Dziedzictwo odcinek 52: Kłótnia Aliego z wujkiem! Osman wyprowadza się z domu!

Odcinek 52: Firat mówi swoim współpracownikom z komisariatu, że muszą zbadać sprawę choroby mamy Begum. Wszyscy są podejrzliwi odnośnie przedstawionej przez prawniczkę historii. Ziya wraca do domu. Stęskniony za stryjem Yusuf przytula się do niego. Osman dzwoni do swojego znajomego z Niemiec. Prosi go o odwiedzenie mamy Begum i sprawdzenie, w jakim jest stanie. Rozmowę tę słyszy Ali. „Dlaczego próbujesz dotrzeć do mamy Begum?” – pyta komisarz, któremu działania wujka za jego plecami całkowicie się nie podobają. – „Nadal myślisz, że uda ci się mnie przekonać do rezygnacji ze ślubu?”. „Synu, posłuchaj, to nie jest tak, jak myślisz”.

„Wiem, co słyszałem wujku” – oświadcza twardo Ali. – „Zaakceptuj to wreszcie, to moje życie. Oczekuję, że uszanujesz moją decyzję. Ten ślub się odbędzie”. Yaman pyta brata o powód jego nagłej ucieczki z domu. Ikbal jest przerażona. Myśli, że jej mąż wyzna zaraz prawdę o śmierci Kevser, ale on mówi jedynie o filmie, na którym widział, jak Seher wpada do grobu. Kobieta oddycha z ulgą, a Yaman obejmuje brata. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Ali szykuje się do pracy. Kiraz informuje go, że jego wujka nie ma w domu.

„Czy nie poszedł do cioci Nadire?” – pyta komisarz. „Nie, tam też go nie ma. Sprawdziłam wszystkie miejsca, do których mógł się udać. Dzwoniłam do niego wiele razy, ale jego telefon nie odpowiada. Nie zażył nawet swoich lekarstw”. Ali i Kiraz udają się razem na poszukiwania Osmana. Gdy są na wybrzeżu, komisarz odbiera telefon od swojej narzeczonej. „Jeśli jesteś wolny, możemy się wkrótce zobaczyć?” – pyta Begum. „Mój wujek zaginął, szukam go”. „Jak to zaginął?”. „Nie wiem. Kiedy wstałem rano, nie było go w domu. Jego telefon też nie odpowiada. Nie mam pojęcia, gdzie może być”.

„Nie przesadzaj tak bardzo” – mówi lekceważąco Begum. – „Na pewno poszedł na spacer i wróci za kilka godzin. Dzisiaj musimy porozmawiać z ludźmi z restauracji o menu weselnym. Jestem w drodze. Mam po ciebie zajechać? Gdzie jesteś?”. „Najpierw muszę znaleźć wujka. Zajmiemy się tym później”. Zuhal widzi, jak Yaman i Seher sadzą razem kwiaty. Rozeźlona udaje się do siostry. „Yaman zaprosił ją wczoraj do swojego pokoju” – oznajmia. – „Musimy coś zrobić, żeby ich rozdzielić”. „Zrobimy, ale na razie musimy być spokojne” – odpowiada Ikbal. – „Nie rób niczego bez mojej wiedzy”.

Ali odbiera telefon od przyjaciela Osmana, który informuje go, że jego wujek jest u niego w domu. Kiraz błędnie wprowadza adres do nawigacji, a gdy Ali orientuje się w tym i chce zawrócić, samochód grzęźnie w błotnistej ziemi. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:48:07 wideo „Emanet 33. Bölüm”, koniec 0:32:32 wideo „Emanet 34. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Poniżej wersja z hiszpańskim dubbingiem. Oglądając na komputerze, w ustawieniach odtwarzacza YouTube można włączyć automatycznie wygenerowane napisy i ich tłumaczenie na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *