Trzy siostry odcinek 15 i 16: Ruchan dowiaduje się o ciąży Mine! To Donus jest córką Fatiha! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 15: Turkan wyrzuca do morza klucz, jaki dostała od ojca. Somer przyjeżdża do domu Mine. Ta wypycha go za drzwi, powtarzając, że nie chce go widzieć, dopóki się nie rozwiedzie. Sadik rozmawia z Hikmetem, swoim szwagrem. Zwierza mu się z problemów, jakie ma z Fatihem. Razem udają się do banku, by złożyć wniosek o pożyczkę. Tylko w ten sposób Sadik może zdobyć pieniądze, których żąda od niego brat. Wkrótce na pocztę przychodzi Turkan. Przynosi ojcu jedzenie, które specjalnie dla niego przygotowała. W tym samym miejscu pojawia się Mine i proponuje rywalce, by razem poszły na kawę.

Podczas rozmowy w kawiarni dowiadujemy się, że Mine była już w związku małżeńskim – z mężczyzną o imieniu Nihat, którego rzuciła, bo zakochała się w kimś innym. Co ciekawe, kilka godzin wcześniej Mine rozmawiała z Nihatem przez telefon i umówiła się z nim na spotkanie. Nie wydaje się, żeby byli w złych stosunkach. Na koniec spotkania Mine proponuje Turkan, by zostały przyjaciółkami. Tymczasem pokojówka przynosi Ruchan zdjęcie z badania USG, które znalazła w kieszeni płaszcza Somera. Fotografia opisana jest imieniem i nazwiskiem Mine.

„Jeśli komuś powiesz, będziesz skończona” – Ruchan ostrzega pracownicę. – „Ani Somer, ani Turkan nie mogą się o tym dowiedzieć”. W następnej scenie Mine wraca do swojego domu. W środku czeka na nią mama Somera. „Co to jest?” – pyta Ruchan, pokazując dziewczynie zdjęcie USG ciąży. Uderza ją nim w twarz. „Jestem w ciąży z Somerem” – oświadcza dumnie Mine. – „Noszę pod sercem twojego wnuka. To dziecko się urodzi. Dam ci wnuka, o którym marzysz. Ja, nie ona”. „Zabieram cię do mojego lekarza. Jeśli to naprawdę dziecko Somera, chcę wiedzieć wszystko”.

Nesrin dowiaduje się, że Derya opuściła pięć dni w szkole. Jest zła na córkę. Przed szkołą pojawia się Fatih. Wypytuje Serdara o jego ojca – doktora Metina. Nesrin w kieszeni Donus znajduje wisiorek w kształcie skrzydeł, który jej córka miała zwrócić Serdarowi. Dołączony jest do niego krótki liścik: „Niech skrzydła zostaną z tobą. Zawsze będziesz ich potrzebować”. Turkan przygotowuje kolację dla wszystkich. Odbiera telefon od mamy, która zaprasza ją, jej męża i jego rodziców na obiad. Somer zgadza się przyjść, ale robi to tylko dlatego, że ma dość kłótni ze swoją mamą, o czym wprost informuje żonę, gdy kładą się do łóżka.

Odcinek 16: Sadik i Irfan zastawiają pułapkę na złodzieja listów. Ze zdumieniem odkrywają, że jest nim Mesut. Niepełnosprawny, żyjący na ulicy mężczyzna tłumaczy, że robił to, gdyż czeka na list od swoich rodziców. Nesrin przychodzi do gabinetu doktora Metina, ojca Serdara. Oddaje mu naszyjnik, który jego syn podarował jej córce i prosi, by pomógł jej trzymać ich dzieci z dala od siebie. „Jeśli Donus dowie się, że nie jest moją córką, może z tym sobie nie poradzić” – przekonuje kobieta. – „Serdar i Donus nie powinni się do siebie zbliżać”.

Kormanowie wyprawiają przyjęcie z okazji ich nowego przedsięwzięcia biznesowego. Jeden z mężczyzn komplementuje Turkan. Zazdrosny o żonę Somer konfrontuje się z nim. Obecna na przyjęciu Mine jest świadkiem tej sceny. Sadik przyprowadza Mesuta do swojego domu. Chce, by bezdomny mężczyzna zamieszkał z nimi. Nesrin stanowczo się temu sprzeciwia. Kormanowie przychodzą na obiad do domu rodzinnego Turkan. Nesrin dowiaduje się, że Fatih postanowił otworzyć sklep. Jest tym poważnie zaniepokojona. Sadik przeprasza Somera za swoją gwałtowną reakcję, kiedy ten wyszedł wcześniej z imprezy urodzinowej. Każe mu także nazywać siebie tatą Sadikiem.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 5. Bölüm”. Początek 0:36:00, koniec 2:02:12.