Elif odcinek 349: Veysel przychodzi do domu Cemala! Ciąża Zeynep jest zagrożona! [Streszczenie + Zdjęcia]

349: „To jest na jakieś specjalne zamówienie?” – pyta Kenan, widząc jak Melek i Feride przygotowują jedzenie. „Zgadza się” – potwierdza Melek. „Dlaczego robisz to tutaj? Nie rozumiem… Czy restauracja jest zamknięta?”. „Nie, nie. Murat się nią dziś zajmuje…”. „I powiedz mi, jak funkcjonuje? Macie klientów?”. „Tak, jest coraz lepiej” – okłamuje Melek. – „Słuchaj Kenan, czy masz jakieś wieści od detektywów? Wiedzą coś nowego?”. „Wciąż nic” – pada odpowiedź. – „Ale szukają bez odpoczynku. Każdego tygodnia dają mi raporty ze swojej pracy. I naprawdę wierzę, że jesteśmy już blisko, by znaleźć Elif”.

W domu Cemala jest już dwóch kolegów. „Brakuje nam jeszcze jednego” – zauważa ojciec Inci. „Spokojnie, dziś przyjdzie ktoś inny” – wyjaśnia jeden z gości. „Ale kto inny? Mam nadzieję, że nie będzie to osoba, która przysporzy nam kłopotów”. „Nie wiem, jak się nazywa, ale widzieliśmy go kiedyś w barze. Podobno nawet z nim grałeś”. „Nie przypominam sobie, ale skoro z nim grałem, to nie powinien sprawiać problemów”.

Tymczasem w pokoju dziewczynek. „Źli piraci znowu tu są” – mówi Inci. – „Robią wszystko, żeby znaleźć swój skarb. Co się stanie jeśli go nie znajdą?”. „Inci, nie martw się. Oni nas nie skrzywdzą” – zapewnia Elif. – „Twój tata by na to nie pozwolił”. Nagle w domu rozlega się dzwonek. Cemal otwiera drzwi i do środka wchodzi kolejnych dwóch graczy. Jednym z nich jest… Veysel!

„Wyrzucę wszystkich złych piratów z domu” – postanawia Inci. „Nie, nie rób tego. Oni mogą cię skrzywdzić” – przekonuje Elif i powstrzymuje dziewczynkę, by nie wyszła z pokoju. „To wtedy ty uratujesz mnie swoją magią. Pozwól mi wyjść!”. Inci wychodzi z pokoju. Na korytarzu właśnie stoją jej ojciec i Veysel. „Chcę, żebyś stąd natychmiast wyszedł!” – krzyczy dziewczynka do Veysela. „Ale o czym ty mówisz?” – pyta Cemal, chwytając córkę za ramię. „Chcę, żeby źli piraci stąd wyszli!”. „Zamknij usta i wracaj do swojego pokoju! Veysel, przepraszam cię, to tylko mała dziewczynka. Idź do pokoju”. „Rozumiem, nic się nie stało” – odpowiada Veysel i odchodzi do pokoju, gdzie siedzą już inni gracze.

Cemal chwyta Inci i popycha ją do pokoju. Przestraszona Elif chowa się za fotelem. „Jeśli dalej będziesz się tak zachowywać, wyrwę ci język!” – grozi mężczyzna. „Panie Cemalu, proszę…” – staje w obronie Inci Elif. – „To była tylko zabawa…”. „Nie obchodzi mnie, co to było! Ma się to nie powtórzyć!”. Mężczyzna opuszcza pokój. „Przepraszam cię, Elif. Znowu mój tata na ciebie nakrzyczał przeze mnie” – mówi Inci. – „Jesteś na mnie zła?”. „Nie, tylko… Ten człowiek, który z nim był. Wydaje mi się, że już go kiedyś widziałam” – stwierdza Elif. – „Chciałabym zobaczyć go jeszcze raz”.

„Nie rób tego” – prosi Inci. – „Widziałaś, jak mój tata się zdenerwował”. „Nie martw się, nikt mnie nie zobaczy” – odpowiada Elif. Po cichu wychodzi z pokoju i wychylając się zza framugi drzwi, przygląda się Veyselowi. Nagle dziewczynka przypomina sobie moment, gdy siedziała na ławce, a ten mężczyzna przyniósł jej watę cukrową. „Tak, pamiętam go doskonale” – myśli Elif. Nagle z pokoju wychodzi Inci. „Elif, co ty tutaj robisz? Chodź, wracaj ze mną do pokoju” – przekonuje dziewczynka. – „Jeśli mój tata nas zobaczy…”. „Ciii” – Elif próbuje uciszyć Inci, ale Cemal już usłyszał głos córki. „Co wam powiedziałem?!” – pyta wychodząc z pokoju gościnnego. Następnie wpycha dziewczynki do pokoju Asuman i zamyka drzwi na klucz.

„Myślałam, że mój tata cię skrzywdzi. Bardzo się bałam” – tłumaczy Inci. „Jestem pewna, że znam tego człowieka. Widziałam już go kiedyś” – odpowiada Elif. „Ale kiedy to było?”. „Nie wiem dokładnie, ale pamiętam to. Ten mężczyzna kupił mi watę cukrową, a potem wsiedliśmy do jego samochodu i pojechaliśmy razem. To wszystko, co sobie przypominam o nim. Może on zna moją mamę i tatę? Pójdę, zapytam go o to”. Elif naciska na klamkę, ale drzwi są zamknięte na klucz.

Aliye z pomocą synów stawia kolejne kroki. „W porównaniu do poprzednich dni robisz duży postęp” – chwali Zeynep. „Zgadza się, matko. Jesteś dużo lepsza” – potwierdza Kenan. „Wkrótce wrócisz do zdrowia i będziesz chodzić tak, jak wcześniej”. „Dziękuję, córko. Teraz muszę odpocząć. Jestem bardzo wykończona”.

Na dole Asuman odrabia z Tugce lekcje. Tulay przygotowuje kolację i nakrywa stół. Asuman nie czekając na przybycie domowników, zasiada do stołu. „Ach, ta dziewczyna czuje się tu zdecydowanie zbyt komfortowo” – wzdycha Tulay. Do kuchni wchodzi Zeynep. „Posłuchaj, przykro mi, że musisz sama radzić sobie z tą całą pracą” – mówi dziewczyna. „Nie przejmuj się, jesteśmy w końcu rodziną. Chcę ci pomóc” – odpowiada Tulay. – „Tylko… Ta nowa opiekunka. Wydaje mi się, że mnie nie lubi. Jest coś dziwnego w tej młodej damie”. „Powiedziała ci coś złego?” – pyta Zeynep.

„Jakby to powiedzieć… Nie podoba mi się to, jak się zachowuje” – oznajmia Tulay. – „Szczególnie jej stosunek do pana Kenana oraz Selima… Myślę, że powinnaś uważnie ją obserwować”. „Wydaje mi się, że zachowuje się jak zwykła dziewczyna” – odpowiada Zeynep. „Nie wiem już sama, ale wcale mi się nie podoba…”.

Veysel szykuje się do wyjścia. „Jutro rano znowu się spotykamy” – mówi Cemal. – „Więc nie wybieraj się nigdzie indziej”. „Jak mógłbym przegapić całą tę zabawę” – odpowiada Veysel. – „Przysięgam, że jutro nie pójdę do innego miejsca. Będę tutaj”. Elif w tym czasie nasłuchuje pod drzwiami. „Ach, wszyscy już poszli. Ten mężczyzna także” – mówi. – „Ale słyszałam, że jutro tutaj wróci”. „Elif, może tylko ci się wydaje…?” – przekonuje Inci. „Nie, jestem pewna. Znam tego człowieka. Widziałam go już wcześniej, naprawdę. Inci, a ty znasz któregoś z tych mężczyzn?”.

„Nie” – zaprzecza córka Cemala. „Nie wiem, jak to zrobię, ale rano opuszczę ten pokój” – postanawia Elif. – „Muszę porozmawiać z tym człowiekiem. Myślę, że on zna moją rodzinę”. Akcja przenosi się do sypialni Selima i Zeynep. „Słuchaj, myślisz, że ta nowa opiekunka… Asuman…” – zaczyna mówić dziewczyna. „Co się dzieje, kochanie?” – pyta Selim. „Chodzi o to, że gdy dziś Tulay przygotowywała kolację, ona wcale jej nie pomagała. Myślę, że mogłaby pomóc, choć przez chwilę. Wydaje się też być trochę mało okrzesana. To jej pierwsza kolacja w tym domu i była bardzo pewna siebie. I nie podoba mi się sposób, w jaki na mnie patrzy…”.

„Może i masz trochę racji, kochanie, ale ważne jest to, co myśli o niej Tugce” – odpowiada Selim. – „Ona wydaje się być zadowolona z nowej opiekunki”. „Tak, oczywiście. Tugce wygląda na szczęśliwą” – przyznaje Zeynep. „Posłuchaj. Moja mama już powoli wraca do zdrowia. Jeżeli chcesz, możemy wrócić do naszego domu”. „Nie, myślę, że jeszcze na to za wcześnie. Pomyślimy o tym, gdy twoja mama wróci do pełni sił, dobrze?”. „W porządku, jak uważasz” – odpowiada Selim.

Asuman wchodzi do pokoju Kenana. „Och, jaki duży pokój” – zachwyca się dziewczyna. – „Naprawdę mi się podoba”. Następnie otwiera szafę i dotyka koszul mężczyzny. „Jego ubrania są tak eleganckie” – mówi. Zdejmuje jedną z koszul z wieszaka i napawa się jej zapachem. Następnie ogląda zdjęcie mężczyzny i kładzie się na jego łóżku. W tym momencie do pokoju wchodzi… Kenan! Asuman jak rażona zrywa się z łóżka. „Co ty tu robisz? Co się dzieje?” – pyta mężczyzna. „Eee… To znaczy… Szukam broszki Tugce…” – odpowiada zmieszany dziewczyna. „Jak to?”. „Dziewczynka bawiła się tutaj i myślałam, że właśnie tu zgubiła broszkę”.

„Tugce wie, że nie wolno jej się bawić w tym pokój” – oznajmia Kenan. „Cóż, wie pan, jakie są dzieci… Dobrze, pójdę już” – odpowiada zawstydzona dziewczyna i opuszcza pokój. Kiedy wychodzi na korytarz, ze swojego pokoju wychodzi Tugce. „Dlaczego jeszcze nie śpisz, maleńka?” – pyta opiekunka. – „Bo nie mogę zasnąć”. „Ale pora już iść do łóżka, Tugce” – opiekunka zaprowadza dziewczynkę do pokoju, kładzie ją na łóżku i przykrywa kołdrą. „Teraz zamknij oczy” – mówi. „Ale boję się, że będą mi się śniły koszmary” – oznajmia Tugce. – „Kiedy zamykam oczy, robi się ciemno i wcale mi się to nie podoba”.

„Dobrze, więc powiedz mi, co pomaga ci zasnąć?” – pyta Asuman. „Cóż, nie wiem… Chyba tylko to, jak tata opowiada mi bajkę przed snem” – mówi dziewczynka. „Zatem ja opowiem ci bajkę. Najpierw jednak zamknij oczy…”. Asuman zaczyna opowiadać Tugce bajkę na dobranoc. Nazajutrz Zeynep wybudza ogromny ból. „Co się dzieje?” – pyta Selim, obudzony krzykami żony. „Nie wiem… Bardzo boli mnie brzuch…”. Tymczasem w kuchni, Asuman czesze włosy Tugce. „Asu, bądź bardziej ostrożna. Wyrywasz mi włosy” – upomina dziewczynka opiekunkę. „Tugce, nie założyłaś jeszcze swojego mundurka” – mówi Tulay. „I nie założę. Nie chce mi się dziś iść do szkoły!”.

„Skoro nie chcesz, możesz nie iść. Przez jeden dzień nieobecności świat się nie zawali” – stwierdza Asuman. „Genialnie!” – cieszy się dziewczynka. Nagle z góry dobiegają krzyki Zeynep. Tulay wybiega z kuchni. Widzi, jak Selim pomaga zejść żonie ze schodów. Dziewczyna krzyczy z bólu i trzyma się za brzuch. „Zeynep, kochanie, co się dzieje?” – pyta Tulay. „Jedziemy do szpitala” – oznajmia Selim i nakłada żonie kurtkę. „Dobrze, pojadę z wami” – mówi Tulay. – „Asuman, opiekuj się Tugce. I nie zapomnij dać lekarstw pani Aliye”. Cała trójka w pośpiechu opuszcza rezydencję.

Elif i Inci są już wolne. Kiedy Cemal nie widzi, szukają klucza do pokoju Asuman. Znajdują go w schowku w wersalce. „I co z nim teraz zrobimy?” – pyta Inci. „Musimy go dobrze ukryć, by twój tata nie mógł nas więcej zamknąć” – odpowiada Elif. Następnie otwiera okno i wyrzuca klucz na zewnątrz. „Dzisiaj wreszcie porozmawiam z człowiekiem, który wczoraj tu przyszedł” – mówi Elif. – „Jak tylko go zobaczę, poproszę go o pomoc w znalezieniu mojej rodziny”.

Tugce wbiega do pokoju Aliye. „Babciu, babciu!” – krzyczy. – „Wiesz, co się stało? Selim i Zeynep pojechali do szpitala!”. „Asuman, co się stało? Zeynep jest w porządku?”. „Pani Zeynep poczuła wielki ból i pan Selim zawiózł ją do szpitala” – odpowiada opiekunka. Następnie podaje Aliye szklankę wody i lekarstwa. „Podaj mi mój telefon, wnuczko” – mówi kobieta po przyjęciu lekarstw. „Proszę” – mówi Tugce i przekazuje babci komórkę. „Asuman, zabierz dziewczynkę do jej pokoju” – prosi Aliye.

Kiedy Asuman i Tugce opuszczają pokój, Aliye dzwoni do Selima. Jego telefon jednak nie odpowiada. Wobec tego kobieta postanawia zadzwonić do Melek. „Halo?” – odbiera kobieta. – „Co się dzieje, pani Aliye?”. „Gdzie jesteś?” – pyta matka Kenana. „Jestem w moim domu. Co się dzieje? Wszystko w porządku?”. „Nie jest dobrze… Selim zawiózł Zeynep do szpitala”. „Co takiego?!”. „Czyli nie wiesz… Myślałam, że jesteś z nią”. „Nie, ale dziękuję za telefon. Natychmiast jadę do szpitala. Wiesz, do którego szpitala pojechali?”. „Nie wiem, córko. Selim nie odbiera telefonu”.

„Może być zajęty. Zadzwonię do niego za chwilę” – odpowiada Melek. „W porządku, córko. Chcę, żebyś informowała mnie na bieżąco” – prosi Aliye. „Oczywiście. Do usłyszenia”. „Co się dzieje, Melek? Kto pojechał do szpitala?” – pyta Feride. „Zeynep miała duże bóle i Selim zabrał ją do szpitala”. „Och Boże, mam nadzieję, że to nie będzie nic poważnego”. „Dobrze, dam ci znać” – zapewnia Melek i w pośpiechu opuszcza dom. Czy Zeynep uda się uratować swoją ciążę?!

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

9 thoughts on “Elif odcinek 349: Veysel przychodzi do domu Cemala! Ciąża Zeynep jest zagrożona! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. Witam.Czy jest możliwość umieszczenia na Waszej stronie ciekawostki o aktorce Pekin Çaliskanoglu – Pelin z serialu „Elif”?

   1. Aktorka, która gra rolę Hazal tak na prawdę nazywają się Hande Ercel, gra również główną rolę w serialu „Miłość nie rozumie słów” 😉

 2. Uwaga!!! Najświeższe informacje na temat serialu Elif
  Umit przyjdzie na grób Arzu kiedy będzie rozpaczał po śmierci swojej żony, a tak naprawdę to Gonca umarła – odc. 532 w numeracji tureckiej

  odc. 561 tur. numeracji – nowa obsada (pocz. 4 sezonu) na pocz. 561 odc. widać było zmienioną czołówkę oraz miejsce akcji.
  odc. 629 tur. numeracji listonosz przynosi do sklepu Veysela i Tulay list od Selima. Było tam napisane że leczenie przebiega dobrze.
  odc. 755 tur. numeracji (finał 4 sezonu) Ślub jakiejś pary kończy się strzałem. Melek i Elif będą leżeć na drodze.

  QUIZ NA TEMAT ELIF
  PYTANIE 1: W którym odc. polskim Melek wystąpi w telewizji?
  a) 312
  b) 299
  c) 305
  d) 343
  PYTANIE 2: W którym odc. polskim był wypadek samochodowy Mushina i Nurten?
  a) 335
  b) 314
  c) 300
  d) 277
  PYTANIE 3: W którym odc. polskim Arzu trafiła do aresztu?
  a) 205
  b) 201
  c) 318
  d) 202
  PYTANIE 4: W którym odc. tureckim Elif wróciła do rodziców?
  a) 340
  b) 222
  c) 421
  d) 522
  PYTANIE 5: W którym odc. tureckim był ślub Melek i Kenana?
  a) 188
  b) 361
  c) 387
  d) 111
  PYTANIE 6: Dlaczego w 202 odc. polskim Arzu trafiła do więzienia?
  a) bo zepchnęła Elif ze skały
  b) bo uderzyła Aliye wazonem w głowę
  c) bo zalecała zabójstwo Selima
  d) bo ukradła piwo ze sklepu
  PYTANIE 7: Co się stało ze Gonca umarła?
  a) Arzu ją zabiła
  b) zabili ją ludzie necdeta
  c) została porwana
  d) zginęła w wypadku samochodowym
  PYTANIE 8:
  W którym odc. polskim Erkut strzelił do Selima?
  a) 222
  b) 221
  c) 238
  d) 275
  PYTANIE 9:
  W którym odc. tureckim Ayse została potrącona przez samochód?
  a) 84
  b) 85
  c) 86
  d) 88
  PYTANIE 10
  W którym odc. tureckim był pogrzeb Ayse?
  a) 84
  d) 188
  c) 85
  d) 186
  PYTANIE 11
  W którym odc. tureckim był pogrzeb Meliha?
  a) 250
  d) 184
  c) 154
  d) 152

 3. UWAGA!
  Poprawne odpowiedzi na temat quizu o Elif:
  Pytanie 1 odp. D
  Pytanie 2 odp. A
  Pytanie 3 odp. D
  Pytanie 4 odp. A
  Pytanie 5 odp. B
  Pytanie 6 odp. B
  Pytanie 7 odp. A
  Pytanie 8 odp. C
  Pytanie 9 odp. A
  Pytanie 10 odp. C
  Pytanie 11 odp. A

  STRESZCZENIA ODCINKÓW ELIF
  odc. 289 Seher zaczyna pracę w rezydencji. Melahat dowiaduje się od Elif, że Nurten wzięła dla siebie pieniądze, za które miała kupić dziewczynce kurtkę. Kenan namawia Zeynep, żeby razem pojechali odwiedzić Selima. Veysel przyznaje się Muratowi do sprzedaży myjni. Nie mówi mu jednak całej prawdy. Serial obyczajowy,

  odc. 305 Wyniki badań krwi jednoznacznie dowodzą, że Kenan nie może być biologicznym ojcem Tugcze. Kenan nie może uwierzyć, że Arzu wykorzystała go w tak haniebny sposób. Erkut przypadkowo trafia do sali, gdzie leży nieprzytomna Zeynep. Mówi do dziewczyny i snuje wspólne plany na przyszłość dla nich i dla dziecka. Jego słowa słyszy Aliye. Przypomina sobie, że to on zeznawał przeciwko Selimowi. Jest przekonana, że Zeynep zdradziła jej syna. Tymczasem Seher korzystając z nieobecności domowników przeszukuje sypialnię Arzu i kradnie jedną z jej bransoletek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *