Zakazany owoc odc. 235: Kaya i Yigit dowiadują się o oszustwie Ender! Prawnik postanawia się rozwieść!

Odcinek 235 – streszczenie: Po wypiciu przygotowanego przez Sahikę szampana, Yigit i jego ojciec szybko zapadają w sen. Asuman nie podoba się, że Esra jest znowu w domu Halita. Postanawia zabrać Halitcana do ojca, by odciągnąć jego uwagę od pięknej architektki, następnie w bezpośredni sposób przegania kobietę, którą uznaje za rywalkę swojej córki. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Ender wychodzi wcześnie, gdy Yigit i Kaya jeszcze śpią. W następnej scenie Sahika, jest brat oraz bratanek są w banku. Ustalają warunki kredytu, gdy nagle obsługujący ich bankowiec dowiaduje się, że Yigit nie posiada żadnych udziałów, które mogłyby posłużyć jako zabezpieczenie.

Halit dowiaduje się, że Kerim otrzymał nową ofertę pracy. Dyrektor zapewnia go jednak, że nie zamierza nigdzie odchodzić. W zamian za lojalność Halit zwiększa jego uprawnienia w firmie. Akcja wraca do banku. Sahika rozmawia z kimś przez telefon, następnie zwraca się do brata i bratanka: „Nie wiem, jak wam to powiedzieć…”. „Nie przeniosła udziałów?” – domyśla się Kaya. Jego siostra potrząsa przecząco głową. „Co więc podpisaliśmy?” – pyta Yigit. „Podpisałeś zwykłą kartkę papieru” – odpowiada kobieta. – „Bracie, nie denerwuj się. Może to zwykłe nieporozumienie”.

„Nie ma żadnego nieporozumienia. Wszystko jest dla mnie jasne” – oświadcza Kaya z przekonaniem w głosie. „Więc mama nas oszukała?” – pyta Yigit, wyraźnie zawiedziony. „Cóż, to w końcu Ender” – stwierdza Sahika, wzruszając ramionami. W środku cieszy się jak małe dziecko, zadowolona z udanej intrygi. Ender otrzymuje telefon od męża, który nakazuje jej natychmiast przyjechać do domu. Tymczasem Yildiz przychodzi do firmy. Informuje Halita, że zdecydowała się przeprowadzić do jego domu. Mężczyzna jest bardzo szczęśliwy z tego powodu.

Po spotkaniu z byłym mężem Yildiz rozmawia z Mertem. Prosi go o pomoc w zainwestowaniu pieniędzy, które udało jej się zaoszczędzić podczas współpracy z firmą produkującą przecier dla dzieci. „Mam tylko jeden warunek” – zaznacza. – „Nikt nie może się o tym dowiedzieć, zwłaszcza Kerim”. Mert przypomina sobie moment, gdy przyjaciel ostrzegł go, by nie ważył się dotykać pieniędzy Yildiz. Mimo to zgadza się pomóc kobiecie „pomnożyć” jej zaoszczędzone środki.

Ender przyjeżdża do domu. Bliscy czekają na nią w salonie z pochmurnymi minami. „Kaya? Co się dzieje? Wszystko dobrze?” – pyta kobieta, podchodząc do męża. Ten podnosi się z fotela i odpowiada: „To koniec, Ender”. „Co jest skończone? Nie rozumiem”. „To małżeństwo jest skończone”. „Co takiego? Kaya, nie mówisz poważnie.” – Ender chce dotknąć męża, ale widząc, że gniew na jego twarzy tylko się wzmógł, cofa rękę. „Zostawiam cię.” – Mężczyzna odchodzi. Do oczu Ender napływają łzy. Sahika patrzy na to z satysfakcją.

Wieczorem Yildiz zgodnie ze swoją zapowiedzią wprowadza się do rezydencji Argunów. Z kolei Kaya i Yigit wyprowadzili się z domu. Obok Ender jest jej brat. „Siostro, mówiłem ci” – przypomina Caner, który od początku ostrzegał siostrę przed intrygą z udziałami. – „To, czego się obawiałem, stało się rzeczywistością”. „Nie pomagasz mi teraz”. „Nie, ale mówię prawdę”. „Co mam teraz zrobić? Kata i Yigit odeszli. Myślą, że ich zdradziłam”. Nagle rozlega się dzwonek do drzwi. Ender zrywa się z kanapy, mając nadzieję, że zobaczy swojego syna i męża, ale niestety to tylko Sahika.

„Rozmawiałaś z Kayą? Wiesz, gdzie jest?” – Ender zwraca się do szwagierki. „Tak bardzo oszukałaś swojego męża, a teraz udajesz, że jesteś smutna. Myślę, że nie jesteś zła, bo straciłaś mojego brata. Złościsz się, ponieważ wszyscy odkryli, co zrobiłaś”. „Jeśli ty za tym stoisz…”. „Co ja mam z tym wspólnego? To ty okłamałaś swoją rodzinę”. „Sahiko, nie graj!” – mówi Caner. „Dlaczego miałabym grać? Ender, usiądź teraz i płacz po stracie mojego brata. Nawiasem mówiąc, są teraz w hotelu i nie zamierzają wracać”. „Więc ty też odejdź”.

„Kochany, tylko jedna osoba opuści ten dom” – oświadcza Sahika. – „Wszyscy wiemy, kto nią jest”. Załamana Ender chowa twarz w dłoniach. Caner siada obok niej i mówi, by była silna. „Dowiedzmy się, gdzie jest ten hotel” – postanawia kobieta i podnosi się. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać „Yasak Elma 78. Bölüm”. Początek 00:41:37, koniec 01:21:52. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *