Przysięga odcinek 191 i 192: Cavidan daje Nigar pieniądze! Matka zabrania Cemre chodzić do rezydencji! [Streszczenie + Zdjęcia]

191 i 192: Cavidan rozmawia przez telefon na tarasie. Jest bardzo zdenerwowana. „Muszę wiedzieć, do kogo należy ten numer!” – krzyczy kobieta do słuchawki. – „Zważaj, z kim rozmawiasz! Jestem Cavidan Tarhun! Masz mi podać informację, której potrzebuję! Nie gadaj mi o ochronie danych osobowych! Nic mnie to nie obchodzi!”. Rozmówca po drugiej stronie rozłącza się. Wzburzona Cavidan wraca do środka domu. Idąc korytarzem wpada na wychodzącą z kuchni Nigar. Talerz, który niosła służąca, upada na podłogę i rozbija się w drobny mak. „Co za niezdara! Nieudacznica!” – wydziera się pani Tarhun. Żona Safer spuszcza głowę i pochyla się, by pozbierać odłamki porcelany.

„Zostaw to! Nie podnoś, mówię!” – krzyczy Cavidan. – „Natychmiast zabieraj swoje rzeczy i wynoś się z rezydencji! No już, wynocha! Nie słyszysz, co do ciebie mówię?! Czy w tej rezydencji wszyscy uparli się, by doprowadzić mnie do szaleństwa?! Co ja do ciebie mówię?! Nie chcę cię widzieć w tym domu!”. „Pani Cavidan, błagam…” – odzywa się zapłakana Nigar. – „Gdzie ja się teraz podzieje? Dokąd pójdę?”. „Na samo dno piekieł!”. Przy służącej pojawia się Melike i mówi: „Nigar, ty idź, a ja tu wszystko posprzątam”.

Gdy żona Sefera odchodzi, Melike zwraca się do swojej pracodawczyni: „Pani Cavidan, proszę się uspokoić. Usiądzie pani w salonie, a ja przygotuję kawę”. „Nie chcę kawy!” – grzmi Cavidan. – „Od teraz w rezydencji wszyscy będą zachowywać się tak, jak trzeba! Cały czas jej przypominałam, by była ostrożna, ale ona ma to wszystko w nosie! Do tej dziewuchy nic nie dociera! Idę odetchnąć świeżym powietrzem. Kiedy wrócę, tej dziewuchy ma już nie być w domu! Ma się stąd wynieść!”. Pani Tarhun odchodzi.

Akcja przenosi się do kuchni. „Nie może mnie wypędzić. Nie może tego zrobić” – mówi do siebie roztrzęsiona Nigar. – „Przez lata ukrywałam wszystkie jej brudy, a teraz tak po prostu mnie wyrzuca. Dziesięć lat życia poświęciłam tej rezydencji! Ona nie może mnie wypędzić! Nie ma prawa!”. Służąca udaje się na taras, gdzie staje przed Cavidan. „Nie rozumiesz, co się do ciebie mówi?” – pyta matka Emira. – „W tej chwili zejdź mi z oczu! To nie ja popełniłam błąd. Tysiąc razy cię ostrzegałam. Wynocha!”. „Nie może mnie pani zwolnić!” – oświadcza stanowczo Nigar. „Co to za śmiałość?! Mam wezwać policję, żeby cię stąd wyprowadzili?!”.

„Nie może mnie pani zwolnić” – powtarza pracownica. – „Wiem, co zrobiłaś panu Hikmetowi!”. Cavidan momentalnie blednie na twarzy i zaniemawia. „Ty… Czyli to byłaś ty?” – odzywa się żona Hikmeta, gdy wychodzi z pierwszego szoku. – „Szantażowałaś mnie. Zażądałaś dwustu tysięcy. Jak ci nie wstyd?”. „To pani mnie do tego zmusiła”. Na tarasie pojawia się Emir. Służąca odchodzi, a Cavidan stara się uśmiechać, by syn nie zauważył jej przerażenia. W następnej scenie Nigar i Cavidan są w kuchni. „Otwarcie mnie szantażujesz, tak?” – pyta pani Tarhun. „Nie, to nie tak” – zaprzecza służąca. – „Chcę dogadać się i dojść do kompromisu. Jeżeli da mi pani tyle pieniędzy ile chcę i zwiększy moje wynagrodzenie, to zapomnę o wszystkim, co widziałam”.

„Nadejdzie dzień, kiedy ją ukarzę” – mówi w myślach Cavidan. – „Wtedy nie będę patrzeć na jej łzy. Ale teraz muszę zrobić to, czego chce, żeby zamknąć jej usta”. „Wszystko ma swoją cenę” – kontynuuje Nigar. – „Sama to pani często powtarza”. „Dobrze. Dam ci tyle, ile chcesz” – zgadza się pani Tarhun. „Zatem pójdę już” – żona Sefera opuszcza kuchnię. W następnej scenie Cavidan rozmawia w kuchni z Reyhan. „Wydaje ci się, że jesteś mądra, co?” – pyta pani domu. – „Udało ci się wzbudzić litość Emira, ale ja zniszczę twoją podstępną grę”. „Nie mam takich zamiarów” – zapewnia dziewczyna.

„Zamknij się!” – grzmi Cavidan. – „Wiem, że marzysz o tym, by wrócić do dawnych dni. Ale ze mną to nie przejdzie, ty przebiegła żmijo”. „Ma pani rozstrojone nerwy i nie myśli rozsądnie” – stwierdza Reyhan i chce odejść. Matka Emira zatrzymuje ją jednak. „Nie powiedziałam, że możesz odejść. Mam ci jeszcze coś do powiedzenia i masz mnie wysłuchać”. „Nie będziemy rozmawiać, dopóki się pani nie uspokoi”. „Śpisz w moim domu, jesz za moje pieniądze, ale nie będziesz ze mną rozmawiać, tak?! Masz, jedz!” – Cavidan podsuwa pod nos byłej synowej miskę z karmą dla psów. – „Niczym nie różnisz się od tych bezpańskich zwierząt z ulicy, które karmimy!”.

„Twierdzi, że przyszła tu dla swojego wujka, patrzcie ją!” – kontynuuje matka Suny. – „Dla kogokolwiek byś nie przyszła, jesteś tutaj. Czy kazałam ci przychodzić? Nie powinnaś była wracać! Za wszystko, co jesz w tym domu, płacę ja! Nawet to jest zbyt dobre dla ciebie” – Cavidan kieruje wzrok na karmę dla psów. – „Nie obchodzi mnie, co powie Emir. Nie pozwolę ci wykorzystywać jego dobrego serca! Mój syn nie zobaczył jeszcze twojej prawdziwej twarzy, ale ja wiem, jaka jesteś naprawdę. Nigdy więcej nie zasiądziesz za moim stołem!”. Pani Tarhun opuszcza kuchnię. Po policzku Reyhan spływa łza.

W następnej scenie Reyhan jest w swoim pokoju. Siedzi na łóżku i zanosi się płaczem. „Po tych wszystkich słowach, jak mam tu zostać?” – pyta siebie dziewczyna. – „Powiedziała, że ona płaci za wszystko. O Boże…”. Akcja przenosi się do lasu, gdzie Kemal i Narin są na obozie wraz z Masal. Wszyscy są pod wrażeniem tego, jak Narin radzi sobie z obozowymi zadaniami. Nagle telefon dziewczyny zaczyna dzwonić. To jej przyjaciółka. „Coś się stało? Twój głos drży” – zauważa żona Kemala. „Trochę mi smutno i chciałam cię usłyszeć” – odpowiada Reyhan. „Czy Emir znowu coś zrobił?”. „Nie, wręcz przeciwnie. Zaakceptował wszystko. Traktuje mnie dobrze i zachowuje się tak, jakby ostatnich wydarzeń w ogóle nie było. Jakbym była dla niego osobą, jak każda inna”.

„To dobrze. Przecież sama tego właśnie chciałaś” – przypomina Narin. – „Mówiłaś mu: Zapomnij o mnie. Nie jestem już twoją żoną„. „Zgadza się, chciałam tego” – przyznaje Reyhan. „Więc nie smuć się. W końcu i ty poczujesz się lepiej. Emir chce tylko dalej żyć, nie złość się na niego. W momencie, kiedy zażądałaś rozwodu, widziałam w jego oczach miłość do ciebie. Teraz on próbuje żyć bez ciebie. Ty też spróbuj zrobić to samo”. „Masz rację. Oboje powinniśmy pójść własnymi drogami”. „Reyhan, może powinnaś znaleźć pracę? Przez kilka godzin odetchniesz od rezydencji”. „To naprawdę dobry pomysł, ale wujek… Nie mogę go zostawić. No nic, porozmawiamy później”.

Cemre jest w kawiarni i rozmawia przez telefon. „Ciociu Cavidan, czy ta żmija nie kręci się przypadkiem koło Emira?” – pyta dziewczyna. „Cemre, przyjdź do nas i porozmawiamy przy kawce” – mówi pani Tarhun. „Miałam właśnie spotkać się z mamą. No dobrze, skłamię jej coś i zaraz będę w rezydencji…”. W tym momencie Suheyla staje za plecami córki i wyrywa jej telefon z rąk. „Mamo, co ty robisz?” – pyta Cemre. „Nigdy więcej nie chcę usłyszeć od ciebie słowa rezydencja! Nigdy więcej tam nie pójdziesz!” – grzmi kobieta. Następnie zajmuje miejsce przy stoliku. – „Powiedziałam już wszystko, co miałam do powiedzenia, i nie chcę przeciągać tego tematu”.

„Weźmiesz mnie za rękę i siłą zaciągniesz do domu?” – pyta Cemre. – „Może i telefon mi zabierzesz, co?”. „Zrobię to, jeśli będzie trzeba” – oświadcza Suheyla. – „Zrobię to ze względu na twoje dobro”. „To ja będę decydować, tak jak robiłam to do tej pory”. „Więc to się zmieni. Do tej pory prosiłam cię, błagałam, złościłam się na ciebie, ale to nic nie dało. Wszystko lekceważyłaś. I do czego to doprowadziło? Dość, koniec z tym! Nie widzisz, co pani Cavidan z tobą zrobiła? Ja sama cię nie poznaję, córko! Boże, nie mogę uwierzyć. Żeby spotkać się z panią Cavidan, jesteś gotowa mnie okłamać”.

„To nie ma nic wspólnego z ciocią Cavidan!” – zarzeka się dziewczyna. „Ma czy nie ma, nieważne” – mówi Suheyla. – „Widzę, jak to na ciebie wpływa. Ostatni raz ci mówię, Cemre. Koniec z rezydencją i kontaktami z panią Cavidan! Koniec, kropka! I przestań łazić za Emirem. On cię nie chce! Nie widzisz tego, córko?”. „Ja za nikim nie łażę! Potrzeba tylko czasu, a Emir zwróci na mnie uwagę. Czy ty w ogóle tego nie rozumiesz? Co wiesz o miłości? Skąd możesz wiedzieć, czego ja chcę? Przez wszystkie lata zajmowałaś się tylko swoją pracą! Nie oczekuję, że mnie zrozumiesz, ale wiedz, że żadna przeszkoda na mojej drodze mnie nie zatrzyma!”.

„Masz rację, córeńko” – mówi Suheyla ze łzami w oczach. – „Przez te wszystkie lata pracowałam ze względu na ciebie, ale jak widać, to nie wystarczyło. Przyznaję, nie poradziłam sobie. A to, co mówiłam, było jak najbardziej serio. Nie pójdziesz więcej do rezydencji i zerwiesz wszelkie kontakty z panią Cavidan”. Tymczasem Reyhan podpisuje umowę o pracę. „Mam nadzieję, że będzie pani zadowolona” – mówi zatrudniający ją mężczyzna. – „Niestety nie mamy innej pracy niż sprzątanie. Nie będzie to także stałe zatrudnienie, a raczej praca na wezwanie”.

„Proszę się nie martwić, gdy tylko pan zadzwoni, natychmiast przyjdę” – zapewnia Reyhan. – „Kiedy otrzymam pierwsze zlecenia? Nie ukrywam, że pilnie tego potrzebuję”. „Niestety będzie musiała się pani uzbroić w cierpliwość przez najbliższe dwa-trzy dni” – oznajmia mężczyzna. – „Gdy będzie wiadomo, który dom i w jakim terminie, damy pani znać”. „Wcześniej nic nie da się zorganizować? Naprawdę bardzo potrzebuję pracy”. „Przykro mi”. Akcja przenosi się do lasu. Wśród obozowiczów trwa zabawa w poszukiwanie skarbu. Kemal i Narin, wyposażeni w mapę oraz kompas, wyruszają na jego poszukiwanie.

„Jesteś pewien, że dobrze idziemy?” – pyta Narin, patrząc na mapę. „Kompas tak wskazuje, nie martw się” – odpowiada mężczyzna. – „Tak w ogóle mieliśmy porozmawiać. Twoja rodzina nadal żyje w Azerbejdżanie?”. „Mama tak, żyje w Azerbejdżanie”. „A tata? Czy nie chcesz o tym mówić?”. Następuje retrospekcja. Widzimy małą dziewczynkę, która jest przytrzymywana przez dorosłą osobę. Zapłakana patrzy w kierunku swojego taty, który jest obezwładniony przez dwóch mężczyzn. „Puśćcie mojego tatę!” – krzyczy dziewczynka, próbując się wyrwać. Po chwili jeden z mężczyzn wyciąga broń i strzela tacie dziewczynki w głowę!

Akcja wraca do teraźniejszości. Narin milczy. Jej oczy zachodzą łzami. „Wszystko w porządku?” – pyta Kemal. „Tak” – odpowiada cicho dziewczyna. „Powiedz, jeśli nie chcesz o tym rozmawiać”. Narin rusza przed siebie. Nie chce, by mąż zobaczył spływającą po jej policzku łzę. Co takiego zaszło w jej przeszłości? Akcja przenosi się do rezydencji. Cavidan przekazuje Nigar dwieście tysięcy lir. „Tyle wystarczy?” – pyta pani Tarhun. – „I spróbuj raz jeszcze…”. „Proszę się nie martwić, pani Cavidan. Od tej chwili pani sekret jest całkowicie bezpieczny” – zapewnia służąca i opuszcza pomieszczenie z uśmiechem na ustach.

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

68 thoughts on “Przysięga odcinek 191 i 192: Cavidan daje Nigar pieniądze! Matka zabrania Cemre chodzić do rezydencji! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. Lepiej późno, niż wcale. ?
  Jeśli chodzi o zauważenie, ze Cavidan źle wpływa na córkę Suhleyi.
  Cemre perfidnie zwariowała na punkcie Emira.

  Ale mam jeszcze jedna zagwostke. Skąd Cavidan bierze pieniądze? To nie było przypadkiem tak, ze hikmet zabrał jej wszystko? Coś tam kiedyś było, ze zwrócił jej karty itd… ale nie wiem czy to teraz czy dużo wcześniej jak za pierwszym razem zrobiła wylot.

  1. O ile ja się zorientowałam to od dłuższego czasu wszystkie datki dla ludzi z pistoletami finansuje Camre.
   W serialu o finanse dbał tylko Hikmet.

  2. Kasę z sejfu sobie bierze. Tak po prostu. W gabinecie w domu jest szafeczka z sejfem. Tam kasa. Domowa, firmowa. Pokazywali jak idzie i kupeczki zabiera 🙂

 2. Witajcie 🙂
  Bardzo lubię Wasze komentarze 😀
  Mam pytanie odnośnie Narin. Podglądałam wersję turecką, ale nie bardzo rozumiem 🙁
  Jest lekarzem, pracuje. Ale jak do tego doszło ? Sama przyznała się Kemalowi, czy jak ? Przecież ukrywa swoją przeszłość.
  I skąd potem taka nienawiść Ciotki Kemala do Narin ?

  Pozdrawiam Cieplutko Pyśka.

  1. Narin wyraźnie się ukrywa. Mogłaby uprawnienia lekarskie zalegalizować w Turcji ale nie byłaby już anonimowa. To chyba powód . Ale dlaczego się ukrywa -nie wiem .
   Też lubię Wasze komentarze.

   1. Z tego co wiem to było mniej więcej tak że ona jest chirurgiem przeprowadzała operacje ze swoim uwczesnym narzeczonym on popełnił błąd podczas operacji i pacjent zmarł. Pacjentem był syn mafiozy? ¿ I poprzysiągł sobie zemstę i dlatego zmuszona była do ucieczki jesli się myle poprawcie mnie

 3. Co się tyczy dostępu Cavidan do pieniędzy. Cavidan w pewnym momencie powróciła do łask w rodzinie. Cały czas to Hikmet jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojej żony, a Cavidan, nawet w oczach Emira jest osobą poszkodowaną. Poszkodowaną, brzmi to niewiarygodnie patrząc na to co ten potwór rodem z jakiejś kreskówki wyprawia. Kto wie, może nawet sam Emir (ale to tylko przypuszczenie, nie było to pokazane w serialu) pomógł matce odzyskać wpływy z dywidendy, akcji, czy czegoś tam jeszcze (nie znam się na tym). Poza tym, oczywiście Cavidan ma dostęp do sejfu w rezydencji. No i jeszcze jedna rzecz, która była pokazana w filmie. W rozmowie przez telefon, tej którą przypadkiem usłyszała Reyhan, Cavidan sugeruje komuś z firmy, że to ona będzie zarządzać pieniędzmi Hikmeta, bo wiadomo, w jakim on jest stanie.
  Co się tyczy Narin. Narin przez długi czas ukrywała przed wszystkimi kim jest naprawdę, a w dalszych, dalszych odcinkach już pracuje jako lekarz. Nie oglądałem tych odcinków, kiedy prawda o jej zawodzie wyszła na jaw. Wiem tylko, że prawda o jej przeszłości wychodziła stopniowo. Jej były narzeczony pojawił się w Stambule i zabiegał o względy siostry Kemala. Narin początkowo ukrywała, że zna tego człowieka i za późno to ujawniła (kiedy ten prosił o rękę mocno już zakochaną w nim Oyię) Później, po jego śmierci, Oyia już całkiem znienawidziła Narin. Wyszło też na jaw, że były narzeczony świadomie spowodował śmierć pacjenta (syna szefa mafii) w czasie operacji. To tyle spojlerowania ?.

 4. Drogie Panie. Co ja wzięłam dla siebie z oglądania tego serialu ? I to będzie zgodne z linią rysowaną przez scenarzystę w serialu: dziękuję Bogu, że urodziłam się i żyję w Polsce. My Polki jesteśmy inne ( nie twierdzę , że jesteśmy lepsze !) Sądzę , że scenarzysta serialu jest podobny do nas. Bo Rejhan wie, że musi skończyć studia. Zachęca Zejnep do nauki. Ale kto taki scenariusz kupi ? Matka Camre jest wykształcona, samodzielna, w zawodzie doceniana. Ale dla potrzeb linii scenariusza powstaje teoria, że Camre stała się diabłem przez nią, bo zamiast wychowywać córkę woli robić karierę. No co za tępota!!! Dzięki niej córka skończyła studia zagranicą. Camre to leniwa łajza – po prostu.Suhela powinna zabrać jej dostęp do kasy rodzinnej. Oczywiście Camre do roboty by nie poszła ale z większą furią niszczyłaby Rejhan. Jak to w tureckim serialu .Uważam, że scenarzystka powinna napisać scenariusz na film długometrażowy w stylu : prezent na Walentynki. Producent więcej by zarobił niż na sprzedażny tego tasiemca. Mam osobiste życzenie dla Ozge: życzę Pani podpisania kontraktu z firmą DIOR . Powinna pani zostać ich twarzą. Sobie życzę by to życzenie względem pani się spełniło.

  1. Będzie chciał ratować swoją skórę i całą winę za śmierć syna tego mafiozy zrzuci na Narin. Mafia zmusi go do zastawienia na Narin pułapki – ściągnie ją do miejsca (jakiejś fabryki, magazynu czy coś), by powiedzieć jej, że się poddaje i odchodzi, a tak naprawdę w tym miejscu czeka na nią, prócz Erhana, drugi syn tego mafiozy i jego ludzie. Jednak oni nie cierpią takich fałszywych ludzi jak Erhan, więc i jego przy okazji zgarnęli. Kemal dowie się, że Narin zniknęła, znajdzie ją i „udowodni” winę Erhana i niewinność swojej żony, a oni zabiją Erhana i wypuszczą Kemala oraz Narin wolno.

 5. Mina Kemala na ostatnim zdjęciu utwierdziła mnie w przekonaniu, że Masal albo przyniósł bocian, albo znaleziono ją w kapuście. On, facet po trzydziestce, zachowuje się jak niedojrzały nastolatek. On w ogóle wie, skąd biorą się dzieci? No to Narin trafiła na męża, heh.

  1. Tez zwróciłam uwagę na wyraz jego twarzy. On się zachowuje tak, jakby Narin parzyła ogniem. W sumie Reyhan do Emira ma tak samo!

   1. Reyhan bardzo pasowałaby do Kemala. Ale problem jest jeden. Z takiego związku na pewnie nie byłoby dzieci, bo wstydziliby się siebie nawzajem do końca życia XD

  2. Kemal wie, jak i skąd biorą się dzieci. Ostatecznie był przy tym!Ale wie też, że Narin jest tu tymczasowo, że jest to kontrakt. W przeszłości przeżył fakt, że żona go zostawiła z małą córką, o którą musi walczyć z własnym teściem.
   Oboje, Narin i Kemal zakochują się w sobie ale na razie są jak dwa samochody na różnych autostradach.
   Boją się, że po sprawie o Masal każde pójdzie w swoją stronę. Oboje są po przejściach i nie chcą znowu cierpieć z zawodu. Jednocześnie ukrywają przed sobą swoje prawdziwe uczucia/ich monologi wewnętrzne wiele tłumaczą/. Po ludzku boją się być zranieni. trudno im, zwłaszcza Kemalowi, dlatego jego pomysły, aby Narin na noc była poza jego sypialnią, żeby nie słyszała, jak przez sen mówi jej imię! Oglądałam cały II sezon po turecku, ze streszczeniami angielskimi i hiszpańskimi. Wg numeracji jest jakieś 64 odcinki różnicy między Polską a Turcją. Modlę się, aby był 3 sezon, i uważam że przynajmniej w 1/3 II sezonu to Narin i Kemal ukradli show Reyhan i Emirowi, bo u tych ostatnich taki dramat, że trudno było by wytrzymać!

 6. Kemal od odejścia żony (matki Masal) ma jakiś uraz do kobiet, co przejawiał już w pierwszym sezonie w relacji z Leylą. Z kolei Emir nie chciał się żenić i kiedyś nawet nie potrafił powiedzieć „przepraszam”. Za to obydwaj panowie Tarhun nieźle walczą na pięści, a prawnik Kemal całkiem dobrze umie nawet przywalić z główki. Czy ktoś wie, jaka jest różnica wieku między Kemalem a Emirem, czyli między stryjkiem a bratankiem? W tej rodzinie nałożyły się pokolenia.

  1. Ogólnie zauważyłam, że sporo aktorów dobierali wiekiem, tzn. – spójrzmy np. na Reyhan. Ozge jest z rocznika ’97, a gra dziewczynę z rocznika ’98 (w którymś odcinku było zbliżenie na jej dowód osobisty). Idąc tym tropem – Gokberk ma 30 lat, a Can 38, więc w serialu może być z 10 lat różnicy. Choć ta teoria nie pasuje np. do Cemre i jej matki, bo mają odpowiednio 33 lata i 41. Ale strzelam, że pi razy drzwi może być z 10 lat różnicy. Emir jest kilka lat po studiach, więc koło trzydziestki może faktycznie być, tak samo Cemre.

 7. To tylko pokazuje dobre umiejętności aktorskie Cana Verela. Wcale nie jest łatwo zagrać taką pierdołę, może i Kemal jest wycofany ze względu na swoje przeżycia, ale jak widzę to ostatnie zdjęcie, to jednak pierdoła 🙂 nic tylko puścić w tej scenie piosenkę Pawła Domagały-weź nie pytaj, weź się przytul ?

 8. Co jak co, ale aktorów dobrali dobrych. Cavidan z Cemre to istne wariatki i ich twarze, miny są po prostu idealne.
  W sumie ze mną jest podobnie haha. 😀

  Już powolutku zbliżamy się do lepszych odcinków! Za niedługo powinni wziąć ponownie ślub. Fajnie, że Oya się zaangażuje w pomoc itd. Ją to akurat dobrze jest mieć poniekąd po swojej stronie.

  W którymś odcinku (ale to już dawno temu oglądałam) – Reyhan zostanie ugodzona nożem. To coś na wspólnego z tym, że ona będzie w areszcie? Czy znów pomyliłam wątki? I wgl kto zleci ten napad? Bo chyba nie zwariowana Cemre, która przerzuci się na Cavidan?

  Pozdrawiam! 🙂

  1. I tak wgl w odcinku 131 telewizji tureckiej , tuż po śmierci Suhleyi , Emir wkłada płytę CD do laptopa. To jest nagranie zmontowane przez Talaza? Bo tam nie było to pokazane. Czy po prostu coś innego?
   Bo, z tego, co pamiętam, Emir ten filmik o rzekomym zabójstwie zobaczy na telefonie Reyhan w samochodzie , jak będzie jej szukać.

   I tak wgl co zmotywowało Reyhan do włożenia obrączki? Bo widziałam, że w momencie trafienia do szpitala przed wypadkiem Suhleyi miała ją na palcu.

   Zaczęłam sobie raz jeszcze puszczać te ” bieżące ” idcinki dla odświeżenia pamięci. 😀

   1. Emir miał tę samą płytę CD, którą Suheyla znalazła w samochodzie córki, ale nie mógł jej otworzyć i obejrzeć nagrania, ponieważ płyta została porysowana przez Cavidan. To zostało tak pokazane, żeby trzymać widza w niepewności, a poproszenie (a może rozkazanie) Reyhan by przyszła na rozmowę, mogło sugerować, że Emir obejrzał nagranie. O porysowaniu płyty przez Cavidan dowiedzieliśmy się z retrospekcji, a Emir pokazał Reyhan porysowaną płytę.
    Jeśli chodzi o obrączkę, to po wyjściu ze szpitala, kiedy obydwoje siedzieli na ławce, Reyhan w pewnym momencie wyjaśniła Emirowi, że zakłada obrączkę, kiedy idzie do pracy. Czuje się wtedy pewniej i bezpieczniej. I tak też było, kiedy otrzymała zlecenie posprzątania domu pewnego niezrównoważonego właściciela. Jeszcze będąc na ulicy, założyła obrączkę, ale kiedy okazało się, że w środku jest Emir, to w łazience zdjęła ją. Ciekawe, czy dlatego, żeby nie wzbudzać emocji u Emira, czy też dlatego, że poczuła się bezpiecznie? To, że Reyhan nosi obrączkę, Emir po raz pierwszy zauważył, kiedy obejrzał ponownie (na następny dzień po pierwszym obejrzeniu) filmik nakręcony przez Cemre mający zdyskredytować Reyhan. Emir był bardzo zdumiony i zaskoczony, kiedy zobaczył obrączkę na palcu byłej żony. Tak więc ten filmik odegrał także pozytywną rolę. Może głównie to zmotywowało Emira, żeby odwiedzić Reyhan w pracy. No i uratował jej życie.
    Pozdrawiam

 9. Ja ogladalam po turecku wiec mogę się tylko pewnych rzeczy domyślać.
  Gdy Emir znalazł Reyhan i Cemre to wygarnął dla wariatki, ze wie o tym, ze to ona szantażowała Reyhan tym filmem? Bo Emir w samochodzie jak zobaczył ten filmik w telefonie Reyhan to w sumie nie zwróciłam uwagi czy to był mms bezpośrednio od Cemre czy było to bardziej zapisane w pamięci telefonu.

  Nie wiem dlaczego, ale pomieszało mi się, ze Emir zbliży się do Reyhan po odkryciu prawdy… a to się będzie działo jeszcze grubo przed tym.

  Jak Emir uratuje Reyhan to w zasadzie od momentu szpitala będą za sobą chodzić. A wyjaśni mi ktoś jakim cudem Emir już wcześniej będzie zbliżał się do Reyhan? On zacznie coś podejrzewać? Ze ten rozwód to ściema? Bo np. Jak zobaczy filmik ze sprzątająca Reyhan to popadnie znów w furię. ???

  1. Ja czekam na moment, aż Reyhan zbliży się do Emira 🙂 bała się że się zabił na motorze, a tu wszedł do pokoju i rzuciła mu się na szyję, słyszał też jej wyznania kierowane do samej siebie chwilę wcześniej, wtedy on się utwierdzi w przekonaniu że ona go kocha i będzie chyba rozkminiał że wcale nie chciała rozwodu.

  2. Emir po rozmowie z nianią jest spokojniejszy w stosunku do Reyhan (tylko sprawa wokół filmiku nagranego przez Cemre była takim odosobnionym incydentem). W szpitalu widać już było ponownie jego inne podejście. On się nawet zaczął nią opiekować. Ale ciągle nie mógł zrozumieć, jak doszło to tego, że obydwoje się tak męczą. Ważne było to, co Suheyla powiedziała Emirowi przez telefon kiedy chciała się z nimi spotkać (po tym jak poznała całą prawdę, tj. po obejrzeniu nagrania i usłyszeniu rozmowy Cemre z Cavidan). Powiedziała, że ma dla Emira ważne informacje dotyczące ich rozwodu i wie o czymś, czego Reyhan nie mogła mu powiedzieć. Kiedy leżąc na jezdni umierała, to powiedziała mu jeszcze o płycie CD, że jest bardzo ważna. I to od tamtej pory Emir zaczął podejrzewać Reyhan, że coś ukrywa. Co jakiś czas próbował wyciągnąć od niej te informacje i po jej zachowaniu stwierdził, że Reyhan nawet się boi o tym mówić. I Emir już Reyhan nie odpuścił. I zaczęło się robić coraz optymistyczniej. Ja też oglądałem najpierw po turecku, a później jak znalazłem wersję z napisami angielskimi, to obejrzałem jeszcze raz i zrozumiałem o co chodzi ? ?

 10. Im dłużej trwa milczenie Reyhan, tym serial staje się coraz bardziej irytujący..co ciekawe Reyhan sama chciała wydusić prawdę od Nigar, ale jej się nie udało..te dwie „mumie” wyraźnie spowalniają akcję i wywołują w widzach irytację..jak można wytłumaczyć w racjonalny sposób, iż kobieta poświęca swoje małżenstwo, wygodne życie i swój szacunek przez to, iż jakaś wariatka pokazała jej filmik w telefonie. Jak można być taką głupią osobą? Współczuje tej aktorce, iż gra taką naiwną osobę..poruszając inny wątek to szkoda, iż asystentka Kemala (Yonca) odgrywa w tym serialu drugorzędną rolę i jest przedstawiona jako zły charakter..otóż dziewczyna ta ma twarz anioła i nie pasuje do niej snucie intryg. Ma zresztą niesamowitą urodę i wdzięk i przykre, że produkcja serialu z tego nie korzysta..polecam Jej profil na instagramie – Tuggul Tucukoglu – fantastastyczne zdjęcia kobiety, której pasją jest m.in. łyżwiarstwo figurowe.

  1. Witam. Pamiętam film „Lepiej być nie może” Kiedy sekretarka domu wydawniczego pyta pisarza ( gra go Jack Nicholson) co pan robi, że pana powieści cieszą się takim powodzeniem – odpowiada : wymyślam kobietę i mężczyznę, po czym mężczyźnie odbieram rozum ( zresztą za tę rolę w filmie niewysokich lotów , Jack Nicholson dostał Oskara). W tym serialu, mam wrażenie, że scenarzysta odebrał rozum i Rejhan i Emirowi. Cel najważniejszy – 1000 odcinków serii. No i się jeszcze sprzedaje

 11. Bylo pytanie czy chcialybysmy miec za meza Emira. A czy taka niema Reyhan bylaby fajną żona ze swoim charakterem?

  1. Rejhan ma życie przed sobą. Mam nadzieję, że skończy studia. Została na świecie sama bez wsparcia. Ma teściową ( diabła) i męża ślepego i głuchego. No i jest Melike- ślepa i głucha. Ja w Rejhan wierzę.

   1. Ok masz racje ze sama bez mamy ale byla szczesliwa z Emirem. Ja rozumiem ze mloda itd
    Ale skoro jedyne co miala na swiecie to mąż, ktorego kochala to powinna za wszelka cene , wszystkimi sposobami walczyć o to malzenstwo. Wszystko mu mówić i tlumaczyc , zbierac dowody, ksero niebieskiego listu, tą tabletke i poprosic go o zbadanie, powiedziec o filmiku, teraz anonim od nigar o wujku. razem by gory przenosili. Wystarczyloby nim dobrze pokierowac a by mu sie oczy otworzyly na bank bo on miewa przeblyski normalnosci ze swojego amoku

 12. Z punktu widzenia faceta, również nie chciałbym mieć takiej żony jak Reyhan..nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy podczas szczęśliwego małzeństwa, moja żona jak gdyby nigdy nic przychodzi do mnie i żąda rozwodu bez żadnych wyjaśnień..takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne i dowodem nieobliczalności i niestabilności psychicznej..nie życzę takiej sytuacji i takiej kobiety żadnemu mężczyźnie…trzeba zadać sobie pytanie czy przedstawiona Reyhan to rzeczywiście dobra postać, bo moim zdaniem tym jednym ruchem wyrządziła więcej zła i cierpienia w rodzinie aniżeli Cemre. I nie chodzi tu jedynie o Emira a także wymagającego opieki Hikmeta i młodej Zeynep , których bezmyślnie porzuciła..tak się nie zachowuje ktoś, kto gra główną rolę w serialu.

  1. Tu akurat zgadzam się z Tobą,walczyłabym o męża wszelkimi sposobami,żadna intryga czy z części 1,czy części 2 nie spowodowałaby ,że tak łatwo bym się poddała! tu w serialu brakuje mi komunikacji między odtwórcami głównych ról ,poza tym Kubuś(Emir) tak łatwo się poddał,tu trzeba było życiowego sprytu zwyczajnie sprawdzić parę szczegółów.No tak ale scenarzystka wymyśliła inną wersję zdarzeń i tych dwoje gołąbków trochę się pomęczy zanim wszystko się wyjaśni…ale nie do końca,nasza Cruella de Mon(Cavidan)wyjdzie z tej intrygi obronną ręką ,a gdy Cemre będzie chciała wszystko powiedzieć Emirowi, Cavidan powierzy ją w dość perfidny sposób Talazowi! Oczywiście Cemre zasługuje na karę,ale jakoś mi jej żal!

   1. No tak, ale oni ze sobą wcale nie rozmawiają ( Emir i Rejhan) . Po to do serialu zatrudnili ptaka w klatce. A swoja drogą kto teraz się tym ptakiem opiekuje ?

   2. Emir się nie poddał! jak mu dowaliła z grubej rury że nie lubi gdy jej dotyka, a wcześniej tuliła się do niego w łóżku i się ładnie rumieniła co go zachwycało, to który facet by to wytrzymał? żaden… ja wiem, że mam sentyment do Emira i nadal stoję na stanowisku że on najbardziej obrywa w tym serialu, bo Reyhan wszystko inne przedkłada na szczęście ich wspólne (zaraz pojawi się siostra, więzienie za siostrę itd.), więc nie dziwi mnie że on krzyczy czy wszystkim rzuca bo normalny człowiek jak kocha to cierpi gdy jest mu źle i czuje się zraniony i oszukany 🙂

    1. Akurat Emira mi żal.Bo pokochał na całego. Pamiętam ( zaraz na początku )jak pojechał za Rejhan do jej wsi. Już wtedy pilnował jej jak pies kości. Zastanawiam się, dlaczego scenarzysta odebrał Rejhan umiejętność logicznego myślenia. Emir otwarcie rozmawia tylko z Zacherem.Po rozwodzie ten mu mówi: nie martw się, ułożysz sobie życie, zapomnisz. Pozwól Rejhan odejść ( tego dialogu nie umiem przytoczyć dosłownie ) Też mi przyjaciel! Wyobraźcie sobie jakiegokolwiek gościa przy Rejhan. Emir z prędkością światła pobiegłby i spuścił mu łomot.I wtedy mogłoby dojść do zabójstwa w afekcie. Postanowiłam zbudować portret scenarzysty ( z nudów w oczekiwaniu na ciąg dalszy) Już sama nie wiem czy scenarzystka szanuje mężczyzn czy nie ( tych w tureckim wydaniu )

 13. Dorzucę coś od siebie. Reyhan nie od razu uległa szantażowi Cemre, chociaż to nagranie było dla niej bardzo przekonujące. Pamiętam, że wypytywała Emira o tamten moment, kiedy uciekali od porywaczy. Słyszała strzał, a później zobaczyła Emira. Dlatego też próbowała wyciągnąć od męża co się wtedy stało. Ale on jej mówił, żeby już nie wracała do tamtych wydarzeń, bo to ją bardzo męczy i nie chciał, żeby rozmawiała o tym więcej. I wtedy zabrakło u Reyhan siły przebicia, żeby wymóc na Emirze uzyskanie odpowiedzi. A może bała się wprost zapytać: „Mężu, czy zabiłeś wtedy człowieka?” To trudne pytanie.
  Mam za to wątpliwości, co do reakcji Reyhan, kiedy powiedziała Emirowi, że chce rozwodu. Dla mnie w tej scenie bardziej prawdopodobne są inne zachowania, np. mówi że chce rozwodu i z płaczem rzuca mu się na szyję, albo cała się trzęsie i z płaczem siada na podłodze. I od razu widać, że coś jest nie tak. No i jeszcze wątpliwości, co do sprawności policji, generalnie, a także w przypadku tego porwania. Przecież oni widzieli twarze porywaczy, policja nie ma w bazie zdjęcia Talaza? Już by go ścigali. No ale nie będę roztrząsać scenariusza.

  1. Dokładnie Reyhan miala wątpliwości co do prawdomówności Cemre, ale ja szczerze na jej miejscu widząc nagranie i reakcje Emira na pytania dotyczące tamtego wieczoru nie mialabym watpliwosci ze to zrobił.

   1. serio? ja widząc pierwszy raz ten filmik zauważyłam że coś jest nie tak z cieniem przy butach Emira a potem się okazało (50 odcinków dalej) że Reyhan to dostrzegła również, ok to scenariusz ale trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć

  2. Co do Policji Ja na ich miejscu dawno bym skierowała pozew przeciwko telewizji do sądu. No jak można w nieskończoność ( we wszystkich serialach ) dewastować ich wizerunek. Strach się bać .

  1. Nie wiem, czy na oficjalnym forum mogę podawać linki do nieoficjalnych stron. Ja poszukiwałem wpisując w google różne frazy. Teraz wydaje mi się że najlepiej wpisać np. : special videos – yemin season 2 episode 141. Albo inny numer odcinka. I można jeszcze dodać facebook. Ale nie trzeba być zalogowanym na facebooku. Chyba tam są nawet wszystkie odcinki, ale nie jestem pewien. One są trochę przycięte, tzn. brakuje fragmentu czołówki, ale to zupełnie nie przeszkadza. Oby nikt tego nie usunął, bo na oficjalnej stronie Yemin na youtube ludzie wręcz błagają o angielskie napisy. Pozdrawiam

   1. Obawiam się, że coś się zmieniło. Miałem zapisane linki w ulubionych. Kliknąłem teraz na jeden odcinek, ale nie mogę otworzyć, otwiera się główna strona.

    1. Z polskimi napisami są odcinki już chyba do końca 2 serii ale też nie wiem czy można tu napisać gdzie …

  2. Tu Madzia ogladaj na serialomania-wpisz przyziega (nimer odcinka) napisy pl ogladasz z nspisami polskimi powodzenia

 14. Ja z kolei chciałbym mieć taką żonę jak Reyhan, pomimo jej dużej wady (specyficzny rodzaj małomówności) i może paru drobnych. Tylko nie wiem, czy byłbym dla niej dobrym mężem. ?

 15. Wiecie co mnie najbardziej bawi i dziwi?
  Pamiętacie ten moment, gdzie Emir, w domu niani, przy całej rodzinie, prosi tak jakby, po naszemu, o rękę Reyhan? Wszyscy klaszczą, cieszą się itd… A Cavidan siedzi na kanapie z miną jakby ktoś ją z zaskoczenia w twarz uderzył. I nikt kompletnie tego nie zauważył? Rozumiem emocje itd…

 16. No każdy ma swoje upodobania – skoro Tobie by nie przeszkadzało, iż żona ukrywa przed Tobą tajemnice, zakłada z góry że popełniłeś przestępstwo na podstawie własnych domysłów, ślepo wierzy osobom, które ją nienawidzą byle nie Tobie – to współczuję gustu.

 17. Spróbujcie oglądać Przysięgę (Yemin)na stronie Dailymotion strona z napisami angielskimi! w wersji rosyskiej Typk Py.TB-Yemin(Klyatva) pozdrawiam,

 18. Rejhan jest mądra chociaż niedoświadczona. Cavidan ulepiła Camre na własny obraz i podobieństwo i stworzyła diabła. Rejhan się nie dała. Pamiętacie co powiedział Emir jak byli ostatnio uwięzieni. To wspomnienie z czasów gdy pognał za Rejhan do jej wsi. To było mniej więcej tak: szliśmy w górach, sami, trzymaliśmy się za ręce……. po czy weszliśmy na szczyt. Zobaczyliśmy piękny widok ( czyli warto było ) Skąd my to znamy ? Droga życia a na jej końcu nagroda ? Czyli najpierw piekło ?

 19. Ja sobie wczoraj zaczęłam powtarzać te odcinki i oglądałam ponowny śłub Reyhan i Emira. ch ”wesele” w rezydencji było tak zabójcze! Wszyscy uradowani, szczęśliwi a mina Cavidan – bezcenna. Się zastanawiałam, czy serio nikt tego nie widział? Nikt nie zapytał, dlaczego wygląda na niezadowoloną? Toć to gdybym ja tam była to może na dzień dobry bym tego nie zauważyła, ale jak baba siedzi całą imprezę nadąsana… no nie można nie zauważyć!

  + Dlaczego Reyhan nie powie mężowi o tym jakimi tekstami rzucała do niej teściowa? W momencie, gdy byli po rozwodzie?
  Ciekawe o czym oni ze sobą rozmawiają.
  Może ktoś by w końcu ukrócił tej żmijce język.

 20. Bardzo dziwię się Cawidan!. Syn dla każdej matki jest największym skarbem, niezależnie ile ma lat. A ta, chce połączyć go z taką zołzą jak Cemre! Powinna takiego potwora trzymać jak najdalej od swojego dziecka!!!

  1. Cawidan wygrzebała się z nędzy – przy pomocy gróźb i szantaży ( nawet córkę szantażuje) A Rejhan ( według niej ) dostała wszystko na tacy . Nienawiść rozum odbiera.

   1. Ciekawa jestem czy gdyby nie fakt, iż Cemre ma na nią za dużo ”haków” to czy Cavidan by chciała mieć taką synową.

    1. tak, bo Gemre lepi jak plastelinę. W końcu ulepiła diabła. Poza tym Cemre należy do jakiejś tureckiej wyższej sfery ,do której ona ,za każde pieniądze świata, chce się wdostać.

 21. Witam lubię wasze komentarze. Mam pytanie czy wyjdzie na jaw prawda o tym, że to Cavidan uderzyła Hikmenta?

  1. Nie. W zasadzie do końca drugiego sezonu nikt, poza Nigar, nie będzie wiedział, że to Cavidan uderzyła Hikmeta. Tam w którymś odcinku właśnie Reyhan będzie się domyślać… ale to też zaginie śmiercią naturalną.
   Także nikt nic nie wie i nie będzie wiedzieć.

  2. moje stanowisko jest takie: gdyby Cavidan Hikmeta lampą nie walnęła ja bym to zrobiła. Bo mu się należało. Cavidan jest do kości zła i wszyscy jej źle życzą. Ale z punktu widzenia Rejhan to mu się należało.
   Abstrahując od wszystkiego – przykład – Hikmet wzywa do gabinetu żonę . Sam siedzi za biurkiem Ona stoi na baczność. On: Suna czuje się lepiej, Emir jest szczęśliwy .Jestem zadowolony. Masz tu kluczyki od samochody. Zwracam ci je , możesz z niego korzystać .Sądzę, że sama autorka scenariusza wymyśliła mu karę. Brawo. I ja lepszej bym nie wymyśliła. Nich siedzi i przeżywa swoje życie jeszcze raz. Jest takie powiedzenie: przed ślubem należy mieć oczy szeroko otwarte. Po ślubie lekko przymknięte. Hikmet przed ślubem miał przymknięte.A niby dlaczego Rejhan ma go ratować? Sądzę , że w serialu jest dużo osobistych wątków osoby piszącej scenariusz. Nie widziałam wszystkich odcinków więc nie mogę narysować jej portretu. Myślę, ze jest mocną osobowością. I chyba samotną bez męża.

 22. Nawiązując do tego, co napisała Gosia: „Czyli najpierw piekło?”
  W wielu bajkach tak jest, że para bohaterów boryka się z trudnościami, walczy z wrogami, ratują się nawzajem, a na końcu pada zdanie: „A później żyli długo i szczęśliwie”. Życie długie i szczęśliwe zawarte w jednym zdaniu. Bo jest nudne i nie nadaje się na scenariusz. W serialu Yemin często tak jest, że po krótkiej chwili wytchnienia następuje kolejna intryga, rzadziej mamy do czynienia z sytuacją, kiedy jest dłuższa sekwencja spokojniejszych odcinków. Sam nie wiem co się ciekawiej ogląda, ale uważam, że para grająca Emira i Reyhan, czyli Gokberk i Ozge, doskonale daliby sobie radę w komedii romantycznej, a nawet w zwariowanej komedii. W wielu scenach w tym serialu widzę takie zalążki, które mogłyby się rozwinąć w kierunku zabawnym. Pamiętam, że była nawet jedna śmieszna scena. Kiedy szli w lesie, Emir wpadł do dołu. Reyhan przyniosła linę i tę linę wrzuciła Emirowi do dołu, żeby sobie wyszedł (to chyba tak było – w skrócie). Ja bym z przyjemnością obejrzał komediowy serial z udziałem tej pary. Pozdrawiam

 23. Kochane Panie jesli chcecie obejrzec wszystkie odcinki przysiegi polecam z napisami polskimi prosze wpisac:przysiega nr odcinka napisy pl. Zycze przyjemnego ogladania,

  1. Niestety ale odcinka 141 z napisami polskimi nie ma. Chciałem zobaczyć, co się działo gdy Emir obejrzał filmik i uratował Reyhan w odcinku poprzednim i czy coś sobie w końcu powiedzieli czy załatwili powrót do siebie tradycyjnym milczeniem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *