Dziedzictwo odcinek 97: Yaman odkrywa, że Ozan leczy się psychiatrycznie! Tego samego dowiaduje się Zuhal!

Odcinek 97 – streszczenie: Seher znajduje zegarek, który Ozan celowo zostawił w pokoju Yusufa. Oddzwania do nauczyciela i informuje go o tym, dzięki czemu mężczyzna ma pretekst, by ponownie przyjść do rezydencji. Kiraz do późna zastanawia się, co ma założyć na jutrzejszą rozmowę o pracę. Chociaż Ali nie zgadza się z jej pomysłem pracy, pomaga jej w przygotowaniach. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Wcześnie rano, gdy Yusuf je jeszcze śniadanie, Ozan przychodzi do rezydencji. Niszczy jeden z kwiatów Ziyi, co bardzo denerwuje brata Yamana. Seher dostrzega coraz więcej dziwnych zachowań nauczyciela muzyki. Jest tym zaniepokojona.

Ozan prosi Seher, by także dołączyła do nauki gry na ukulele. Instruuje ją, jak należy trzymać instrument. Yaman obserwuje to z piętra, a jego zazdrość osiąga niebezpiecznie wysoki poziom. Przypomina sobie jednak o obietnicy, jaką złożył Seher, i opanowuje swoje emocje. Udaje się do gabinetu i dzwoni do Nedima. Każe mu raz jeszcze dokładnie sprawdzić Ozana, zwłaszcza okres, gdy rzekomo mieszkał za granicą. Tymczasem Kiraz zdaje sobie sprawę, że bez wykształcenia i doświadczenia zawodowego bardzo trudno jej będzie znaleźć pracę. Mimo to nie poddaje się.

Nedim oddzwania do Yamana. „Miałeś rację. Ozan nigdy nie mieszkał w Holandii” – oznajmia. – „Zniknął bez śladu w tamtych latach. Jest jednak coś jeszcze. Nie wiem, na ile to ważne, ale od trzech lat regularnie odwiedza psychiatrę. Chodzi do niego trzy razy w tygodniu. On coś ukrywa”. „Zapłaci za wszystkie swoje kłamstwa” – mówi zdeterminowany Yaman i rozłącza się. Od razu nawiązuje kolejne połączenie. – „Cenger, powiedz ciotce Yusufa i nauczycielowi muzyki, by natychmiast przyszli do mojego gabinetu”.

Chwilę później Seher i Ozan pojawiają się przed biurkiem Yamana. „Najwyraźniej nie pozwolisz dzisiaj przeprowadzić panu Ozanowi zajęć” – stwierdza dziewczyna z niezadowoleniem w głosie. „Najpierw musi odpowiedzieć na kilka pytań, a potem możemy porozmawiać o lekcji” – oświadcza Kirimli. – „Od początku ci nie ufałem i okazało się, że miałem rację. Okłamałeś nas. Nie pracowałeś dla studia, o którym nam powiedziałeś. Nie było cię nawet w Holandii. Od trzech lat trzy razy w tygodniu chodzisz do psychiatry”. Seher kieruje pytające spojrzenie na Ozana, który opuszcza głowę i nerwowo porusza palcami obu dłoni.

„Teraz powiedz mi, nauczycielu” – ciągnie Yaman. – „Co jeszcze przed nami ukrywasz?”. „Nie odpowiesz nam?” – pyta Seher. „Masz rację, nie powiedziałem prawdy” – przyznaje drżącym głosem Ozan. – „Nie byłem w tamtych latach w Holandii. Ale tamtego roku… To znaczy trzy lata temu… Straciłem kobietę, którą miałem poślubić. Gonul, miłość mojego życia. Straciłem ją w wypadku. Ten przeklęty rok i następne były dla mnie bardzo trudne. Moje życie wywróciło się do góry nogami. Spędzałem dni nie wychodząc z domu, przygnębiony i pełen bólu. Chcę zapomnieć o tych przeklętych latach. To jak niekończący się koszmar”.

„Dlatego chodzę do terapeuty” – kontynuuje Ozan. – „Nie ujawniłem tego, ponieważ uznałem, że to moja prywatna sprawa. Nie jest mi łatwo o tym mówić. To bardzo trudne. Moja dusza płonie. Przepraszam”. „Nie musisz nic więcej mówić” – oznajmia Seher łagodnym, współczującym tonem. Kieruje wzrok na Yamana. Wzrok wyrażający złość i pogardę. Jest zła, że mężczyzna oskarżył i zaatakował nauczyciela, choć nie znał całej jego historii. – „Mam nadzieję, że oboje to zrozumieliśmy”.

Seher i Ozan wychodzą. „Bardzo mi przykro” – mówi dziewczyna na korytarzu. – „Nie miał prawa zaatakować cię w ten sposób. Proszę, kontynuuj lekcję. Zaraz przyjdę”. Seher wraca się do gabinetu Yamana i urządza mu awanturę za to, jak potraktował Ozana. Chory psychicznie mężczyzna przysłuchuje się temu pod drzwiami. Jest rozbawiony. Kamera przenosi się do salonu, gdzie weszła Zuhal. Na telefon, który Ozan zostawił na stoliku, przychodzi wiadomość. Siostra Ikbal odczytuje ją: „Panie Ozanie, jeśli nie będziesz przyjmował regularnie lekarstw, twój stan ulegnie pogorszeniu. Halucynacje zaczną się od nowa. Dziewczyna, o której myślisz, że ją kochasz, to nie Gonul. Uczucie, które do niej żywisz, to po prostu obsesja”.

Zuhal udaje się prosto do pokoju siostry. „Wszystkie te wiadomości pochodziły od lekarza nauczyciela” – opowiada podekscytowana. – „Napisał, że musi regularnie przyjmować lekarstwa. Jego przypadek jest ciężki, w przeszłości miał halucynacje. Najważniejsze jest to, że zrobiłam zdjęcie tych wiadomości.” – Podaje Ikbal swój telefon. – „Ma obsesje na punkcie naszej wieśniaczki”. Żona Ziyi odczytuje wiadomość i pyta zaskoczona: „Czyli pomylił Seher z kimś innym?”. „To psychopata, siostro. Ma obsesję na jej punkcie”.

„To jest okazja, na jaką czekałyśmy” – mówi zadowolona Ikbal. – „Z pewnością nie tylko on jest w niej zakochany. Seher stoi na ostrzu noża. Zobaczysz, jaka będzie z tego afera. Usiądziemy i będziemy cieszyć tym swoje oczy”. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Emanet 68. Bölüm”. Początek 0:06:06, koniec 0:47:40. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

One thought on “Dziedzictwo odcinek 97: Yaman odkrywa, że Ozan leczy się psychiatrycznie! Tego samego dowiaduje się Zuhal!

  1. Dlaczego TVP usuwa sceny gdzie ktoś z kimś się biję przecież takie sceny są w każdym serialu czy to Polski czy Turecki na przykład w Przysiędze nie usuwali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *