Dziedzictwo odc. 46 i 47: Ali postanawia poślubić Begum! Yaman ratuje Seher!

Odcinek 46 – streszczenie: Kiraz mówi Osmanowi, że wysłała kwiaty Begum w imieniu Aliego. Okazuje się, że to Ikbal ostrzegła Gurbuza Soygiraya przed przyjazdem Yamana do magazynu, dzięki czemu gangsterzy zdążyli zabrać Seher w inne miejsce. Ali po przyjeździe do domu jest zły na Kiraz, że wtrąca się w nieswoje sprawy. „Jak śmiesz wysyłać kwiaty w moim imieniu?” – pyta. – „Nie musisz się o nas martwić, bądź spokojna. Begum i ja w ciągu dziesięciu dni pobierzemy się”. Yaman stawia się w miejscu, do którego wezwał go Gurbuz. Pokonuje swoją dumę i przeprasza wroga. Bandzior jednak nie dotrzymuje swojej części umowy i nie uwalnia dziewczyny.

Wkrótce na telefon Yamana przychodzi nagranie. Widać na nim, jak draby wrzucają żywą Seher do umieszczonej w dole trumny. Chwytają za łopaty i zasypują trumnę ziemią. Kirimli rozpoznaje to miejsce. Natychmiast wsiada do samochodu i rusza z piskiem opon. Ali tymczasem opowiada wujkowi o chorobie mamy Begum. „Mam nadzieję, że wyzdrowieje” – mówi Osman. – „Lekarze są specjalistami, zaufaj im. Ale małżeństwo zawiera się wtedy, gdy chcą tego dwie osoby. Inaczej nie skończy się to dobrze, synu. Jeśli zgodziłeś się na to, żeby nie zasmucić Begum i żeby spełnił ostatnie życzenie jej mamy, zniszczysz i siebie, i ją. Dobrze to przemyśl”.

„Choć nie chcesz o tym rozmawiać, znam cię dobrze” – kontynuuje Osman. – „Robisz to teraz ze względu na pamięć o jej zmarłym ojcu. Kochał cię i wierzył ci, dlatego powierzył ci swoją córkę. Ale dla mnie to nie wystarczy. Jeśli w waszym małżeństwie nie będzie szacunku, miłości, zrozumienia, to się nie uda. Małżeństwo oparte na obietnicy zawali się jak zamek z piasku. Zarówno ty, jak i ta dziewczyna, będziecie samotni. Ale ostateczna decyzja należy do ciebie. Przemyśl to dobrze i podejmij właściwą decyzję”.

Ali podchodzi do okna i zatrzymuje wzrok na pracującej w ogródku Kiraz. Yaman dociera na miejsce i odkopuje Seher. Wyciąga ją z trumny. Zdążył w ostatniej chwili. Dziewczyna spontanicznie przytula się do niego. Jest cała blada i drży. „Nie bój się, jesteś bezpieczna” – mówi mężczyzna. Akcja wraca do domu komisarza. Kiraz podaje Osmanowi herbatę. „Mnie także jest przykro z powodu mamy Begum” – oznajmia dziewczyna. – „Może uda jej się wyzdrowieć. Ja w tym czasie zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby Ali i Begum zjednoczyli się”.

„Posłuchaj, córko, to nie jest małżeństwo dwojga zakochanych” – oznajmia Osman. – „To nie jest miłość, to po prostu dług. Wszystko zaczęło się od listu napisanego przez ojca Begum, który był szefem policji, a zarazem bliskim przyjacielem Aliego. Napisał go tuż przed swoją śmiercią i zostawił Aliemu”.

Odcinek 47 – streszczenie: Kontynuacja rozmowy Kiraz i Osmana. „Ach, skąd mogłam znać prawdziwy powód tego wszystkiego?” – wzdycha dziewczyna. – „Komisarz znalazł się w takiej sytuacji, a ja tylko pogorszyłam sprawę. Nie powinnam była się wtrącać. Jest zły na mnie i ma rację”. „Słuchaj, rozmawiałem z Alim. Powiedziałem mu, że popełnia błąd i żeby się dobrze zastanowił, ponieważ nie jest to dobra decyzja dla nich obojga”. Yusuf jest szczęśliwy z powodu powrotu Seher, ale zarazem przestraszony jej wyglądem. Dziewczyna stara się dojść do siebie po traumatycznych wydarzeniach.

Yaman boi się, że gangsterzy mogli zrobić Seher coś więcej, ale dziewczyna zaprzecza. Prosi go, by zrezygnował z zemsty na Gurbuzie i nieoczekiwanie mężczyzna zgadza się. Ciocia Yusufa obudziła w nim uczucia, które od lat były uśpione. Po zakończonej służbie Ali spotyka się z Begum. Próbuje powiedzieć, że decyzja o małżeństwie jest błędna, ale prawniczka mu na to nie pozwala, mówiąc, jak jest jej ciężko z powodu choroby mamy.

Yaman prowadzi Seher do kotłowni, w której kiedyś ją uwięził. Jego ludzie wprowadzają do tego samego miejsca pojmanego Gurbuza. „Popełniłem błąd. Wielki błąd” – przyznaje gangster. – „Proszę, pozwól mi teraz przeprosić i zamknijmy ten temat. Obiecuję, że nigdy więcej nie pojawię się przed tobą”. „Te przeprosiny nie są dla mnie” – mówi Yaman i kieruje wzrok na Seher. Gurbuz pada przed nią na kolana i błaga o wybaczenie. Dziewczyna prosi Yamana, by nie robił mu krzywdy.

Kirimli staje oko w oko ze swoim wrogiem i oświadcza: „Jeśli raz jeszcze pojawisz się przede mną, nie wybaczę ci. Nie dostaniesz drugiej szansy”. „Dziękuję. Bardzo dziękuję. Nie zobaczysz mnie nigdy więcej, przyrzekam”. Ochroniarze wyprowadzają Gurbuza. Po powrocie do domu Ali potwierdza swoją wcześniejszą decyzję o ślubie z Begum. W następnej scenie Yaman przyjeżdża do food trucka Arifa. Zielarz uświadamia go, że Seher obudziła w nim niewinnego chłopca, którym kiedyś był.

Seher z podsłuchanej rozmowy dowiaduje się, że Yaman przeprosił dla niej swojego największego wroga. Czy rzeczywiście Gurbuz nie pojawi się więcej w ich życiu? Czy Ali weźmie ślub z Begum? Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Od 0:44:15 wideo „Emanet 29. Bölüm” do końca wideo „Emanet 30. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV). We wpisie zamieściliśmy także odcinki z hiszpańskim dubbingiem. Oglądając na komputerze, w ustawieniach odtwarzacza YouTube można włączyć automatycznie wygenerowane napisy i ich tłumaczenie na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *