Trzy siostry odcinek 29 i 30: Rocznica ślubu Sadika i Nesrin! Ruchan przyłapuje Turkan na sprzedaży złota! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 29: Somer, jego żona i jej siostry przyjeżdżają do rezydencji. Zaintrygowana Ruchan od razu pojawia się obok nich. Gdy słyszy o pomyśle zorganizowania w swoim domu przyjęcia z okazji rocznicy ślubu rodziców Turkany, nie jest zachwycona. Nie protestuje jednak, a nawet mówi, że sama zajmie się organizacją. Jubileuszowe obchody odbywają się w pięknej scenerii, ale atmosferę psuje nieoczekiwane przybycie Fatiha. Tymczasem Serdar przychodzi do gabinetu ojca.

„Mam nadzieję, że przyprowadziłeś samochód” – mówi Metin. „Kto ci powiedział?” – pyta chłopak. „Już miałem wychodzić, ale zobaczyłem, że samochodu nie ma na parkingu”. „Nie, tato. Widziałem twój plan dnia, miałeś zaplanowane wiele wizyt”. „Przyszła pani Nesrin”. „Rozumiem. Czyli widziała nas”. „Posłuchaj, nie chcę, żebyś się złościł. Pani Nesrin też tego nie chce. Próbuje po prostu chronić swoją córkę”. „Przede mną? Co takiego zrobiłem Donus?”. „Nie chce, żeby się denerwowała. Jesteście jeszcze młodzi, chodzicie do szkoły. Nie ma potrzeby składania poważnych deklaracji. Poza tym ty w tym roku pójdziesz na studia, a ona będzie cierpieć”.

„Czy wszyscy po zakończeniu szkoły zapominają o swoich przyjaźniach?” – pyta Serdar. – „Co to za wymówka?”. „Tak powinno być. Przestań pytać o powody. Dowiesz się, kiedy nadejdzie czas”. Podczas przyjęcia Fatih oświadcza, że zamierza przerobić dom rodzinny Turkan na hotel. Siostry oraz ich rodzice są poważnie zaniepokojeni. Somer pyta rodziców o ich rocznicę ślubu. Ruchan nie ma najlepszych wspomnień związanych z tym wydarzeniem.

Gdy przyjęcie w rezydencji dobiega końca, Sadik nie wytrzymuje i atakuje swojego brata. Ruchan i Ozer szykują się do snu. „Na początku byłaś zła, ale pięknie przyjęłaś naszych gości” – stwierdza mężczyzna. – „To był piękny wieczór.” – Zamyśla się, robiąc dłuższą pauzę. – „Gdyby tylko istniał sposób na zmianę przeszłości…”. „Za bardzo przywiązałeś się do rodziny Turkan. Tęsknisz za szczęśliwą rodziną. Ty i ja nie mamy innego życia, żeby naprawić wszystkie te lata”.

„Ruchan, nigdy nie chciałaś poświęcić mi swojego życia” – odpowiada Ozer. – „Miałem na myśli coś innego”. „Mówisz, że żałujesz. Gdybyś pamiętał, jak bardzo byłeś ode mnie zdystansowany. Co chcesz naprawić?”. „Żałuję, że nie odszedłem lata temu. Właśnie o tym teraz myślę.” – Mężczyzna opuszcza sypialnię.

Odcinek 30: Turkan kładzie się do łóżka. Jej mąż już śpi. Patrzy na niego, delikatnie dotyka jego włosów i mówi: „Gdybyś tylko dał nam szansę. Trzymałabym się tej odrobiny nadziei, żebyśmy razem mogli ją zwiększyć. Dlaczego tak bardzo boisz się miłości? Z czym się zmagasz?”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Mesut słyszy w radiu piosenkę, która przywołuje w nim wspomnienia. Przypomina sobie dzień rozstania z rodzicami, którzy zostawili go w domu babci, a sami wyjechali do Niemiec, choć desperacko błagał, by zabrali go ze sobą. O swoich traumatycznych wspomnieniach opowiada Sadikowi. Tata Turkan zapewnia go, że odnajdzie jego rodziców.

Turkan zamierza odwiedzić swoją ciotkę, by pomóc rozwiązać problem rodzinny. Ruchan wrzeszczy na nią, ale Somer staje w obronie żony. W następnej scenie dziewczyna jest już w domu Nezahat. Fatih sugeruje jej, by odkupiła jego udziały w domu rodziców, a wybawi ich od problemu. Dziewczyna wraca do rezydencji. Wyciąga z szafy skrzynkę ze złotą biżuterią i chowa część do swojej torebki. Następnie dokonuje sprzedaży w sklepie jubilerskim. Uzyskane pieniądze przekazuje stryjkowi.

Jubiler dzwoni do Ruchan i informuje ją o sprzedaży biżuterii, jakiej dokonała jej synowa. Kobieta żąda wyjaśnień od dziewczyny. „Sprzedałam złoto” – przyznaje Turkan. – „Wczoraj wieczorem rozmawialiśmy o naszym domu. Sprzedałam złoto, aby dać pieniądze stryjkowi, żeby nie wywierał presji na rodzicach. Oni nic o tym nie wiedzą”. „Moja synowa nigdy nie zrobiłaby czegoś takiego. Nie sprzedałaby złota bez poinformowania nas o tym, ignorując nasze imię. Nie wierzę ci. Okłamujesz mnie, by chronić swoje siostry złodziejki!”. „Dobrze wiesz, że mówię prawdę.” – Do oczu dziewczyny napływają łzy. – „Mówisz tak, bo jesteś na mnie zła”.

„Teraz, gdy zadzwonię do twoich rodziców i powiem im, że wczoraj, kiedy tu byli, ktoś ukradł złoto Turkan, czy przyjdą tu ponownie?” – pyta Ruchan. – „Jeśli ty nie masz tego złota, jest u twojej matki”. „To straszne oskarżenie. Jeśli mama się dowie, umrze ze smutku”. „W takim razie już ich nie zobaczysz!” – Kobieta silnie chwyta synową za ramię. – „Ani oni nie przyjdą tutaj, ani ty nie pójdziesz tam! Mam dość twojego uganiania się za nimi i rozwiązywania ich problemów. Wczoraj celowo poruszyli ten temat, prawda? Nie dam się nabrać na tę historię! Jeśli znowu spotkasz się z nimi, oskarżę Kalanderów o kradzież!”.

Derya zmienia swój styl, by wyglądać dojrzalej i przyciągnąć uwagę Hakana. Udaje jej się to. Serdar, zgodnie z poleceniem ojca, stara się unikać Donus. Ruchan spotyka się z Nesrin i opowiada jej o tym, co zrobiła jej córka. „Jeśli Turkan odważyła się zrobić coś takiego, jej matka musiała o tym wiedzieć” – mówi z przekonaniem żona Ozera. – „Jeśli potrzebowałaś pieniędzy, było przyjść i o nie poprosić. Czy nie jesteśmy rodziną? Dałabym ci potrzebną kwotę, która z pewnością jest dla mnie znikoma”.

„Jak możesz tak mówić?” – pyta Nesrin z oburzeniem w głosie. – „Nigdy nie prosiłabym o coś takiego ani ciebie, ani mojej córki. O jaką ilość złota chodzi? Powiedz mi, zaraz ci oddam”. „Wokół mnie są potężni i zaradni ludzi. Nie przyszli na wesele z pustymi rękami. – Ruchan wyciąga z torebki spis podarowanej biżuterii. – „Zaznaczyłam, czego brakuje”. Nesrin przegląda spis, a na jej twarzy pojawia się przerażenie. Wie, że jest to kwota poza zasięgiem jej i męża. W rezydencji Somer pociesza zapłakaną żonę. Następnie udaje się do domu Mine.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 9. Bölüm”. Początek 1:00:07, koniec 02:22:25.