Zakazany owoc odc. 238: Sahika postanawia na zawsze rozdzielić Kayę i Ender! Pozoruje zdradę kobiety!

Odcinek 238 – streszczenie: Sahika sugeruje Kerimowi, że Mert jest o niego zazdrosny. Nazajutrz kobieta informuje brata, że oddała część swoich udziałów Yigitowi. Kaya uważa, że nie było to konieczne i że powinna to z nim wcześniej skonsultować. Po namowach ojca Yigit decyduje się odwiedzić mamę i porozmawiać z nią. Ender ostrzega go, by uważał na Sahikę, a także prosi, by porozmawiał z Erimem. Na koniec spotkania mama i syn przytulają się. Akcja przenosi się do pokoju hotelowego. Kaya i jego siostra siedzą na tarasie. „Chcę dać Ender jeszcze jedną szansę” – oznajmia mężczyzna.

„Proszę?” – Zdumiona Sahika odkłada filiżankę z kawą i patrzy na brata z niedowierzaniem. „Wczoraj wieczorem zjedliśmy razem kolację. Halit i Yildiz nas zaprosili. Rozmawialiśmy i ona naprawdę wszystkiego żałuje. Yigita także dotknęła ta sytuacja. Choć stara się tego nie pokazywać, jest mu ciężko. Ender także jest ofiarą swoich ambicji. Nie zdradziła mnie przecież”. „To jedyna rzecz, której nie zrobiła” – odpowiada kobieta i nagle w jej głowie pojawia się plan. – „Nieważne. Jeśli chcesz z nią zostać i jeśli naprawdę tak bardzo ją kochasz, zaakceptuję to. Zawsze będę cię wspierać, wiedz o tym”. „Wiem. Wiem też, że ona mnie kocha. Idę z nią porozmawiać. Ostrzegę ją, że to ostatnia szansa”.

„Dobrze. Ja zatem zabiorę Yigita na kolację” – postanawia Sahika. – „W ten sposób będziecie sami. Myślę, że powinieneś zrobić jej niespodziankę. Nie dzwoń do niej”. „Sahiko, nie lubisz Ender, a teraz radzisz mi, jak powinienem z nią postępować”. „Robię to, ponieważ cię kocham.” – Całuje brata w policzek. Caner i Emir przychodzą razem na rozmowę kwalifikacyjną. Przynoszą nawet jedno CV, na którym znajdują się nazwiska ich obu. Rozmowa nie kończy się jednak dla nich pomyślnie.

Yildiz poznaje nowych przyjaciół Zehry i potwierdza swoje wcześniejsze przypuszczenia, że ich intencje nie są czyste. Akcja przenosi się do firmy. Haluk wchodzi do gabinetu Sahiki. „Zrobiłem wszystko, o co pani prosiła” – oznajmia asystent. „Znalazłeś mężczyznę? Możemy mu zaufać? Powinien od razu stamtąd zniknąć”. „Proszę się nie martwić. Dałem mu pieniądze”. „Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, możesz mnie poprosić o cokolwiek chcesz”.

Pod nieobecność Ender Sahika przychodzi do domu brata. Nakazuje służącej, by była jej posłuszna, bo inaczej straci pracę. Następnie przekazuje pracownicy środek nasenny, którego kilka kropel ma dodać do napoju Ender. Gdy mama Erima wraca do domu, pokojówka spełnia powierzone jej zadanie. Akcja przeskakuje do wieczora. Ender śpi jak zabita w swoim pokoju. Haluk przyprowadza do domu mężczyznę, który ma odegrać rolę kochanka kobiety.

Kaya nie może dodzwonić się do Ender, więc telefonuje do Fatmy – pokojówki. „Zadzwoniłem do Ender, ale nie odbiera” – oznajmia mężczyzna. – „Czy wszystko w porządku?”. „Nie ma mnie w domu” – okłamuje kobieta. – „Pani Ender powiedziała mi, że dziś wieczorem jestem wolna”. „Wolna? Kiedy ci to powiedziała?”. „Godzinę temu. Powiedziała, że przyjdzie jakiś jej przyjaciel”. Kaya przyjeżdża do domu. W drzwiach mija się z nieznanym sobie młodym mężczyzną, który podaje się za trenera personalnego.

„Co tutaj robisz?” – pyta prawnik. „Pani Ender jest na dole. Możesz ją zapytać” – odpowiada trener i odchodzi. Kaya zagląda do salonu. Na stole znajdują się świece, dwa talerze, dwa kieliszki z resztkami wina na dnie, a wokół rozsypane są płatki czerwonych róż. Mężczyzna udaje się do sypialni i wpada w jeszcze większy szok. Jego żona leży na łóżku w samej tylko koszuli nocnej. Jest pogrążona we śnie. Na podłodze walają się ubrania, jakby zrzucała je z siebie naprędce. Twarz i wargi Kayi drżą, jakby zaraz miał wybuchnąć. Powstrzymuje się jednak i wychodzi bez słowa.

Nazajutrz Ender budzi się. Jest zdziwiona, że zasnęła nie zmywając z twarzy makijażu. Widząc nieodebrane połączenia od męża, oddzwania do niego. Kaya nie odbiera. Sahika przychodzi do pokoju hotelowego. Udaje zatroskaną o brata i wypytuje o jego spotkanie z Ender. Mężczyzna nie jest zbyt rozmowny. W końcu siostra wyciąga go na obiad. W tym czasie Ender jest już w samochodzie. Rozmawia przesz telefon z Yildiz. „Miałam migrenę zeszłej nocy” – opowiada. – „Zasnęłam, zanim przyszedł Kaya. Dzwonił do mnie, ale teraz nie odpowiada na połączenia. Nie rozumiem tego”.

„Jego numer jest zajęty?” – pyta Yildiz. „Tak. Dzwoniłam do niego tysiąc razy i cały czas to samo”. „Może cię zablokował”. „Dlaczego miałby to zrobić? Właśnie teraz, kiedy stosunki między nami zaczęły się poprawiać”. „Porozmawiaj więc z nim”. „Tak właśnie zrobię”. Ender rozłącza się. Postanawia pojechać do hotelu i osobiście porozmawiać z mężem. Nie wie jednak, że dla niej też Sahika przygotowała niespodziankę. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 79. Bölüm”. Początek 01:05:57, koniec 01:47:12. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *