Przysięga odcinek 205 i 206: Reyhan odkrywa, że film został sfałszowany! Masal trafia pod opiekę dziadka! [Streszczenie + Zdjęcia]

205 i 206: Wściekły Talaz wylewa na Cemre wodę z miski, w której ta myła mu nogi. „Posłuchaj mnie, do diabła!” – wrzeszczy bandzior, chwytając dziewczynę za sweter. – „Twoja mama wylądowała na cmentarzu, a kobieta, od której nie odchodziłaś nawet na krok, wysłała cię tutaj! Powiedziała mi, że mogę zrobić z tobą, co tylko zechcę! Jesteś jej obojętna, rozumiesz?! Nikomu na tobie nie zależy! Jeśli dalej będziesz się zachowywać jak wariatka, to skrócę cię o głowę! Zostałaś sama! Emir Tarhun też jest teraz tam, gdzie powinien być. Razem ze swoją żoną! Cieszy się życiem i nawet do ciebie nie zadzwonił. A ty spójrz, w jakim jesteś stanie! Teraz tu wszystko posprzątaj! Dalej!”.

Talaz opuszcza pokój, a Cemre wybucha płaczem. Akcja przenosi się do rezydencji. Emir widzi, jak Zeynep wchodzi do swojego pokoju z jedzeniem. Mężczyzna udaje się za nią i pyta: „Dlaczego jesz tutaj? W jadalni jest przecież nakryty stół. Siostra Reyhan już tam na pewno na ciebie czeka”. „Siostra Reyhan nie je w domu” – oznajmia dziewczynka. „Jak to? Dlaczego tu nie je?”. Zeynep spuszcza głowę i milczy. W następnej scenie widzimy, jak Emir wparowuje do salonu. Jego matka natychmiast podnosi się z kanapy. „Synu, stało się coś?” – pyta. „Jak możesz tak postępować?!” – grzmi brat Suny. – „Co powiedziałaś Reyhan, że przestała jeść w domu?! No jasne, powiedziałaś jej, że nie może zasiadać do stołu, prawda?!”.

„Emir, czy mogłabym coś takiego powiedzieć?” – pyta Cavidan, udając oburzenie, że syn może ją o coś takiego posądzać. „Mamo, ostrzegam cię po raz ostatni!” – oświadcza mężczyzna. – „Jeśli raz jeszcze zobaczę, że zbliżasz się do Reyhan lub Zeynep, to będziesz mieć ze mną do czynienia! To prawda, jesteś moją mamą, ale to nie daje ci prawa, by tak traktować innych! Nigar!”. „Tak, proszę pana?” – pyta kobieta, stając przed Emirem. „Wezwij Reyhan. Powiedz, żeby natychmiast tu przyszła”.

Po chwili Reyhan zjawia się w salonie. Staje obok byłego męża i kieruje na niego pytające spojrzenie. „Posłuchajcie, mówię to pierwszy i ostatni raz” – mężczyzna zwraca się do byłej żony i matki. – „Od tej chwili w czasie posiłków wszyscy będziemy siedzieć przy jednym stole. Wszyscy! Nie przyjmuję żadnych wymówek. Wszyscy, którzy mieszkają w tym domu, będą siedzieć i jeść przy jednym stole!”. „Rozumiem, synku” – potwierdza Cavidan. Następnie mówi w myślach: „To skaranie boskie znowu zatruło myśli mojego syna. Ale już ja wiem, co z nią zrobię…”.

Akcja przeskakuje do wieczora. Reyhan wchodzi do pokoju i robi wielkie oczy. Na środku pomieszczenia znajduje się bowiem stół z licznymi potrawami oraz płonącymi świecami. Obok niego stoi Emir i uśmiecha się do byłej żony. „Cóż, przyszłam nakarmić Incir, ale…” – odzywa się zmieszana Reyhan. „Incir już jadła, nie martw się” – oznajmia mężczyzna. „Dobrze, w takim razie ja…”. „Usiądź” – Emir odsuwa krzesło. „Muszę podać lekarstwa wujkowi”. „Już to zrobiłem. Chodź, usiądź tutaj. Bardzo zgłodniałem, ale jeśli ty nie usiądziesz, to i ja tego nie zrobię. Nie chcesz chyba, żebym poszedł spać głodny?”.

Reyhan nadal stoi w drzwiach i milczy. „Nie zjesz nic w tym domu, tak?” – pyta syn Cavidan. – „Nie mogę mieć pretensji do ciebie, a powinienem je mieć do siebie samego. Jak mogłem tego nie zauważyć? Dlaczego tego nie widziałem”. Dziewczyna zajmuje miejsce przy stole. „Teraz zapomnijmy o wszystkim, co przeżyliśmy” – prosi Emir. – „I o tym, co było dobre, i o tym, co było złe. Przynajmniej na jakiś czas. Wyobraź sobie, że nie rozstaliśmy się. A nawet, że nigdy nie byliśmy małżeństwem. Jest tylko ta chwila. Tu i teraz. Oboje tego potrzebujemy”.

Kamera robi zbliżenie na Cavidan, która stoi na werandzie i zagląda do pokoju przez okno. „Patrzcie tylko na nią” – szepcze do siebie kobieta. – „Ten szczur śmietnikowy rozsiadł się naprzeciwko mojego syna. Nijak nie mogę się jej pozbyć! Ale już ja wiem, co z nią zrobię!”. Pani Tarhun odchodzi od okna i wybiera numer do Talaza. „Czego znowu?” – pyta gangster. „Nadstaw uszu i posłuchaj mnie uważnie” – mówi Cavidan. – „Natychmiast zrobisz to, co powiem…”.

Akcja wraca do pokoju. Emir i Reyhan spożywają kolację, co chwila nieśmiało zerkając w swoją stronę. Nagle na komórkę dziewczyny przychodzi wiadomość. To mms wysłany z telefonu Cemre ze spreparowanym przez Talaza nagraniem oraz tekstem: „Nie waż się wykorzystywać mojej nieobecności. Trzymaj się od Emira z daleka. Nie zapominaj, co może się wydarzyć”. „Co się stało?” – pyta Emir, widząc, jak nastrój jego towarzyszki ulega nagłej zmianie. „Nic. Zupełnie nic…” – odpowiada szybko Reyhan. „Od kogo przyszła ta wiadomość? Stało się coś złego?”. „Dziękuję za kolację” – dziewczyna wstaje od stolika i opuszcza pokój.

Kamera ponownie pokazuje Cavidan. „Póki żyję, nie zaznasz w tym domu spokoju” – mówi do siebie zadowolona kobieta. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Reyhan budzi się i widzi położoną na swojej poduszce różę. „O Boże, pomóż mi znaleźć wyjście” – wznosi modły dziewczyna, biorąc kwiat. – „Pomóż mi wybrnąć z tych kłopotów”. Reyhan sięga po komórkę. Chce usunąć wiadomość od Cemre, ale postanawia raz jeszcze obejrzeć nagranie. Wtedy jej uwagę przykuwa szczegół, który wcześniej kompletnie pominęła. Dostrzega mianowicie, że znajdujący się na filmie cień nijak nie pasuje do sylwetki Emira!

Akcja przenosi się do sądu, gdzie trwa właśnie rozprawa o opiekę nad Masal. „Wysoki Sądzie, będę własnym obrońcą” – oznajmia Kemal, gdy zostaje mu przyznany głos. – „Moja żona opuściła dom z powodu sprzeczki. Wiele powiedziano już na ten temat i ja niczego nowego nie dodam. Mam jednak wiele do powiedzenia na temat mojej córki, Masal. Moja córeczka jest moją duszą. Zrobię wszystko, by była szczęśliwa. Dziadek mojej córki twierdzi, że bardzo ją kocha i bardzo za nią tęskni. Mówi, że Masal powinna być otoczona miłością i czułością. Dlatego zapytam, czy dziadek wie, co jego wnuczka lubi, a czego nie lubi? Z którym swoim przyjacielem dogaduje się najlepiej? Czy wie, co należy zrobić, gdy siedzi w foteliku i kaprysi?”.

„Ja to wszystko wiem. A nawet więcej” – kontynuuje Kemal. – „Kiedy moja córka przez wiele lat milczała, przemawiała do mnie swoim spojrzeniem. Porozumiewaliśmy się bez słów. Jej dziadek, ustami adwokata, twierdzi, że ją kocha. Pytam więc, czy może kochać ją bardziej niż ja? Czy jest ktokolwiek inny, kto może kochać moją córkę bardziej niż ja? Wysoki Sądzie, proszę nie otwierać w sercu mojej córki nieuleczalnych ran”. Akcja przenosi się do rezydencji. W salonie Emir rozmawia z Zeynep. „Rozmawiałaś wczoraj wieczorem z siostrą Reyhan?” – pyta mężczyzna.

„Nie, wcześnie się położyłam” – odpowiada dziewczynka. – „Ale budziłam się kilka razy w nocy, a siostra Reyhan wciąż nie spała”. „A co robiła?” – docieka Emir. „Nie wiem, ale cały czas trzymała telefon w rękach. Mogę iść do kuchni, do cioci Melike?”. „Oczywiście, że możesz” – potwierdza były mąż Reyhan. Następnie, gdy Zeynep odchodzi, zamyśla się głęboko i mówi do siebie: „To znaczy, że przez całą noc nie wypuszczała telefonu z ręki. Co to była za wiadomość, która oderwała ją od stołu? No nic, muszę się tego dowiedzieć. Teraz najważniejsze jest szczęście Reyhan”.

Akcja wraca na salę rozpraw. Sędzia odczytuje podjętą decyzję: „Do czasu przeprowadzenia właściwej sprawy sądowej, dotyczącej kurateli nad Masal Tarhun, opiekę nad nią powierzam jej dziadkowi, Memduhowi Sarvanowi”. Kemal momentalnie cały blednie na twarzy, a w oczach Narin stają łzy. Akcja przenosi się do pokoju Reyhan. Dziewczyna wciąż w oszołomieniu wpatruje się w ekran telefonu. „Nie, to nie może być jego cień” – mówi do siebie. – „Wcale nie pasuje. Jeśli więc Emira nie ma na tym filmie, oznacza to, że to nie on zastrzelił tego człowieka. A co, jeśli się mylę? Boże, chyba zaraz zwariuję. Tak bardzo chciałabym znać prawdę. Cemre… Ona na pewno wie, jak było naprawdę”.

Cavidan wchodzi do kuchni, gdzie Nigar przygotowuje obiad. „Czego sobie pani życzy?” – pyta służąca, stając na baczność. „Posłuchaj mnie uważnie” – mówi matka Emira szeptem, by nikt postronny nie usłyszał jej słów. – „Od teraz chcę znać każdy krok Reyhan. Będziesz podążać za nią, jak jej własny cień. Nie może ci umknąć nawet najdrobniejszy szczegół, rozumiesz?”. „Proszę się o nic nie martwić, pani Cavidan. Nie spuszczę jej z oka nawet na sekundę”.

Akcja przenosi się do domu Kemala. Sehriye rozpacza w kuchni: „Czyli moja niebieskooka dziewczynka teraz odejdzie…”. „Siostro, nie zadręczaj się tak. To tylko pierwsza rozprawa” – przekonuje Narin. „Jeżeli ja tak to przeżywam, to co teraz musi czuć Kemal? Och, jak można być takim dziadkiem?”. „Siostro Sehriye, powiedz mi o nim coś więcej. Jaki był kiedyś?”. „Kiedyś mieli z Kemalem dobre relacje. Ale jak jego córka zostawiła mojego synka i uciekła, to i po dziadku słuch zaginął. Ani razu tu nie zajrzał”.

Akcja wraca do rezydencji. Nigar przynosi Cavidan kawę do salonu, następnie stoi przy kanapie i czeka, jakby nie mogła się zdecydować, czy coś powiedzieć. „Co tak stoisz mi nad głową? Mówże, co masz do powiedzenia?!” – ponagla pracownicę Cavidan. „Cóż, kazała mi pani śledzić każdy krok Reyhan… Pan Emir poprosił, by przygotować dla niej specjalne śniadanie” – oznajmia żona Sefera. – „Teraz razem je spożywają w pokoju. Pomyślałam, że chciałaby pani o tym wiedzieć”. Kiedy służąca odchodzi, pani Tarhun mówi do siebie: „No jasne, nie ma Cemre i wieśniaczka postanowiłaś wykorzystać tę sytuację. Wyleciała jej już z głowy ostatnio wysłana wiadomość, ale niech tylko poczeka…”.

Kemal siedzi na kanapie w salonie i nieobecnym wzrokiem wpatruje się w podłogę. Narin przynosi mu herbatę. „Jutro rano zabiorą Masal. Co jej powiem?” – pyta mężczyzna. – „Jak mam tak po prostu patrzeć, jak odchodzi…?”. „Jest twoją córką, częścią ciebie. Odległość między wami tego nie zmieni” – stwierdza Narin. – „Tak, jutro rano odejdzie, ale tylko na krótki czas. Potem znowu przywieziesz ją tutaj, jestem tego pewna. Najważniejsze jest teraz to, by Masal nie odeszła z tego domu nieszczęśliwa. Dlatego musisz być opanowany. Opanowany i spokojny”. „Obiecałem jej, że w weekend pojedziemy na ryby”. „Masz jeszcze czas, żeby to zrobić. Żeby wróciła do tego domu szczęśliwa, taka sama musi go opuścić. Nie może cię zobaczyć w takim stanie”.

Do salonu wchodzi Masal. Siada obok ojca i pyta: „Dzisiaj nie jedziesz do pracy?”. „Nie, córciu” – odpowiada Kemal. Dziewczynka zaczyna coś liczyć na palcach. „O czym myślisz, Masal?” – docieka Narin. „Zostało jeszcze pięć dni do naszego wyjazdu z tatą na ryby”. „Mam dla ciebie niespodziankę. Dzisiaj pojedziemy na ryby” – oznajmia brat Hikmeta. – „Będziemy robić, co tylko zechcesz. To będzie dzień niczym z bajki”. Dziewczynka przytula się do ojca.

Taci odwiedza Sunę w ośrodku. Dziewczyna jest wyraźnie przygnębiona. „O co chodzi?” – pyta chłopak. „Czasem czuję się tutaj tak, jakbym była zamknięta maleńkim pudełeczku. Ty niebawem pojedziesz, a ja znowu zostanę sama” – stwierdza siostra Emira. „Nie myśl tak. Nie będziesz tu przecież przebywać w nieskończoność”. „To prawda, nie będę. Ale czy nie wystarczająco życie mnie już doświadczyło?”. „Może nie byłem zbyt pilnym uczniem, ale wiem, że nie trzeba wiele, by odczuwać szczęście. To jak oddychanie, jak spojrzenie w niebo. W prostych czynnościach człowiek doświadcza szczęścia. Poza tym jest szansa, że twój stan ulegnie poprawie. To powinno napawać cię nadzieją i uszczęśliwiać”. Na twarzy Suny pojawia się uśmiech.

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

63 thoughts on “Przysięga odcinek 205 i 206: Reyhan odkrywa, że film został sfałszowany! Masal trafia pod opiekę dziadka! [Streszczenie + Zdjęcia]

  1. Tak, na spokojnie przyjrzała się, że to nie sylwetka Emira, nie jego buty!!!Emir ma swój styl!

 1. Sıla Türkoğlu ze swoją niesamowitą urodą. Ona na tym ostatnim zdjęciu ♥

 2. Ja tylko do Narin A : oj Narin, Narin. Prowokujesz. Oglądam serial. Sądziłam, że dowiem się czegoś o Turcji. Ale się zawiodłam. Bo nie umiem oddzielić fikcji od prawdy. Sądziłam, że przynajmniej wypocznę oglądając coś lekkiego o miłości. Ten serial to : 100 sposobów na zamordowanie Rejhan (główna linia scenariusza dla pierwszego małżeństwa) .Zaczęło się niewinnie ale ataki stają się coraz groźniejsze. W serialu główną rolę gra manipulacja .Jeżeli pozwolisz . Przykład z życia. W sklepie chcę kupić majonez. Podchodzę do półki, na której stoją słoiki wielu producentów. Na etykiecie z ceną jest cena za jednostkę . Na wszystkich etykietach ceny widzimy 100 ale nie dostrzegamy , że jedna cena jest za 100 ml a druga cena jest za 100 gram. Czy 100 ml = 100 gram ? To właśnie jest manipulacja.
  Wpis będzie za długi ale co mi tam. Po rozwodzie Emir siedzi na tarasie. Nie pamiętam kto się dosiadł ( Przemek na pewno mi przypomni- proszę ) : matka czy Camre. Emir słyszy nieprzychylną opinię o Rejhan. Wstaje i odchodzi ( bo pamięta wyznanie miłości Rejhan.) Rano następnego dnia Cemre ,na siłę wsiada do samochodu Emira i mówi :Rejhan rozwód planowała od dawna. Emir na to po męsku: nie wtrącaj się, nie twoja sprawa. Ziarno jednak zostało zasiane . Bo już wieczorem jego myśli poszły w tym właśnie kierunku. Przestał szukać prawdy. To właśnie jest manipulacja. To tak na skróty
  Ja, jak wszyscy na forum bawimy się serialem .Każdy z nas buduje swoje oceny postaci. Wpisy i oceny są dla mnie inspirujące. Uwielbiam je. Ja tylko jeszcze na chwilę.
  A na koniec na bardzo poważnie : gdyby decyzja o emisji serialu należała do mnie: nigdy ,powtarzam NIGDY nie pozwoliłabym na emisję tego serialu poza granicami Turcji ( w takiej postaci, chociaż film długi o miłości bym zasponsorowała, z pierwszej serii) .A to , że 50 milionów to ogląda ,to tym gorzej. Nie oceniam telewidzów ( oglądających) . Oceniam osobę w TV Turcja .I jego IQ. Uznałam , że jego IQ jest na poziomie krawężnika drogowego. Czegoś z serialu jednak się dowiedziałam: to na pewno facet.

  1. Brakowało mi ciebie! Twoje komenty nigdy za długie. Tak, to manipulacja, która szczególnie wciąga podatnych, emocjonalnych ludzi. Ja do nich się zaliczam. Turcji codziennej nie zobaczymy, nie na tym polegają te seriale. Nie zobaczymy ani polityki, religii jest tyle ile wymaga się od scenarzystów i stacji. Tak jak obrazem Kalifornii nie była Dynastia, no może przesadziłam! Nie lubiłam ani Mody, ani Santa Barabara, ani Dynastii itp.. Oglądałam Pokolenia.Nawet jako czytelnik lubię powieści obyczajowe, żadne S-F!!No, biografie. A wracając do Przysięgi:uznano z jakichś powodów, że sama miłość jest za nudna, więc dodano przeszkody, zagrożenia!A bohaterowie to nie herosi, zawsze można zasiać w nich zwątpienie!!!Bo tak faktycznie nie są w 100% pewni partnera, jego uczuć!Partner zawsze w pewnej mierze jest niespodzianką, a przez pryzmat własnych przeżyć, kompleksów uciekamy się do stereotypów!!!Nie chcemy być zranieni, reagujemy w panice. Albo w naiwności jesteśmy przekonani, że świat nam sprzyja, albo boimy się wszystkiego!nie jestem aż tak bezkrytyczna jak się wydaje! To jest turecki przemysł, który dopiero raczkuje, nie dopracował się prawdziwych scenarzystów, którzy kontrolują akcję. To wszędzie jest sztab ludzi, który musi być jak palce u jednej ręki! ale nie jest. Ja daję się porywać uczuciom, czasami się czepiam. Moja amiga od telenowel i seriali śmieje się ze mnie, że taka ze mnie detalistka! Ale tak jak w miłości, czy przypatrujemy się przez lupę bohaterom?Widzę wady ale interesuje mnie fakt mojej reakcji na przeżycia i uczucia. Miłość to kicz ale jaki piękny!!!”Czegoś z serialu jednak się dowiedziałam: to na pewno facet.”Zgoda. Musi się jeszcze wiele nauczyć!!!Pokazywali szefa wytwórni, tak to facet, na konferencji po I sezonie Yapim.Tyle na razie- mam nadzieję, że w tym ciężkim czasie politycznie i pandemicznie, będzie to dla mnie odskocznia!Pozdrawiam i czekam zawsze na twoje komenty. Bo tę stronę odkryłam niedawno!

   1. oops! to przez burzowe powietrze. Miało być Yemin!!!Nie Yapim. Reszta się zgadza.

 3. Rozwód był dość nietypowy. Wgl irytujący jest wątek Cemre. Emir też nie zauważył, że Cemre zaczęła się koło niego kręcić jak Reyhan zaczęła się oddalać? Nie ruszył głową, że coś jest nie tak? Cemre powiedziała, że Reyhan planowała rozwód od dawna? A od kiedy to jego żona przyjaźni się ze żmiją, by jej wyznać takie rzeczy? 🙂

  Widzowie są bardziej błyskotliwi, niż ten cały scenariusz.

  Tak samo jak nikt nie zauważył, że nigdzie nie ma tej młodej wariatki. Okej, pogrzeb, trauma… ale nikt nie chciał jej szukać? Nawet Yonca? Czy oni wszyscy są pochłonięci spiskowaniem, knuciem intryg itd? Cemre jest, Cemre nie ma.

  Tak samo jak policja zgarnia Cemre od Talaza. I tak jak w przypadku Hikmeta – Hikmet sam się uderzył… Cemre sama się porwała. Zabrali ją do radiowozu i żegnam. A Talaz co? Stoi sobie za tą ”chatą”. Szkoda, że im nie pomachał!

  Oglądałam dużo seriali tureckich, zaczynając od Wspaniałego stulecia, kończąc na królowej i jednej nocy. Wszędzie scenariusz świetny, chciało się oglądać… a tutaj człowiek siedzi, rozkminia, przewiduje pewne rzeczy a tutaj cyk – wgl inny przebieg. Wszystko bez sensu.

  Cavidan postrzelona przez starca, Hikmet sparaliżowany dzięki żonie, Cemre porwana przez Talaza, Leyla nie żyje też przez niego… policji nie ma… śledztwa nie ma… 200 odcinków Kemal wychowuje Masal, raptem nie wiadomo skąd wyskakuje dziadek i dostaje prawo do opieki nad wnuczką.

  Może w Turcji panują inne zwyczaje na co dzień?

  Pozdrawiam!

  1. Baśka, masz rację!!!Sama uważam fakt kłótni Cavidan z Hikmetem zakończonej uderzeniem ciężkim zegarem/?/ za absurd! Nikt nie zbadał odcisków palców, nic! ranę na karku/potylicy odkryła Reyhan! jednocześnie są/będą sceny, gdzie ludzi wsadza się do więzienia . A prawdziwi zbrodniarze chodzą po swiecie, do aresztu trafiają na krótko/Talaz/. Gdzie jeszcze bierze się ich na wiarygodnych świadków.
   Dopiero w dzisiejszych opisach nasza wiedza jest uzupełniona o to, kim jest dziadek, że żona Kemala uciekła. Ale nie ma scen retrospekcji, które by nam to wyjaśniły w wersji czarno-białej. Ani w I ani w II sezonie!A przynajmniej nie przypominam sobie. Co mnie bulwersuje, Emir może bić, kopać tego, kogo ściga, Kemal też potrafi, i nic!Jak ty też zaczęłam od Wspaniałego stulecia, 1001 nocy, Królowej.Zachwycona!!!Ale do szału doprowadziła mnie Wieczna miłość, to zakończenie!!!Chyba na co dzień w Turcji jest gorzej!!!I dlatego dziwimy się, że w tych produkcjach jest tyle przemocy!

 4. Gosiam, zachęciłaś mnie do dyskusji i długiego komentarza.
  Osobiście obejrzałem w całości kilka tureckich seriali i już parę lat temu stwierdziłem, że tamtejsi producenci filmowi lubią znęcać się nad widzem. I to mi jakoś dziwnym trafem wpisuje się w taką obiegową opinię o okrucieństwie Turków wyrosłą chyba z czasów średniowiecza. Jest taki zabawny wiersz Andrzeja Waligórskiego (nieżyjącego już satyryka) pt. Azja Tuhajbejowicz. Nawiązuje on do sceny z Pana Wołodyjowskiego. W skrócie: Azja (syn tatarskiego przywódcy) został schwytany przez oddział z wachmistrzem Luśnią na czele i nabity na pal. Ku zdumieniu wszystkich nic sobie z tego nie robił, ziewał z nudów, zagadywał kuchcika. W końcu spytali Azję, czy go to w ogóle nie boli. A on na to: „Nie, my nie takie rzeczy w Stambule przerabiali na szkoleniu”. Moja mama, która ogląda serial Elif, mówi mi co jakiś czas, że chyba niedługo zawału dostanie.
  Do oglądania serialu Przysięga przystąpiłem z dużą niepewnością. Rozpoczął się on zaraz po zakończeniu Wiecznej Miłości. Tamten serial oglądałem z zainteresowaniem, ale scena finałowa, ta na zaminowanym terenie wydała mi się tak absurdalna, że postanowiłem, że następnego serialu tureckiego już nie obejrzę. Bo kto wie, może następny skończy się na poligonie atomowym. No, ale w porze obiadowej zacząłem oglądać Przysięgę i pierwszy odcinek mnie nawet zniechęcił (jakieś wyścigi motocyklowe, dużo smutku i smutnej muzyki), ale później stwierdziłem, że jest tu coś, czego w żadnym innym filmie ani serialu nie widziałem. Ciekawe osobowości głównych bohaterów, relacje między nimi i okoliczności tych relacji. I to milczenie, czasami denerwujące, ale to było coś nowego, nietypowego.
  Każdy ma nieco inny odbiór tego serialu, ale raczej w każdym wywołuje on spore emocje
  Ja nie oceniam źle Przysięgi, jest tu mnóstwo pięknych rzeczy, mimo wszystko. Chciałbym, żeby ten serial był bliżej kanonu dobrego dramatu obyczajowego i nie zapuszczał się na mętne wody opery mydlanej w stylu amerykańskim. Na własny użytek stworzyłem taką skalę absurdu, na której umieszczam punkty odniesienia. Jednym z punktów odniesienia jest ta scena na polu minowym z Wiecznej Miłości. Innym, bardziej skrajnym jest jeden z wątków z Mody na Sukces. Taylor zmarła w szpitalu, rodzina, głównie Ridge byli bardzo zrozpaczeni. Po dwóch latach okazało się, że Taylor żyje. Bo wcześniej pewien zakochany Arab przekupił lekarzy i wywiózł będącą w śpiączce Taylor ze szpitala i zostawił plastikową kukłę. I rodzina pochowała kukłę! I nikt się nie zorientował!
  Nie jest jeszcze tak źle z Yemin, ale mogłoby być lepiej.
  Pozdrawiam wszystkich.

  1. Pamiętam ten moment jak Ridge rozkopywał w środku nocy grób Taylor.
   Rozbawiłeś mnie tym nawiązaniem do, jakże popularnej, Mody na Sukces!

   Dziękujmy producentom, że tutaj, w przysiędze, nie mają zapędów do związków : matka – syn , brat – siostra itd.

   1. Basiu,Przemku ! jesteście dla mnie zjawiskiem ! Do dzisiaj czułam się na tym portalu samotna. Chociaż Przemek reagował na moje wpisy. Ja nie oglądam amerykańskiego chłamu. Przysięga to mój pierwszy serial turecki i złożyłam przysięgę, że ostatni w moim życiu ( ha, ha, ha) . Pamiętam Przemku twój wpis dotyczący powodów oglądania tego serialu . Pamiętam wpis innej forumowicz-ki ( przepraszam, że nie pamiętam nick’u )Napisała, że ten serial zawdzięcza sukces aktorom grającym Rejhan i Emira. To prawda. Emir ( aktor) to zjawisko same w sobie. Rejhan mu dorównała. Scenarzystka ma pracę na kolejny sezon dzięki Emirowi.Emir ( aktor) ustawił wysoko poprzeczkę, Rejhan mu dorównała. A scenarzystka nie ! Niedawno zapytałam na forum, czy ktoś pamięta cokolwiek o matce Masal. Nikt nie nie odpowiedział, Dlaczego ? Bo tego wątku nikt nie ogląda ze zrozumieniem tekstu.

    1. Pozwolę się wtrącić nieproszona,tutaj pod tymi streszczeniami jest trochę o dziadku i matce Masal!!!Shehriye opowiada Narin, jak wygladały kiedyś ich relacje, jak bywał w domu Kemala.Szkoda, jak już wspomniałam, ze nie pokazali retrospekcji, jak to było wtedy w życiu i małżeństwie. Dużo by to pokazało, ale nawet w I sezonie nie pokazali, chyba tylko była fotka, do której dotarła Leyla. Dokładnie nie pamiętam.

    2. Ten serial, z powodu tak wielu odcinków, sprawia, że o pewnych wątkach się zapomina, albo nie pamięta dokładnie. Gdzieś kiedyś pada jakieś zdanie, czasami ważne dla lepszego zrozumienia czyjegoś późniejszego postępowania.
     W przypadku matki Masal, Leyla w pierwszym sezonie prowadziła swoje prywatne śledztwo i dotarła do pewnej kobiety, która znała matkę Masal i która powiedziała o niej wiele negatywnych słów, ale już dokładnie nie pamiętam. Trzeba by wrócić do właściwego odcinka i obejrzeć ponownie tę rozmowę.
     Jeśli o mnie chodzi, to nie zawsze odpowiadam na pytania na forum, najczęściej dlatego, że nie znam odpowiedzi.
     Poza tym nie czuję się zjawiskiem. Jest tu dużo ciekawych wpisów. Każdy pisze od siebie, co mu w duszy gra. Zaistniałem tu po raz pierwszy pod streszczeniem 183 i 184 odcinka, chociaż tą stronę znam już od dawna. To forum uważałem zawsze za bardzo kobiece. Nigdy wcześniej nie komentowałem żadnych filmów. Ale ciśnienie i ?zdruzgotanie? z powodu wydarzeń w Yemin (to wszystko przez Reyhan ? i ten jej rozwód) sprawiły, że miałem potrzebę coś dodać od siebie i usłyszeć coś od innych.

     1. Przemku, nie zniechęcaj się babińcem i wchodź!!! Z moją amigą znamy kilku super chłopaków, którzy mają odwagę przyznać się, że ogladają telenowele i seriale!

  2. No,Hikmeta ściągnęli chyba z Santa Barbara, tylko na razie jest to stale ten sam aktor w łóżku!!! oglądam Yemin, bo przysięgłam sobie, że nie obejrzę polskiego serialu, bo tam jest to, co widzę przez przysłowiowe okno!!!Polityka to obrzydlistwo!!!Może wydam się płytka ale nie godzę się na takie zakończenia ani Wiecznej, ani jak nas w pandemii straszono, Yemin/choroba i śmierć Reyhan itp/.Mamy dość okrucieństwa w życiu. Elif nie oglądam, moja mama tak!Na Więźnia zerkam/sztuczność!/, ale bez przesady.Wolę pary z Yemin!Po I sezonie zarzekałam się, bez Leyli nie oglądam! Ale teraz Narin, Narin!!!!I odszczekuję swoje poprzednie słowa w tym temacie. A błędy scenariusza staram się wybaczać.

  1. Streszczenia „Więźnia miłości” nie będą już zamieszczane z powodu braku czasu. Jeśli pojawi się go więcej, Turkweb.pl wznowi sporządzanie streszczeń do tego serialu. Obecnie pojawiają się streszczenia wyłącznie do „Przysięgi”.

  2. won z naszej strony. Próbowałam to oglądać. Kobieta ( myślałam, że to sierotka Marysia ) wkładała przez 5 minut naczynia do zmywarki,Obserwował to mężczyzna ( chyba grający królewicza) I zakładał się , że wszystko nie zmieści się w zmywarce. No i jeden kubek został. Książę łyknął dwa łyki wody ,poszedł do sypialni, gdzie na łóżku siedziała blond piękność ( podróbka słowianki z hipermarketu) i usłyszałam: ona nie umie pokroić tortu bo jest ze wsi. No tak nie umie pokroić tortu. Ale to chyba było w innym tureckim serialu. MASAKRA

 5. Czy Narin będzie z Kemalem? Czy Masal wróci do ojca? Czy Suna będzie z Tacim? Proszę o odpowiedź.

  1. Odpowiedzi na te pytania uzyskamy wszyscy, kiedy powstanie III sezon/i dokończą drugi/ a to zagadka!!!Na razie nic nie wiadomo, oby Pr.I kupił, jak się pokażą odcinki!!!Bo inaczej same dopiszemy odcinki!!!Ale nie bedzie to to samo!Módlmy się, aby to się spełniło. Dziś cudny odcinek: czyżby w ciemności K. i N. stawali się sobą????Kemal, wystarczy przeprosić! OYA źle doradziła, żadnych stolików w restauracji, aby przebłagać Narin!Wstrętna Yonca, Talaz jeszcze gorszy!

   1. NarinA : Kemal to nie to samo co Emir ( aktor) Czy scenarzystka napisała w scenariuszu: Użyj kabla od odkurzacza w scenie ? My widzowie nie pozwoliliśmy Rajhan umrzeć. Kiedy dowiedział się, że Rejhan j nie będzie w kolejnej serii postanowiłam producentom wydłubać oczy widelcami. Ja oglądam tylko do wesela.

    1. Ja się skoncentrowałam na N.i K. w czasie, gdy Reyhan przez wiele odcinków przeżywała swoją ciążę, potem swoją tajemnicę. Potem chorobę, gdy już i Emir wiedział. To zbyt wiele, trudno to wytrzymać! Będziesz oglądać tylko do wesela?Szkoda, bo jak będziemy rozmawiać???Bo obok problemów będzie trwać życie, na szczęście, moich ulubieńców!!!Pozdrawiam

 6. Do NarinA znalazłam swój wpis z
  11 czerwca 2020 o 11:24
  moje stanowisko jest takie: gdyby Cavidan Hikmeta lampą nie walnęła ja bym to zrobiła. Bo mu się należało. Cavidan jest do kości zła i wszyscy jej źle życzą. Ale z punktu widzenia Rejhan to mu się należało.
  Abstrahując od wszystkiego – przykład – Hikmet wzywa do gabinetu żonę . Sam siedzi za biurkiem Ona stoi na baczność. On: Suna czuje się lepiej, Emir jest szczęśliwy .Jestem zadowolony. Masz tu kluczyki od samochody. Zwracam ci je , możesz z niego korzystać .Sądzę, że sama autorka scenariusza wymyśliła mu karę. Brawo. I ja lepszej bym nie wymyśliła. Nich siedzi i przeżywa swoje życie jeszcze raz. Jest takie powiedzenie: przed ślubem należy mieć oczy szeroko otwarte. Po ślubie lekko przymknięte. Hikmet przed ślubem miał przymknięte.A niby dlaczego Rejhan ma go ratować? Sądzę , że w serialu jest dużo osobistych wątków osoby piszącej scenariusz. Nie widziałam wszystkich odcinków więc nie mogę narysować jej portretu. Myślę, ze jest mocną osobowością. I chyba samotną bez męża . Co do Cawidan niestety jeszcze nie moge wystwic opinii.

  1. Nigdy nie zrozumiem, co było motywem ślubu Cavidan z Hikmetem. Litość?Była inną, łagodną osobą?/no nie!/Pamiętam, jak był u niej w tej ruderze, jak zaczął podejrzewać, że Cemre ma w tym udział.Reyhan ratuje go, bo i ona i kiedyś jej matka dużo mu zawdzięczają. W tureckich serialach trudno mi się połapać w tej gęstwinie kuzynów, krewnych, przesiadujących w domach głównych postaci latami./Więzień, Przysięga./taka Cemre, osoba dorosła,a ciągle przesiadująca w domu Tarhunów!!!Uwielbiam za to Shehriye, która pozwala sobie na wiele słów wobec Kemala i Oyi. I oni to przyjmują!!!O Kemalu mówi moj synu.Co do oczu szeroko otwartych!!!Dobrze powiedziane, ale biologia biologią ale gdy dodać do tego miłość, to ona oślepia niestety.No, oczywiście nie w przypadku H.i C., co już ustaliliśmy!A już dlaczego i z kim uciekła żona Kemala, to super zagadka!

   1. Dwa dni temu wpisałam , że scenariusz pisze psychopata. Czy trafiłam ? Dwa tygodnie temu zastanawiałam się kim jest scenarzystka serialu. Poprosiłam forumowiczów o pomoc w zbudowaniu jej obrazu psychologicznego ( cały czas miałam zamiar sporządzić jej portret tak jak to robi policja w przypadku przestępców.)Elementem życia zdrowych ludzi jest rywalizacja, konkurencja. W tym serialu tego nie ma.Tu jest wyłącznie element eliminacji. Przez wszystkie odcinki scenarzysta realizuje wszelkie sposoby na wyeliminowanie Rejhan ( łącznie ze zbrodnią ) We wszystkich odcinkach widzimy polowanie na człowieka. To główny wątek serialu. Takiego scenariusza nie pisze zdrowy psychicznie człowiek Napisałam, że scenarzysta gardzi tureckimi kobietami. Wpisując tę myśl zapomniałam o matce Camre. I ostatnio scenarzystka rozjechała Suhejle samochodem. Moja przyjaciółka jest psychologiem z doktoratem .Ale nie poproszę jej żeby poświeciła 150 godzi na obejrzenie serialu by zdiagnozować chorobę psychiczną scenarzysty. Uważam że to poważna chorobę . Sądzę, że to choroba nieuleczalna.. Ja nie będę oglądać serialu , w którym przez rok ,dzień po dniu psychopata morduje człowieka – nawet jeżeli jest to przestrzeń wirtualna. Oczywiście nam widzom,pokaże kto i w jaki sposób morduje a my będziemy siedzieć przed telewizorami bezradni.Nie dam tej chorej osobie takiej satysfakcji.

    1. To kim twoim zdaniem, droga Gosiam są autorzy kryminałów, reżyserzy horrorów??Opisują to, co sami chcą wykonać? Tak, nadmiar okrucieństwa jest tu horrendalny!!!Życie tak nie wygląda! Jest taki serial turecki na ZOOm TV, tam widać pracę psychologa, zresztą podali, że jest współautorką scenariusza!!!Jest różnie ale zło nie dominuje! Za to bardzo dobrze pokazana sfera obyczajowa. Można???A w Przysiedze nie ma takiej analizy, trochę poratuje komediowa Shehriye i ktoś nowy, co się pojawi!!!Uważam, że w czasie nieszczęścia Reyhan i Emira to strzał w 10!!!Inaczej to strzał w głowę widza!!!dalej uważam, że na innych kanałach jest tyle okrucieństw, więc te seriale jak Yemin czy Adini powinny omijać ten nadmiar i ograniczać do minimum.Real Turcji jak wiemy z mediów jest okropny ale czy widz musi stawać się świadkiem takiego okrucieństwa? a tu jeszcze medyczne opisy choroby Reyhan, aż strach zajść w ciążę!

     1. Oj Narin .To nie kryminał. W kryminale jest trup i zagadka. Zagadka jest najważniejsza, A tu scenarzysta to socjopata. Zastanawiam się czy nie zgłosić tego do TV o opinie .Ja jestem przerażona scenarzystką. Nie miałam pojęcia, że film idzie w tym kierunku. Poczytaj proszę dlaczego powstały gry wojenne i czym są teraz. Pierwsze zlecenie wystosował Pentagon. Teraz dzieci grające w wirtualnym świecie mordują rówieśników.To tak na skróty.

 7. Jak Kemal miał stosunek do byłej żony taki sam jak do Narin… że się nawet przytulić nie potrafi…
  To w sumie też bym uciekła. 😀

  1. ja tam bym się nie zniechęcała, tylko sama bym się przytulała! dobrze, że taki „nieprzytulalski”, bo jakby tak do wszystkich się przytulał!!!??/A ta na marginesie, nieźle ta jego ex mu zalazła za skórę, że tak zdziczał!!!I nie szukał żadnego romansu!!!że też bywają tacy faceci!!! a nie, jak to się utarło, udać dziecko teściom . A samemu kawaler z odzysku, co noc inna!!!!Na razie nasze jeże po przejściach ostrożni do bólu. Ale to musi się zmienić! Ostatecznie Emir też stracił dużo czasu, aby oswoić Reyhan!!!K. i N. może częściej powinni pobyć razem w ciemnościach?Parę razy to się sprawdzi!!!Wtedy człowiek obojga płci dąży do bliskości!!!Tylko, że jak zapala się światło, zaczyna się nowy dzień, to na razie niestety wszystko wraca do stanu poprzedniego!!!I kiedyś wreszcie Narin powie, że jest z nim nie tylko z powodu Masal!!!Kobiety są odważniejsze, bez urazy faceci!!!Bardziej wyczuwają niuanse i emocje.

 8. Hej dawno mnie tu niebylo z powodu braku czasu ale od czasu do czasu siledze co sie dzieje na necie I zapytam jeszcze raz ta sila wkoncu bedzie grala w tym 3 sezonie bo byly pogloski ze nieprzyjela roli a teraz na necie jest artukol ze czeka nas bombowa niespodzianka w nowym sezonie I jest coraz wiecej zdjeci z ozge I znak zapytanie no wiec niewiem jak wkoncu z ta sila zagra czy nie sa artykuly z przed miesiaca ale niema nowych no wiec mozecie powiedziec cos wiecej

  1. Tak, wzięcie roli po Ozge jest bardzo ryzykowne. Ozge ma swój fanklub, który nie wyobraża sobie, aby inna aktorka zagrała Reyhan!!!Bo będzie przynajmniej przez jakiś czas porównywana.Albo musi to być mało ograna aktorka, albo znana z fanami, którzy staną za nią murem! Gokberk też ma fanklub, ale też wspólny z Ozge. Widziałam wypowiedzi, że to „zdrada Ozge”, że jak ona odeszła, a on zdecydował pozostać- to lepiej niech Reyhan umrze, oboje umrą i skończyć na 2 sezonie.W Turcji jeszcze nie znają tego, co jest powszechne w tasiemcach USA, gdzie zmienia się odtwórców ról!!Rozumiem fanów ale to Ozge sama zostawiła serial, nikt jej nie wyrzucił!A jeszcze w ostatnim odcinku Emir powiedział coś w stylu, że jest i będzie wierny Reyhan, że nikogo nie będzie szukał!!!Jak jego kolega ze studiów!!!Moje zdanie?Ja chcę, aby serial był nadal, bo nie można nazwać tego, z czym zostawili nas producenci w 245 odcinku ,zakończeniem. Jeśli uratują Reyhan i dziecko, to już z nową aktorką! A III sezon bez nich, jedynie ze wspomnieniem, że wyjechali, bez sensu!!!Zobaczymy!!!

 9. No a Özge zagra wkoncu w tym kurulusie osmanie bo podobno fani hejtuja juz serial I producenci boja sie podpisac kontrakt takie byly pogloski wiec jezeli nie dostanie zadnej propozycji byc moze wruci do serialu z koniecznosci dlatego tyle jest z nia zdjeci na ramuwce 3 sezonu I znakow zapytania, fajnie jak by wrucila ale na przymus zeby sie meczyla to tez kiepsko ja ja uwielbiam I zycze jej jak najlepiej wlasciwie cala 4 uwielbiam ogladam serial tylko dla nich I niemoge sie doczekac 3 sezonu wczoraj widzialam zdjecie jak jakis paparazzi zrobil im zdjecie z ukrycia na romantycznej kolacji ona I Gokberg naprawde przeurocza z nich para i swietnie do siebie pasuja on jak sie na nia nawet zlosci w serialu to ma ta iskre w oku jak na nia patrzy a ona jej wzrok poprostu powala widac ze sie kochaja I tego sie nieda ukryci i dlatego tak wszyscy ich pokochali chociaz narin I kemala tez uwielbiam choc niema juz u nich tej chemi widac ze bardzo dobrze graja ale to juz nie to niema takiej chemi miedzy nimi I jezeli faktycznie ozge ma zastapic inna aktorka to bedzie miala ciezka przeprawe zeby udobruchac sobie widzow zawsze bedzie poruwnywana I na pewno juz nie zobaczymy takich emocji I uczuc ktore rozpalaly widzow na calym swiecie rolami reyhan i emira

  1. Ewciu, chemia się pojawi!!!Miedzy E. i R. tez jej od razu nie było! Przypominam, Kemal nie szukał prawdziwej żony!!więc jaka miała być chemia? Chciał pozałatwiać swoje sprawy jako ojciec Masal!
   Gdy stwierdzi, że chce prawdziwego małżeństwa z Narin, prawdziwej rodziny, to też łatwo nie będzie. Z mojej obserwacji wynika, ze on woli słabą, płaczliwą Narin, niż ostrą, niezależną i przebojową!!!Wtedy ona wymaga jego obecności, pomocy!!!Nie rozumie na razie, dlaczego raz jest troskliwa, potem wybuchowa!!!I nie jest to związane z jej hormonami, tylko z niepewnością, co do statusu jej w tym domu!
   Zaradna, umie sprzątać, w przeciwieństwie do Reyhan, która porusza się z szybkością sennego kameleona. Nie zatrudniłabym Reyhan do takiej pracy!A przecież jest z domu, gdzie nie miała służby!Narin jest zaradna, ale czasami chce być słaba, lubi to miejsce na ramieniu Kemala, gdy zasypia.
   Pytanie: dlaczego one w tych serialach są ciągle zmęczone: Ayshe z Więźnia nic nie robi w domu, Zehra też nie koniecznie.Im mniej robią, tym ciągle zmęczone.I dlaczego lądują w ubraniach codziennych pod kołdrami???Dobrze, że buty zdejmują?!Najczęsciej gdy zasłabną, to ze spadku ciśnienia!Jedynie Shehriye ma ataki nadciśnienia! Pa

  2. We Wspaniałym Stuleciu była zmiana aktorki grającej główną rolę. Tam aktorka grająca Hürrem, Meryem Uzerli, wręcz uciekła z produkcji. Wprowadzono do fabuły wątek z porwaniem zanim znaleziono nową aktorkę. Jak już się pojawiła nowa, to trzeba było się przyzwyczaić do nowej twarzy i neco innej gry, ale było to do zniesienia. W przypadku Yemin wydaje mi się, że sprawa jest trudniejsza. Trudno mi jest znaleźć dobre porównanie, ale para Ozge-Gokberk grająca Reyhan-Emira jest jak dwa mocno zatrybione koła zębate w perfekcyjnie działającej maszynie, jak dwa składniki, które po zmieszaniu utworzyły trwałą emulsję. Taka podmiana aktorki, to będzie wielki eksperyment na widzach, jeśli faktycznie do tego dojdzie.
   A co do Sili Sarac, to mam wrażenie, że więcej informacji o niej jest obecnie na polskich stronach internetowych różnych gazet ( i to kopiowanych od maja) niż na tureckich.
   A poza tym, Sila Sarac i Ozge Yagiz są dietetyczkami. Przypadek?
   Pozdrawiam wszystkich.

   1. Przemku , prośba. Oglądałeś serial o sułtance. Proszę, napisz co zapamiętałeś. Kilka zdań zachęcających do obejrzenia serialu.

    1. Gosiu,
     Oglądałem dwa seriale o sułtanach i sułtankach, tj. Wspaniałe Stulecie i Wspaniałe Stulecie: Sułtanka Kösem. Są to seriale historyczne i kostiumowe, ale w formie telenoweli, więc tam, gdzie historia milczy scenarzyści wprowadzają dodatkowo fikcyjne postacie i wątki. Mogę je polecić ze względu na pokazaną historię z czasów XVI i XVII wieku, życie w pałacu sułtana i w haremie, jest też trochę pokazane życie w mieście. Można też zobaczyć realia historyczne, sytuację polityczną od strony tureckiej, czyli wrogiej Europejczykom. Są też oczywiście wątki romantyczne, które często wychodzą na plan pierwszy, przed politykę, miłość sułtana do sułtanki itp. Ten pierwszy serial bardziej mi się podobał od tego drugiego, jednak obu nie mogę polecić z czystym sumieniem. Powodem jest przemoc obecna tam na każdym kroku. Walka mężczyzn o władzę, walka kobiet o pozycję w haremie. Perfidne intrygi, często z podwójnym, a może czasem i potrójnym dnem. Trucie, zlecanie zabójstw, obcinanie głów i przesyłanie ich w pakunkach z pozdrowieniami. Może takie były realia. Seriale te są interesujące, ale nie dla wszystkich do zniesienia. Zresztą były nawet skargi do telewizji, że o takiej porze dnia pokazują tak okrutne sceny. Pozdrawiam.

    2. Wspaniałe Stulecie trzeba obejrzeć w celu uzupełnienia wiedzy podstawowej o świecie. Zobaczyć jak działał dwór sułtana, a przede wszystkim co to tak na prawdę był Harem i co tam się działo. Dla mnie to serial bomba. Jest tam też polska księżniczka, która przyjechała załatwiać jakieś interesy królewsko-sułtańskie. Scenariusz świetny, gra aktorów – równie doskonała, scenografia – początkowo oszczędna, ale też dobrze oddająca klimat tamtych czasów.
     Bardzo mało wiemy o prawdziwej polskiej historii, a o tureckiej wcale. Tureckie archiwa nigdy nie zostały zdobyte przez wrogów, wywiezione, ani zniszczone tak jak nasze, i na pewno są w nich dokumenty dotyczące Polski, które mam nadzieję kiedyś poznamy, dzięki Polkom i Polakom, którzy mieszkają w Turcji.

 10. Podobno serial a na ozge muwia ze zdradzila yemina I fanow Gokberga zas ze zdradzil ozge ze nieodszedl razem z nia itp , mozliwe ze bedzie chemie ale raczej sztuczna bo niebeda sie naprawde kochac , no ale co ma byc to bedzie okaze sie widzowie napewno sie z czasem przyzwyczaja do nowej aktorki ale napewno niezdradza tej tajemnicy kto zagra reyhan do ostataniej sekundy premiery pierwszego odcinka nowego sezonu beda nas trzymac w napieciu pewnie , ja I tak czekam z utesknieniem na nowy sezon bo strasznie jestem ciekawa jakie przygody scenarzysci zaplanowali naszym bohaterom co bedzie z cemre czy kompletnie zwarjuje I trafi do psychiatryka z cavidan I jej nowym I intrygami z narin I kemalem czy wkoncu wyznaja sobie milosci I wezma slub strasznie jestem tego wszystkiego ciekawa co sie wydarzy okaze sie wszystko jesienia , a co do obench odcinkow to troche mnie cieszy ze cemre dostala za swoje wcale mi jej nie zal po tym co zrobila reyhan podla zmija razem z cavidan I jej konskim usmiechem wredne stare babsko , a swoja droga swietnie graja swoje role czarne charaktery widac profesjonalizm zreszta wszyscy swietnie graja w tym serialu ja co do tego serialu niebylam z poczatku przekonana pomyslalam ze to kolejny serial z cyklu wiezien milosci czyli flaki z olejem tam to dopiero nuda ale sie pomyslalam mimo ze serial czasami doprowadza do szalu tymi scenami jak sie gapia pol odcinka na siebie albo tymi wspomnieniami co czasami pol odcinka leca ale mimo to cos przyciaga zeby ogladac ja to czasami nastepnego odcinka sie niemoge doczekac to by bylo na tyle jak narazie pozdrawiam wszystkich milej niedzieli ?

  1. Pani Ewo z jakiej bajki Pani wyskoczyła. Czy ktoś manipuluje na portalu ? Dla zwiększenia oglądalności?
   Wara !!

 11. Ewciu, piszesz ciekawie ale na miłość boska, nie każ mi edytować twoje wpisy!!!Aby zrozumieć, co piszesz!!!Z poprzednim tak zrobiłam! Dobrze, że nie zostałam polonistką.

 12. Ja do Ozge ( chociaż nie wiem, czy ten portal ma siłę listonosza )Przewidywałam, że na rynku medialnym Turcji staniesz się zjawiskiem .W życiu spotkało cię to samo co w scenariuszu Przysięgi – zostałaś królową ula. A fani ? Jeżeli hejtują przeciwko twojemu udziałowi w dużej produkcji to raczej fani tych wszystkich podrabianych tureckich blondynek o słowiańskiej urodzie z hipermarketu . Należy przyjąć ,że to twoi wrogowie. Ja wiem co to średnia ważona w statystyce albo akcje uprzywilejowana na Walnym Zgromadzeniu ( to przytyk do mojej przyjęciółi NarinA z tego portalu. Statystyka to królowa nauk ale dla oceny danych statystycznych potrzebna jest inteligencja wrodzona. To tak przy okazji oceny meksykańskich seriali. No i co ty na to NarinA ? Ha, ha , ha ) Ale ja, twoja fanka ( do Ozge ) ,nie zapewnię ci miliona kliknięć w serwisach społecznościowych . Wiem jednak , że w tym serialu płakałaś na 100 różnych sposobów, bo… ten serial pisze socjopata. I współczuje ci jako aktorce. Scenariusz powinien pisać finansista lub prawnik. Ktoś kto zna rynek finansowców i kocha! pieniądze. O ile paniętami Hikmet zapisał ci udziały w firmie rodzinnej .A Emir wykrzyczał, że jest gotów rzucić ci świat do stóp. Socjopaci maja za dużo wolnego czasu i piszą scenariusze a finansiści mają tylko tyle wolnego czasu by zerknąć na serial w wolej chwili . Pamiętaj , jedni ludzie walczą o byt a inni o dobrobyt. Duże budżety nie decydują o powodzeniu produkcji. Bo socjopata myśli jak zamordować a finansista myśli jak zarobić kolej milion. A ja, jak miliony kobiet nie lubię biednych mężczyzn.
  Mój wpis
  Gosiam
  24 czerwca 2020 o 14:53
  Może tak: Hikmet realizuje wyłącznie swoje cele. Rejhan straciła matkę. Co miał jej do zaoferowania : nic. Rejhan dostała jego syna ( hulakę ), którego Hikmetowi nie udało się wychować na porządnego człowieka. Chociaż w mojej ocenie to nie hulaka a chuligan. No i teściową diabła. Pominę rozmowę Hikmeta i Rejhan przy basenie . Jest scena kiedy Rejhan i Emir wracają do domu ( po wątku ” zdrady ” w nowym domu ) na skróty : Rejhan wraca do salonu gotowa wesprzeć męża. W tak ważnej scenie. .. wchodzi służąca i pyta : co będzie na obiad ? ( trywialne ? Nie !) Bo Rejhan odpowiada : zupa z soczewicy. Wuj o nią wczoraj poprosił . Trywialne? Nie . Bo w tym momencie wszystkie gapy zgromadzone w salonie dowiedziały się , że Cavidan została zdetronizowana a królową ula jest Rejhan. Wcześniej napisałam jak oceniam Hikmeta. Miałam nadzieję, że scenarzysta pozwoli Rejhan dorosnąć ( z dziecka stanie się kobietą ) Ale dla wydłużenia serialu Rejhan odebrano prawo do logicznego myślenia. Rejhan cały czas jest ofiarą. Ile można znieść. Do Rejhan mam stosunek matczyny.

  1. Kocham, jak mi „przytykasz”, Gosiam!!!Kocham bohaterów Yemin, mimo ich zoperowanych nosów!!!Ale nos Cavidan to kara!koszmar!Nie będę ukrywać mojego wieku ale raczej nie będę go podawać!!Kobieta i świat nie mają lat. Ale przy takich dyskusjach zawsze odwołuję się do swoich przeżyć. Bo je mam, co nie uniknione przez tak długi czas. I miłość tak młodych już mnie nie ekscytuje.Bo to byłyby moje dzieci, a Masal moja wnuczką!i.A ja jeszcze żyję i mam serce po właściwej stronie! I mam motylki w sercu!!!Dlatego Narin i Kemal!Co do latynoskich produkcji to prawdziwą specjalistką jest moja młodsza amiga! Doradza stacjom w Polsce. Ja nie uległam, bo dopiero od 2003 mam kablówkę, a wcześniej 3 programy tv. Czyli ominęło mnie wiele najlepszych produkcji.Z jej opiniami o tureckich tez się liczą, z jej propozycjami. Tyle o tym. Co wiedzą dyrektorzy stacji, faceci w większości?NIC! „A ja, jak miliony kobiet nie lubię biednych mężczyzn.”- no nie wiem…niektórzy są nie do zniesienia! A ja nie lubię, jak mną się rządzi! Gorzej, gdy raczej spotyka się tych, co lecą na majątek kobiet!!!Ale o tym sza!mam nadzieję, że mnie to nie przekreśla na tym forum??Pa, i czekam na super przytyki!!!

 13. Nikt nikogo nie manipuluje co ma byc to bedzie ja tylko czekam na 3 sezon u utesknieniem , a Ozge i Gokbergowi zycze jak najlepjej zeby im sie ulozylo w zyciu prywatnym bo swietna z nich para I widac ze bardzo sie kochaja niemusza tego oglaszac calemu swiatu bo widac to golym okien choc by na ekranie

  1. Dobry aktor zagra wszystko, nawet jak nie lubi prywatnie partnera!!!Czasami wytwórnie celowo zlecają plotki, aby o serialu się mówiło!Lepiej, jak mówią. Turcy i tak są w tym bardzo skromni i wstrzemięźliwi.
   I o ile widziałam w konferencjach i wywiadach, nie gwiazdorzą!Rzadko jednak „romanse na planie” przeradzają się w prawdziwe związki. Ozge nie chciała być aktorką jednej roli, te ostatnie medyczne sceny mogły dobić młodą aktorkę! I na fali popularności dostała propozycję odmiany i skorzystała. Na tubku niektórzy wpisywali, że targowała się o kasę, a wytwórnia nie uległa. Nie byłam przy tym.Staram się nie tworzyć par w realu przez serialowych bohaterów, bo stwierdzenie, że grają samych siebie, jest obrazą. Tym bardziej, że w wywiadach podkreślali, że bohaterom dają tylko swoją fizis!dzięki serialom zyskuje się nie tylko popularność, ale traci prywatność.

 14. Własnie doszłam do tego samego wniosku. Jeszcze raz : psychopata stale mysli jak zamordowac człowieka. Finansista myśli jak zarobić kolejny milion. Ozge podświadomie wyczuła, że na planie filmowym stała się ofiarą scenarzysty ( psychopaty ) Dlatego postanowiła odejść. Scenariusz to polowanie na życie człowieka. Nic więcej tu nie ma. Pamiętam jak Emir i Rejhan siedzieli przy ognisku ( Hata w górach ) Rejhan powiedziała, że nie boi się zbójców. Boi się tylko tego, że Emir może nie zdążyć na czas by ją uratować.To groźba. A czy zdąży na czas ? o tym decyduje scenarzysta serialu. Scenarzysta cały czas poluje na ludzkie życie. Hikmet jest już warzywem A Cacidan cały czas grozi bezbronnemu człowiekowi,że go zabije i syna ( dziedzica rodziny też ) W świecie ludzi zdrowych psychicznie tak nie ma. Cavidan to kobieta interesu i wie kto zarabia pieniądze na jej wygodne życie. Dlatego takiej kobiecie nie przyjdzie do głowy morderstwo syna. ( abstrahując od tego jak wyszła z biedy i została żona człowieka bogatego ) Uważam, że film został źle rozpoznany. Poprosiłam już psychologów o pomoc w ustaleniu czy scenarzysta jest zdrowym człowiekiem. Jedna z pań na forum wspomniała o chorobie dwubiegunowej, Inna z kolei o tym ,że inny serial turecki pisany jest w tym samym stylu i podejrzewa że to ten sam scenarzysta.Z ciekawości sprawdziłam jak zakończyły się inne seriale. W jednym nastąpił wybuch na statku, w innym negatywny bohater zginał na polu minowym.

   1. Nie. Nazmiye Yilmaz nie brała udziału w produkcji Wiecznej Miłości. Jest jednym z producentów i jedną ze scenarzystek (wszystkich odcinków) Więźnia Miłości.

 15. Do psychologów. Może napisać scenariusz na film o tym , jak budowano portret psychologiczny scenarzysty serialu. Do NarinA. Bagatelizujesz sprawę. Znam przypadki kiedy dziennikarze, scenarzyści wchodzi do celi na rozmowy z seryjnymi mordercami i spisywali ich wspomnienia. Ja podświadomie wpisałam na portalu odniesienie do filmu Milczenie owiec. Ale w takich przypadkach wiem gdzie jest dobro a gdzie zło. I że zło zostało ukarane dożywociem. W serialu tureckim ,w ostatnim odcinku serialu , zło ginie w ogniu ( wybuchu) .Przypominam scenarzystom tureckim, że ogień to naturalne środowisko zła. W ogniu zło nie ginie. To oznacza , że scenarzysta daje do zrozumienia, że zło wróci w innej postaci. A my głupi widzowie sadzimy , że zło zostało ukarane . Jest wina musi być kara nawet w świecie wirtualnym. Bo dzieci grające w gry wojenne ( a tam strzelasz i.. ofiara zaraz wstaje) idą do szkoły i strzelają do rówieśników.

  1. Jeśli chodzi o gry wojne,wiem coś o tym, po latach pracy z dziećmi, młodzieżą. U Cavidan to raczej nie jest dwubiegunowość!Cavidan jest leniwą kobietą, która za pieniądze męża chciała wieść prym w stowarzyszeniu pań. I nawet Reyhan winni za to, że ją przyjęli od razu. A Cavidan nadal tkwi na kanapie w salonie, chora z nienawiści wręcz na 100%. Brak jej życzliwości, obwinia wszystkich. Nienawidzi własnych korzeni, pogardza ludźmi ze swego byłego środowiska.Oglądałam wywiad z Ozge po I sezonie, gdzie mówiła, że bardzo ją ten serial zmęczył!!!Wierzę. Ponieważ była w dniu powrotu na plan II sezonu, dodała że dostają scenopis na kilka odcinków do przodu. Nie wiem, może tym producentom, scenarzystom nie chce się zatrudniać psychologów, bo to dodatkowe koszty!?A ogień ma tez znaczenie oczyszczające, choć ewidentnie destrukcyjne.I sprawiedliwe, bo niszczy i dobro, i zło.Lubię ten serial ale chyba wymagasz za dużo w takiej produkcji. W II sezonie pojawią się terapeuci małżeńscy, psychologowie i pedagodzy. A to już jest odpowiedzialność!Na zachodzie istnieją szkoły, jak pisać książki, scenariusze. Aby zyskać prawdziwość i wiarygodność trzeba to wziąć pod uwagę. Na moich studiach dokonywaliśmy głębokich analiz motywów działania bohaterów literackich. Miałam wtedy -23 lata. Nic nie wiedziałam o życiu. Ale dziś mi to pozostało, nawet w analizie postaci w serialu.Pozdrawiam, rozmowa z tobą jest pozytywnie wymagająca.

   1. psycholog z doktoratem powiedział krótko: psychoza. I ten film należy tak zdefiniować.

    1. Psychoza pomnożona przez ilość odcinków. Bo film jakoś my się zrozumiało!

 16. czy mógłby mi ktoś objaśnić bo nie rozumiem od nośnie scen łókowych i pocałunkowych kiedyś oglądałem turecki serial grzech fatmagul i tam nie mieli problemu z takimi zeczami ok rozumiem ze rteligia i wogole ale turccy dzielą filmy jakoś czy co uważam iż skoro takie elementy były w jednym to czemu nie ma tego w innych produkcjach niech ktoś to mi wytłumaczy przecież te nie które pary sa tak sliczne ze takie elementy sceniczne podkreślily by ich milosc np. Selim i9 zeynep z elif emir i reyhan z przysięgi czy omer i zehra z więźnia milosc

  1. ktoś mi wytłumaczył, że to zależy, na jaką porę emisji serial jest planowany.I od tego, kto w tym czasie siedzi przed telewizorem.Ambicją wielu aktorów jest dostać rolę w serialu w wieczornej/nocnej porze emisji. Po nawet płacą za pracę w nim więcej jest no i jest to swoisty awans zawodowy. jest np. taki serial „Hercali” ,gdzie bohaterowie zachowują się bardziej odważnie w tych scenach. Słyszałam,że któraś stacja negocjuje kupno. To tak na marginesie

 17. Proszę sobie wyobrazić że Ozge dostaje propozycję gry w serialu o miłości. Nikt, nikt powtarzam nie ostrzegł jej , że przez 235 odcinków a nawet 103+235 będzie musiała grać ofiarę, na którą poluje scenarzysta psychopata z chorobą dwubiegunową. To chore i nieludzkie. Powtarzam nieludzie. U nas serial nie został rozpoznany przez psychologa . Scenarzysta psychopata. Ten serial to zagrożenia dla zdrowia psychicznego nie tylko aktorki głównej roli. Pytanie czy została ostrzeżona !
  Gra kobietę w ciąży a wie, że odbywa się polowanie na jej zdrowie.Jaka psychika bez przygotowania to zniesie !!!! Powtarzam to nieludzkie traktowanie aktorki . Nawet jak pisał Przemek przez Turków , którzy maja w genach więcej okrucieństwa.Ja nie mogę się uspokoić . Nie mogę ! Jak można czerpać z czegoś takiego korzyści finansowe? Stawiam tezę , że nie dostała roli w innym serialu bo psychopata na nią zapolował by wróciła do serialu. Aktorce należny się odszkodowanie za maltretowanie psychiki. My widzowie z kłopotem zanosimy to polowanie. Ktoś na portalu użył stwierdzenia ” zrypany beret”.

 18. Swoją drogą… Widzieliście jakie zdjęcie dodała Ozge do swojej relacji na Instagramie z Gokbergiem? Jaka słodka z nich parka!

  1. jeśli to Basiu oznacza, że będzie III sezon, to lecę obejrzeć tę fotkę.

  2. Jeśli mam na myśli to samo zdjęcie, to zamieścił je również Gokberk wczoraj na swoim Twitterze z opisem: „I love you baby”.

 19. Bedzie 3 sezon. Czytalam dzis oficjalnie, ze Sila zagra zamiast Ozge. I to potwierdzone na 100%. Ruszaja z kręceniem. U nas od jesieni ma być nadawany sezon.
  Przemku, dokladnie te zdjecie mam na myśli!

  Przegladalam sobie dzis ten artykul o Sili i Ozge… No dziewczyna jest podobna do naszej Reyhan, nawet uśmiech mają taki sam. No ale wiadomo – mamy swoje przyzwyczajenia.

  Trzymajmy zatem kciuki za Ozge i Gokberka w ich zyciu prywatnym, poniewaz w 3 sezonie nie zobaczymy ich razem na antenie.

  1. Podaj, gdzie można przeczytać to, co przeczytałaś wczoraj oficjalnie.Chcę to sama przeczytać.Bo wcześnie było o tym na Telemanie ale nie przypominam sobie, aby o jesieni coś pisano.Poza tym pojawiły się dementi, że nowa aktorka jeszcze nie podjęła decyzji. Streszczenia na Turkwebie pokazują, co u nas za chwilę. 205-206 odcinek i 137 turecki/z 445/. Sprawdziłam. Kiedy na jesieni miałaby być emisja III sezonu, skoro my tacy zapóźnieni?Nawet gdy nie zawieszą na lato/oby nie!/ to się nie da!Pewno raczej na jesieni to w Turcji wejdzie, jeśli będą pracować już teraz bez przeszkód.
   Nie jestem przekonana, że nowa Reyhan ma być jak Ozge. Bo nie jest bliźniaczką, ani klonem pierwszej.
   To było by skazywanie serialu z góry na niepowodzenie. A przecież kochamy też serial, nie?

  2. Już znalazłam! Treść mi znana, z wyjątkiem tego, co ogłosili/potwierdzili producenci. Moja amiga, specjalistka od telenowel, seriali na moją prośbę obliczyła, czy mamy w Polsce szanse na obejrzenie odc. III sezonu Yemin na jesieni.”a 2 miechy wakacji to 40 naszych odcinków.Drugi sezon skończy się u nas gdzieś na przełomie roku…. miał mieć 250 odc, ma trochę mniej… emisja 250 odc. to ok. rok…” ja dodam jeszcze brak emisji w listopadzie, wiadomo dlaczego i okres świąteczny.Ale najważniejsze, aby był i został kupiony ciąg dalszy!To poczekamy

Comments are closed.