Trzy siostry odcinek 33 i 34: Turkan decyduje się zostawić Somera! Ozer odchodzi od Ruchan! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 33: Bliscy Sadika są szczęśliwi, gdy ten budzi się po operacji. Nezahat jest wściekła na Fatiha z powodu tego, co stało się z Sadikiem. Mówi mu, że już nie ma siostry. Gdy Nihat wychodzi z domu Mine, ta od razu dzwoni do Somera. „Jak śmiesz do mnie dzwonić?” – pyta oburzony mężczyzna. „Somerze, proszę, posłuchaj mnie…”. „Nie będę słuchał, wszystko jest jasne. Wiadomo, kto jest ojcem dziecka!”. „Nie jest tak, jak myślisz. Przysięgam, że między mną a Nihatem nie ma niczego. To nasze dziecko”. „Dałem ci ostatnią szansę, ale dobrze wyszło. Bardzo dobrze, bo przejrzałem na oczy. Dałem ci zdjęcia twoje i Nihata”.

„Uwierz mi, byłam zdesperowana” – tłumaczy Mine. – „Nie możesz sobie wyobrazić presji Nihata. Ale przysięgam, nie oszukałam ciebie”. „Nie dzwoń do mnie więcej. To koniec.” – Mężczyzna rozłącza się. W szpitalu pojawia się Fatih. Siostry nie pozwalają stryjkowi wejść do sali ojca, bojąc się, że na widok brata może dostać kolejnego zawału. Somer wyprowadza Fatiha na zewnątrz. Każe mu się trzymać z dala od Turkan i jej rodziny.

Późnym popołudniem Ruchan przyjeżdża do domu rodzinnego Turkan. Prosi synową, by wsiadła do samochodu. „Dokąd jedziemy?” – pyta Turkan, gdy są już w drodze. „Do naszego domu” – pada odpowiedź. „Nie chcę tam jechać. Czy możesz zatrzymać samochód?” – Zwraca się do kierowcy. Mężczyzna zjeżdża na pobocze. Córka Nesrin wysiada na zewnątrz, a jej teściowa tuż za nią. Obie siadają na pobliskiej ławce. „Twój ojciec wyjdzie ze szpitala, a ty wrócisz do domu” – mówi Ruchan, jakby wydawała polecenie. – „Będziesz trzymać się z dala od swojej rodziny”.

„Najważniejsze, żeby mój tata wrócił zdrowy do domu” – odpowiada żona Somera. „Przed sobą widzę Turkan, która doszła do siebie. Cieszę się z tego powodu. Somer nie zostawił cię samej w tym trudnym okresie. Mam nadzieję, że też to zauważyłaś”. „I co mam z tego wywnioskować?”. „To, że wszystko będzie dobrze. Jesteś zakochana w Somerze. Co? Myślałaś, że tego nie widzę?”. „Gdzie wczoraj chciałaś mnie zabrać?”. „Do Somera”. „To wiem. Pytam o prawdę, którą miałam poznać”. „Teraz to nie ma żadnego znaczenia. Miło nam się rozmawiało. Chodź, odwiozę cię. Powiedz ojcu, że życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia”.

Somer pomaga Sadikowi przespacerować się po korytarzu. Przeprasza go w imieniu swojej mamy. W następnej scenie Somer jest w fabryce. Ozer rozmawia z nim i przekonuje, by dał szansę sobie i Turkan. „Ona jest silniejsza niż my wszyscy. Jest wyjątkowa” – mówi mąż Ruchan. – „Pomoże ci wyjść z tej sytuacji”. „Nie zasługuję na to. Tak, jest bardzo silna. Bardzo się stara. Ale tyle przeze mnie wycierpiała, że jestem dla niej tylko rozczarowaniem”. „Możesz jej pokazać, że nie jesteś rozczarowaniem”. „Jak mam jej to pokazać? Tyle razy jej mówiłem, że jej nie kocham, że jej nie chcę. Nie wierzę, że coś może się zmienić”.

„Nie wierzysz, bo jesteś skłócony ze swoją mamą” – stwierdza Ozer. – „Rezygnujesz z Turkan, bo boisz się, że twoja mama wygra”. Słowa ojca przebijają się głęboko do świadomości Somera. Ta prawda mocno nim poruszyła. Doktor mówi Sadikowi, że będzie musiał zostać jeszcze kilka dni w szpitalu. W końcowej scenie odcinka Somer, Serdar i Hakan pomagają siostrom naprawić zepsuty kran. Ich wysiłki wyglądają bardzo komicznie. Ostatecznie panowie odnoszą sukces, ale są cali mokrzy.

Odcinek 34: Somer mówi żonie, że decyzję odnośnie przyszłości ich małżeństwa zostawia jej. On czuje się zbyt pogubiony. Akcja przeskakuje o jeden tydzień. Sadik zostaje wypisany ze szpitala. Somer przyjechał swoim samochodem, aby go odebrać. Na parkingu spotyka Nihata i Mine, którzy przyjechali na wizytę kontrolną. Fatih spotyka się z Ruchan. Oferuje, że sprzeda jej swój udział w domu Sadika, dzięki czemu będzie miała większą kontrolę nad Turkan i jej rodzicami.

Somer przywozi Sadika do domu. Turkan zaraz po serdecznym powitaniu z ojcem prosi męża o rozmowę na osobności. Razem wychodzą na zewnątrz. Dziewczyna postanowiła, że nie wróci już ani do rezydencji, ani do niego. To koniec ich małżeństwa. Prawdę o rozwodzie ukrywa jednak przed swoim ojcem, obawiając się o jego zdrowie. Somer, by oczyścić głowę, postanawia wypłynąć w rejs jachtem. Dzwoni do domu Turkan, ale dziewczyna nie chce z nim rozmawiać, choć siostry ją do tego namawiają.

Nesrin uważa się winną rozpadu małżeństwa córki. Myśli, że wszystko między Turkan a Somerem układałoby się jak najlepiej, gdyby nie jej kłótnie z Ruchan. Turkan słyszy część rozmowy swojej mamy z Nezahat, co tylko pogłębia jej smutek. Akcja przenosi się do rezydencji. Ozer pakuje swoje rzeczy do torby. „Odchodzę” – oświadcza żonie. – „Jak najdalej od twojego głosu i stresu, który wokół rozsiewasz”. „Nie rozśmieszaj mnie. Przez trzydzieści lat nie mogłeś tego zrobić i teraz nagle możesz?”. „Właśnie tak. Robię to zdecydowanie za późno”. „Podjąłeś tę decyzję po odważnym czynie Turkan?”.

„Tak” – potwierdza mężczyzna – „Turkan jest rzeczywiście bardzo odważną dziewczyną. Mnie także dodała odwagi. Sprawiła, że przejrzałem na oczy”. „Nie myl odwagi z głupotą” – poprawia męża Ruchan. – „To dwie różne rzeczy”. „Doprawdy? Głupotą jest nie pochylanie głowy przed tobą? Turkan była prawdziwą szansą dla tego domu, w którym nie ma ani kropli miłości. Mogliśmy stać się prawdziwą rodziną, ale dziewczyna odeszła przez ciebie. Wróciliśmy na sam początek i przypomnieliśmy sobie, kim jesteśmy”. „Kim jesteśmy? Powiedz mi”.

„Kim ja jestem?” – pyta Ozer, zasuwając torbę. – „Osobą, która zmarnowała najlepsze lata swojego życia i uczyniła cię tym, kim jesteś dzisiaj. Teraz zdaję sobie sprawę, jaki błąd popełniłem, nie opuszczając tego domu wbrew tobie. Dobrze, dla ciebie też byłem niesprawiedliwy, wiem to. Wiele lat temu byłaś taka czysta i naiwna jak Turkan. Zgadzam się, że jesteś taka przeze mnie, że to ja zmieniłem cię w pozbawioną skrupułów kobietę. Ale jeśli ta dziewczyna odeszła dzisiaj, wybierając swoją rodzinę, to zrobiła to tylko dlatego, żeby nie stać się taka jak ty. Ty nigdy nie odważyłaś się na coś takiego. Bo jesteś tchórzem, Ruchan. Teraz możesz kontynuować życie, które wybrałaś”. Mężczyzna opuszcza dom.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. Początek 1:20:03 wideo „Üç Kız Kardeş 10. Bölüm”, koniec 0:22:17 wideo „Üç Kız Kardeş 11. Bölüm”.