Zakazany owoc odc. 250: Halit nie żeni się ani z Yildiz, ani z Sahiką! To Ender zostaje jego żoną!

Odcinek 250 – streszczenie: Yildiz świętuje swój wieczór panieński, myśląc, że wkrótce wyjdzie na za mąż. Nazajutrz Halit podpisuje wniosek rozwodowy i każe Metinowi złożyć go w sądzie. Asuman wydaje się dziwne to, że Halit spotkał się ze swoim prawnikiem w dniu ślubu. Udaje się do córki i ostrzega ją, że mężczyzna może chcieć podpisać z nią intercyzę. Halit zapewnia narzeczoną, że nie kazał przygotować żadnej umowy małżeńskiej. Nie mógłby zrobić czegoś takiego mamie swojego dziecka. Kilka godzin później na tyłach rezydencji rozpoczyna się ceremonia zaślubin. Yildiz podchodzi do stołu ślubnego i staje obok narzeczonego.

„Drodzy przyjaciele” – Halit zwraca się do gości. – „Dziękuję wam, że przybyliście, aby uczcić z nami ten dzień. Chcę powiedzieć coś ważnego przed ślubem. Yildiz” – kieruje wzrok na narzeczoną – „nie ożenię się z tobą”. Wśród gości zapanowało poruszenie. Wszyscy szepczą między sobą, zszokowani słowami pana młodego. „Żartujesz sobie?” – pyta Yildiz, mając nadzieję, że to wszystko jest tylko głupim żartem Halita. „Nie, ponieważ…” – Halit wskazuje na rezydencję, w wyjściu której pojawia się ubrana w białą suknię Sahika! Kobieta z dumnie uniesioną głową kroczy do stołu ślubnego. Staje po drugiej stronie Halita, tak że teraz znajduje się on pomiędzy obiema pannami młodymi.

„Sahika, z tobą też się nie ożenię” – oświadcza Halit. Siostra Kayi jest tak samo zszokowana jak przed chwilą Yildiz. – „Nie ożenię się z tobą, ponieważ jestem już żonaty”. „O czym ty mówisz? Z kim jesteś żonaty?” – pyta Sahika, gotując się w środku z wściekłości. Gdyby nie tłum gości, z pewnością dałaby upust swoim emocjom. „Przyjaciele, poznajcie moją żonę.” – Pan młody ponownie wskazuje na rezydencję. – „Ender Argun”.

Erim prowadzi mamę do stołu ślubnego. Kobieta trzyma w ręku akt małżeństwa. Patrzy triumfująco na zdruzgotane Sahikę i Yildiz. Następuje retrospekcja. Akcja cofa się o jeden dzień. Okazuje się, że Sitki wykradł z sejfu Sahiki pendrive’a ze zdjęciami Kerima i Yildiz. Tego samego dnia Ender powiedziała Halitowi o romansie Yildiz i Kerima i na potwierdzenie swoich słów pokazała mu zdjęcia, które zrobił Caner. „Wiem o tym, Ender” – oświadczył mężczyzna. „Wiesz o tym?” – Kobieta zrobiła duże oczy. „Zamierzam wykorzystać ten fakt, aby uzyskać opiekę nad moim synem. „Więc te zdjęcia ci się przydadzą”.

„Myślisz, że ty jedna masz takie zdjęcia?” – zapytał Halit, podnosząc się z fotela. „Co masz na myśli?”. „Sahika też je miała. Groziła mi nimi, ale udało mi się je zabrać”. „Czym ci groziła? Czego od ciebie chce?”. „Chce, żebym się z nią ożenił. Myśli, że poślubię ją w dniu mojego ślubu z Yildiz”. „Teraz jestem naprawdę w szoku. Yildiz i Sahika myślą, że poślubią cię tego samego dnia?”. „Tak. Obie dostaną lekcję”. „Jeśli chcesz, możemy wzmocnić ten efekt. Jedna cię zdradziła, a druga ci groziła. Taka kara to zdecydowanie za mało”. „Masz jakiś pomysł?”.

„Ja też mam na pieńku z Sahiką, Yildiz i Kayą” – oświadczyła Ender. – „Możemy sobie pomóc. Oczywiście, jeśli się zgodzisz”. Akcja wraca do teraźniejszości. Upokorzona Sahika ciska bukietem kwiatów o ziemię i w pośpiechu opuszcza miejsce ceremonii. Yildiz krzyczy i chce rzucić się na Halita, ale ochroniarze ją powstrzymują. Kamera robi zbliżenie na Kerima i Merta, którzy są zszokowani jak reszta gości. „Coś mi podpowiada, że powinniśmy się stąd zmywać” – sugeruje ten drugi.

Gdy wspólnicy chcą odejść, Halit zwraca się do Kerima, wymierzając w jego kierunku palec: „Jesteś zwolniony. Wynoś się z mojego domu!” – Przenosi wzrok na Yildiz. – „Ty tak samo. Twoje rzeczy są już spakowane. Zabierz swoją matkę i natychmiast odejdźcie z mojego domu”. „Zapłacisz mi za to!” – zapowiada Yildiz i odchodzi wraz z mamą i Halitcanem. Przy bramie zatrzymuje ją Sitki wraz z ochroniarzami. Chcą odebrać jej dziecko, ale dziewczyna na to nie pozwala.

Kaya próbuje dodzwonić się do siostry, ale kobieta ma wyłączony telefon. Zehra jest zła na ojca za to, jak potraktował Yildiz na oczach wszystkich. Asuman, jej córka i Halitcan przyjeżdżają do hotelu. Gdy Yildiz chce zapłacić kartą kredytową za pokój, odkrywa, że ta została zablokowana. Asuman postanawia zadzwonić do swojej znajomej z Bursy i poprosić ją o nocleg. Kerim przekonuje przyjaciela, że jeszcze nie wszystko stracone.

„Ty nie zostałeś zwolniony” – stwierdza Kerim. – „Porozmawiam z Sahiką i spróbuję z nią szczęścia. Bez względu na wszystko nie wolno ci odejść z pracy. Halit ma problem ze mną, ty niczego nie zrobiłeś. Będziesz pracował w firmie, a ja zajmę się sprawami na zewnątrz. Znajdziemy sposób, by dokończyć pracę”. Ender zapewnia Zehrę, że wszystko, co jej ojciec powiedział o Yildiz, jest prawdą. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 1:35:12 wideo „Yasak Elma 83. Bölüm”, koniec 0:25:06 wideo „Yasak Elma 84. Bölüm”. Odcinki w polskiej wersji dostępne na vod.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *