Zakazany owoc odcinek 469: Selim i Julia znają się! Dogan zrywa z Julią! Kumru konfrontuje się z Zeynep!

Odcinek 469 – streszczenie: Ender i Handan rozpoczynają w Internecie kampanię oszczerstw szpitala i odwołują wszystkie wizyty. Chcą uderzyć w Selima, doprowadzając do zamknięcia należącego do niego zakładu lecznictwa. Kumru pyta Canera, o czym rozmawiał z Selimem w restauracji. „Nie rozmawialiśmy o niczym szczególnym” – odpowiada brat Ender. – „Napomknął tylko, że Zeynep bardzo go wspiera”. „Chwileczkę. Jaka Zeynep?”. „Siostra naszej Yildiz”. „Co ona ma z nim wspólnego?”. „Są bliskimi przyjaciółmi. Zeynep wysłuchała go i udzieliła mu rad”.

„Aha, więc to dzięki jej radom znalazłam się w takiej sytuacji z Selimem!” – Oburzona Kumru podnosi się z fotela, na którym siedziała. „Porozmawiali sobie tylko, nie przesadzaj”. „Ale nikt mi nic nie powiedział!”. „Kumru, nie chcę nic mówić, ale on przynajmniej nie trzymał tego w tajemnicy. Gdyby było między nimi coś więcej, nie powiedziałby mi, prawda?”. „Rozumiem. Zeynep rzuciła oko na Selima!”. „Nie ma nic takiego. Wiedziałbym pierwszy, gdyby było”. „Gdzie ona jest?!”. „Skąd mam wiedzieć? Prawdopodobnie poszła na spacer z Emirem”. „Zatem my też chodźmy!”. Kumru, nie czekając na aprobatę swojego towarzysza, rusza do wyjścia.

Do sąsiedniej willi przychodzi Julia. Aysel prowadzi ją do salonu, gdzie znajduje się Yildiz. „Julio, nie możesz tak po prostu tu przychodzić” – oświadcza pani domu. – „Co masz mi do powiedzenia?”. „Dogan był ze mną wczoraj”. „Dlaczego powinno mnie to interesować?”. „Znowu jesteś zazdrosna, zdenerwowałaś Dogana. Czy było to konieczne? Yildiz, jeśli nadal tego nie zrozumiałaś, powiem ci. Wszyscy odejdą, ale ja zostanę. Zaakceptuj to, bo ja i Dogan jesteśmy przyjaciółmi”.

„Nie zamierzam niczego akceptować” – odpowiada córka Asuman. – „Ale jeśli przyszłaś się tu wyżalać, pomogę ci”. „Nie przyszłam się wyżalać. To Dogan poprosił mnie o rozmowę z tobą”. „Więc Dogan nie jest taki mądry, za jakiego go uważałam”. „Posłuchaj, jesteśmy dwójką bliskich przyjaciół, którzy wspierają się w trudnych chwilach oraz dzielą ze sobą radość, to wszystko”. „I jeszcze czasami śpicie ze sobą”. „Nie rozumiem”. „Myślę, że zrozumiałaś. Nie akceptuję tej obrzydliwej przyjaźni. Jeśli Dogan chce nadal być twoim przyjacielem, to jego sprawa. Jeśli nie masz mi nic innego do powiedzenia…” – Yildiz wskazuje na wyjście.

„Yildiz, Dogan nie zrezygnuje ze mnie” – podkreśla Julia. – „Nie może zrezygnować. Wbij to sobie do głowy”. „Czy kiedykolwiek przeszło ci przez myśl, że jesteś zbyt arogancka?”. „Nigdy. Tak czy inaczej, nie będę ci dłużej przeszkadzać.” – Kochanka Dogana odchodzi. „Nie zostawię tak tego” – mówi do siebie zdeterminowana mama Halitcana. – „Nie nazywam się Yildiz, jeśli nie zakończę tej fałszywej przyjaźni”.

Kumru znajduje Zeynep na wybrzeżu. Bez słowa powitania przystępuje do ataku: „Potajemnie spotykasz się z Selimem!”. „Nie potajemnie. Jest moim przyjacielem”. „Skąd się wzięła wasza przyjaźń?”. „Kumru, najpierw okłamujesz swojego chłopaka, a później szukasz winnego”. „Co mu o mnie powiedziałaś?”. „Kumru, idź się leczyć, naprawdę”. „Jak go poznałaś? Powiedz mi!”. „Co cię to obchodzi? Mam ci zdawać relację ze swojego życia?”. „Poślubiłaś mojego wujka, ale to ci nie wystarczyło. Wzięłaś więc sobie na cel mojego chłopaka”.

„Gdybyś była szczera wobec swojego chłopaka, nadal byłby z tobą” – stwierdza Zeynep. „Kim jesteś, żeby udzielać mi lekcji?!” – Gdyby nie Caner i Emir, Kumru zaatakowałaby fizycznie rywalkę. – „Twoja siostra wszędzie wtykała nos, teraz ty zajęłaś jej miejsce”. „Naprawdę postradałaś zmysły. Emirze, chodźmy stąd.” – Zeynep i jej towarzysz odchodzą energicznym krokiem.

„Kumru, oszalałaś?” – pyta Caner. – „Dlaczego robisz aferę z niczego?”. „Nie jestem szalona. Rzuciła oko na Selima, to jasne!”. Akcja przeskakuje do wieczora. Kumru jest w domu wujka. Razem z mamą i Enginem siedzą w salonie. „Wujku, rozwiodłeś się już z Zeynep?” – pyta dziewczyna. „Za kilka dni nasze małżeństwo oficjalnie się zakończy. Dlaczego pytasz?”. „Jestem po prostu ciekawa. Wiedziałeś, że Zeynep spotykała się z Selimem, kiedy była z tobą?”. „Co?!” – pyta zaskoczona Handan. „Chwila. Zeynep i twój Selim spotykali się ze sobą?” – dopytuje zdziwiony Engin. – „To niemożliwe, musiałaś się pomylić. Gdyby coś takiego miało miejsce, powiedziałaby mi”.

„Co za kłamczucha z tej Zeynep!” – grzmi Kumru, wstając z kanapy. – „Udaje niewinną, a wszyscy dookoła jej wierzą!”. „Jesteś pewna, że się spotykają?” – dopytuje Handan. „Zeynep pociesza Selima. Nie wiem, jak się poznali i kiedy tak bardzo się do siebie zbliżyli”. „Ja wiem.” – Handan opowiada o akcji charytatywnej, w której Selim i Zeynep brali udział. – „Jest siostrą Yildiz, można się po niej wszystkiego spodziewać. Ale nie myśl o tym, zajmiemy się tym. Nie denerwuj się, moje dziecko”.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Dogan przychodzi do domu Yildiz. „Jeśli raz jeszcze mi powiesz, że ty i Julia jesteście przyjaciółmi, rzucę się do morza” – ostrzega córka Asuman. „Nie powiem tego”. „Świetnie. Dlaczego więc przyszedłeś?”. „Zrobię to, co powiedziałaś. Usunę Julię ze swojego życia”. „Przecież była dla ciebie taka ważna”. „Tak, była, ale nikt nie może być ważniejszy od ciebie”. „Doganie, skąd mogę mieć pewność, że nie będziecie spotykać się potajemnie?”.

„Porozmawiam z nią w twojej obecności.” – Dogan wyciąga telefon i nawiązuje połączenie z Julią. Po szybkim przywitaniu oznajmia: „Jestem w trybie głośnomówiącym. Yildiz jest obok mnie. Julio, zadzwoniłem, żeby ci powiedzieć, że więcej się z tobą nie spotkam. Dziękuję za twoją przyjaźń i wszystko, co do tej pory wniosłaś do mojego życia, ale Yildiz jest dla mnie najważniejsza ze wszystkich. Dbaj o siebie. Żegnaj”. Mężczyzna rozłącza się, a na twarzy Yildiz pojawia się uśmiech. Dogan zrobił to, czego od niego oczekiwała.

Kamera pokazuje siedzącą w samochodzie Julię. Kobieta jest wstrząśnięta po tym, co usłyszała od Dogana. Dzwoni do kogoś. „Minęło dużo czasu” – mówi do słuchawki. – „Jeśli jesteś wolny, chcę do ciebie przyjechać. Potrzebuję twojej pomocy”. Następna scena rozgrywa się w mieszkaniu Selima. Rozlega się dźwięk dzwonka, a lekarz idzie otworzyć drzwi. Do środka wchodzi Julia i czule go przytula. Jaka relacja łączy tę dwójkę? O co Julia poprosi Selima?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *