„Riviera” i „Sprawa OJ Simpsona” – nowe seriale od 29 sierpnia na antenie TVP1

Riviera oraz American Crime Story: Sprawa OJ Simpsona – oto dwa nowe tytuły, które zajmą wtorkowe pasmo TVP1, gdzie dotychczas emitowano Rozdarte serca. Pierwsze odcinki już we wtorek 29 sierpnia. Riviera emitowana będzie o godz. 20:25American Crime… o 21:20. Po tym jak TVP niespodziewanie i kolejny już raz przeniosło emisję tureckiego serialu Rozdarte serca, mieliśmy cichą nadzieję, że na jego dotychczasowe miejsce powrócą nowe odcinki Sułtanki Kosem (TVP obiecała dokończyć ten serial). Niestety – nie tym razem. Być może stanie się to po zakończeniu emisji pierwszego sezonu Zranionej miłości, tj. 21 września. Oczywiście to tylko nasze życzenia, w żadnym razie nie jest to pewna informacja.

American Crime Story: Sprawa OJ Simpsona – o serialu

Sprawa OJ Simpsona to 10 odcinkowy dramat kryminalny produkcji amerykańskiej. Serial opowiada prawdziwą historię procesu sądowego O.J. Simpsona z punktu widzenia prawników walczących o skazanie lub uniewinnienie oskarżonego o podwójne morderstwo legendarnego futbolisty. Serial odkrywa chaotyczne, zakulisowe działania oraz manewry zarówno prokuratury, jak i obrony oraz to, w jaki sposób kombinacja nadmiernej pewności siebie oskarżycieli, przebiegłość obrońców oraz historia policji Los Angeles w kwestii traktowania społeczności Afroamerykanów dała ławie przysięgłych to, czego potrzebowała: uzasadnioną wątpliwość. W serialu zobaczymy znane postaci, w tym członków słynnej rodziny Kardashian – Robert Kardashian był jednym z prawników broniących oskarżonego. Serial zebrał bardzo dobre recenzje, na jednym z popularnych polskich portali średnia ocen wynosi 7,9/10.

Riviera – o czym jest serial

Riviera to 10 odcinkowy thriller produkcji brytyjskiej. Akcja serialu rozgrywa się na francuskiej Riwierze i opowiada historię bogatych ludzi prowadzących skomplikowane pod względem moralnym życie i uwikłanych w poplątane relacje. A w centrum tego wszystkiego znajdzie się Georgina (w tej roli Julia Stiles), dziewczyna z amerykańskiego Midwestu, która świetnie się odnalazła jako żona miliardera Constantine’a Cliosa. Niestety, sielanka kończy się po zaledwie roku małżeństwa, kiedy małżonek ginie w tajemniczym wybuchu na jachcie rosyjskiego oligarchy i handlarza bronią. Przekonana, że za tą tragedią stoi coś więcej, Georgina rozpoczyna własne śledztwo, w trakcie którego wyjdą na jaw mroczne sekrety jej męża, ona sama zaś znajdzie się w świecie kłamstw i przestępczości. Julia Stiles obiecuje, że na jej bohaterce świat się nie skończy – cały serial będzie napędzany przez świetne postacie kobiece, które będą silne, piękne i eleganckie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *