Dziedzictwo odcinek 190: Neslihan kradnie kartę Adalet! Kupuje Borze drogi zegarek!

Odcinek 190 – streszczenie: Seher informuje męża, że dzisiejszej nocy będzie spała w pokoju Yusufa, gdyż ten nadal jest na nią obrażony za to, że nie poszła z nim do parku. Bora prosi Neslihan, by wysłała mu swoje zdjęcie. Dziewczyna robi to, a następnie idzie za radą przyjaciółki i wykrada kartę płatniczą z portfela Adalet. Nazajutrz, tuż po przebudzeniu, Seher rozmawia z Yamanem. „Choć w twoich oczach nie mam żadnej wartości, nadal jestem ciocią Yusufa” – oświadcza. – „Tej prawdy nikt nie jest w stanie zmienić”.

„Yusuf zauważył, że nie spędzamy ze sobą czasu” – kontynuuje Seher. – „Jest tym bardzo zmartwiony. Nie chcę, żeby on także denerwował się naszą sytuacją. To ostatnia rzecz, którą chcę zrobić, ale ze względu na Yusufa musimy spędzać czas razem. W końcu te tortury znosimy właśnie dla niego. Zrobisz to, co powiedziałam, czy mam znaleźć dla ciebie wymówkę przed Yusufem?”. „Kiedy chodzi o Yusufa, nigdy nie mówię nie. Nawet tobie. Idę na dół zjeść śniadanie, nie spóźnij się. Brat musi zobaczyć nas razem. Ostatnio jest naprawdę niespokojny”.

„Nie martw się” – odpowiada Seher. – „Usiądę obok ciebie przy tym stole i odpowiednio odegram swoją rolę. Nie dlatego, że mnie o to prosisz, ale ze względu na brata Ziyę i Yusufa”. Firat spotyka się z Neslihan. Dowiaduje się, że prezent, który dziewczyna chce kupić, nie jest przeznaczony dla niego, a dla Bory, który wyciągnął ją z aresztu i pomógł jej dostać się na kurs. Policjant jest bardzo zawiedziony. Czuje, że w pojedynku o serce Neslihan poniósł porażkę.

Podczas śniadania Seher i Yaman odgrywają idealne małżeństwo. Dziewczyna nakłada jedzenie mężowi, komplementuje go i trzyma jego dłoń, co bardzo nie podoba się siostrom. Następnie małżonkowie spędzają czas z Yusufem, razem układając puzzle. Przywołuje to w nich dobre wspomnienia, z których Yaman wyciąga złe wnioski. Między małżonkami dochodzi do kolejnej sprzeczki. Gdy Seher chce wyjść z domu, na jej drodze staje Zuhal.

„Zmieniłaś strategię, aby osiągnąć sukces?” – pyta siostra Ikbal. – „Porzuciłaś przegraną Seher i na jej miejsce postawiłaś dumną Seher? W tym domu możesz tylko oszukać Yusufa, nie zapominaj o tym. W ogóle nie wierzę w ten obrazek szczęśliwej rodziny, który stworzyłaś. Zobacz, jak wygląda portret prawdziwie szczęśliwej rodziny.” – Pokazuje rywalce zdjęcie wykonane na placu zabaw. – „Spójrz na to! Wszystko, co tutaj widzisz, jest prawdą”. „Tak, to prawda” – przyznaje Seher. – „Tak samo jak to, że nie zauważyłaś tego, że chłopak zmoczył się w spodnie. Poszłaś tam tylko po to, by robić sobie zdjęcia!”.

„Poza tym powinnaś coś wiedzieć” – kontynuuje ciocia Yusufa. – „Obrazu szczęśliwej rodziny nie tworzy się tylko przez pozowanie do zdjęć.” – Odwraca się i opuszcza rezydencję. W tym czasie Yaman ogląda podgląd z kamer bezpieczeństwa i widzi, jak jego żona wychodzi przez bramę. „A więc znowu uciekasz do niego” – mówi do siebie. Przypomina sobie rozmowę z Nedimem, który powiedział mu, że jeżeli udowodnią, że Seher dopuściła się zdrady, będą mogli odebrać jej prawa do opieki. – „Udowodnię to. Udowodnię wszystko!”.

Neslihan wraca do rezydencji. Posługując się skradzioną kartą, kupiła drogi zegarek, który zamierza wręczyć Borze. Nagle odbiera wiadomość od mężczyzny: „Neslihan, coś się ze mną dzieje. Na przykład szybko za tobą tęsknię, kiedy cię nie widzę. Możemy się jutro spotkać po kursie? Porozmawiajmy i zrozumiejmy, co się dzieje”. „Myślę, że czuję to samo” – pisze Neslihan, czując wielkie podekscytowanie. – „Ja też bardzo za tobą tęsknię, kiedy cię nie widzę.” – Ostatecznie kasuje napisany tekst, uznając, że nie może czegoś takiego wysłać Borze.

Yaman przyjeżdża przed restaurację Selima, przekonany, że to właśnie tu udała się jego żona. Seher jednak spotkała się z adwokatem. Chce wiedzieć, czy może rozwieść się z Yamanem bez wpływu na kwestię opieki nad siostrzeńcem. Prawnik nie ma dla niej dobrych wieści. „Jak to?” – pyta zaskoczona dziewczyna. – „Jeśli teraz się rozwiodę, przed upłynięciem jednego roku od zawarcia małżeństwa, mogą mi odebrać prawo do opieki nad Yusufem?”.

„Tak, pani Seher” – odpowiada adwokat. – „Nawet jeśli przez rok utrzymasz to małżeństwo, aby złożyć pozew o rozwód, nie tracąc jednocześnie prawa do opieki, musisz być niezależna finansowo”. „Nie istnieje jakieś inne rozwiązanie?”. „Przykro mi, niestety nie”. Czy Adalet odkryje, że Neslihan bez pozwolenia posłużyła się jej kartą?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *