Trzy siostry odcinek 25 i 26: Fatih ma kolejne żądania! Derya i Donus godzą się! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 25: Nesrin i Sadik przyjeżdżają do rezydencji, by odebrać Deryę. Nesrin przeprasza Ruchan za to, że jej córka zakłóciła ich spokój, przychodząc bez zapowiedzi późną porą. Somer wyciąga kartę SIM ze swojego telefonu i niszczy ją, by Mine nie mogła do niego więcej pisać ani dzwonić. W domu Nesrin urządza Deryi awanturę. Nakłada szlaban zarówno na nią, jak i na Donus. Somer i Turkan spacerują po plaży. Rozmawiają ze sobą i lepiej się poznają. Dziewczyna wskakuje do morza i ochlapuje męża wodą. Jej spontaniczność prowadzi ich do romantycznej chwili. Niestety tylko chwili.

Wezwana przez Mine Ruchan przyjeżdża do jej domu. „Powiedz mi szybko, czego chcesz” – mówi kobieta, wchodząc do środka. – „Nie mam czasu zajmować się tobą”. „Jesteś tak zdesperowana, że podjęłaś współpracę z wężem” – odpowiada Mine. – „Myślałam, że jesteś mądrzejsza. Myślisz, że pozbędziesz się mnie, nasyłając Nihata? Nie zdajesz sobie sprawy, w jak wielką pułapkę wpadłaś”. „Myślisz, że możesz mnie tym przestraszyć? Dobrze wiem, co robię”. „Nic nie wiesz, pani Ruchan. Nie możesz sobie wyobrazić, do czego Nihat jest zdolny, kiedy jest zdenerwowany. Dla realizacji własnych interesów jest gotów zniszczyć wszystko, jedno po drugim. Zamierza zemścić się i na mnie, i na Somerze”.

„Somerowi nic się nie stanie” – mówi z przekonaniem Ruchan. – „Stoi za nim jego rodzina. Lepiej myśl o sobie”. „Oczywiście, że myślę.” – Mine zbliża się do rozmówczyni. – „Kiedy Somer dowie się, że sprowadziłaś tu Nihata, żeby nas rozdzielić, że dałaś mu nawet gaj oliwny, cała prawda wyjdzie na jaw. Somer i ja znowu będziemy razem. Wybaczy mi, a ty stracisz syna”. „Nie waż się! Przysięgam, nawet za cenę całkowitej utraty syna, zawstydzę cię tak, że nie będziesz mogła pokazać się publicznie. Nie tylko tutaj, ale gdziekolwiek będziesz!” – Wbija ostre paznokcie w brzuch dziewczyny. – „Tak bardzo cię skrzywdzę, że nie będziesz mogła zobaczyć Somera z powodu bólu. Lepiej jak najszybciej opuść ten dom”.

„W żaden sposób nie zdołasz mnie stąd wyrzucić” – oświadcza Mine, starając się zachować spokój i pewność siebie. „Rozumiem. Czekasz, aż Somer przyjdzie, chwyci cię za włosy i siłą wyciągnie stąd. Mnie to pasuje.” – Ruchan wychodzi. Sadik prosi Irfana, by spróbował prześledzić przeszłość Mesuta. To, skąd pochodzi, i czy ma jakichś krewnych. Wkrótce na poczcie pojawia się Fatih z kolejnymi żądaniami. Tym razem chce, żeby brat wynajął mu dom. Gdy Sadik odmawia, Fatih sugeruje, by pozwolił mu mieszkać w swoim domu. „Skoro zabrałeś Mesuta z ulicy, czy dla mnie nie masz miejsca?” – pyta.

Serdar chce wiedzieć, dlaczego Nesrin nie pozwala mu się spotykać z Donus. Ruchan spotyka się z Nihatem. Jest zła na niego za niedotrzymanie umowy, którą zawarli. „Miałeś zabrać stąd Mine, jak tylko dostaniesz gaj oliwny” – przypomina kobieta. „Tak będzie, ale potrzebuję trochę czasu. Nie mogę chwycić Mine za rękę i zabrać ją siłą. Aby ją przekonać, musi mi wierzyć pod każdym względem. Muszę to zrobić krok po kroku”. „Nie mogę siedzieć i czekać, aż Mine się zgodzi”. „A ja nie mogę używać przemocy. Kiedy nadejdzie czas, wyjadę stąd z Mine. Poza tym nie skończyłem jeszcze swojej pracy. Próbuję odzyskać reputację w kręgach biznesowych”.

„Jak długo to zajmie?” – pyta zniecierpliwiona Ruchan. – „Kiedy zabierzesz stąd Mine?”. „Kiedy skończę wszystko, co powinienem. Życzę ci miłego dnia.” – Mężczyzna wsiada do samochodu i odjeżdża. Ruchan dzwoni do męża i każe mu dowiedzieć się wszystkiego o Nihacie. Do gaju oliwnego przyjeżdża Mine, mając nadzieję, że znajdzie tutaj Somera, który unika z nią kontaktu. Spotyka Ozera, który radzi jej, by odpuściła sobie jego syna i kontynuowała swoje życie bez niego.

Odcinek 26: Somer łowi ryby z Turkan. Im więcej czasu spędza z żoną, tym lepiej uświadamia sobie, jak bardzo różni się od Mine. Hakan coraz bardziej oddala się od Deryi. Dziewczyna czuje, że obiekt jej westchnień tylko się nią zabawił, dając jej nadzieję na związek. Serdar i Donus zauważają jej przygnębienie i próbują poznać jego przyczynę. Po powrocie do rezydencji Somer i Turkan przygotowują razem kolację. Nieoczekiwanie nawet Ruchan decyduje się im pomóc. Miłą atmosferę psuje telefon Mine do Somera. Mężczyzna nie zamierza jednak z nią rozmawiać.

Nesrin udaje się przekonać Mesuta do obcięcia włosów. Przy okazji próbuje wydobyć coś z niego o jego przeszłości, ale bezskutecznie. Tymczasem Sadik przychodzi do domu siostry. Mówi jej o kolejnych żądaniach Fatiha. Derya czyta w gazecie artykuł o tym, jak rozkochać w sobie osobę, która ci się podoba. Ma nadzieję, że zawarte w tekście porady pomogą jej przekonać do siebie Hakana. Dowiaduje się od Mesuta, że Donus jest smutna z jej powodu, i postanawia pogodzić się z siostrą. Między siostrami znowu jest dobrze.

Mine przyjeżdża do rezydencji i czeka przed bramą, by Somer do niej wyszedł. Mężczyzna widzi ją przez okno, ale nie wychodzi na zewnątrz. Turkan wykazuje objawy przeziębiania po kąpieli w morzu, a mąż opiekuje się nią. Mine wraca do domu. Nie daje jednak za wygraną i pisze list do Somera: Kochany, próbowałam się do ciebie dodzwonić i porozmawiać. Ale wszyscy, łącznie z tobą samym, zbudowali między nami mur. Nie wiem, jak opisać mój ból w sercu. Wydajesz się opierać, nie słyszeć, kiedy do ciebie mówię. Nigdy nie czułam się tak słaba i zdesperowana. Byłam gotowa wywrócić cały świat dla naszej miłości.

Proszę, potraktuj to poważnie. To nie ja wezwałam Nihata. Jedynym powodem, dla którego wrócił, jest nowa gra twojej mamy. Pani Ruchan sprawiła, że przegrałeś licytację. Nie zostawiła Nihatowi jedynie gaju oliwnego, ale oddała mu także mnie. Nie zrobiłam nic złego ani tobie, ani nam, Somerze. Wiem, że kiedy mnie zobaczysz i spojrzysz mi w oczy, wszystko zrozumiesz. Zobaczysz prawdziwą prawdę. Gdybyśmy tylko mogli wrócić do początku. Somerze, tak bardzo cię kocham. Tak bardzo…

Wyjedźmy stąd tej nocy, zostawmy wszystko za sobą. Kłamstwa, gry, twoją mamę, to miasto, Turkan… Możemy to zrobić. Proszę, posłuchaj mnie. Zacznijmy wszystko od początku. Tym razem będzie nas tylko trójka. Ty, ja i nasze dziecko. Dzisiaj o 21-szej czekam na ciebie na drodze do Izmiru. Bez względu na wszystko, zawsze będę cię kochać. Mine.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 8. Bölüm”. Początek 0:40:04, koniec 2:05:34.