Elif odcinek 182 i 183: Melih kontra Aliye! [Streszczenie + Zdjęcia]

182 (piątek 26 stycznia): Aliye, która była już w stanie zaakceptować Zeynep, jako wybrankę swojego syna, dowiadując się o jej więzi z Melek, popada w szaleństwo. Kobieta uważa, że małżeństwo Selima z Zeynep to jedna z intryg, którą Melek zaplanowała od samego początku. Oburzona opuszcza zaręczyny, nie udzielając narzeczeństwu swojego błogosławieństwa. Zeynep rozpłakuje się, a Melek próbuje ją pocieszyć. Selim jest wściekły na zachowanie matki, Aliye jednak całą drogę powrotną milczy. Kiedy wracają skłóceni, Arzu jest uradowana. Plotki o ślubie Selima i Zeynep szybko roznoszą się po uczelni, docierają także do Pelin. Veysel pokazuje Erkutowi zaproszenie ślubne i mówi, by na zawsze zapomniał o jego córce. Selim próbuje dodzwonić się do Zeynep, ale dziewczyna nie odbiera. Postanawia do niej pojechać. Pelin przyjeżdża do rezydencji Emiroglu, ale Selim odjeżdża tuż przed jej nosem. Selim i Zeynep są zdeterminowani, by walczyć o swoją miłość pomimo wszelkich przeszkód. Aliye żąda od Arzu odpowiedzi, od kiedy wie o tym, że Melek jest macochą Zeynep. Synowa pokazuje jej zdjęcia ze spotkań Kenana i Melek. Uważa, że Melek chce zniszczyć jej małżeństwo. Veyselowi udaje się odnaleźć Tulay. Mężczyzna poznaje prawdziwe oblicze swojej ukochanej. Nazajutrz Aliye składa wizytę Melek. Rozkazuje jej trzymać się z dala od Kenana. Mówi, że to ostatnie ostrzeżenie. Nieoczekiwanie zjawia się Melih! Mężczyzna staje w obronie siostry i zabrania Aliye w ten sposób się do niej zwracać. Kobieta jest zaskoczona, pyta, co on i Melek mają ze sobą wspólnego. Wtedy Melih wyznaje jej, że jest bratem Melek!

183 (poniedziałek 29 stycznia): Aliye jest zdruzgotana po wyznaniu Meliha. Kobieta początkowo nie dowierza, ale kiedy zauważa sygnet na palcu mężczyzny, wszystkie jej wątpliwości zostają rozwiane. Aliye pamięta bowiem, że taki sam pierścień nosił ojciec Melek. Melih mówi, że pamięta dzień, kiedy zamordowano jego rodziców i poprzysięga, że wszyscy odpowiedzialni za ich śmierć poniosą karę. Przerażona Aliye, drżącym głosem wydobywa z siebie, że jest niewinna i odchodzi. Melih zapewnia ją, że tym razem nie ucieknie przed przeszłością! Veysel rozpacza po zawodzie miłosnym z Tulay. Aliye z trudem dociera do rezydencji. Wycieńczona i pełna lęku pada nieprzytomna tuż za bramą. Ipek, Arzu i służące biegną jej na pomoc. Zeynep i Selim czują coraz większą euforię z powodu zbliżającego się ślubu. Kupują ozdoby ślubne i sukienkę dla Elif. Erkut z ukrycia obserwuje ich szczęście. Melek mówi narzeczonym, że nie może uczestniczyć w ich uroczystości. Wieczorem Melih składa wizytę w posiadłości Emiroglu. Arzu i Aliye są zaniepokojone jego obecnością. Veysela dręczą wyrzuty sumienia. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że nigdy nie był dobrym ojcem. Udaje się do Zeynep, by przeprosić ją za wszystkie krzywdy i przykrości, które jej wyrządził. Jest wzruszony, że mimo tego wszystkiego córka zdecydowała się zaprosić go na własny ślub. Prosi ją o wybaczenie. Oboje rzewnie się rozpłakują. Melih jest zdeterminowany, by prawda o morderstwie jego rodziców wyszła na jaw. Zleca w tym celu otwarcie grobu i dokonanie sekcji zwłok rodziców!

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

2 thoughts on “Elif odcinek 182 i 183: Melih kontra Aliye! [Streszczenie + Zdjęcia]

    1. Wszystko ok. tylko wlecze się jak flaki z olejem. Jakby ścisnąć, przyspieszyć akcję, to w jednym odcinku zmieściłby się cały tydzień. Poza tym gra aktorów jest drętwa. Melek, Ipek, Kenan…. kiepsko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *