Trzy siostry odcinek 17 i 18: Somer godzi się z ojcem! Sadik zostaje napadnięty! Kłótnia sióstr! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 17: Gdy Kormanowie wracają do rezydencji, Ozer prosi syna o rozmowę na osobności. Przyznaje, że nigdy nie był dobrym ojcem, i przeprasza go za to. Obiecuje, że spróbuje naprawić swoje błędy, choć nie wie, czy ma jeszcze na to szanse. Somer kładzie rękę na ramieniu ojca, a następnie przytula go. „Tato, ja… Zostanę wkrótce ojcem” – wyznaje. „Turkan jest w ciąży?” – pyta wzruszony Ozer. „Nie ona. Mine”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Derya widzi, jak Hakan czyta list. Bez trudu rozpoznaje, że to list napisany przez Donus.

Hikmet otrzymuje pożyczkę z banku. Gdy idzie ulicą, zamaskowany mężczyzna wyrywa mu pakunek z pieniędzmi, wsiada do samochodu i odjeżdża z łupem. Kamera pokazuje złodzieja, gdy jest już bez maski. To Fatih! Turkan wychodzi wcześnie rano z rezydencji i udaje się do domu Mine, spragniona przyjacielskiej rozmowy. Opowiada jej o swoich problemach małżeńskich z Somerem. Mine przekonuje Turkan, że ona i Somer należą do różnych światów i że nie powinna ciągnąć tego małżeństwa na siłę.

Somer i jego ociec jedzą śniadanie na zewnątrz. „Synu, choć bardzo nie chcemy, żebyś był z Mine, oczywiste jest, że z niej nie zrezygnujesz” – stwierdza Ozer. „Kocham Mine, tato. Będziemy mieli dziecko”. „Wiem, ale zdajesz sobie sprawę, że nie możesz zbudować tutaj spokojnego życia z Mine”. „Wiem, dlatego wyjedziemy, gdy tylko urodzi się nasze dziecko. Za granicę”. „Somerze, zbudowałem dla ciebie fabrykę. Włożyłem w to dużo wysiłku, ty zresztą także. Dbasz o wszystkie moje sprawy i pracowników. Wierzą w ciebie, ufają ci, dlatego są z tobą. Zostawisz nas wszystkich i odejdziesz?”.

„Niestety, na jakiś czas tak” – odpowiada Somer. – „Przynajmniej do czasu, aż ustatkuję się z Mine. Żałuję, że nie stanąłeś za mną, kiedy mama zmusiła mnie do małżeństwa”. „Myślałem, podobnie jak twoja mama, że to małżeństwo będzie dla ciebie dobre. Nieważne, nie ma sensu dłużej torturować Turkan. Rozwiedźcie się jak najszybciej”. „Próbuję ją przekonać, ale ona się nie zgadza. Mówi, że się nie rozwiedzie”. Tymczasem Nesrin dowiaduje się od Irfana, że jej mąż został napadnięty. Natychmiast udaje się na pocztę. Mąż okłamuje ją, że nie stało się nic poważnego. „Tylko jakiś rabuś próbował zabrać mi portfel, to wszystko” – oznajmia.

Derya urządza siostrze awanturę w sali sportowej, przekonana, że ta próbuje podebrać jej chłopaka. „Więc grasz w ukrytą miłość? Brawo dla ciebie!” – grzmi. – „Nie jesteś siostrą! Jesteś prawdziwą żmiją!”. Donus tłumaczy siostrze, że napisała ten list w imieniu kogoś innego, ale Derya nie chce jej słuchać i ucieka. Serdar jest świadkiem kłótni sióstr i teraz on także jest zły na Donus. Gdy Turkan wraca do rezydencji, Ruchan chce wiedzieć, gdzie była. Dziewczyna nie ukrywa tego, że poszła odwiedzić Mine. Mama Somera wpada we wściekłość. Zabrania synowej spotykać się z Mine i w ogóle wychodzić z rezydencji bez jej wiedzy.

Odcinek 18: Ruchan zabiera Turkan do fabryki. Chwilę wcześniej w tym samym miejscu pojawiła się Mine i kłóci się teraz z Somerem. Rywalki jednak nie spotykają się ze sobą. Ruchan jest zła na męża, że pozwolił wejść Mine na teren fabryki. Zabrania Turkan być miłą dla pracowników. W końcu wysyła ją i Somera na obiad. Akcja przenosi się do szkoły. Donus i Dilek rozmawiają na zewnątrz. „Jestem skończona? Co mam robić?” – pyta spanikowana córka Nesrin. – „Derya myśli, że zakochałam się w Hakanie. Jak mogę to jej wyjaśnić?”. „Niewiarygodne. Jak mogła pomyśleć coś takiego? Czy ta dziewczyna nie wie, jak bardzo jesteś zakochana w Serdarze?”.

„Oczywiście, że wie” – potwierdza Donus. – „Ale kiedy nie mogłam jej powiedzieć, dla kogo napisałam ten list…”. „Spójrz na mnie, Donus!” – Dilek wbija w przyjaciółkę surowe spojrzenie. – „Nie waż się powiedzieć, że chodzi o mnie”. „Nie wspomniałam twojego imienia, ale musisz porozmawiać z Deryą. Inaczej wszyscy pomyślą, że naprawdę kocham Hakana”. „To niemożliwe. Ośmieszę się, Donus. Hakan jest przyjacielem mojego brata”. „Powinnaś była pomyśleć o tym wcześniej, zanim zmusiłaś mnie do napisania tego listu”. „Skąd mogłam wiedzieć, że to się stanie? Miłość jest ślepa”. Kamera pokazuje Serdara i Deryę, którzy obserwują żywiołowo rozmawiające Dilek i Donus.

Somer i Turkan przyjeżdżają do restauracji. Nim składają zamówienie, syn Ruchan dostrzega siedzącego przy stoliku obok mężczyznę w średnim wieku. Na jego widok wzbiera w nim złość. Wyraźnie jest to ktoś, kogo nie darzy sympatią. Gwałtownie podnosi się, bierze Turkan za rękę i wyprowadza ją z lokalu. Na zewnątrz oznajmia, że zjedzą obiad w innym miejscu. Dziewczyna straciła już jednak apetyt i chce wrócić do domu. Mąż odwozi ją do rezydencji, następnie dzwoni do Mine. „Twój były mąż jest tutaj. Nihat!” – oznajmia wciąż zdenerwowany.

„Naprawdę?” – pyta Mine, udając zaskoczenie. „Nie wiedziałaś o tym?”. „Skąd mogłam wiedzieć? Co mnie on obchodzi? Rozstaliśmy się, między nami koniec”. „Czyli nie widzieliście się?”. „Oczywiście, że nie”. „Dlaczego więc tu jest? Co tutaj robi?”. „Skąd mam wiedzieć, Somerze? Dlaczego mnie o to pytasz? Nie mam powodu, żeby spotykać się z tym człowiekiem. Od ciebie dowiedziałam się, że tutaj jest. Dlaczego w ogóle się teraz tłumaczę?”. „Mine, ostrzegam cię. Jeśli spotkasz się z tym człowiekiem, nigdy ci tego nie wybaczę. Przysięgam. Nawet przypadkowo nie popełnij tego błędu”.

Ruchan przypomina synowej, że oczekuje od niej wnuka. „Weź Somera w swoje ręce” – mówi rozkazującym tonem. – „Za każdą noc, którą spędzi poza domem, ty odpowiesz”. Donus i Derya kłócą się podczas kolacji. Nesrin chce wiedzieć, co stało się między nimi. Gdy Somer wraca wieczorem do rezydencji, ma dla żony prezent – telefon komórkowy. Turkan jest bardzo podekscytowana (akcja serialu rozgrywa się w 1998 roku, kiedy telefony komórkowe nie były tak powszechne, jak obecnie). Po chwili jednak radość znika z jej twarzy, gdy poznaje prawdziwe powody niespodzianki męża.

„Od teraz będziesz mnie informować, kiedy wychodzisz” – oświadcza Somer. – „Z wyprzedzeniem powiadomisz mnie o swoich wizytach”. Tymczasem pobity Fatih pojawia się w domu Sadika. Mówi bratu, że znalazł złodziei i odzyskał pieniądze. „Co ty tutaj robisz?” – pyta Nesrin, pojawiając się w przedpokoju. „Nie ma problemu, bratowo” – odpowiada przybyły i przekazuje bratu pakunek. – „Sprawdź, czy się zgadza”. „Co jest w środku?”. „Wyjaśnię ci później, Nesrin” – mówi Sadik, chcąc ukryć prawdę przed żoną. „To pieniądze, które skradziono mojemu bratu, bratowo. Uratowałem je za cenę mojego życia. Spójrz tylko, jak wyglądam.” – Wskazuje na sińce na swojej twarzy.

„Wstydź się, Sadiku!” – mówi z wyrzutem Nesrin. – „Powiedziałeś mi, że nic się nie stało. Skąd wziąłeś tyle pieniędzy?”. „Wziąłem kredyt w banku…”. „Wziąłeś kredyt?” – Kobieta robi duże oczy. – „Dlaczego?”. „Wziął go dla mnie” – oznajmia Fatih. „Wziąłeś kredyt dla tego łajdaka? Wstydź się!”. „Na Boga, czy będziemy rozmawiać o tym przy drzwiach?” – pyta przybyły. – „Daj mi pieniądze i sobie pójdę”. „Wejdź! Nie rób nam wstydu przed sąsiadami.” – Sadik wciąga brata do środka. „Nie rób tego. Nie wpuszcza go tutaj” – zabrania oburzona Nesrin. Na schodach pojawiają się siostry i zaintrygowane przysłuchują się odgłosom rozmowy rodziców i wujka.

„Gdzie znalazłeś tych ludzi?” – docieka Sadik, patrząc podejrzliwe na brata. – „Jakiego rodzaju pracą się znowu zajmujesz?”. „Bracie, to jest gang. Zobacz, jak mnie załatwili. Mogę prosić o szklankę wody, bratowo?”. „Wody? Jakiej wody?!” – odpowiada wzburzona Nesrin. – „Wstydź się, Sadiku! Za moimi plecami wziąłeś dla niego kredyt!”. „Bratowo, wsparł mnie, jako mój brat. Otwieram własny biznes”. „Jaki biznes? Jedyne, co potrafisz, to wyciągać pieniądze od innych!”. „Nie ma nic takiego. Odbyłem miłą rozmowę z bratem, a ty robisz ze mnie wroga”. „Bo jesteś wrogiem! Sadiku, wyrzuć go za drzwi, albo przysięgam, że sama to zrobię!”.

Sadik spełnia polecenie żony i wyrzuca brata z domu. Oddaje mu także pakunek, który przyniósł. Siostry schodzą na dół i kierują pytające spojrzenia na rodziców, oczekując wyjaśnień. „Derya, weź swoją siostrę i wracajcie na górę” – rozkazuje Nesrin. – „Szybko!”. „Ona nie jest moją siostrą!” – odpowiada Derya i ucieka na górę. Jej mama chwyta się za pierś, przerażona, że dziewczyna poznała prawdę. „Mamo, wszystko dobrze?” – pyta Donus. „Dlaczego to powiedziała?”. „Jest zła na mnie, dlatego to powiedziała”. Turkan zamyka siebie i Somera w sypialni, by mężczyzna był obok niej przez całą noc. W jaką grę gra Fatih? Dlaczego najpierw ukradł pieniądze, a potem oddał je bratu, robiąc z siebie bohatera? Co chce osiągnąć?

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. Początek 2:02:17 wideo „Üç Kız Kardeş 5. Bölüm”, koniec 1:08:37 wideo „Üç Kız Kardeş 6. Bölüm”.