Dziedzictwo odc. 61: Śmierć Osmana! Pracownicy socjalni zabierają Yusufa!

Odcinek 61 – streszczenie: Ikbal informuje siostrę, że przyjechali pracownicy opieki społecznej. Mówi jej, by zajęła czymś Yamana, aby nikt z rezydencji nie mógł się z nim skontaktować. Zuhal wycisza telefon mężczyzny i przykrywa go dokumentami. Pracownicy pokazują Seher decyzję sądu rodzinnego i proszą, by przygotowała ubrania chłopca. Zdruzgotana dziewczyna dzwoni do Yamana, lecz ten nie odbiera. Przestraszony Yusuf obejmuje Seher i prosi, by go nie zostawiała. W szpitalu Osman przechodzi kolejny zawał serca. Doktor mówi jego bliskim, by byli przygotowani na wszystko.

Seher udaje się skontaktować z Yamanem. Informuje go o przybyciu pracowników opieki społecznej. Mężczyzna każe jej się zamknąć w pokoju wraz z malcem, by urzędnicy nie mogli go zabrać. Sam wsiada do samochodu i pędzi do rezydencji. Osman odzyskuje przytomność. Przekazuje lekarzowi, że chce widzieć się z Alim i Kiraz. Tylko z nimi. Begum jest przekonana, że prawda o tym, co zrobiła, zaraz wyjdzie na jaw. Komisarz i dziewczyna wchodzą do sali, siadają po obu stronach łóżka i chwytają Osmana za ręce.

„Bicie serca można wyczuć w dłoni” – mówi mężczyzna bardzo słabym głosem. – „Teraz czuję bicie waszych serc. Nie bójcie się tego, że umieram, ponieważ ja jestem spokojny. Boję się tylko zostawić dwoje dzieci. Dzięki Bogu, oboje macie dobre serca. Dzieci, najpierw powierzam was Bogu, a potem sobie nawzajem. To moja ostatnia wola. Kiedy odejdę, nie oddzielajcie się od siebie. Nie ważcie się rozstawać. Obiecajcie mi”. „Obiecuję” – potwierdza komisarz. Po chwili to samo słowo pada z ust zapłakanej Kiraz. „Teraz czuję spokój” – oznajmia Osman i naraz jego powieki zamykają się. Z aparatury wydobywa się przeciągły, alarmujący dźwięk. Serce mężczyzny przestało bić.

Pracownicy socjalni wzywają policję, w związku z czym Seher jest zmuszona otworzyć drzwi. Yusuf trzyma jej się kurczowo, oboje płaczą. Psycholożka chwyta rękę chłopca i prowadzi go do samochodu. Seher upada na kolana i patrzy na oddalający się pojazd. Yusuf także patrzy na nią przez tylną szybę. Kamera robi zbliżenie na Ikbal. Kąciki jej ust unoszą się w uśmiechu. Kilka minut później do rezydencji przyjeżdża Yaman. Seher wsiada do jego samochodu i razem ruszają za urzędnikami.

„Jak mogli go zabrać?” – grzmi wściekły mężczyzna. – „Z mojego domu! Mojego bratanka!”. „Proszę, uspokój się” – mówi Seher. – „Jeśli pokażesz się przed nimi w takim stanie, wszystko będzie jeszcze gorsze. Trudniej będzie sprowadzić go z powrotem. Myśl o Yusufie. Teraz musi być przerażony. Jeśli zobaczy cię takiego… Proszę, nie sprawiaj, by stracił do ciebie zaufanie”. Wkrótce Seher i Yaman docierają do sierocińca. Psycholożka prowadzi właśnie Yusufa do drzwi placówki. Chłopiec wyrywa jej się i podbiega do stryjka. Mocno go obejmuje.

Kiraz obwinia się za śmierć Osmana. Uważa, że postąpiła nieodpowiedzialnie, zostawiając go samego w domu. Czy prawda o wydarzeniach, które rozegrały się w domu wujka Aliego, wyjdzie na jaw? Czy Kiraz i Ali dotrzymają obietnicy złożonej umierającemu mężczyźnie? Czy wpływy Yamana wystarczą, aby Yusuf wrócił do domu? Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:26:03 wideo „Emanet 40. Bölüm”, koniec 0:12:16 wideo „Emanet 41. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *