Zakazany owoc odcinek 388: Dogan wyjaśnia Yildiz sytuację z Meric! Ender i Handan mają nowy plan!

Odcinek 388 – streszczenie: Yildiz mówi mamie, że widziała Dogana całującego się z Meric. Asuman uważa, że to jej wina, ponieważ nie odpowiedziała na jego wyznanie miłości, a do tego spotykała się z Cagatayem. W tym czasie Meric dzwoni do Cagataya i prosi go o spotkanie. Mężczyzna schodzi na dół. „Co ci się stało w oko?” – pyta siedząca w salonie Ender, widząc opatrunek na twarzy narzeczonego. „Yildiz… Zabraliśmy Halitcana do parku rozrywki, a ona przypadkowo mnie uderzyła”. „W ostatnim czasie często się spotykacie i nic nie mówisz o tym swojej narzeczonej”. „To nic szczególnego. Spotykamy się ze względu na naszego syna”.

„Cagatayu, dam ci radę” – mówi Ender. – „Nie zostawiaj Yildiz samej w tym czasie”. „Dlaczego?” – nie rozumie mężczyzna. „Dlatego że ona i Dogan wkrótce się rozwiodą”. „Skąd to wiesz?”. „Dogan całował się z Meric”. „Nie wiedziałem, że Meric była zainteresowana Doganem”. „Cóż, wszyscy są zainteresowani Doganem. Wszyscy w firmie plotkują tylko o tym. Reputacja Dogana została nadszarpnięta”. „To dobra wiadomość. To znaczy, że jesteśmy blisko osiągnięcia naszego celu”.

Dogan próbuje wyjaśnić żonie sytuację, której była świadkiem w firmie. Zapewnia, że między nim a Meric niczego nie ma, i prosi o drugą szansę. Akcja przenosi się do restauracji, gdzie Cagatay spotkał się z Meric. Kobieta opowiada mu o zdarzeniu między nią a Doganem. „Cagatayu, dlaczego się śmiejesz?” – pyta przyjaciółka Kumru. – „To nie jest nic śmiesznego. Wiesz, jak ciężko jest mi teraz? Jak jutro pokażę się w pracy?”. „Nie chcę być niemiły, ale dlaczego akurat Dogan?”. „Od zawsze mi się podobał. A odkąd zaczęłam go częściej widywać, sytuacja się pogorszyła”.

„Zobacz, w jakim mężczyźnie się zakochałaś” – mówi Cagatay. „Nie jesteś obiektywny, bo nienawidzisz Dogana. Ale wiedz, że to wszystko jest sprawką Ender. To ona namówiła mnie do tego. Powiedziała mi, że słyszała, jak Dogan rozmawiał z Cetinem, że chce być ze mną, tylko nie wie, jak mi to powiedzieć. Co mam teraz zrobić? Czuję się taka zmieszana”. „Co się stało, to się stało. Dlaczego nie wykorzystać tej sytuacji dla dobra nas wszystkich? Yildiz rozwiedzie się z Doganem i wtedy będzie on twój. Po rozwodzie będzie potrzebował ramienia, na którym będzie się mógł wypłakać. Dlaczego to ma nie być twoje ramię? Naprawdę chcesz przegapić taką szansę?”.

„A ty wtedy pogodzisz się z Yildiz, prawda?” – bardziej stwierdza, niż pyta Meric. „Oczywiście. Mamy w końcu dziecko. Może wiele wydarzyło się między nami, ale jesteśmy rodziną”. „Nie wiem, dlaczego wszyscy mężczyźni mają obsesję na punkcie Yildiz. To znaczy jest piękna, ale to nie jest powód”. Nagle rozbrzmiewa dzwonek telefonu kobiety. To Dogan. Cagatay podpowiada towarzyszce, by odebrała. „Dzisiaj mieliśmy nieprzyjemną sytuację w firmie” – stwierdza ojciec Kumru po drugiej stronie. – „Próbuję wyjaśnić Yildiz, że to było nieporozumienie. Proszę, przyjedź tutaj i powiedz prawdę”. Cagatay szepce do Meric, by się zgodziła.

Ekin zabiera Kumru na spotkanie z jej mamą. Pogodzenie skłóconych kobiet nie jest jednak jego intencją. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Dogan sprowadza Meric do swojego domu. Kobieta, choć w rozmowie telefonicznej obiecała, że to zrobi, nie przyszła poprzedniego wieczoru. „Jak się masz, Meric?” – pyta Yildiz, gdy przybyła wchodzi do salonu. – „Czekaliśmy na ciebie wczoraj”. „Przepraszam, miałam sytuację awaryjną”. „Nieważne. Lepiej późno niż wcale” – odpowiada Dogan. – „Słuchamy cię”.

„Właściwie…” – odzywa się Meric i zakłopotana milknie. „Trudno ci mówić, więc pozwól, że ja to zrobię” – oznajmia ojciec Kumru. – „Czy jesteśmy w związku?”. „Nie”. „Czy zrobiłem coś, żeby dać ci nadzieję?”. Kolejne zaprzeczenie. „A czym było to, co widziałam?” – pyta córka Asuman. „Podążyłam za swoimi emocjami. Przepraszam”. „Co masz na myśli? To znaczy, że czujesz coś do Dogana?”. „To nie tak. To skomplikowane”. „Tak, to na pewno problem ze mną. Wszystkie kobiety zakochują się w moich mężach”.

„Myślałam, że wasze małżeństwo jest fałszywe” – tłumaczy Meric. „Ale tak nie jest” – zapewnia Dogan, obejmując żonę. – „Yildiz dużo dla mnie znaczy i zrobię dla niej wszystko. Nigdy jej nie zdradzę”. „Doganie, chcę odejść z pracy. Po tym, co się stało, nie ma sensu, żebym tu została”. „Jak uważasz” – mężczyzna nie protestuje. Na twarzy jego żony pojawia się uśmiech.

Cagatay wykorzystuje rzekomą kontuzję oka, by zbliżyć się do byłej żony. Yildiz nie daje się jednak nabrać na jego gierki. Meric zdaje sobie sprawę, że wpadła w pułapkę Ender. Spotyka się z nią, daje wyraz swojemu oburzeniu i oświadcza, że to ich ostatnie spotkanie. W następnej scenie Ender przyjeżdża do apartamentu, w którym zatrzymała się Handan. Razem obmyślają nowy plan rozdzielenia Yildiz i Dogana. „Jeśli Yildiz nie wierzy, że Dogan ją zdradził, przekonajmy Dogana, że Yildiz zdradziła jego” – proponuje mama Kumru.

„Podoba mi się” – oznajmia Ender, aprobując pomysł. – „Kontynuuj, proszę”. „Może Yildiz wciąż myśli o swoim młodym i przystojnym byłym mężu. Mają też dziecko”. „Musimy ułożyć doskonały plan, aby to zadziałało”. „Wystarczy, że zostaną przyłapani w miłosnym gniazdku wynajętym przez Cagataya. Musimy tylko znaleźć dom”. „Dom nie jest problemem, ale to, czy Cagatay się na to zgodzi. Z jednej strony bardzo chce się z nią pogodzić, ale z drugiej nie chce, by matka jego dziecka doświadczyła upokorzenia”.

„Kto powiedział, że Cagatay musi o tym wiedzieć?” – Handan uśmiecha się tajemniczo. Tymczasem Yildiz przychodzi do restauracji, w której pracuje Kumru. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 135. Bölüm”. Początek 0:29:22, koniec 1:11:07. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *