Elif odcinek 417: Kenan i Tugce nie żyją! Rodzina Emiroglu jest na skraju bankructwa! [Streszczenie + Zdjęcia]

417: Mija pół roku od pożaru na ślubie Kenana i Melek. Widzimy Elif idącą chodnikiem. Dziewczynka zatrzymuje się nad antykwariatem. Przez otwarte drzwi rzuca jej się w oczy jedna z pozycji autorstwa Sameda Behrengi: Jedna brzoskwinia, tysiąc brzoskwiń. „Och, to książka, którą czytał mi mój tata” – mówi dziewczynka i wchodzi do środka księgarni. „Proszę pana, mogę obejrzeć tę książkę?” – pyta siedzącego za biurkiem mężczyznę. On jednak cały czas milczy, nie odrywając wzroku znad lektury. Elif niewiele myśląc sama sięga po książkę. Wtedy mężczyzna odzywa się: „Ona nie jest na sprzedaż, dziewczynko. Odłóż ją z powrotem na miejsce”.

„Przepraszam” – mówi Elif, odkłada książkę na półkę i opuszcza antykwariat. Na zewnątrz zastanawia się, dlaczego bibliotekarz nie chciał sprzedać jej tej książki. Kiedy chce przejść przez ulicę, jest zamyślona i omal nie potrąca jej samochód. Mężczyzna z antykwariatu słyszy pisk opon hamującego auta i wybiega na zewnątrz. „Wszystko w porządku? Nic ci się nie stało?” – pyta, obejmując Elif. Nagle z domu z naprzeciwka wybiega Melek. „Co ty robisz?! Zostaw moją córkę!” – rozkazuje nieznajomemu. – „Elif, co się stało? Nic ci nie jest?”. „Nie, nic” – odpowiada dziewczynka.

Mężczyzna wraca do antykwariatu. Melek przytula córkę. „Dlaczego mi nie powiedziałaś, że wychodzisz?” – pyta. – „Byłam bardzo zmartwiona. Nie rozumiem, dlaczego robisz mi te rzeczy! Musisz mnie zrozumieć. Nie mogłabym żyć, gdyby coś ci się stało”. „Mam się dobrze, mamo. Nie martw się o mnie” – mówi Elif. Melek bierze ją za rękę i prowadzi do budynku, z którego wyszła. Okazuje się, że jest to pracownia krawiecka. „Obiecuję, że więcej nie będę rozmawiać z nieznajomymi” – mówi dziewczynka. – „Nie musisz się martwić”. „Dokładnie, moja córko. Posłuchaj, usiądź tutaj i nigdzie nie odchodź, dobrze?”.

„Dobrze. Będę patrzeć jak pracujesz” – oznajmia Elif. Jej mama zasiada do swojego miejsca pracy. Po chwili podchodzi do niej przełożona. „Widzę, że się obijasz, Melek” – mówi kobieta. „Nie, to nie tak” – tłumaczy Melek. – „Po prostu Elif wyszła na zewnątrz i musiałam…”. „Dzieje się tak przez to, że przyprowadziłaś swoją córkę do pracy!”. „Ma pani rację, ale…”. „Ale co? Być może nie odpowiada ci ta praca, Melek?”. „Proszę posłuchać, niedługo zacznie się szkoła. Proszę pozwolić mi przyprowadzać tu Elif do tego czasu”. „Spójrz na innych pracowników. Oni nie marnują nawet sekundy, a ty ciągle biegasz za dzieciakiem!”.

„Dobrze, nocą nadrobię wszystkie zaległości. Obiecuję, że nie będzie żadnego problemu” – mówi Melek. „Nie obchodzi mnie to. Nie zdziw się tylko, jeśli nie otrzymasz całej swojej pensji!” – oznajmia przełożona i podchodzi do Elif. – „Słuchaj mnie dobrze, dziewczyno, jeśli dotkniesz którejś z maszyn, gorzko tego pożałujesz. Rozumiesz?!”. „Nie, nie dotknę żadnej z maszyn” – zapewnia Elif. „Mam taką nadzieję. Nawet nie wyobrażasz sobie, ile te maszyny są warte. By twoja matka mogła taką kupić, musiałaby pracować dniem i nocą przez czterdzieści lat!”.

Akcja przenosi się do rezydencji Emiroglu. Selim jest w gabinecie Kenana i przegląda dokumenty, pośród których jest wyraźnie zagubiony. „Nie mogę znaleźć drogi, która rozwiązałaby ten problem” – mówi do siebie. Nagle jego komórka zaczyna dzwonić. – „Och, dzisiaj chyba nie dadzą mi spokoju…”. Chłopak waha się, ale w końcu odbiera połączenie. „Halo? Prosiłbym o kilka dodatkowych dni na spłatę… Tak, rozumiem pana. Obiecuję, że spłacimy nasze długi tak szybko, jak to możliwe… Proszę o tylko kilka dni. Dziękuję za zrozumienie. Bardzo panu dziękuję…”.

Selim rozłącza się i sięga po stojące na biurku zdjęcie Kenana. „Ach, bracie… Odkąd odszedłeś, wszystko wywróciło się do góry nogami…” – mówi chłopak. W tym momencie do gabinetu wchodzi Zeynep i przynosi kawę. „Selim, zachowaj spokój. Jestem pewna, że ze wszystkim sobie poradzisz” – mówi dziewczyna, próbując wesprzeć męża na duchu. „Nie wiem, Zeynep… Nie znajduję żadnego rozwiązania” – oznajmia Selim. – „Czuję się, jakbym z każdym dniem był coraz gorszy…”. „Na końcu tunelu zawsze jest światło. Bóg na pewno wynagrodzi cię za tyle wysiłku, który wkładasz w tę firmę, zobaczysz. Po prostu się nie poddawaj”.

„Przyczyną wszystkiego jest konkurencyjna firma Doruklar. Chcą oczyścić cały rynek” – mówi Selim. – „Mamy związane ręce, nie mamy nawet jak z nimi walczyć”. „W porządku, kochanie. Oni są Doruklar, ale my jesteśmy Emiroglu. Nie zapominaj o tym” – uświadamia męża Zeynep. „Masz rację, ale…”. „Zachowaj spokój. Nie bądź pesymistą. Zawsze będziesz miał moje wsparcie”. „Wiem, moja miłość. Dobrze, że jesteś ze mną. Dobrze, że cię mam. Gdyby nie ty…”. „Selim, nie uważasz, że powinieneś powiedzieć swojej mamie o sytuacji w jakiej jest firma?”. „Nie, nie mogę tego zrobić. Ona odczuwa wielki ból po stracie Kenana. Nie mogę obciążać jej jeszcze problemami w firmie. Muszę sam sobie z tym poradzić”.

Aliye siedzi na kanapie i zapłakana patrzy na zdjęcie Kenana oraz Tugce. „Nie przyzwyczaję się do waszej nieobecności” – mówi. – „Synu, mój drogi synu… Ból po stracie dziecka jest największy. Nic nie ukoi bólu w moim sercu… Tugce, moja piękna córko. Bóg zabrał cię bezgrzeszną. Wszystkie pola raju są teraz twoje, moja piękna. Kenan, mój synu, zawsze widziałam w tobie twojego ojca. Twój uśmiech przypominał mi jego. I twój charakter. Dla swoich dzieci byłeś tak samo dobrym ojcem, jak on. Poświęciłeś swoje życie dla życia córki. Bóg kochał cię tak bardzo, że szybko zabrał cię do siebie. Bardzo za tobą tęsknię, mój drogi. Boże, daj mi siłę, abym to wszystko wytrzymała…”.

Akcja wraca do pracowni krawieckiej. „Pospieszcie się trochę! Jesteście powolne, jak ślimaki!” – krzyczy przełożona. Następnie podchodzi do Melek i sprawdza efekty jej pracy. „Musisz się pospieszyć!” – rozkazuje. „Z czasem będę szyła szybciej” – zapewnia Melek. „Spóźniłaś się do pracy i jeszcze zabrałaś ze sobą dzieciaka! Posłuchaj mnie, jeśli chcesz tu zostać, musisz pracować jak w zegarku. Tik-tak, tik-tak, bez błędów! Zobacz, co tam jest napisane. Czas to pieniądz”.

Inci i Zeynep są na tarasie. „Kiedy wróci Elif? Bardzo chciałabym się z nią zobaczyć” – mówi dziewczynka. „Melek wróci z nią za kilka godzin, nie musisz się martwić” – oznajmia Zeynep. Na taras przychodzi Aliye. „To prawda. Odkąd się obudziłam, nie ma ich tutaj” – zauważa pani Emiroglu. Nie wie, że Melek zaczęła właśnie pracę jako krawcowa. – „Gdzie oni poszli tak wcześnie?”. „To znaczy… Melek powiedziała mi, że musi zrobić kilka rzeczy”. „Więc dlaczego zabrała Elif ze sobą? Lepiej, gdyby dziewczynka została tutaj”. „Tak, ale… Melek nie chce stracić Elif z oczu nawet na sekundę”.

Akcja przenosi się do rezydencji Karapinara. Zapłakany Serdar siedzi w pokoju, który wraz z Goncą przygotowali specjalnie dla jego córki. Mężczyzna wpatruje się w zdjęcie Tugce. Do pokoju wchodzi jego żona. „Kochanie, co tutaj robisz?” – pyta. – „Nie możesz się tak zadręczać”. „Gonca, zostaw mnie samego” – prosi mężczyzna. „Proszę cię, nie rób mi tego. Ciężko mi patrzeć na ciebie, gdy jesteś w takim stanie. Minęło już sześć miesięcy”. „Sześć miesięcy to zbyt mało czasu. Nigdy nie przestanę cierpieć…”. „Ale życie toczy się dalej. Zadręczanie się nic ci nie da. Pozwól mi sobie pomóc”. „Nikt nie może mi pomóc. Bez mojej córki moje życie nie ma sensu…”.

„Czy zamykanie się w tym pokoju sprawi, że Tugce wróci?” – pyta Gonca. „Nie mogłem wziąć mojej córki w ramiona. Nie mogłem jej powiedzieć, że jestem jej ojcem. Nigdy nie słyszałem jak nazywa mnie ojcem…” – mówi Serdar i zaczyna jeszcze głośniej płakać. „Teraz będziesz całe życie siebie obwiniał?”. „Tak. Ale najbardziej winni są ci dranie Emiroglu! Oni są prawdziwymi winowajcami. Nie potrafili ochronić mojej córki! Niech będą przeklęci! Gdybym tamtego dnia zabrał swoją córkę, ona nadal by żyła. To łóżko… To łóżko nie byłoby puste”.

Aliye wchodzi do gabinetu Selima. „Przyniosłam ci coś do jedzenia, na pewno jesteś głodny” – mówi kobieta. „Bardzo ci dziękuję, matko” – odpowiada Selim. „Mój ukochany, bardzo ciężko pracujesz. Przejąłeś na siebie wszystkie obowiązki brata. Jestem z ciebie bardzo dumna i jestem pewna, że Kenan także byłby, gdyby był z nami…”. Do pokoju wchodzi Zeynep. „Och, przerwałam rozmowę mamy i syna” – przeprasza dziewczyna. „Właśnie powiedziałam Selimowi, że jestem bardzo dumna z tego, jak pracowitym synem jest” – oznajmia Aliye. – „Mam nadzieję, że Kenan patrzy na nas z góry. Jest na pewno szczęśliwy, widząc jak jego brat zaopiekował się firmą”. „To prawda…”.

„Zeynep, na pewno jesteś bardzo zmęczona obowiązkami domowymi” – stwierdza Aliye. – Powinniśmy zatrudnić pomoc”. „Nie ma potrzeby. Bardzo lubię swoje obowiązki…” – oznajmia dziewczyna, wiedząc, że nie stać ich na zatrudnienie służby. „Nie rozumiem, dlaczego nie chcesz pomocy? Sprzątanie, gotowanie, zmywanie, prasowanie… Masz tyle obowiązków, a niedługo wracasz do szkoły. Musimy zatrudnić kogoś dobrego, jak Kiraz i Sadik. Ach, Selim, twój brat przez lata pomagał w kilku miejscach. Nie zapomnij kontynuować tej pomocy, dobrze?”. „Dobrze, mamo…”.

Akcja wraca do rezydencji Goncy. Serdar schodzi na dół, gdzie w salonie jest jego żona. „Musisz mi obiecać, że więcej nie będziesz zamykał się w tym pokoju” – prosi Gonca. – „Czy czujesz się lepiej? Przygotuję dla nas pyszny obiad ze wszystkim, co lubisz”. „Nie jestem głodny” – odpowiada mężczyzna. „Serdar, przestań. Nie możesz żyć bez jedzenia”. „Nie rozumiesz mnie. Nie mogę tego tak po prostu wyrzucić z głowy. Nie mogę powstrzymać tego gniewu”. „Ale co zyskasz, obwiniając tych wszystkich ludzi?”. „Co mam innego zrobić? Przez nich straciłem moją jedyną córkę”. „Przestań o tym myśleć. Jestem z tobą”.

„Gdyby Arzu od razu powiedziała mi, że Tugce jest naszą córką, ona nigdy nie trafiłaby do tej przeklętej rodziny” – uważa Serdar. – „Wszystko byłoby zupełnie inne i moja córka byłaby tutaj”. „Serdar, musisz się uspokoić” – mówi Gonca. – „Życie toczy się dalej. Będziemy żyć nowymi rzeczami. Pokonamy wszystko razem. W końcu przezwyciężysz ten ból i stworzymy wspaniałą rodzinę. Zasługujemy na szczęście. Proszę”.

Tymczasem Erkut przychodzi do szpitalu psychiatrycznego, gdzie znowu zamknięta jest Arzu. „Przyniosłem ci kilka kanapek. Z salami, ogórkiem i pomidorem” – oznajmia mężczyzna, siadając obok kobiety. Arzu pustym wzrokiem patrzy przed siebie. Zdaje się, że nawet nie zauważyła przybycia mężczyzny. Jakby myślami była w innym świecie. „Właśnie rozmawiałem z twoim doktorem i powiedział mi, że wyjdziesz za kilka dni. Cieszysz się? Arzu, nie zachowuj się tak. Życie toczy się dalej. Wciąż masz w sobie dużo życia. Nie martw się o nic. Będę cię wspierał po twoim wyjściu, także finansowo. Nie musisz się bać. Dalej, Arzu, uśmiechnij się trochę”.

„Tugce, moja jedyna córka…” – wydobywa z siebie Arzu pełnym bólu głosem. – „Zabrała mi ciebie. Ta kobieta zabiła ciebie i Kenana… Ta przeklęta Melek…”. „Arzu, oni…” – próbuje tłumaczyć Erkut. „Zabrała mi ciebie… Zamordowała moją jedyną córkę…”. Tymczasem Melek kończy pracę i wraz z córką opuszcza zakład krawiecki. „Bardzo się nudziłaś?” – pyta kobieta. „Nie” – odpowiada Elif. „Dobrze, kiedy wrócimy będziesz mogła pobawić się z Inci”. Kiedy przechodzą obok antykwariatu, Elif zatrzymuje się i patrzy na bibliotekarza.
Córko, pamiętasz co mówili o tym człowieku podczas obiadu?”. „Ale mamo, on wcale nie wygląda na złą osobę”. „Córko, chodźmy stąd. Jeszcze usłyszy, co mówimy…”.

Akcja przenosi się do rezydencji Emiroglu. Aliye odbiera telefon od prawnika. „Proszę przekazać panu Selimowi, że proces sprzedaży został zakończony pomyślnie” – mówi mężczyzna. „O jakiej sprzedaży pan mówi?” – nie rozumie Aliye. „O sprzedaży gruntów w Catalcy. Co prawda uzyskana cena była nieco niższa od tej, której oczekiwał pan Selim, ale w obecnej sytuacji pieniądze są potrzebne jak najszybciej…”. „O czym pan mówi?! Nic nie rozumiem! To na pewno jakaś pomyłka…”. „Działam według instrukcji pana Selima. Syn nie wspominał pani?”.

„Mój Boże, ale o czym pan mówi? Przecież Selim nie potrzebuje żadnych pieniędzy…” – mówi Aliye. „Czy jest w pobliżu pan Selim? Mogę z nim porozmawiać?” – pyta prawnik. „Nie ma takiej potrzeby. Sama z nim porozmawiam!”. Pani Emiroglu rozłącza się i cała w nerwach wzywa do siebie Selima. „Co się dzieje, matko?” – pyta chłopak. „Rozmawiałam z adwokatem. Mówi, że ziemie w Catalcy zostały sprzedane. Czy możesz mi to wyjaśnić?!” – żąda Aliye. – „Odpowiedz, Selim! Dlaczego je sprzedałeś?! Synu, zadałam ci pytanie!”. „Sprzedałem je, ponieważ…”.

W tym momencie rozlega się dzwonek do drzwi. Zeynep idzie otworzyć i przed wejściem widzi kilku mężczyzn. Selim ze spuszczoną głową podchodzi do nich. „Panie Selimie, proszę nas źle nie zrozumieć” – mówi jeden z mężczyzn. – „Nie byłoby nas tutaj, ale jesteśmy zmuszeni. Nigdy nie spóźniłeś się z wypłatami. Zastanawiamy się, czy jest jakiś problem?”. „Wybaczcie mi. Żałuję tego, co się stało, ale mogę was zapewnić, że wasze płatności będą niebawem zrealizowane. Bardzo was przepraszam”.

Mężczyźni odchodzą. „Synu, co się dzieje? Dlaczego im nie zapłaciłeś?!” – pyta Aliye. „Wytłumaczę ci wszystko, mamo, tylko zachowaj spokój” – prosi Selim. „To z tego powodu sprzedałeś te ziemie? Odpowiedz mi! Czy to koniec naszej firmy?! Firma upada?! Odpowiedz! Boże, pomóż mi!”. Aliye omal nie traci przytomności. Selim i Zeynep odprowadzają ją do salonu. Akcja przeskakuje o kilka chwil, kiedy pierwszy szok Aliye już minął. „Od kiedy jesteśmy na dnie?” – pyta kobieta.

„Kiedy mój brat zmarł, wszystko się pogorszyło” – oznajmia Selim. „Jak się nazywa ta konkurencyjna firma?” – pyta Aliye. „Doruklar…”. „Synu, ale czy tej firmy nie było jeszcze za czasów twojego brata?”. „Nie, dopiero teraz się pojawili i od razu oczyścili rynek. Zabrali naszych starych, wieloletnich klientów”. „I co teraz będzie? Jak to się skończy?”. „Wszystko będzie dobrze, mamo. Poradzę sobie z tym, uwierz mi”. Do rezydencji wraca Melek. „Czy coś jest nie tak?” – pyta, wchodząc do salonu.

„Czy wiedziałaś, że firma znajduje się w trudnej sytuacji?” – pyta Aliye. „Tak…” – przyznaje Melek. Tymczasem Inci zbiega ze schodów. Przed wejściem znajduje Elif. „Wreszcie jesteś!” – cieszy się córka Cemala. – „Cały dzień umierałam z nudów bez ciebie. Gdzie byłaś?”. „Byłam z moją mamą” – oznajmia Elif. „I co robiłyście?”. „Chodź na górę, tam ci powiem”. Dziewczynki udają się do ich pokoju i siadają na łóżku. „Dziś poznałam bardzo tajemniczego człowieka” – oznajmia Elif. „Kogo?”. „Bibliotekarza. Dziś rano jeden samochód omal mnie nie potrącił…”.

„Ojej!” – zakrzykuje przerażona Inci. „Na szczęście ten bibliotekarz mnie uratował. Podbiegł do mnie od razu” – wyjaśnia Elif. „I co było potem?”. „Potem przyszła moja mama. Była zdenerwowana, kiedy zobaczyła mnie z tym mężczyzną”. „Na ciebie była zła?”. „Nie, na tego bibliotekarza”. „Nie rozumiem. Dlaczego?”. „Bo myśli, że ten człowiek jest złą osobą. Chciałam jej wyjaśnić, ale mnie nie słuchała. To jest trochę dziwne…”. „Co takiego?”. „Mało mówi, nie chciał sprzedać mi książki, którą miał na półce, ale uratował mi życie. Wydaje się być dobrym człowiekiem. Dlatego muszę mu podziękować, tylko nie wiem jak”.

„Ach, mam pewien pomysł, ale będę potrzebować twojej pomocy” – oznajmia Elif. – „Tylko obiecaj mi, że nikomu nie powiesz, zwłaszcza mamie”. „Dobrze, obiecuję” – zgadza się Inci. Kim jest tajemniczy mężczyzna z księgarni i jaką rolę odegra w życiu Melek i Elif?

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

38 thoughts on “Elif odcinek 417: Kenan i Tugce nie żyją! Rodzina Emiroglu jest na skraju bankructwa! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. UWAGA SPOILER NA 3 SEZON:
  W zakładzie krawieckim gdzie pracuje Melek. zatrudni się również Feride.
  Serdar porwie Arzu z psychiatryka i będzie więzić w piwinicy, będzie chciał ją zabić, ale Erkut ją uratuje. Arzu będzie szantażować Serdara nagraniem, gdzie on miał rozkochać w sobie Gonce, by odzyskać Tugce. Arzu będzie u nich pomieszkiwać. Serdar będzie oszukiwał Gonce, będą się kłócić, Gonca postanowi się rozwieść. Potem trafi do szpitala, dowie się, że jest w ciąży.Gdy wróci, rezydencja będzie przejęta przez Arzu, wtedy usłyszy to nagranie, potem Serdar trafi do więzienia i tam zginie. Pelin będzie bizneswoman, a Feraye będzie biedna i będzie pracować w szwalni, gdzie pracuje Melek. Arzu ją przekupi i będzie działać na szkodę Melek. Gonca odnajdzie papier na to, że Erkut i Arzu podpalili chatkę i będzie chciała go zawieźć Emiroglu, niestety będzie ją ścigał Umit, dojdzie do wypadku, w wyniku którego Gonca straci pamięć i Arzu zrobi z nią służącą.
  Arzu znowu kilkukrotnie będzie chciała porwać Elif. Po jednym razie Selim postrzeli Arzu i trafi za kratki. Po utracie firmy i rezydencji Selim będzie pracować jako taksówkarz. Murat ożeni się z córką gangstera. Asuman i Ekrut bedą ze sobą mieszkać, jednak na koniec ich znajomości Erkut będzie chciał zabić Asuman za spiskowanie z Goncą, jednak ona ucieknie jego ludziom, pożegna się z Inci i wyjedzie.

  1. Mam parę pytań odnośnie 3 sezonu:
   -jak to będzie z melek i yusufem?
   -jak gonca straci ciąże?
   -jaka rolę będzie miał w nim tarik?
   -co się stanie z erkutem?
   -jak dojdzie do tego że murat będzie z córką gangstera a nie ferie?
   -będą jakieś nowe ważne postaci? (krótkie opisy ich znaczenia i losów jeśli możesz)

   1. Melek i Yusuf pobiorą się, tuż po ślubie, gdy będą jechać samochodem będzie wypadek. Yusuf zginie, Elif zaginie, Melek będzie bezdomna i obłąkana. Gonca straci ciążę przez Arzu (chyba przez pobicie), a Arzu przez Goncę. Tarik będzie negatywny, zabije Veysela i wynajmnie ludzi do zabicia Melek i Elif. Z nowych postaci będzie nowa bogata rodzina mieszkająca w wielkiej rezydencji, gdzie zamieszka Elif. Młody Kerem, zakochany z wzajemnością w takiej brunetkorudej, ale przez intrygi trzeciej ta będzie myślała, że Kerem jej nie kocha i wyjedzie. Ta trzecia – Parla – tak zakręci, że będzie ślub z Keremem, ale z litości, bo będzie na wózku, bo Kerem pomyli kluczyki i da jej zepsute auto. Ona zacznie chodzić, ale ukryje to i gdy podczas ślubu rozlegną się strzały (człowiek Tarika do Melek i Elif) ona się zdradzi, bo zacznie uciekać i wstanie z wózka.

  2. Dlaczego Serdal jej nie zabił ? przez to teraz Emiroglu stracili rezydencje! Arzu powinna mieszkać w slamsach!

 2. Czy będzie tłumaczony serial „Miłosne potyczki”,gdzie premiera będzie w pon. o 13.15 w TVP2? Bardzo proszę 🙂

 3. Mógłby powstać serial w którym Aliye cały czas płacze i cierpi… A no tak, już jest ten serial.

  Ależ mam pierwszoligową beke z tego co twórcy robią z tym serialem 😀
  Najlepsza śmierć Necdeta, potrollował trochę w 2 sezonie a potem go uśmiercili bez pokazywania. xD

  A na zakończenie 2 sezonu fani dostali „samobujsto” Kenana i Tugce. Samobujstwo bo taka śmierć może być wynikiem wyłącznie świadomego pozastania w miejscu, w którym ewidentnie powstawało zagrożenie. (x_x)

  Jak fajnie, że Emigrolu „pujdą z torbami”.
  Ja na miejscu Meliha to bym nawet nie szukał Melek… Zrobił bym impreze w białym Hammer’ze.

  Przepraszam, ale nie mogę pisać „na poważnie” o tym serialu.
  I love to hate it 🙂

  1. Poważnie weź się za ortografię. A jeśli jesteś dyslektykiem, używaj programu, poprawiającego błędy.

   Pujdę popełnić samobujstwo po przeczytaniu Twojego komentarza.

   1. /Don’t stress out over little things sister./

    Na tym forum mnóstwo osób popełnia błędy w pisowni, więc wymóg poprawności tutaj dla mnie nie istnieje.
    Nie piszę tego by się usprawiedliwić, przytaczam ten fakt jedynie jako obserwację.

    Czy zwaracasz mi tylko konstruktywnie uwagę? Czy po prostu wytykasz ludziom ich niedociągnięcia? Intencja z twojej strony robi różnicę. Zwróć również uwagę na to, że pisałem to prawie o 3 w nocy.

    Fakt, zdarzają mi się błędy, ale pracuję nad tym by ich nie było.
    Ty nigdy nie popełniasz błędów? Popełniłem jeszcze jakieś błędy czy czepiasz się tylko tego „u”?

    I pilnuj też siebie (jeśli jesteś „roztropna”), by nie pouczać innych w czymś co może dotyczyć też ciebie. 🙂

 4. witam. Czy w Polsce zostanie wyświetlona 3 część Elif?? Czy już coś wiadomo?
  Czy ktoś orientuje się jaki tytuł nosi piosenka z 38 odcinka 5 serii Elif gdzie Humera jedzie na rowerze. Bardzo byłabym wdzięczna za podanie tytułu.

   1. Czy wiadomo kiedy rozpocznie się? Turkweb.pl czy wiesz może jaki tytuł nosi tytuł piosenki z 38 odcinka 5 serii?

 5. Moim zdaniem 3 sezon jest jeszcze bardziej smutny niż 1 i 2. Będzie tam więcej zła Arzu ,zabójstw i intryg
  Ale zobaczymy jak to się potoczy
  Wie ktoś może ile Tureckich ( i ile to będzie polskich) odcinków ma 3 sezon?

  1. Bo ona wyjedzie
   A Weisel zmusi to do ślubu z córką gangstera a jak Feride już wróci do będzie po ich ślubie i koniec

 6. ELIF 3 SEZON
  ODCINKI
  TUR. 362-560
  POL. 417-615
  Odc. 362 tur. – 417 pol.
  Odc. 363 tur. – 418 pol.
  Odc. 364 tur. – 419 pol.
  Odc. 365 tur. – 420 pol.
  Odc. 366 tur. – 421 pol.
  Odc. 367 tur. – 422 pol.
  Odc. 368 tur. – 423 pol.
  Odc. 369 tur. – 424 pol.
  Odc. 370 tur. – 425 pol.
  Odc. 371 tur. – 426 pol.
  Odc. 372 tur. – 427 pol.
  Odc. 373 tur. – 428 pol.
  Odc. 374 tur. – 429 pol.
  Odc. 375 tur. – 430 pol.
  Odc. 376 tur. – 431 pol.
  Odc. 377 tur. – 432 pol.
  Odc. 378 tur. – 433 pol.
  Odc. 379 tur. – 434 pol.
  Odc. 380 tur. – 435 pol.
  Odc. 381 tur. – 436 pol.
  Odc. 382 tur. – 437 pol.
  Odc. 383 tur. – 438 pol.
  Odc. 384 tur. – 439 pol.
  Odc. 385 tur. – 440 pol.
  Odc. 386 tur. – 441 pol.
  Odc. 387 tur. – 442 pol.
  Odc. 388 tur. – 443 pol.
  Odc. 389 tur. – 444 pol.
  Odc. 390 tur. – 445 pol.
  Odc. 391 tur. – 446 pol.
  Odc. 392 tur. – 447 pol.
  Odc. 393 tur. – 448 pol.
  Odc. 394 tur. – 449 pol.
  Odc. 395 tur. – 450 pol.
  Odc. 396 tur. – 451 pol.
  Odc. 397 tur. – 452 pol.
  Odc. 398 tur. – 453 pol.
  Odc. 399 tur. – 454 pol.
  Odc. 400 tur. – 455 pol.
  Odc. 401 tur. – 456 pol.
  Odc. 402 tur. – 457 pol.
  Odc. 403 tur. – 458 pol.
  Odc. 404 tur. – 459 pol.
  Odc. 405 tur. – 460 pol.
  Odc. 406 tur. – 461 pol.
  Odc. 407 tur. – 462 pol.
  Odc. 408 tur. – 463 pol.
  Odc. 409 tur. – 464 pol.
  Odc. 410 tur. – 465 pol.
  Odc. 411 tur. – 466 pol.
  Odc. 412 tur. – 467 pol.
  Odc. 413 tur. – 468 pol.
  Odc. 414 tur. – 469 pol.
  Odc. 415 tur. – 470 pol.
  Odc. 416 tur. – 471 pol.
  Odc. 417 tur. – 472 pol.
  Odc. 418 tur. – 473 pol.
  Odc. 419 tur. – 474 pol.
  Odc. 420 tur. – 475 pol.
  Odc. 421 tur. – 476 pol.
  Odc. 422 tur. – 477 pol.
  Odc. 423 tur. – 478 pol.
  Odc. 424 tur. – 479 pol.
  Odc. 425 tur. – 480 pol.
  Odc. 426 tur. – 481 pol.
  Odc. 427 tur. – 482 pol.
  Odc. 428 tur. – 483 pol.
  Odc. 429 tur. – 484 pol.
  Odc. 430 tur. – 485 pol.
  Odc. 431 tur. – 486 pol.
  Odc. 432 tur. – 487 pol.
  Odc. 433 tur. – 488 pol.
  Odc. 434 tur. – 489 pol.
  Odc. 435 tur. – 490 pol.
  Odc. 436 tur. – 491 pol.
  Odc. 437 tur. – 492 pol.
  Odc. 438 tur. – 493 pol.
  Odc. 439 tur. – 494 pol.
  Odc. 440 tur. – 495 pol.
  Odc. 441 tur. – 496 pol.
  Odc. 442 tur. – 497 pol.
  Odc. 443 tur. – 498 pol.
  Odc. 444 tur. – 499 pol.
  Odc. 445 tur. – 500 pol.
  Odc. 446 tur. – 501 pol.
  Odc. 447 tur. – 502 pol.
  Odc. 448 tur. – 500 pol.
  Odc. 449 tur. – 503 pol.
  Odc. 450 tur. – 504 pol.
  Odc. 451 tur. – 505 pol.
  Odc. 452 tur. – 506 pol.
  Odc. 453 tur. – 507 pol.
  Odc. 454 tur. – 508 pol.
  Odc. 455 tur. – 509 pol.
  Odc. 456 tur. – 510 pol.
  Odc. 457 tur. – 511 pol.
  Odc. 458 tur. – 512 pol.
  Odc. 459 tur. – 513 pol.
  Odc. 460 tur. – 514 pol.
  Odc. 461 tur. – 515 pol.
  Odc. 462 tur. – 516 pol.
  Odc. 462 tur. – 516 pol.
  Odc. 463 tur. – 517 pol.
  Odc. 464 tur. – 518 pol.
  Odc. 465 tur. – 519 pol.
  Odc. 466 tur. – 520 pol.
  Odc. 467 tur. – 521 pol.
  Odc. 468 tur. – 522 pol.
  Odc. 469 tur. – 523 pol.
  Odc. 470 tur. – 524 pol.
  Odc. 471 tur. – 525 pol.
  Odc. 472 tur. – 526 pol.
  Odc. 473 tur. – 527 pol.
  Odc. 474 tur. – 528 pol.
  Odc. 475 tur. – 529 pol.
  Odc. 476 tur. – 530 pol.
  Odc. 477 tur. – 531 pol.
  Odc. 478 tur. – 532 pol.
  Odc. 479 tur. – 533 pol.
  Odc. 480 tur. – 534 pol.
  Odc. 481 tur. – 535 pol.
  Odc. 482 tur. – 536 pol.
  Odc. 483 tur. – 537 pol.
  Odc. 484 tur. – 538 pol.
  Odc. 485 tur. – 539 pol.
  Odc. 486 tur. – 540 pol.
  Odc. 487 tur. – 541 pol.
  Odc. 488 tur. – 542 pol.
  Odc. 489 tur. – 543 pol.
  Odc. 490 tur. – 544 pol.
  Odc. 491 tur. – 545 pol.
  Odc. 492 tur. – 546 pol.
  Odc. 493 tur. – 547 pol.
  Odc. 494 tur. – 548 pol.
  Odc. 495 tur. – 549 pol.
  Odc. 496 tur. – 550 pol.
  Odc. 497 tur. – 551 pol.
  Odc. 498 tur. – 552 pol.
  Odc. 499 tur. – 553 pol.
  Odc. 500 tur. – 554 pol.
  Odc. 501 tur. – 555 pol.
  Odc. 502 tur. – 556 pol.
  Odc. 503 tur. – 557 pol.
  Odc. 504 tur. – 558 pol.
  Odc. 505 tur. – 560 pol.
  Odc. 506 tur. – 561 pol.
  Odc. 507 tur. – 562 pol.
  Odc. 508 tur. – 563 pol.
  Odc. 509 tur. – 564 pol.
  Odc. 510 tur. – 565 pol.
  Odc. 511 tur. – 566 pol.
  Odc. 512 tur. – 567 pol.
  Odc. 513 tur. – 568 pol.
  Odc. 514 tur. – 569 pol.
  Odc. 515 tur. – 570 pol.
  Odc. 516 tur. – 571 pol.
  Odc. 517 tur. – 572 pol.
  Odc. 518 tur. – 573 pol.
  Odc. 519 tur. – 574 pol.
  Odc. 520 tur. – 575 pol.
  Odc. 521 tur. – 576 pol.
  Odc. 522 tur. – 577 pol.
  Odc. 523 tur. – 578 pol.
  Odc. 524 tur. – 579 pol.
  Odc. 525 tur. – 580 pol.
  Odc. 526 tur. – 581 pol.
  Odc. 527 tur. – 582 pol.
  Odc. 528 tur. – 583 pol.
  Odc. 529 tur. – 584 pol.
  Odc. 530 tur. – 585 pol.
  Odc. 531 tur. – 586 pol.
  Odc. 532 tur. – 587 pol.
  Odc. 533 tur. – 588 pol.
  Odc. 534 tur. – 589 pol.
  Odc. 535 tur. – 590 pol.
  Odc. 536 tur. – 591 pol.
  Odc. 537 tur. – 592 pol.
  Odc. 538 tur. – 593 pol.
  Odc. 539 tur. – 594 pol.
  Odc. 540 tur. – 595 pol.
  Odc. 541 tur. – 596 pol.
  Odc. 542 tur. – 597 pol.
  Odc. 543 tur. – 598 pol.
  Odc. 544 tur. – 599 pol.
  Odc. 545 tur. – 600 pol.
  Odc. 546 tur. – 601 pol.
  Odc. 547 tur. – 602 pol.
  Odc. 548 tur. – 603 pol.
  Odc. 549 tur. – 604 pol.
  Odc. 550 tur. – 605 pol.
  Odc. 551 tur. – 606 pol.
  Odc. 552 tur. – 607 pol.
  Odc. 553 tur. – 608 pol.
  Odc. 554 tur. – 609 pol.
  Odc. 555 tur. – 610 pol.
  Odc. 556 tur. – 611 pol.
  Odc. 557 tur. – 612 pol.
  Odc. 558 tur. – 613 pol.
  Odc. 559 tur. – 614 pol.
  Odc. 560 tur. – 615 pol.

  1. no torchę to źle policzone, bo odcinki są dzielone i w jednym odc. polskim jest np. fragment 361 i 362 odcinka a w PL jest więcej niż w Turcji (199 TR 256 PL)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *