Dziedzictwo odc. 34 i 35: Ali i Kiraz zostają zamknięci w magazynie! Seher traci przytomność na przyjęciu! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 34: Gdy Zuhal nieco się uspokaja, otwiera drzwi i wpuszcza siostrę do swojego pokoju. Ikbal przytula ją, następnie pokazuje trzymane w rękach tabletki, które zamierza dodać do soku Seher. Kiraz tłumaczy Aliemu, dlaczego stanęła w obronie bitego chłopca. Okazuje się, że sama doświadczyła przemocy w dzieciństwie. Seher dowiaduje się, że sukienka, którą znalazła w swoim pokoju, nie została kupiona przez Ikbal. Żona Ziyi niepostrzeżenie wrzuca tabletki do jej szklanki z sokiem. Nie spuszcza wzroku z dziewczyny, niecierpliwie czekając, aż wypije całą zawartość. Podczas jazdy samochodem Ali dostrzega poszukiwanego bandytę. Mimo że jest z Kiraz, postanawia go śledzić.

Begum dzwoni do Firata, bo nie może skontaktować się z Alim. W wyniku nieporozumienia prawniczka jest przekonana, że Kiraz została aresztowana. W czasie przyjęcia Seher traci przytomność i upada na podłogę. Yaman bierze ją na ręce i zawozi do szpitala. Śledząc bandytę, Ali dociera wraz z Kiraz do kryjówki przestępców. Zabrania dziewczynie wychodzić z samochodu, sam zaś udaje się do magazynu. Jak można się było spodziewać, Kiraz nie posłuchała go, przez co oboje zostali zamknięci w magazynie.

Seher odzyskuje przytomność. Pierwsze, o co pyta, to Yusuf. Wyciąga wenflon z ręki i prosi Yamana, by zawiózł ją do rezydencji. „Yusuf będzie mnie szukał” – stwierdza dziewczyna. – „Jego największym strachem jest to, że straci mnie jak swoją mamę. Musi mnie zobaczyć. Proszę, zabierz mnie do niego. Nic mi nie jest”. W następnej scenie Seher jest już w rezydencji. Yusuf jeszcze nie zasnął. Czekał na jej powrót. Prosi, by położyła się razem z nim do łóżka.

Odcinek 35: Ali okrywa Kiraz swoją kurtką, by nie zmarzła w chłodnym magazynie. Mężczyzna przez całą noc próbuje sforsować drzwi, ale bezskutecznie. „Co teraz zrobimy?” – pyta dziewczyna. „Będziemy modlić się o to, żeby ktoś nas znalazł” – pada odpowiedź. Zuhal nie wierzy już w żadne plany swojej siostry i informuje ją, że od teraz będzie podążała własną drogą. Osman niespokojnie wygląda powrotu Aliego i Kiraz. Chce zadzwonić do Firata, ale przypomina sobie słowa komisarza, by nie rozmawiał z nikim, dopóki sam się do niego nie odezwie.

W trakcie śniadania Seher odbiera telefon od Selima. Mężczyzna prosi ją, by przyszła dziś wcześniej do restauracji. Nie wie, że poprzedniego dnia zemdlała i trafiła do szpitala. Seher zgadza się, czym doprowadza Yamana do wybuchu. „Poszłaś do pracy nawet w dzień urodzin Yusufa!” – grzmi Kirimli, podnosząc się. – „Spóźniłaś się, zemdlałaś z wyczerpania, wszystko zepsułaś! Nie pozwolę ci więcej przestraszyć Yusufa ani go zasmucić. Znaj swoje miejsce!”. Seher wstaje od stołu i odchodzi bez słowa. Na twarzach Ikbal i Zuhal pojawiają się uśmiechy.

Ziya zapewnia Seher, że jego brat wcale nie chciał tego powiedzieć. „Yaman nie jest na ciebie zły” – przekonuje mąż Ikbal. – „Cierpi, gdy łamie ci serce. Taki już po prostu jest. Trudno powiedzieć mu przepraszam lub dziękuję. Sukienka, którą ci podarował, była formą jego przeprosin”. „Sukienka?” – Dziewczyna jest zaskoczona. „Tak. Ta, którą miałaś na sobie na urodzinach. Wyglądałaś w niej naprawdę pięknie”.

Seher udaje się do gabinetu Yamana. Oddaje mu pudełko z sukienką. „Myślisz, że pieniędzmi możesz rozwiązać wszystko” – mówi dziewczyna. – „Ustawiać ludzi tak, jak tego chcesz. Ale powinieneś coś wiedzieć. Nie każdą ranę da się opatrzyć pieniędzmi.” – Wychodzi. Kiraz opowiada Aliemu, jak w dzieciństwie pobiła się z jednym chłopakiem i uderzyła go kamieniem w głowę. Okazuje się, że tym chłopakiem był… Ali. Dalej ma ślad na czole po tym zdarzeniu.

Yaman mówi Seher, że podwiezie ją do pracy. Zamiast tego zabiera ją do food trucka zielarza Arifa na kofty. Tymczasem Ikbal przychodzi do restauracji, by złożyć zamówienie. Przy okazji rozmawia z Selimem i przekonuje go, że Seher czuje do niego coś więcej niż tylko przyjaźń. Yaman wysyła SMS do Nedima. Każe mu dowiedzieć się, dlaczego ciotka Yusufa musi chodzić do pracy. Opisywane odcinki można oberzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:29:28 wideo „Emanet 21. Bölüm”, koniec 0:49:03 wideo „Emanet 22. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).