odpowiadające opisowi jej męża. Wybucha płaczem i omal nie traci przytomności. Jej zdruzgotanie nie jest spowodowane troską o męża, którego przecież w ogóle nie kocha, a obawą o własną przyszłość, jeżeli potwierdzi się, że znalezione zwłoki należą do Ziyi. Zuhal jest obok siostry. „Ziya nie może umrzeć” – mówi odchodząca od zmysłów Ikbal. Zuhal kładzie rękę na jej plecach i mówi: „Siostro, proszę, jeszcze tobie coś się stanie. Przerażasz mnie”. „Ziya nie może umrzeć. Jeśli umrze, jestem skończona. A ty razem ze mną, rozumiesz?”.

„O czym ty mówisz, siostro?” – nie rozumie młodsza z kobiet. „Jeśli Ziya umrze, nie zostaniemy w tej rezydencji. Będziemy mniej znaczyły nawet od cioci Yusufa. Czy przez te wszystkie lata starałam się na próżno? Tyle lat poszło na marne? Ziya nie może umrzeć, Zuhal. On jest moją gwarancją. Nie może umrzeć”. Yaman dokonuje identyfikacji zwłok. Okazane mu ciało nie należy do jego brata. Mężczyzna ociera łzy z policzków i rusza wraz z Seher na dalsze poszukiwania.

Kiraz, wiedząc, że Begum i tak wyrzuci ją z domu, prosi Aliego, by znalazł jej pracę w innym miejscu. Komisarz mówi jednak dosadnie, że zostanie tutaj. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Osman przychodzi na komisariat. Firat opowiada mu, że widział wczoraj w kawiarni Begum – roześmianą i szczęśliwą. Yaman i Seher przyjeżdżają do domu, w którym mężczyzna się wychował. Wejście do środka jest dla niego bardzo trudne, gdyż wiąże się z powrotem bolesnych wspomnień z dzieciństwa. W jednym z pokoi – tym, w którym powiesił się jego ojciec – znajduje brata. Jest w złym stanie psychicznym, ale żyje.

„Już dobrze, bracie” – mówi Yaman, obejmując Ziyę. – „Spójrz, jestem tutaj. Nie pozwolę nikomu więcej odejść. Zawsze będę z tobą. Nigdy cię nie zostawię, bracie. Nikomu więcej nie pozwolę odejść” – powtarza, kierując wzrok na Seher, która płacząc, obserwuje tę scenę. – „Dalej, jedźmy do domu”. Ziya podnosi się. Wtedy Yaman dostrzega plamę krwi na jego koszuli. „Czy cię boli?” – pyta. „Nie boli, już minęło. To tylko małe zadrapanie”. „Musimy pojechać do szpitala. Dalej, bracie”.

Cała trójka udaje się do samochodu. Kamera robi zbliżenie na inne zaparkowane w pobliżu auto, w środku którego znajduje się Ikbal. Kobieta także wpadła na pomysł, że właśnie tutaj mógł udać się jej mąż. „Niech to szlag!” – przeklina. – „Nie waż się nic mu powiedzieć, Ziya”. W tym momencie rozbrzmiewa dzwonek telefonu kobiety. To Yaman. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać „Emanet 33. Bölüm”. Początek 0:08:34, koniec 0:48:05. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Poniżej wersja z hiszpańskim dubbingiem. Oglądając na komputerze, w ustawieniach odtwarzacza YouTube można włączyć automatycznie wygenerowane napisy i ich tłumaczenie na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *