Zakazany owoc odc. 231: Sahika ogłasza swój związek z Kerimem! Kaya stawia Ender ultimatum! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 231: Po wydarzeniach na balu maskowym okradzeni goście udają się na komisariat. Wszyscy na raz próbują wyjaśnić, co się stało. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Zdenerwowany Mert wpada do gabinetu Kerima. „Czy wiesz, co robisz?” – zwraca się do wspólnika. – „Podrywasz żonę głównego udziałowca, a jakby tego było mało, ona jest w tobie zakochana! Chcesz, żebyśmy zostali wyrzuceni? Mamy tutaj pracę do wykonania, przypominam ci”. „Po pierwsze, nie mów do mnie takim tonem. Nie wiemy, kto to może usłyszeć.” – Kerim zamyka okno. – „Panikujesz bez potrzeby”.

„Bez potrzeby?” – pyta zdumiony Mert. – „Od miesięcy pracujemy nad tą akcją. Dziewczyna zgodziła się dać nam swoje pieniądze, a ty odmówiłeś”. „Mamy ją oszukać? Naprawdę tego chcesz?”. „Tak, musimy ją oszukać, ponieważ to nasza praca. Yildiz nie powinna być dla ciebie taka ważna. Jeśli będziesz kierował się sercem, wtedy przegrasz”. Tymczasem Kaya telefonuje do Halita. „Nie przyjdę dziś do firmy” – oznajmia prawnik. – „Ale chcę porozmawiać, jeśli jesteś wolny. Chodzi o Lilę i Yigita. Chcę wiedzieć, czy popierasz to małżeństwo”.

„Powiedziałem swoje. Oni podjęli decyzję” – odpowiada Halit. – „Nie mogę nic zrobić”. „W porządku. W takim razie przyjdziemy prosić o rękę Lili”. „Porozmawiam z dziewczynami. Razem ustalimy datę”. Asuman przychodzi do firmy. Wchodzi do sali konferencyjnej, gdzie znajduje się Ender. „Ten wasz nowy dyrektor… Bardzo mi się nie podoba” – oznajmia mama Yildiz. Zaintrygowana jej przybyciem Sahika w skupieniu podsłuchuje pod drzwiami.

„Mówisz o Kerimie?” – pyta Ender. „Właśnie o nim. Próbuje uwieść Yildiz. Wykorzystuje to, że jest ostatnio zdezorientowana. Jeśli naprawdę jesteś jej przyjaciółką, powinnaś ją ostrzec”. „Przed czym miałabym ją ostrzec?”. „Przed zniszczeniem swojej przyszłości. Musi wziąć się w garść!”. „Zapomniałaś o jednym.” – Ender zamyka laptopa i wstaje. – „Yildiz nie jest już dzieckiem. Jest dorosła i silna. Potrafi samodzielnie podejmować decyzje. Rozumiem twój niepokój, ale uważam, że nie możemy nic zrobić”.

„Więc nie zaprzeczasz, że coś się dzieje między nią a Kerimem?” – pyta Asuman. „Nie powiedziałam nic takiego. Nie powiem ci o moich rozmowach z nią”. „A może po prostu nie chcesz, żeby wróciła do Halita? Byłyście rywalkami, jesteś zazdrosna. Nie podoba ci się myśl, że Yildiz może być znowu z Halitem. Nie chcesz, żeby znowu była żoną cesarza”. „Powiedziałaś więcej niż wystarczająco. Mam nadzieję, że powiedziałaś to w złości”.

„Popełniłam błąd, przychodząc z tym do ciebie. Zrobię to na własną rękę” – oświadcza Asuman i udaje się do gabinetu Halita. Siada naprzeciwko niego. – „Nie wiem, czy mam prawo ci o tym mówić, ale jako matka muszę chronić moje dziecko”. „Coś się stało?” – pyta mężczyzna, unosząc brwi. „Od dłuższego czasu obserwuję sytuację i mam pewność, że się nie mylę. Jest ktoś, kto mąci Yildiz w głowie. Uwziął się na nią i nie spuszcza z niej wzroku”. „Kto taki?”. W tym momencie do gabinetu wchodzi Kerim. Asuman podnosi się, wymierza w niego palec i oświadcza: „To człowiek, o którym mówię! On jest zakochany w Yildiz!”.

Halit kieruje zdumione spojrzenie na swojego pracownika. Ten zamiera w bezruchu, nie wiedząc, co powiedzieć, jak się zachować. Nagle do gabinetu wchodzi Sahika. „Tu jesteś, kochanie” – mówi siostra Kayi, ujmując ramię mężczyzny i robiąc do niego maślane oczy. – „Szukałam cię wszędzie. Nie denerwuj się, pogodziłam się z Halitem. Prawda?” – Kieruje spojrzenie na ojca Zehry. „Co się tu dzieje?” – pyta zdezorientowany Halit. Patrzy to na Asuman, to na Sahikę.

„Od jakiegoś czasu ja i Kerim jesteśmy ze sobą” – oznajmia Sahika. – „Ukrywaliśmy to, ponieważ nie chcieliśmy, żeby ktoś zrozumiał to niewłaściwie. Ale teraz sytuacja się poprawiła i nie musimy się dłużej ukrywać.” – Całuje Kerima w policzek. „Jak to? Czyli jesteście razem?” – pyta zdumiona Asuman. „Właśnie tak. Nie chcemy tego dłużej ukrywać”. „Panie Halicie, przyjdę innym razem” – mówi Kerim i wychodzi wraz z Sahiką. Halit zrywa się na równe nogi i wbija w Asuman groźne spojrzenie.

„Przepraszam. Pomyliłam się” – odzywa się zmieszana mama Yildiz. „Czy widziałaś coś, co mogłaś źle zrozumieć”. „Nie, nic takiego nie miało miejsca. Przyśniło mi się”. „Myślisz, że twoje sny stają się rzeczywistością?”. „Masz rację. Wybacz mi, proszę. Tego człowieka też zawstydziłam”. „Porozmawiam z nim. Nie przychodź tu ponownie”. „Nie chcę, żeby ktokolwiek stanął między tobą a Yildiz”. „Nikt między nami nie stanie. Niech to będzie dla ciebie jasne”.

Akcja przenosi się do gabinetu Kerima. „Kiedy to zaplanowałaś?” – pyta zdenerwowany mężczyzna. Wcale nie jest wdzięczny Sahice za uratowanie z trudnej sytuacji. „Próbuję ci powiedzieć, ale mnie nie słuchasz. Yildiz wróci do Halita. Jej mama zrobi wszystko, aby tak się stało. Spójrz, próbowała nawet wypędzić cię z firmy”. „Między mną a Yildiz niczego nie ma”. „Jak myślisz, komu Halit uwierzy? Czy zostawi cię tutaj, kiedy się dowie? Nie miałam wyboru, musiałam cię uratować. W czym problem? Przez jakiś czas będziemy utrzymywać, że jesteśmy razem, a później się rozstaniemy. To wszystko”.

„Nie potrzebowałem żadnego ratunku” – zapewnia Kerim. – „Wyjaśniłbym to”. „Myślisz, że Halit by ci uwierzył? Znam go lepiej od ciebie. Ciesz się, że się tam pojawiłam. Chcesz zostać wyrzucony z firmy?”. „Oczywiście, że nie. Ale nie chciałem też, żeby tak wyszło”. „Kochany, nie przesadzaj. Halit myśli, że jesteśmy razem. Jeśli zobaczy nas razem kilka razy, nie będzie już o tym myślał. Nie przejmuj się.” – Sahika kładzie dłoń na ręku mężczyzny.

Gdy Asuman wraca do domu, mówi córce, że Kerim i Sahika są razem. Yildiz jest wstrząśnięta tą wiadomością. Tymczasem Zehra znajduje przyczynę swojej depresji. Uważa, że za jej stan odpowiedzialny jest brak partnera. Akcja wraca do firmy. Kaya wchodzi do gabinetu żony. Ta informuje go od razu, że jego siostra i Kerim są razem. „Nie przejąłeś się zbytnio tym faktem” – zauważa Ender, zawiedziona spokojną reakcją męża. „Kerim wydaje się normalnym facetem, a Sahika jest wolną kobietą. Jeśli zdecydowali się być razem, co mogę powiedzieć?”.

„Szczerze mówiąc, myślałam, że Kerim stworzy związek z Yildiz” – oznajmia siostra Canera. „Ender, nawet o tym nie myśl. Nie chcę, byś zrobiła coś głupiego”. „Nic nie zrobię. Zresztą, kogo to obchodzi? Ma prawo być z kim chce”. „Jako jej brat chcę, żeby była szczęśliwa. Ale mam teraz znacznie poważniejsze zmartwienia”. „Co masz na myśli?”. „Chcę, żebyś zwróciła swoje udziały”. „Nie rozumiem”. „Rozumiesz dobrze. Niepokoi mnie ta umowa, którą zawarłaś za moimi plecami”.

„Nie mogę tego zrobić. To niemożliwe” – oświadcza bez chwili zawahania Ender. „Co to ma znaczyć? Czy potrzebujesz tych udziałów? Robiłaś sztuczki za moimi plecami i udało ci się. Teraz jest czas, żeby to rozwiązać”. „Nie mogę, Kaya. Nie zrobię tego”. „Ender, jeśli tego nie zrobisz, stracisz mnie. Przemyśl to sobie. Chcę wiedzieć, jak bardzo ci na mnie zależy”. Mężczyzna wychodzi. Wieczorem Yigit i jego bliscy wybierają się do rezydencji Argunów prosić o rękę Lili. Kerim dzwoni do Yildiz, ale ta nie odpowiada. Wkrótce do baru, w którym mężczyzna się znajduje, przychodzi Mert.

„Co to za nastrój?” – pyta Mert, napotykając pochmurną minę wspólnika. „Zadzwoniłem do Yildiz, by wyjaśnić jej pewne rzeczy, ale nie odebrała”. „Musiała dowiedzieć się, co się stało. Co jest z tobą? Zakochałeś się w niej i naraziłeś nasz interes na niebezpieczeństwo”. „Nie ma niebezpieczeństwa, spokojnie. Chcę tylko, żeby Yildiz nie myślała o mnie źle po tym wszystkim”. „Kerimie, czy wiesz, co się stanie, kiedy okradniemy holding? Nie tylko skrzywdzimy Halita, ale także jego dzieci oraz Yildiz. Zrezygnuj z niej, zanim będzie za późno. Spraw, żeby rzuciła cię teraz, kiedy myśli, że masz dziewczynę”.

„Wiesz, co się stanie, kiedy dowie się, że jesteś oszustem?” – kontynuuje Mert. – „Wtedy dopiero zacznie cię naprawdę nienawidzić”. „W porządku, nie musisz mi tego ciągle powtarzać” – odpowiada Kerim. Czy odpuści sobie Yildiz? Czy Ender spełni żądanie męża i odda udziały Sahice? Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 02:01:36 wideo „Yasak Elma 76. Bölüm”, koniec 00:25:08 wideo „Yasak Elma 77. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *