Meandry uczuć odcinek 49 i 50: Fugen zostaje zamordowana! [Streszczenie + Zdjęcia]

49 (środa 14 lutego): Prokurator mając wiedzę o oprogramowaniu szpiegowskim zainstalowanym w jego laptopie, postanawia razem z Cesurem zrobić zasadzkę na ludzi Tahsina. Riza w budynku starej fabryki przygotowuje śmiertelną pułapkę. Choroba Fugen postępuje; kobieta przestaje rozpoznawać swojego syna. Sirin i Elif zabierają ją na przejażdżkę. Podróż zatrzymują jednak leżące na drodze gałęzie. Służące wysiadają, by je uprzątnąć, a Fugen zostaje sama w pojeździe. Starszy pan zatrzymuje samochód Tahsina i wręcza mu kartkę z napisem „Adalet znalazła swoje miejsce w starej fabryce”. Mówi, że Riza czeka na niego i że ma przyjść sam – inaczej Adalet zginie. Przerażony porwaniem żony Tahsin rusza jej na ratunek. Naczelnik Mehmet ze swoimi ludźmi urządzają nalot na Cesura. Nie wiedzą jeszcze, że właśnie wpadli w pułapkę. Po chwili sami zostają aresztowani. Suhan dzwoni do Cesura i mówi mu, że jego matkę porwano! Sprawcą jest najprawdopodobniej… Tahsin! Korludag tymczasem przyjeżdża do opuszczonej fabryki. Zgodnie z instrukcjami Rizy – jest sam. Policjantom udaje się namierzyć jego samochód. Cesur, prokurator Serhet i Kemal jadą do budynku starej fabryki. Tahsin tymczasem słyszy krzyki kobiety, uwięzionej w klatce wysoko nad ziemią. Jest przekonany, że to Adalet. Pędzi po schodach na górę, by ją uwolnić. Adalet tymczasem, jak gdyby nigdy nic, przychodzi do apteki. Okazuje się, że nikt jej nie porwał! Kobieta próbuje dodzwonić się do Tahsina. Chce mu powiedzieć, że zeszłej nocy Riza sam zgłosił się do więzienia; telefon jednak nie odpowiada. Kiedy Cesur z prokuratorem wchodzą do fabryki, klatka się otwiera, a Fugen z dużej wysokości spada na ziemię. Cesur podbiega do niej. Matka wydaje z siebie ostatnie tchnienie i umiera! Rozbity Cesur bierze Tahsina za fraki. Chce go udusić, ale Kemal i prokurator powstrzymują go. Tahsin zostaje oskarżony o zabójstwo Fugen i trafia do aresztu. Będący w kiepskim stanie psychicznym Cesur wylatuje do Stanów Zjednoczonych. Półtora miesiąca później wraca. Zza więziennych krat Tahsin wysyła do Mihriban list. Prosi w nim kobietę o przebaczenie. Tak naprawdę zależy mu tylko na tym, by kobieta nie zeznawała przeciwko niemu.

50 (czwartek 15 lutego): Adalet piecze rogaliki dla Tahsina. Współwięźniowie tymczasem uświadamiają Korludagowi, że jego wpływy w celi nic nie znaczą. Albo dostosuje się do obowiązujących warunków albo źle skończy… Suhan patrzy na wspólne zdjęcie z Cesurem i jego matką. Z jej oczu płyną łzy. Po śmierci Fugen doszło między małżeństwem do gwałtownego rozstania. Cesur przychodzi na grób rodziców. Od Rifata dowiaduje się, że Suhan często odwiedzała to miejsca i opiekowała się kwiatami. Cahide sugeruje Suhan, by dała sobie spokój z Cesurem. On i tak już do niej nie wróci. Cesur i Banu udają się tymczasem do więzienia na widzenie z Rizą. Mężczyźni na powitanie wymieniają się uściskiem dłoni. Riza składa Cesurowi wyrazy współczucia. Za wszystkie zbrodnie obarcza winą Tahsina. Sam twierdzi, że nikogo nie zabił. Po wizycie w więzieniu Cesur postanawia wrócić do Korludagu. W miasteczku rozpoczyna się właśnie festiwal wiosny. Suhan dostrzega przejeżdżającego pobliską drogą Cesura. Wsiada w samochód i jedzie za nim. Na farmie Alemdaroglu go jednak nie znajduje. Mężczyzna pojechał bowiem na teren starej fabryki, gdzie zginęła jego matka. Odnajduje go tutaj Kemal. Mówi Cesurowi o tym, że widziała go Suhan i przyjechała na farmę. Mężczyźni wymieniają się pojazdami. Cesur daje Kemalowi swoje auto, a on sam dosiada Nazli. Podczas powrotu na farmę Cesur zajeżdża drogę Suhan i dochodzi do wypadku…

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *