Zakazany owoc odcinek 497 i 498: Ender i Yildiz okazują się nie być morderczyniami! Asuman kompromituje Zeynep!

Odcinek 497 – streszczenie: Ender ratuje Yildiz z opałów. Wchodzi do łazienki i uderza gangstera łopatą w tył głowy. „Dziękuję bardzo, Ender” – mówi Yildiz, przytulając przyjaciółkę. – „Gdybyś nie przyszła, zabiłby mnie”. „Ty uratowałaś mnie wcześniej, jesteśmy więc kwita”. „Czy on jest martwy?” – Yildiz nieśmiało rzuca okiem na leżącego na podłodze mężczyznę. – „Wiesz, że to brat Haydara (gangstera, którego kobiety zabiły w hotelu)? Przysięgam, to koniec z nami! Nie odpuszczą nam!”. Kobiety odchodzą. Z resztą ekipy ruszają w dalszą drogę, trzecim już samochodem, i do tego z kozą na pace.

Zeynep nawiązuje dobry kontakt z córką Aty. Didżej chce przedstawić ją swojej mamie. Urlopowicze zatrzymują się w wiosce, do której mają dostarczyć kozę. Emir i Caner podsłuchują rozmowę mieszkańców, dyskutujących o poszukiwanych mordercach. Przyjaciele wiedzą, że z tego miejsca także muszą jak najszybciej uciec. Nie zajeżdżają jednak daleko, bo drogę zablokowali im gangsterzy. Handan orientuje się, że Ender chciała wmówić jej morderstwo dla własnych korzyści. Gangsterzy jednomyślnie stwierdzają, że muszą ich zabić. Każą urlopowiczom ustawić się w rzędzie i kierują w ich stronę lufy pistoletów, gdy nagle rozlegają się syreny policyjne.

Na drodze zatrzymują się dwa radiowozy. Z jednego z nich wysiada funkcjonariuszka, którą urlopowicze już znają. To dziewczyna Haydara, nad którą mafioso się znęcał i którą Ender i Yildiz chciały uratować z jego rąk, kiedy doszło do tragedii w pokoju hotelowym. Policjantka widziała dokładnie, jak doszło do zbrodni. To nie Yildiz i Ender zabiły gangstera, a jeden z jego ludzi, który wszedł do pokoju tuż po nich. Zrobił to, gdyż chciał przejąć jego pozycję. Szpiegowskie kamery, które działająca pod przykrywką funkcjonariuszka umieściła w pomieszczeniu, zarejestrowały cały przebieg wydarzeń.

Gdy gangsterzy zostają zakuci w kajdanki, Ender i Yildiz otrzymują podziękowania od policjantki za podjętą w hotelu interwencję wobec mającej miejsce przemocy. Po złożeniu zeznań na komisariacie urlopowicze składają sobie przysięgę, że nikomu nie powiedzą o przygodach, jakie ich spotkały. Asuman razem z Sedaiem potajemnie poznają mamę Aty.

Odcinek 498 – streszczenie: Ata przyprowadza Zeynep do mieszkania swojej mamy. Dziewczyna czuje się upokorzona, gdy na miejscu spotyka Sedaia i swoją mamę, przebraną za wróżbiarkę. Nazajutrz Emir i Sedai w prezencie ślubnym dla Cenara wysyłają do willi tancerkę brzucha, która podaje się za matkę dwójki jego dzieci… Zeynep, nadal zawstydzona zachowaniem swojej mamy, przychodzi do mieszkania Aty. „Zeynep, co się z tobą dzieje?” – pyta didżej, zauważając, że jego towarzyszka jest dziwnie milcząca. – „Zachowujesz się tak, jakby cię tu nie było”.

„Ato, nie mogę zapomnieć, co stało się ostatnim razem” – tłumaczy dziewczyna. „Co masz na myśli?”. „To, co zrobiła moja mama”. „Już o tym zapomniałem”. „Twoja mama też zapomniała?”. „Nie zwracaj uwagi na moją mamę. Dziś jest zła, jutro jej przejdzie. Znam ją”. „Rozumiem, jesteś spokojną osobą. Nie przejmujesz się opinią innych, ale gdybym była na miejscu twojej mamy, nie chciałabym, aby mój syn spotykał się z kimś takim jak ja”. „Nie liczy się to, czego chcą inni, ale to, czego my chcemy”.

„Ato, nie mogę patrzeć ci w oczy ze wstydu, nie mówiąc już o spotkaniu z twoją mamą” – oznajmia Zeynep. – „Ma rację, mając złe zdanie o mojej rodzinie”. „Mówię ci, że to nie ma znaczenia. Dlaczego nie chcesz zrozumieć?”. „Dziś to nie ma znaczenia, ale jestem pewna, że w ostatecznym rozrachunku będzie miało. Ato, będzie lepiej, jeśli nie będziemy się więcej spotykać”. „Co? Żartujesz sobie?”. „Nie, mówię serio. Nie potrafię żyć z tym wstydem. Raz jeszcze przepraszam ciebie i twoją mamę. Pójdę już”. Dziewczyna odchodzi.

Emir postanawia zerwać z Sibel, dlatego okłamuje ją, że musi wyjechać do innego miasta w związku z pracą. Ucieczka przed policjantką nie okazuje się jednak łatwym zadaniem. Widząc smutek Zeynep, Asuman i Sedai postanawiają naprawić swój błąd. Udają się do mieszkania Aty. Przepraszają zarówno jego, jak i jego mamę.

Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *