Dziedzictwo odcinek 213 i 214: Neslihan wybacza Borze na oczach Firata! Sultan chce zeswatać Aliego i Kiraz!

Odcinek 213 – streszczenie: Seher przychodzi do firmy, myśląc, że zastanie tu swojego męża, jednak jego gabinet jest pusty. Nie było jej w domu podczas aresztowania Zuhal i nie jest świadoma ostatnich wydarzeń. Ikbal przeprasza Yamana za działania swojej siostry i próbuje dowiedzieć się, co się z nią stanie, udając, że sama nic nie wiedziała o jej kontaktach z detektywem. Seher udaje się na komisariat, gdzie rozmawia z Firatem. Mężczyzna przekonuje ją, że powinna zaufać swojemu mężowi.

Zuhal płacze w celi. Nagle po drugiej stronie krat pojawia się Ikbal. Dziewczyna zrywa się na równe nogi i staje naprzeciwko siostry. Jest na nią taka wściekła, że gdyby mogła, rozszarpałaby ją. „Jak śmiesz tu przychodzić?!” – grzmi osadzona. – „Sprzedałaś mnie! Sprzedałaś własną siostrę!” – Przez kraty chwyta Ikbal za połę płaszcza i szarpie nią. „Wystarczy!” – Żona Ziyi odsuwa się od krat. – „Tak, sprzedałam cię. Zdradziłam cię. Ale zrobiłam to dla ciebie, bo myślę o nas”.

„Żartujesz sobie? Nie ma już nas!” – odpowiada Zuhal, zanosząc się żałosnym łkaniem. – „Wbiłaś mi nóż w plecy! Oddałaś mnie w ręce gliniarzy! Ty jesteś w celi czy ja?! Ja to wszystko przeżyłam!”. „Twoje emocje wzięły nad tobą górę. Czy pomyślałaś, co by się stało, gdyby mój udział także został odkryty?”. „Dostałabyś to, na co zasługujesz!”. „Kto wtedy ocaliłby nas? Yaman nigdy nie zostawiłby nas w spokoju. Byłoby jeszcze gorzej. Byłybyśmy biedne i nieszczęśliwe. Yaman musi wierzyć przynajmniej jednej z nas”.

„Nie miałam innego wyboru” – kontynuuje Ikbal. – „Nazwij tę zdradę biletem zbawienia dla nas obojga. Wiem, że jesteś na mnie zła. Ja też bardzo się rozgniewałam. Bardzo mi przykro. Jesteś moim życiem, Zuhal. Znajdę wyjście najszybciej jak się da, ale musisz trzymać język za zębami. Yaman nie może się dowiedzieć, że to my zleciłyśmy zabójstwo detektywa. Jeśli nie podasz im mojego imienia, wyciągnę cię stąd jak najszybciej. W porządku? Dogadałyśmy się?”. Zuhal nieznacznie potakuje głową.

Bora zawozi Neslihan do szpitala. Rozbrzmiewa dzwonek telefonu, który dziewczyna zostawiła w samochodzie. Widząc wyświetloną na ekranie nazwę „Ciocia”, policjant postanawia natychmiast zanieść urządzenie swojej towarzyszce. Dociera przed salę w chwili, gdy Neslihan mówi Borze, że mu wybacza. Firat jest bardzo zawiedziony zachowaniem dziewczyny. Mimo wszystkich rzeczy, które dla niej zrobił, i mimo wszystkich przykrości, których doświadczyła z powodu Bory, ona dalej wybiera jego rywala.

Sultan szuka żony dla Aliego. W końcu dochodzi do wniosku, że Kiraz jest odpowiednią kandydatką. Yaman boi się, że gdy Seher dowie się o powodach, dla których traktował ją tak źle, straci ją na zawsze. Ze swoich rozterek zwierza się Cengerowi. Ich rozmowę podsłuchuje Ikbal. Na jej twarzy znowu pojawia się przebiegły uśmiech.

Odcinek 214 – streszczenie: Ikbal wchodzi do pokoju, w którym znajduje się Seher. „Nie czuję się dobrze, Seher” – oznajmia. – „Jest coś bardzo ważnego, co musisz wiedzieć. A raczej co ja powinnam ci powiedzieć. Myślę, że będzie lepiej, jeśli usłyszysz to ode mnie. To, co powiem, dotyczy Zuhal. Zuhal została aresztowana”. „Jak to? Dlaczego?” – Seher robi duże oczy. „Ponieważ Yaman złożył na nią skargę. Zuhal zrobiła straszną rzecz”. „Pani Ikbal, co takiego mogła zrobić Zuhal, że została aresztowana?”. „Trudno mi o tym mówić, ponieważ czuję wielki wstyd, ale musisz to wiedzieć. Zuhal…”.

W tym momencie do pomieszczenia wchodzi Yaman. Rzuca bratowej ostre spojrzenie, po czym oznajmia: „Zuhal dopuściła się fałszerstwa. Oszukała nas wszystkich, okłamała nas. Popełniła okropną zbrodnię i zostanie ukarana”. „Czy jest to związane z pracą?” – docieka Seher. „Zuhal popełniła bardzo poważny błąd” – mówi Ikbal z pochyloną głową. „Bardzo mi przykro. To musi być dla ciebie bardzo trudne.” – Seher ujmuje dłonie kobiety. – „Jeśli jest coś, co mogę dla ciebie zrobić, lub jeśli czegoś potrzebujesz…”. „Dziękuję, Seher”.

Yaman i Ikbal wychodzą na korytarz. „Dlaczego nie powiedzieliśmy Seher wszystkiego?” – pyta kobieta. – „Ma prawo wiedzieć, co zrobiła jej Zuhal”. „Nie teraz, bratowo. Powiem jej, kiedy uznam, że nadszedł odpowiedni moment. Do tego czasu nikt niczego jej nie powie”. W następnej scenie Nedim wchodzi do pokoju Yamana. „Zuhal stanęła przed sądem” – oznajmia asystent. – „Pozostanie w areszcie do czasu zakończenia procesu”. „Porozmawiaj z prawnikami. Niech zrobią wszystko, żeby dostała jak najsurowszą karę”. „Wiem, że nie jest to coś, co można łatwo wybaczyć, ale…”.

„Nie jest” – mówi stanowczo Yaman. – „Od teraz Zuhal jest dla nas nikim”. „A co z Seher? Dowiedziała się tego, co się stało?”. „Jeszcze nie, ale się dowie. Ma prawo znać całą prawdę”. Firat przyjeżdża do rezydencji. Rozmawia z Yamanem w salonie. „Zuhal i Selim wszystko zaplanowali” – oznajmia Kirimli. – „Znasz już całą prawdę”. „A Seher? Kiedy wczoraj ją spotkałem, nic nie wiedziała. Powiedziałeś jej?”. „Nadal nic nie wie”. „Powiesz jej, prawda? To nie jest coś, co można ukryć. Takie poważne zdarzenie w końcu wyjdzie na jaw. Czy nie będzie lepiej, jeśli usłyszy to od ciebie?”.

„Tak, ale to trudne” – odpowiada Yaman. – „Kiedy dostałem te materiały, zachowywałem się bardzo źle wobec Seher. Powiedziałem jej rzeczy, których nigdy nie powinienem był mówić”. „Od tego czasu oddaliliście się od siebie?” – bardziej stwierdza, niż pyta Firat. – „Oczywiście nie wiem, co dokładnie dzieje się między wami, ale jedno wiem dobrze. Seher nigdy nie chowa urazy. Zrozumie cię, jeśli powiesz jej prawdę”. „Zrozumienie nie zawsze oznacza przebaczenie”. „Masz rację. Ale jak już mówiłem, jeśli choć trochę znam Seher, będzie to najpierw chciała usłyszeć od ciebie. Nie mam wielkiego doświadczenia w tych sprawach, ale najlepszą osobą, która może naprawić złamane serce, jest ta sama, które je zepsuła”.

Do rezydencji z niezapowiedzianą wizytą przyjeżdża Ela – przyjaciółka Yamana, którą kiedyś Seher wzięła za jego dziewczynę. Przytula małżonków na powitanie i przekazuje, że znalazła miłość swojego życia. Zaprasza Yamana i Seher na kolację, podczas której chce im przedstawić swojego ukochanego. Serial Dziedzictwo emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVP1 o godz. 16:05. Odcinki z polskim lektorem dostępne są także w Internecie na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *