Złote serce – czy serial wróci na antenę TVP?

Niestety – nie mamy dobrych informacji. TVP zdjęła portugalski serial Złote serce z anteny po 127 odcinkach. Powodem – jak argumentują osoby odpowiedzialne za kontakt z mediami – jest bardzo niska oglądalność. Dla osób zainteresowanych odcinkami niewyemitowanymi w polskiej telewizji, informujemy, że można je oglądać jedynie w oryginalnej wersji językowej na stronie dailymotion.com: wystarczy w szukajce wpisać „Coração d’Ouro + numer odcinka”. Trzeba mieć na uwadze, że numeracja polskiej wersji nie pokrywa się z numeracją wersji oryginalnej i tak odpowiednikiem 128 odcinka w wersji pl będzie druga połowa 101 epizodu w wersji portugalskiej. Jeżeli ktoś podejmie się stworzenia napisów do serialu – damy znać.  Na pocieszenie zamieszczamy streszczenia przyszłych wydarzeń w serialu. Opisy odcinków zostały napisane przez Panią Agnieszkę Jóźwiak. Dziękujemy!

128: Duarte wykorzystuje podróż na Azory i oświadcza się Joannie z propozycja wzięcia ślubu już następnego dnia. Diogo wraca do domu z pracy i cieszy się, ze Catarina ukończyła kuracje hormonalna. Vasco nie podoba się pomysł ciąży Catariny. Kiedy Diogo dowiaduje się, ze Vasco jest bratem Joany, razem z Catarina postanawiają przeprowadzić z nim rozmowę. Luis po wypiciu alkoholu zaczyna być agresywny wobec Marii, ale ona nie daje się sprowokować, wyrzuca go z kuchni i zamyka w biurze, a sama zaczyna kierować kuchnia. Po uwolnieniu z zamknięcia Luis prosi byłego szefa kuchni Ivo o pomoc w kuchni, ten podejmuje wyzwanie i w ostatniej chwili zapobiega serii wypadków w kuchni. Joao przychodzi do atelier Ines. Ta namawia go, aby zaprosił ojca na ślub, Joao jednak odmawia, tym bardziej ze nie ma już matki. Beatriz je kolacje z Miguelem i ten namawia ja na wspólne spędzenie nocy, ona wymawia się bólem głowy i tym, ze czuje się pijana. Adriana wychodzi na koncert z Bruno, potem razem idą potańczyć i zbliżają się do siebie, wyznając miłość.Następnego dnia Beatriz wychodzi wcześnie rano z domu, Miguel zastanawia się dokąd. Henrique dzwoni, ze Jonas jest już wyleczony i wraca do Portugalii. Beatriz ciagle otrzymuje telefony od Miguela, zaczyna się bać, Helder radzi jej uciekać z domu. Kurier przynosi jej kwiaty do pracy i z obawa odkrywa, ze to kwiaty od Miguela. Andre i Diogo spotykają się w klinice, w przelocie wymieniają czule spojrzenia. Vasco spotyka się z Isabel i oświadcza, ze nie zamierza się mieszać w jej sprawy i wyjeżdża na Azory. Catarina ostrzega Isabel, ze jeśli nie zachowa tajemnicy, córka nie otrzyma przeszczepu. Maria idzie do sklepu Adriany i informuje ja o problemie ojca. Ta zaczyna się martwić.Bruno i Adriana rozmawiają, ze Ruben nie może się dowiedzieć o ich romansie.

129: Henrique wraca do domu z Afryki, pełen oczekiwań wobec Sofii, przekonany, ze skoro przyczynił się do wyleczenia Jonasa, będzie traktowany jak bohater. Sofia prosi go jednak o rozwód. Alice wykonuje swoją pierwsza sesje zdjęciowa z Helderem i Davidem. Beatriz próbuje za wszelka cenę zachowywać się normalnie wobec Miguela i proponuje wspólne wyjście wieczorem. Kiedy wracają do domu przekonuje się, ze Miguel znów jest agresywny. Maria zmusza Luiza do pracy w restauracji, jednocześnie wyrzuca wszystkie ukryte butelki z alkoholem do kosza. Luis zaczyna być zdenerwowany, ale ustępuje determinacji Marii. Bruno i Adriana zakochani spędzają razem czas w sklepie, po zamknięciu. Ruben zwierza się bratu, ze stracił Adriane. Catarina próbuje wpłynąć na matkę, aby oddalić ja od Luisa. Beatriz zmusza się, aby ukryć przed Miguelem fakt, ze podejrzewa go o morderstwa prostytutek. Catarina i Diogo zaczynaja wywierać presję na Isabel. Freda i Jessice nachodzą w domu osoby, które straciły pieniądze na nietrafionych inwestycjach. Pobity Fred radzi dziewczynie, by pojechała do domu. Duarte i Joana biorą ślub.

W kolejnych odcinkach:

 • Isabel zajdzie w ciąże, ale Catarina odkryje związek Diogo z mężczyzna i będzie go szantażować. Diogo przestraszy się Catariny i zaoferuje Isabel przerwanie ciąży. Isabel zgodzi się i przyjmie tabletki przerywające ciąże. Po wszystkim Catarina wyjedzie z córka do Lizbony. Vasco na Azorach otworzy sklep ze sprzętem do surfingu, pomagać mu będzie żona, z która znów się zejdą. Diogo przerażony zachowaniem Catariny zleci jej zabójstwo więźniarce, która wcześniej przyjaźniła się z Maria. Catarina podwoi jednak stawkę za zabójstwo i razem z opłacona morderczynią zabija Diogo, pozorując jego samobójstwo. Beatriz będzie brała po kryjomu lekcje nauki pływania. Razem z Helderem będzie planowała ucieczkę przed Miguelem, wiedząc ze w tym celu musi upozorować swoją smierć. Po raz ostatni spotka się z Pedro i Duarte i poprosi Joane o opiekę nad dzieckiem. Następnie zaproponuje Miguelowi rejs po Douro. W trakcie rejsu Miguel oświadczy się Beatriz a ta przyjmie pierścionek zaręczynowy. Postanowi wypić szampana z tej okazji i dosypie środków nasennych do kieliszka Miguela. Kiedy zaśnie przetnie sobie dłoń i pozostawi ślady krwi na całym jachcie. W tym czasie do wcześniej umówionego miejsca przypłynie Helder. Beatriz wyskoczy z jachtu do rzeki i dopłynie do Heldera. Następnego dnia Miguel zauważy ślady i brak Beatriz i natychmiast zgłosi jej zaginięcie, wkrótce zostanie uznana za zmarła. Beatriz z fałszywym paszportem wyjedzie na Bali i tam będzie pracować przy obsłudze gości hotelowych. Co jakiś czas Helder będzie się z nią kontaktował i przesyłał zdjęcia Pedro. Miguel zleci prywatnemu detektywowi przeprowadzenie śledztwa odnośnie Beatriz. Dowie się, ze uczyła się pływać, a środki z jej karty bankomatowej wypłacane są w jednym z hoteli na Bali. Beatriz podczas pracy w hotelu pozna Portugalczyka Tiago, który pozostał tam po tsunami i poszukuje zaginionej żony.
 • Beatriz zostanie wezwana do uprzątnięcia pokoju gościa hotelowego. Kiedy zacznie sprzątać nagle zaskoczy ja głos Miguela. Beatriz będzie chciała uciekać jednak Miguel złapie ja i zacznie bić, zgwałci ja i postanowi udusić. Ostatkiem sił podczas szarpaniny Beatriz zrzuci ze stolika nóż i wbije go w szyje Miguela, zabijając go. W związku z zabójstwem Beatriz zostanie na Bali aresztowana i skazana na karę śmierci. Uratuje ja Tiago, który okaże się pochodzić z bardzo wpływowej rodziny. Po powrocie do Portugalii Beatriz spotka się z rodzina i wszystko wyjaśni. Fred i Joao nie będą chcieli jej uwierzyć, ze ojciec był seryjnymmorderca. W trakcie sprzątania mieszkania po ojcu znajda mnóstwo ukrytych fotografii dokumentujących zbrodnie.
 • Catarina po śmierci Diogo wraca do Leandro i wymyśla, ze jest chora na raka. Leandro lituje się nad nią i postanawia wziąć z nią ślub. Fernanda i Maria są temu przeciwne, jednak dla dobra młodożeńców organizują uroczystość w restauracji Luisa. Nowożeńcy wyjeżdżają w podróż poślubna do Dubaju. W międzyczasie Maria udaje się do kliniki, w której leczy się Catarina i dowiaduje się, ze córka nie jest chora. Po powrocie do domu Maria informuje Catarina, ze wie o jej klamstwie i ze zgłosi na policję, ze Catarina zabiła Antonio. Catarina uderza matkę w głowę, Maria przewraca się i traci przytomność. Catarina wkłada matkę do bagażnika, sprząta ślady krwi. W tym czasie Leandro wraca do domu i proponuje wyjście na kolacje. Catarina zabiera swoje auto. Kiedy wracają z kolacji okazuje się ze ktoś ukradł auto z ciałem Marii.
 • Fred zabiera wszystkie pieniądze z banku po ojcu. Zabiera również odszkodowanie za spalona restauracje Joao. Fred wynajmuje mieszkanie Helderowi i Davidovi i wyjeżdża do Londynu. Henrique po rozwodzie z Sofia postanawia sprzedaż dom rodzinny. Odwiedza go wtedy Maria Helena, która prowadzi firmę transportowa. Postanawia zakupić dom. Wprowadza się do domu z dziećmi: Raquel, Nuno i Tiago. Beatriz odkrywa ze to rodzina jej przyjaciela kupuje dom od Henrique.
 • Henrique coraz częściej spotyka się z Maria Helena. Podczas jednego ze spotkań poznaje jej dzieci, a wśród nich Nuno, który jest organizatorem sex przyjęć, w których Henrique uczestniczył z Miguelem. Oboje nie dają po sobie nic poznać. Maria Helena spotyka się z Duarte i oferuje mu współpracę w zakresie transportu wina na cały świat, podpisują umowę. Związek Beatriz i Tiago zacieśnia się, Beatriz odkrywa, ze brat Tiago – Nuno organizował przyjęcia, po których ginęły prostytutki. Daje Nuno sygnał, ze o tym wie. On zaczyna jej grozić i zleca podłożenie bomby w jej samochodzie. Kiedy dowiaduje się, ze Beatriz zamierza jechać wraz z Tiago natychmiast dzwoni z ostrzeżeniem. Beatriz i Tiago w ostatniej chwili uciekają, a auto wybucha. Ktoś porywa syna Beatriz Pedro. Ta obiecuje porywaczom, ze już nie będzie drążyć tematów sex przyjęć w obawie o życie syna. Dostaje nowy temat: przerzut narkotyków z Ameryki Południowej do Europy. Informator daje znać kiedy i na jakiej płazy dojdzie do przejęcia towaru. Beatriz Helder i David czatują na plazy, aby zrobić zdjęcia podczas przemytu. W międzyczasie na wolność wychodzi mąż Marii Heleny, który siedział w więzieniu za handel narkotykami. Postanawia zemścić się na żonie, a pomaga mu w tym córka Raquel. Beatriz na plazy fotografuje przemyt i zauważa, ze to matka Tiago jest przemytniczka. Już rozumie skąd rodzina Tiago ma tyle pieniędzy. Kontaktuje się z mężem Marii Heleny, ten oferuje pomoc Beatriz. Kiedy dowiaduje się, ze anestozjologiem ma zdjęcia, kradnie je i przychodzi do Marii Heleny, żeby ja szantazowac. Maria Helena bierze pistolet i go zabija. W tym momencie wbiegają Nuno i Raquel i widza zabitego ojca. Raquel wpada w histerie. Nuno zaprowadza ja na górę domu i daje leki uspokajające. Wtedy słychać drugi strzał. Nuno zbiega na dół i widzi, jak matka pozoruje atak ojca na nią. Po przyjeździe policji Maria Helena stwierdza, ze zabiła męża w obronie własnej. Raquel jest otumaniona, ale tłumaczy, ze drugi strzał był dużo później. Policja stwierdza, ze jest w szoku i za zgoda rodziny umieszcza ja w szpitalu psychiatrycznym.
 • Catarina boi się co się stało z autem i ciałem matki. Kiedy policja informuje, ze odnalazła auto Catarina boi się je otworzyć. Okazuje się jednak, ze ciała w nim nie ma. Znajduje się cały czas pod presja i kłoci się ciagle z Leandro. Fernanda nie może tego znieść i zaprasza syna na kolacje. Podczas kolacji informuje wszystkich ze to Catarina żabka Antonio. Rodzina jest wstrząśnięta. Catarina krzyczy ze to nie jest prawda i ze się zemści za pomówienie. W klinice dodaje chorobotwórcze bakterie do leków stosowanych na astmę przez Fernande i zamienia jej lekarstwo. Fernanda czuje się coraz gorzej, aż w końcu traci przytomności i w stanie zagrożenia życia zostaje odwieziona do szpitala. Catarina kłoci się z Leandro i wyrzuca go z domu, Ren wzburzony zostaje potrącony przez auto, jego kariera w FC Porto leży w gruzach. Catarina oświadcza, ze jest już bezużyteczny i wyrzuca go ostatecznie z domu. Leandro wraca do domu rodzinnego. Victor i synowie na przemian czuwają przy Fernandzie w szpitalu, nie pozwalając Catarinie się zbliżyć. Pewnego dnia w szpitalu pojawia się kobieta, która odwiedza Fernande, ale jest przebrana w strój pielęgniarki i nikt jej nie rozpoznaje. Henrique bierze ślub z Maria Helena. Ines nie jest w stanie wybaczyć tego ojcu. Sama oczekuje na dziecko. Joao pomaga Luisowi prowadzić restauracje i zaczyna wzbudzać zainteresowanie kobiet. Raquel zakochana w Ines próbuje ich rozdzielić. Nie mogąc jednak wpłynąć na rozwód pary atakuje Joao nożem. Ines po powrocie do domu zastaje rannego Joao. Raquel ucieka z nożem w ręce ale zostaje zatrzymana przez policję i osadzona w areszcie. Tiago wynajmuje adwokata który udowadnia, ze była niepoczytalna. Raquel znów ląduje w szpitalu psychiatrycznym
 • W domu Catariny pojawia się policja. Twierdzą, ze ktoś złożył donos, iż zabiła matkę. Catarina zostaje aresztowana. Podczas przeszukania auta i domu policja znajduje ślady krwi. Catarina w dalszym ciągu nie przyznaje się do winy i oświadcza, ze mama żyje bo dzwoniła w dniu jej urodzin. Policja przesłuchuje Fernande, która twierdzi, ze Catarina była do tego zdolna. To samo potwierdza Leandro. W tym czasie w domu Fernandy pojawia się Maria. Zaskoczonej rodzine wyjaśnia, ze Catarina chciała ja zabić bo odkryła jej kłamstwa. Ukrywała się w obawie o swoje życie. Okazuje się ze Fernanda o wszystkim wiedziała i wspierała Marie. Maria zgłasza się do więzienia, Catarina wychodzi na wolność, jednakże Maria nie chce jej znać. Maria zwołuje zebranie z Henrique, Duarte, Teresa i Benedita i i formuje ich, ze to Catarina zabiła ich ojca. Wzburzony Henrique jedzie do domu Catariny. Zaczyna ja bić i dusić mówiąc, ze zapłaci za to co zrobiła. Catarina krzyczy ze jej matka kłamała, ale Henrique jej już nie wierzy. W ostatnim momencie do domu Catariny przychodzi więźniarka, która pomagała jej zabić Diogo. Przykłada nóż do szyi Henrique i nakazuje mu puścić Catarine. Henrique odchodzi, ale ostrzega ze powróci.Maria Helena zaczyna mieć problemu, policja sprawdza wszystkie transporty, Duarte zrywa z nią umowę bo okazuje się, ze w butelkach zamiast wina były narkotyki. Zamieszany w handel Nuno ucieka do Brazylii. Stamtąd dzwoni do Catariny z prośba o pieniądze, jednak ta odmawia. Dzwoni do matki, do Marii Heleny, ale ona tez nie chce mu pomoc. Nuno zaczyna Wiec dzwonić do klientów sex przyjęć i szantażując opublikowaniem ich danych zada pieniedzy. Na jego konto zaczynaja spływać pierwsze pieniądze. Kiedy jedzie autem na spotkanie nagle ktoś podjeżdża i go zabija. Maria Helena otrzymuje i formacje, ze Nuno padł ofiara porachunków. Tiago przerażony, ze stracił już ojca i brata, a może tez stracić matkę, przyznaje Beatriz racje i zaczyna śledzić matkę, aby zgłosić jej działania policji. Uważa, ze nawet w więzieniu matka będzie bezpieczniejsza niż na wolności. Henrique również nie podoba się dzialalnosc Marii Heleny. Coraz częściej zaczyna spotykać się z Sofia. Pożycza jej pieniądze na spłatę długów szwalni. Sofia jest w tym czasie w związku z Luisem, zaczyna ja jednak coraz bardziej drażnić jego proste zachowanie. Wstydzi się przed znajomymi. Luis dostaje udaru. Sofia nie ma czasu odwiedzać go w szpitalu. Podczas jednej z wizyt odkrywa, ze stracił smak i węch. W końcu para kończy swój związek. Leandro podczas rehabilitacji w klinice coraz częściej spotyka się z Marta, koleżanka Ignacio i Joany. Joana zachodzi w ciąże z Duarte. Z kolei Beatriz winduje się, ze nie będzie mogłaMieć dziecka z Tiago No już przekwita. Do Ines i Joao przyjeżdża z Anglii Fred. Chce im zadośćuczynić za to, ze zabrał wszystkie pieniądze. Informuje ich o otwarciu konta bankowego w Szwajcarii, w którym zdeponował wszystkie pieniądze. Podaje dane do konta i szczęśliwy umawia się na kolejne spotkanie z rodzina. Kiedy wsiada do samochodu wybucha bomba. Fred ginie.
 • Trwa pogrzeb Freda. Policja informuje Joao, ze bomba była skonstruowana w sposób profesjonalny i z użyciem profesjonalnych materiałów wybuchowych. Benedita rozpoczyna emisje nowej telewizji Mundo Tv, której główna prowadząca jest Beatriz. Tiago w dalszym ciągu podpatruję matkę, udając ze zerwał z Beatriz. Henrique próbuje nawiązać bliższa relacje z Sofia. Podczas oczekiwania na nią w hotelu zauważa wychodzących z hotelu Beatriz i Tiago. Adwokat informuje Catarine, ze na sznurze, którym uduszono Diogo, znajdują się jej odciski palców. Laura ma potwierdzona diagnozę stwardnienia rozsianego. Coraz częściej zaczyna się potykać, przewracać, czuć ból. Nadal jednak pracuje w gazecie i telewizji Mundo. Joana odchodzi z pracy w klinice i otwiera bar na plazy. Ignacio ćwiczy z Rubenem. Po jednym z treningów na plazy wsiada do auta i jego auto wybucha. Ignacio ginie. Maria Helena zaczyna podejrzewać ze Tiago spotyka się z jakaś kobieta. Tiago i Beatriz stwierdzają ze musza być bardziej ostrożni. Henrique namawia Martę żeby przejęła prowadzenie badań póz Marilyn Ignacio. Catarina żeby zdobyć pieniądze zaczyna prywatnie prowadzić sprawy klientów poszkodowanych przez klinikę. W sądzie toczy się kolejne postępowanie między Duarte i Beatriz o opiekę nad Pedro, ale Pedro oświadcza, ze nie chce mieszkać z żadnym z nich tylko z siostra Duarte, Teresa. Tiago w domu gubi telefon. Okazuje się ze zabrał go Henrique i kopiuje z niego wszystkie dane.
 • Tiago próbuje podpytać natkę, czy to nie ona miała coś wspólnego z podłożonym bombami. Maria Helena zapewnia go ze nie. Marta przyjmuje propozycje Henrique i zostaje kierownikiem badań w laboratorium. Catarina pojawia się w klinice, Henrique próbuje zabić ja zastrzykiem, ale na pomoc Catarinie znów przychodzi Cristina, która grozi mu pistoletem. Sofia musi wyjechać na spotkanie biznesowe do Oslo i prosi Henrique żeby pojechał z nią. Maria Helena podejrzewa, ze Henrique ma romans i zaczyna mu grozić. Henrique informuje Sofie, ze nie wie, jak oszukać Marie Helenę żeby wyjechać do Norwegii na tydzień. Na plazy koło baru Joany policja znajduje detonator. Policja jest pewna, ze bombę podłożyła ta sama osoba, która zabiła Freda. Joao otrzymuje ofertę prowadzenia samodzielnego programu kulinarnego. Joao nie chce się zgodzić na to bez udziału Luisa. Luis jednak naciska, aby restauracja była bardziej znana. Aby jechać z Sofia Henrique zapisuje się na kongres w Madrycie i pokazuje bilety Marii Helenie. Raquel wraca z elektryczna bransoletka dozorujący do domu. Tiago jest bardzo szczęśliwy.
 • Cristina (więźniarka) tymczasowo zarzuca pracować jako gosposia i nawiązuje romans z ogrodnikiem Catariny. Okazuje się jednak, ze Catarina także z nim sypia. Cristina chce się zemścić i zaczyna dosypywać truciznę do wina podczas kolacji. Catarina na drugi dzień bardzo źle się czuje. Samopoczucie poprawia jej telefon od adwokata, ze sędzia nie uznał za dowód sznura z odciskami palców w sprawie śmierci Diogo i sprawa zostaje umorzona. Ines chce zawieźć matkę na lotnisko, Sofia jednak bardzo się wzbrania bo spotyka się tam razem z Henrique. Maria Helena po razy kolejny kłoci się z Henrique o wyjazd, ale ten obiecuje jej ze po powrocie poświęci jej dużo więcej czasu. Maria Helena pozwala na wyjazd. Catarina coraz gorzej się czuje. Tiago i Beatriz spotykają się po kryjomu w hotelu. Niespodziewanie nachodzi ich Henrique. Oświadcza, ze wie co planuje Tiago względem Marii Heleny, bo ma zgrane rozmowy i smsy z telefonu. Niespodziewanie Henrique oświadcza, ze chce pomoc Tiago w przyłapaniu matki na handlu narkotykami. Henrique wyjaśnia, ze chce się uwolnić od Marii Heleny i dlatego woli wsadzić ja do więzienia. Tiago zgadza się na współpracę. Benedita składa Luisowi propozycje cyklu programów kulinarnych w Mundo Tv. Ines czuje się zaniepokojona bo coraz słabiej wyczuwa ruchy dziecka. Joao natychmiast zawozi ja do szpitala. W szpitalu okazuje się, ze życie dziecka jest zagrożone, bo owinęło się pępowina wokoło szyi. Cristina znów dosypuje trucizny Catarinie. Lekarz nie decyduje o wywołaniu porodu u Ines. Ines i Joao są orzerazeni. Celia dzwoni do Henrique który miał wylatywać do Oslo i mówi o całej sytuacji. Henrique zawraca by operować córkę. Maria Helena jest przekonana, ze Henrique jest w Madrycie. Raquel jest rozczarowana, bo uważa ze Tiago wspiera matkę w handlu narkotykami. Nie wie, ze ten współpracuje z policja. Henrique przeprowadza cesarkę, dziecko rodzi się zdrowe.
 • W szpitalu pojawia się Sofia. Jesteś bardzo wdzięczna, ze poród zakończył się szczęśliwie. W szpitalu pojawia się również Maria Helena, chce także zobaczyć dziecko. Maria Helena jest niezadowolona z tego, ze Henrique ma kontakt z Sofia. Ines dziękuje ojcu za uratowanie życia dziecku i oświadcza, ze wybaczyła mu porzucenie matki. Henrique wzruszony mówi Ines, ze jest najważniejsza w jego życiu. Luis odwiedza Aofie z gratulacjami. Catarina chce jechać do szpitala, ale Ceistina nie chce jej zawieźć. Maria Helena pyta Tiago z kim się spotyka. Tiago ja uspokaja, ze to nic pewnego. Catarina idzie do lekarza bo bardzo złe się czuje. Lekarz znajduje u niej we krwi truciznę. Catarina podejrzewa ze to Cristina coś dosypuje. Prosi ja o zrobienie herbaty i pobiera z niej próbkę do laboratorium. Sofia oczekuje w domu na Henrique. Razem piją wino i spędzają noc.
 • Catarina ma potwierdzenie z laboratorium, ze cristina ja truje. Wzywa ja do siebie i natychmiast wyrzuca z domu. Cristina chce się bronić, ale Catarina ostrzega, ze może coś zrobić jej córce. Catarina zwalnia tez ogrodnika. Sofia znowu zaprasza Henrique do siebie. Gdy Henrique wychodzi na chwile z pokoju Sofia wybiera z jego telefonu numer do Marii Heleny i mówi: Henrique czekaj na mnie w łóżku, wezmę tylko wino. Maria Helena jest zaszokowana tym co słyszy. Maria Helena natychmiast jedzie pod dom Sofii. Obserwuje jak wsiada do auta. Dzwoni i pyta Henrique gdzie on jest, a ten odpowiada, ze w klinice.
 • Po kolei wszyscy klienci Catariny wycofują się z prowadzonych przez nią spraw. Catarina nie ma pieniędzy i zaczyna myśleć o sprzedaży domu. Sofia naciska Henrique, żeby codziennie u niej bywał i sypiał. Maria Jelena zaczyna przeglądać rzeczy osobiste Henrique. Odnajduje bilet za pobyt w hotelu w Lizbonie, Henrique tłumaczy, ze to bilet dla pracownika. Maria Helena udaje, ze się uspokaja, jednak nie wierzy Henrique. Henrique obiecuje, ze zje z nią obiad, jednak umawia się na spotkanie z Sofia. Dzwoni do Marii Heleny, ze musi zostać w pracy na wideokonferencji. Podczas kolacji dzwoni Celia z kliniki i pyta o Henrique bo musi się z nim pilnie skontaktować. Maria Helena mówi, ze miał być w klinice do pozna. Okazuje się, ze wyszedł koło południa i nie wrócił. Maria Helena sprawdza po położeniu gps gdzie znajduje sie auto Henrique, okazuje sie, ze w domu Sofii. Maria Helena jedzie tam i widzi auto na własne oczy. Maria Helena wraca wściekła do domu, planuje zemstę. Wyciąga broń i czeka na Henrique. Kiedy Henrique wraca przeprasza ze nie był na kolacji, ale spotkanie mu się przesunęło. Maria Helena wymierza w niego broń i oświadcza, ze już dwa razy widziała na własne oczy, ze ja zdradza z Sofia. Henrique jest przerażony. Tiago wszystko obserwuje z ukrycia. Maria Helena daje Henrique do podpisania dokument, ze zrzeka się pieniędzy majątku i wszelkich dóbr na rzecz Marii Heleny. Henrique podpisuje dokumenty. Maria Helena wyrzuca go z domu. Przychodzi Tiago i pyta co się stało. Maria Helena mówi, ze nie umiała strzelić, bo ciagle kocha Henrique. Tiago tłumaczy, ze takich problemów nie rozwiązuje się zabijaniem. Tiago tłumaczy matce, ze to Henrique jest winny rozpadowi małżeństwa.
 • Henrique w klinice spotyka Sofie i opowiada jej o kłótni z Maria Helena. Mówi, ze pod groźbą podpisał papiery rozwodowe i zrzekł się majątku. Ostatnia noc spędził w hotelu. Henrique prosi, aby Sofia przyjęła go znów do domu. Sofia odmawia mówiąc, ze mogą się razem spotykać, ale mieszkać nie. Tiago i Maria Helena spotykają się z szefem kartelu narkotykowego z Kolumbii. Maria Helena proponuje mu zwiększenie sprzedaży narkotyku. Tiago wszystko nagrywa. Kiedy spotkanie się kończy, Kolumbijczyk nagle podnosi telefon Tiago, który jest przerażony. Za chwile Kolumbijczyk odkłada telefon i mówi, ze myślał ze to jego bo ma taki sam. Tiago jest wystraszony. Dzwoni do Beatriz, ta doradza mu wycofanie się z planu.
 • Leandro przedstawia Martę swojej rodzinie na obiedzie. Marta cieszy się, a z drugiej strony zaczyna unikać Leandro. W końcu wyznaje mu, ze z przyczyn zdrowotnych nigdy nie będzie mogła mieć dzieci. Leandro mówi, ze zależy mu na niej. Policja aresztuje mechanika samochodowego, którego podejrzewa o podkładanie bomb pod samochodami. Mechanik twierdzi, ze nic nie wie. Kierownik zakładu mechanicznego, z którego był aresztowany mechanik, rozbija auto Jonasa młotkiem. Następnie dzwoni zapytać czyje to auto. Kiedy Jonas schodzi na dół mówi, ze to stało się podczas cofania. Oświadcza, ze ma swój zakład naprawczy i zaprasza Jonasa na darmowa naprawę. Jonas odprowadza tam auto do naprawy. Umawia się tez na spotkanie z Duarte. Jonas wsiada do auta. Są z nim jednak dzieci. Kierownik warsztatu chce waha się z użyciem detonatora ze względu na dzieci. Wyciąga pistolet i celuje w Jonasa. Zauważa to Duarte, który szarpie się z mężczyzna. Bron wystrzela i Duarte osuwa się na ziemie. Tiago spotyka się z Henrique i pyta co dalej w sprawie planu aresztowania matki. Henrique twierdzi, ze jak tylko Maria Helena go przeprosi, to wróci do domu. Maria Jelena nakazuje spalić wszystkie rzeczy należące do Henrique. Jessica dostaje w Tv Mundo prace jako prezenterka. Helder się w niej zakochuje, robi jej prezenty. Catarina fotografuje wyposażenie domu, chce wszystko sprzedać i wyjechać do USA. Odwiedzaj ja Henrique. Kupuje popielniczkę i zostawia jej 20€, mowi Catarinie, ze reszty nie trzeba. Catarina mówi Henrique, ze za wszystko jej zapłaci. Joana zjawia się w szpitalu. Okazuje się, ze życiu Duarte nic nie zagraża. Okazuje się, ze Jonas zna kierownika warsztatu. To ojciec jego byłej narzeczonej.
 • Tiago dowiaduje się od matki, ze następnego dnia dojdzie do przemytu narkotyków. Prosi Beatriz, aby zawiadomiła policję. Kierownik warsztatu prosi Victora, żeby stawił się do pracy. Zakład jest otoczony przez policje. okazuje się, ze córka mężczyzny uczestniczyła w sex przyjęciach, została zgwałcona przez Miguela i w końcu w szpitalu popełniła samobójstwo. Teraz w akcie zemsty zabija wszystkich, którzy byli w jakikolwiek sposób związani z ta sytuacja. Policja otacza warsztat mężczyzny, a ten wysadza się razem z zakładem w powietrze.
 • Catarina wyprzedaje wszystko w domu. Dziękuje adwokatowi za obronę i obiecuje, ze jak tylko sprzeda dom, to mu zapłaci. Joao i Ines na czas wyjaśnienia sytuacji z podłożona bomba przyjmują do siebie Teresę i Jonasa z dziećmi.Raquel przysyła Ines obraz na przeprosiny. Jessica zjawia się w domu Davida i Heldera. David informuje ja, ze Helder wyjechał. Okazuje się jednak, ze Jessica przyszła ze względu na Davida-jedzą razem kolacje i spędzają noc. Tiago i Maria Helena szykują się na spotkanie z przemytnikami. Równocześnie na policji trwa odprawa na temat akcji schwytania przemytników. Po zakończeniu odprawy jeden z policjantów wysyła SMS do Marii Heleny, ze ma uważać bo policja jedzie na miejsce. Okazuje się, ze Maria Helena nie ma telefonu. Policjant po raz drugi ostrzega ja smsem, ona jednak nie odczytuje wiadomości. Razem z toago wchodzi do magazynu z narkotykami. Czeka już na nią kolumbijski boss. W tym czasie wbiega policja i wszystkich aresztuje. Tiago jako jedyny dostaje możliwość ucieczki, ale zauważa to jeden ze skorumpowanych policjantów. Na drugi dzień w gazetach znajduje się informacja o aresztowaniu. Henrique dzwoni do Tiago by się upewnić ze Maria Helena jest w więzieniu. Policja zaczyna przesłuchanie. Maria Helena nie chce nic mówić. Na prośbę Henrique gosposia Olga ukrywa komputer Marii Heleny. W tym czasie do domu wchodzi policja na przeszukanie.
 • Policja nie umie znaleźć komputera. Olga oddaje go Henrique podczas spotkania na stacji benzynowej. Tiago spotyka się z Beatriz i opowiada, jak przebiegała akcja. Mówię, ze Maria Helena została aresztowana i póki co kontaktowała się z adwokatem. Catarina odwiedza w domu Raquel. Raquel nie chce z nią rozmawiać, ale Catarina zaczyna jej wmawiać, ze jest jedyna przyjaciółka, a oprócz niej Raquel jest całkowicie sama. Raquel wyprasza Catarine z domu. Sofia odwiedza w klinice Henrique. Henrique informuje Sofie, ze wyjeżdża do USA otworzyć konto, aby przelać z konta Marii Heleny 8 mln euro, zanim policja zablokuje te środki. Dziecko Ines i Joao nagle dostaje wysokiej temperatury i drgawek.
 • Lekarze natychmiast dokonują badań małego Francisco. Okazuje się, ze celi na niewydolność nerek. Ines i Joao są załamani. Raquel pyta Olgę, gdzie jest komputer matki, Olga odpowiada jednak, ze nie wie. Raquel jej nie wierzy i natychmiast ja zwalnia. W domu Raquel i Tiago zjawia się ponownie policja. Tym razem ostrzegają w rozmowie w 4 oczy, ze grozi mu śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony kolumbijskiego kartelu. Tiago otrzymuje ofertę objęcia programem ochrony świadków. Początkowo Tiago nie chce się na to zgodzić, jednak ostatecznie akceptuje propozycje. Z domu zostaje wyprowadzony dla pozorów w kajdankach. Raquel jest załamana. Tiago zostaje przewieziony do bezpiecznego mieszkania i oczekuje w nim na wylot do innego kraju. Tiago po długiej dyskusji przekonuje policję, aby przygotowała fałszywa rozszarpać również dla Beatriz. Tiago dzwoni do anestezjologiem i informuje ja, ze musza wyjechać. Beatriz chce więcej czasu, ale Tiago naciska. Beatriz jest załamana, bo musi wybrać między miłością do Tiago, a miłością do Pedro. Do Raquel dzwoni matka i nakazuje jej odnalezienie za wszelka cenę komputera. Raquel zaprasza Catarine. Catarina jest bardzo zła za to, jak ostatnio została potraktowana przez Raquel. Raquel składa jej jednak propozycje: zapłaci jej za znalezienie komputera. Jako trop wskazuje Olgę. U Marii Heleny w więzieniu pojawia się adwokat, który ja ostrzega. Nakazuje jej milczenie. Obiecuje, ze Maria Helena nie pójdzie do więzienia na więcej niż 10 lat. Ostrzega, ze jeśli coś się wyda, Maria Jelena nie przeżyje. Henrique chce jak najszybciej wylecieć do USA, aby tam przetransferować pieniądze na swoje konto. Sofia go powstrzymuje z uwagi na stan zdrowia Francisco. Pod dom Olgi podjeżdża Catarina z mężczyzna, który podaje się za policjanta. Olga ze strachu wyjawia, ze komputer ma Henrique. Catarina ciekawa, dlaczego komputer jest taki cenny, odwiedza Marie Helenę w więzieniu. Obiecuje pomoc, ale Maria Helena jej nie wierzy. Catarina i formuje, ze oprócz niej nikt inny już nie pomoże. Maria Helena wyjawia, ze w komputerze są hasła do banku. Catarina natychmiast jedzie do hotelu, w którym przebywa Henrique. Podstępem wchodzi do jego pokoju i próbuje znaleźć komputer. Jedyne co odnajduje to bilet lotniczy do Miami. Henrique dowiaduje się, ze Catarina była w jego pokoju hotelowym. Henrique już wie, ze nie może dłużej zwlekać.
 • Beatriz jedzie do Donu Raquel, by zobaczyć jak się czuje. Zastaje wystraszona Raquel schowana w kącie domu. Raquel chce się obronić i próbuje zaatakować Beatriz. Beatriz wzywa karetkę, Raquel znów zostaje odwieziona do szpitala psychiatrycznego. Beatriz próbuje dodzwonić się do Tiago, ale jego numer nie odpowiada. Tiago jedzie na lotnisko. Czeka tam na Beatriz, aby ze zmienionymi tożsamościami wyjechali i zamieszkali w Dubaju. Beatriz wsiada do taksówki. Nie wie czy jechać na lotnisko i wyjechać razem z Tiago. Dzwoni wtedy załamany Pedro, ze Patricia ma innego chłopaka. Beatriz dokonuje wyboru: zostaje z synem. Smutny Tiago wchodzi do samolotu. Henrique leci do Miami. Zaraz za nim w hotelu zjawia się Catarina. Kiedy pyta na recepcji o numer pokoju ojca otrzymuje kopertę a w niej informacje: witamy w Miami. Catarina jest zaskoczona, ze Henrique ja rozgryzł. Catarina idzie do sklepu z bronią i kupuje paralizator. Spotyka się z Henrique w hotelowej restauracji. Mówi, ze przysłała ja Maria Helena po pieniądze, ale jeśli Henrique zostawi jej część, to zostawi go w spokoju. Henrique umawia się na spotkanie następnego dnia rano w banku. Luis otrzymuje przesyłkę z Azorów, a niej herbatę i list od Marii. Joana dowiaduje się, ze będą mieli z Duarte dziewczynkę. Ruben oświadcza się Sandrze. Maria Helena dowiaduje się, ze akcje z policja zorganizował jej Tiago.
 • Catarina idzie do pokoju Henrique. Ten otwiera drzwi i mówi, ze mieli się spotkać w banku, jednak wpuszczają Tarnów. Kiedy się obraca, Catarina razi go paralizatorem. Nieprzytomny Henrique iPada na podłogę. Catarina napuszcza wody do wanny, wrzuca do niej nieprzytomnego Henrique i topi. Sama udaje się do banku, przedstawia się jako upoważniona córka Henrique i po podaniu kodów zabezpieczających otrzymuje w gotowce 8 mln €. Martwego Henrique odnajduje hotelowa sprzątaczka. Luis postanawia się spakować i jedzie na Azory do Marii, wyznaje jej miłość. Catarina jedzie na lotnisko, jednak w ostatnim momencie zostaje aresztowana pod zarzutem zabójstwa Henrique. W wyniki procesu sąd uznaje ja winna zarzucanego czynu i skazuje na karę śmierci.
 • Dwa lata później: Ambasada Portugalii próbuje do końca uwolnić Catarine, sąd jednak podtrzymuje decyzje. Beatriz jedzie na Florydę i stamtąd ma transmitować wykonanie wyroku. Leandro wraca z Martą z podróży poślubnej. Maria i Luis są razem szczęśliwi na Azorach. Joao i Ines odkupują rodzinny dom Castro de Aguiar i chcą przywrócić go do świetności. Catarine w więzieniu odwiedza ksiądz i namawia do skruchy. Catarina jednak nie żałuje. Jako ostatnie życzenie zamawia butelkę wina z Portugalii i całe wypija. Zostaje odprowadzona do sali, w której wykonany będzie wyrok. Zostaje jej podany zastrzyk śmierci. Catarinie wydaje się, ze widzi matkę i jej ostatnie tchnienie jest wołaniem matki. Catarina umiera. Beatriz po wszystkim idzie do baru i tam pewien mężczyzna zamawia dla niej drinka. Okazuje się, ze to Tiago… KONIEC.

Odcinek 326 (ostatni, finał):

Inne odcinki łatwo znaleźć wpisując w Google „Coração d’Ouro” wraz z numerem odcinka, np. „Coração d’Ouro – 128”. Należy przy tym pamiętać, że ostatni odcinek wyemitowany w Polsce, tj. odcinek 127 kończy się sceną z połowy 101 odcinka wersji portugalskiej.  Chociaż nic nie wskazuje na to, by serial miał jeszcze wrócić na antenę, warto pisać do TVP (np. na ich oficjalny fanpage) z prośbą o przywrócenie serialu. Tylko liczne głosy fanów mogą pomóc!

77 thoughts on “Złote serce – czy serial wróci na antenę TVP?

 1. Jak mogliście przerwać odcinki w takim momencie…i zamienić na jakiegoś głupiego janosika…to nie pierwszy raz tak robicie, z „kisem” tez tak zrobiliście i z wojenne dziewczyny….dlaczego?
  Proszę o przywrócenie tych odcinków bo chyba stracicie ogladalnosc o jeszcze jedna osobę

  1. Zgadzam sie to istny skandal ,film ktory juz tyle trwal tak po prostu przerwac !!!!!!!!!!!!!!!
   I jeszcze w to miejsce ten fatalny Janosik. Prosze rowniez o przywrocenie tego serialu !!!!

  2. Czekamy od nowego tygodnia czyli od srody na serial zlote serce czekamy ludzie chcą ogladac wezcie to pod uwagę

  3. Przed naprawdę wielu już laty nasza przecudowna „Telewizja Polska” w identyczny sposób potraktowała serial „Gwiezdne Wrota”, przerywając emisję w środku odcinka składającego się z dwóch części. Po ujrzeniu napisu „To be continued” dalszego ciągu już niestety nie ujrzałem… Dodam, że ogromnie lubię Science Fiction… Nigdy nie poznałem dalszych losów bohaterów tego serialu… Nawet nie czynię już ku temu starań, bo seriali już zwyczajnie nie oglądam. Szkoda czasu i nerwów. To był dla mnie koniec telewizji, której agonia rozpoczęła się w epoce „Big Brothera”. Od tego czasu NIE OGLĄDAM tego chłamu, jaki serwuje nam telewizja. Czarę goryczy przelał fakt, gdy swego czasu, w późnych godzinach wieczornych nadawano dokument na temat Korei Północnej. Osoba, której udało się zbiec z tego piekła, mówiła oczywiście w swoim ojczystym języku. Tłumaczenie wypowiedzi zostało przykryte wielkim okienkiem z informacją, co zostanie nadane w późniejszym terminie. Jako, że nie znam koreańskiego, owej wypowiedzi nie zdołałem zrozumieć… Z kolei pewien program reklamowano przez tydzień – miał zostać nadany około drugiej w nocy. Czekałem, oczywiście nadano, ale inny odcinek… Ten szeroko reklamowany – już nigdy nie trafił na antenę… Dziękuję za taką „telewizję”. Dobrze, że można jeszcze wiele ciekawych spraw znaleźć w literaturze. Naprawdę zastanawiam się, na co przeznaczane są pieniądze z abonamentu… Merytoryka programów telewizyjnych z wolna sięga już dna. Kompletnie nie ma czego oglądać. Seriale typu „Ojciec Mateusz” czy teleturnieje z „klaskaczami” mnie kompletnie nie interesują. A oprócz tego pozostały już tylko „Wiadomości” oraz reklamy… Mnóstwo reklam i różnej maści wypełniaczy. Ciekawą „misję” spełnia nasza telewizja…

 2. Fatalna decyzja o zaniechaniu emisji filmu.Piękny kraj, fajni ludzie. Oczywiście za Janosikiem nikt nie tęskni. Nie spodziewałam się , że ktoś tak zarządzi, tym bardziej przy tej wakacyjnej” lipie”
  Proszę o powrót serialu na ekrany tv

 3. Byl to jedyny serial który oglądałam, moje koleżanki rownież. Słoneczne widoki, wielowątkowość, lekkość, piękny język … nie zacznę już oglądać niczego w TVP 1. Poświęciłam wiele godzin na wciągniecie sie w cos co przerwaliscie bez uprzedzenia, to idiotyczne, albo ja jestem idiotka ze dałam sie wciągnąć TVP 1 w oglądanie. Nigdy więcej!

   1. Tak jak z serialami tak i z tym Opolem było, fajne zarządzanie i tylko płac abonament. Taki ktos , kto nie ma pojecia o nieczym nie powinien piastować stanowisk, acz o Polska własnie i wiekszośc zarządzajacych ma wszystkie braki tylko ambicji nadmiar. Mały człowiek nie moze siedziec na duzym stołku.

 4. Jak tu zaufać TVP skoro robi sobie co chce. To my płacimy i chcemy oglądać. Nie przypadły mi do gustu filmy tureckie, wolę portugalskie Złote Serce. To jakaś kpina, że w takim momencie została przerwana jego emisja. Jest to bardzo dobry film poruszający różne wątki, ukazujące problemy współczesnego świata w przeciwieństwie do tureckiego byle czego. Film oglądam najczęściej na vod.tvp.pl, gdyż nie jestem w stanie zrobić tego w godzinach emisji w telewizji. Zapewne niska oglądalność tkwi właśnie w godzinach.

  Proszę TVP, żeby przywróciło emisję filmu z szacunku do widzów…

  1. Ja też czekałam cały czas na kolejne odcinki.Piękne widoki, spokojna oprawa muzyczna.
   Inne twarze, nie tylko te tureckie
   seriale, w których wciąż Ci dami aktorzy! Starczy tej Turcji!

  2. Ja też czekałam cały czas na kolejne odcinki.Piękne widoki, spokojna oprawa muzyczna.
   Inne twarze, nie tylko te tureckie
   seriale, w których wciąż Ci dami aktorzy! Starczy tej Turcji!

 5. Zaprzestaliscie emisji najlepszego serialu w TVP.Tureckich seriali nie ogladam nie odpowiada mi ta kultura,agresywni mężczyźni tam występujący budzą we mnie niesmak.

 6. WYSTARCZYŁO ZMIENIĆ GODZINĘ EMISJI NA GODZ, 18 I OGLĄDALNOŚĆ BYŁA BY WIELOKROĆ WYŻSZA!!!!!!!!!!!! PROSZĘ PRZYWRÓCIĆ WSPÓŁCZESNY FILM Z PRORODZINNYMI WARTOŚCIAMI Z PIĘKNYMI LUDZMI, URZEKAJĄCYMI KRAJOBRAZAMI..
  FUNDUJE NAM TELEWIZJA TURECKIE NIEZROZUMIAŁE KULTURAWO I DALEKIE OD POLSKI – TURECKIE SERIALE…
  PROSZĘ PO WAKACJACH PRZYWRÓCIĆ ZŁOTE SERCA..

 7. To prawda, serial ma wrócić. Dajcie go w odpowiednich godzinach i nie będziecie narzekać na oglądalność. Tak się nie robi, tym bardziej, że w bardzo „głupim” momencie został przerwany. Turczyzny już mamy przesyt!!!!!

 8. Tak z dnia na dzień bez uprzedzenia zdjąć serial z anteny…to dopiero szacunek do widza!!!
  oglądalność moze mniejsza bo ludzie sa w pracy…
  super serial proszę przywrócić na antene.. bo juz nie ma nic do obejrzenia!!!!

 9. Nie rozumiem TVP i jego lekceważącego podejścia do widza. Po co telewizja zakupuje serial, którego nie ma zamiaru wyemitować do końca. Ten serial miał swoich fanów i zdejmowanie go z anteny z powodu jak twierdzą niskiej oglądalności i zastępowanie Janosikiem z brakiem oglądalności jest dla mnie niezrozumiałe. Jak można tak olewać widzów !!! Proszę o przywrócenie serialu na antenę i wyemitowanie serialu do końca. Czy TVP nie potrafi stanąć na wysokości zadania?. Proszę szanować swoich widzów!!!

 10. Prosze o wznowienie serialu „Zlote serce”.To bardzo ladny serial,ciekawy,pieknie pokazuje Portugalie,ma sliczna muzyke.Ogladalnosc slaba dlatego,ze w porze emisji ludzie jeszcze pracuja albo ucza sie.A serial ten chcieliby ogladac nie tylko emeryci.Jezeli TVP nie ma pieniedzy na zakup dalszych czesci,to po co bylo rozpoczynac emisje.

 11. Dobrze że „turczyzna” się ogląda. Problemy społeczno-kulturowe dla Polaków, już zupełnie nie z tej epoki. Nudy na pudy. Proszę przywrócić emisję „Złotego serca”, i to w jakiejś przyzwoitszej porze, tak około godz. 19?! Ludzie w lecie mają ciekawsze zajęcia na dzień, jak siedzenie przed telewizorem. Ja oglądałam w nocy na vod.tvp.pl… Wg mnie, to jest jeden z najlepszych seriali, jaki był w tym roku wyświetlany przez TVP.

 12. Jestem bardzo zawiedziona tym, że zaprzestano dalszej emisji serialu. Ten kto odpowiada za tę decyzję nie ma za grosz empatii dla widzów. Nie jest zatem odpowiednim człowiekiem, aby zajmować tak ważne stanowisko. Gdyby był – rozumiałby co znaczy np. dla starszego samotnego człowieka dla którego film był oknem na świat przerwanie go w niemal połowie. Szanowny decydencie nie bądź bezduszny i zwróć nam nasz serial, abyśmy go mogli obejrzeć do końca. Dla wielu widzów będzie to znak, że jednak jesteśmy choć trochę ważni w tej całej machinie telewizyjnej oraz pogoni za kasą i oglądalnością

 13. Bardzo mi przykro, że przestano emitować tak ciekawy serial. Piękne widoki Porto, winnice i bardzo ładna melodia, czy ten serial wróci na anteny tv? Nie ma co oglądać w tej telewizji! To jest nasza telewizja TV 1.

 14. Dlaczego TVP zdejmuje wartościowy serial z pięknymi krajobrazami, a raczy nas ciągle tureckim badziewiem, które jest nam obce kulturowo. Czy to nie wstęp do wprowadzania nas na siłę do muzułmańskiej „europy”. Wystarczy zmienić godziny emisji. Oglądalność przekroczy tę, którą charakteryzują się tureckie seriale. Pan Kurski i jego ekipa nie mają wyczucia.

 15. Złote serce to najlepszy serial jaki był w tym roku wyświetlany.Godziny emisji fatalne,dlatego oglądalność niska.Oglądałam serial na vod.tvp.pl. Wystarczy zmienić godziny emisji a oglądalność wzrośnie.To skandal zdejmować serial bez uprzedzenia.Piękne widoki,muzyka i język. Przywróćcie serial „Złote serce” na antenę.To jedyny serial,który oglądałam.A teraz nie ma już co ogladać!!!!!!

 16. Myślałam że coś się zmieni. A tu znowu odgrzewane kotlety. Zamiast Złote serce /przynajmniej rozrywka/ puścili Janosika a obecnie czarne chmury i znowu cale lato – nudy na pudy. Wznowcie Złote serce!!!!!!!!!!

 17. Osobiście myślałem, że ten serial wróci od września, bo zrobili przerwe wakacyjną, a tu takie coś…

 18. Nie wierzę, że powodem jest niska oglądalność. Mnóstwo ludzi uwielbia ten serial. Dajcie lepiej kolejne odcinki, czekamy na dalsze losy bohaterów. Żałujecie kasy na zakup nowych odcinków? Widzowie są najważniejsi więc w imieniu widzów proszę o emisję serialu. Rozkochaliście nas w serialu i urwaliście w połowie. Naprawdę dla niektórych osób to jedyna rozrywka.

 19. Faktycznie to była zła decyzja , ten kto o tym decydował nie przemyślał sprawy do końca. Godzina do oglądania fatalna gdyby był emitowany o 18.30 to myślę że oglądalność FAKTÓW na TVN by znacznie spadła. Nie można się czegoś uczepić i katować tym ludzi a tak jest w przypadku seriali tureckich . Był to serial który bardzo dobrze się oglądało a tu klapa i po serialu. Widać że czas na zmiany kadrowe Panie Kurski z kim Pan pracuje. To nie są fachowcy to pozostałości po państwie kolesi.

 20. Fantastyczny serial więc trudno zrozumieć jak można go było zdjąć z emisji i zastąpić „Janosikiem po raz kolejny”. Domagamy się przywrócenia serialu!

 21. Basia Blagam was wroccie emisje serialu zlote serce . To nie prawda ze jest slaba ogladalnosc wystarczy zmienic godzine emisji bo wiekszosc widzow wraca z pracy.Wymagany takze jest szacunek dla widza mozna bylo poinformowac chociazby na pasku w dole ekranu

 22. No to ja cale wakacje siedzę spokojnie i czekam na ,,po wakacjach” żeby zobaczyć dalsze odcinki, a tu co ?! Niska oglądalność ?! A może byście zmieniki godzinę emisji na popołudniową jak już ludzie wróconą z pracy?! Film super- współczesny, a nie jakieś brednie o bogatych i znudzonych . A poza tym, czy ktoś zastanowił się, że zamiast jakiś historycznych filmów tureckich, na odmianę warto by zobaczyć coś innego. Przywróćcie serial w zmienionej godzinie emisji, a na pewno będziecie mieć oglądalność !

 23. Czekamy na dalszy ciąg serialu ”Złote serce”. Moja mama oglądała , samo życie w tym serialu. Ciekawy scenariusz i obsada naprawdę dobra. Dużo lepszy niż te seriale tureckie.

 24. Całe wakacje czekałam na wznowienie serialu a tu taka niespodzianka. Kpiny z widzów. Po co w ogóle został emitowany skoro przerwano w trakcie. Niska oglądalność bo kiepskie godziny emisji. Domagam się powrotu serialu na ekrany telewizorów.

 25. Tak jak większość widzów sądziłam ,ze to tylko przerwa wakacyjna ,a tu taka niespodzianka:/
  Bardzo proszę o przywrócenie tego serialu ,rzadko oglądam seriale ,ale ten mnie bardzo wciągnął. Szanowni decydenci w TVP słuchajcie głosu widzów!!!!

 26. jak można zdjąć z anteny taki ładny serial .poszczają jedne i te same seriale ,aż człowieka szlak trafia gdy się patrzy na to

 27. zeby to szlag trafil zawsze to samo ,jak widze to ze mala ogladalnosc to najchetniej bym walnela tego co to napisal !!!!! co fajny serial to wezma i skoncza napiszcie ze nie macie pieniedzy na dalsze odcinki a nie wciskacie jakis bzdury To nie pierwszy raz !!!

 28. Przywróćcie nareszcie serial ,,Złote serce”. To wielkie świństwo żeby nagle przerwać serial bez żadnej inf. o kontynuacji

 29. Ale to nie turecki, ale portugalski serial.
  Wielka szkoda że zdjęto go z ramówki , przecież to był świetny serial 🙁 🙁
  Lepiej dać znowu jakiś badziew „Pod wspólnym niebem” , który pewnie tez nie wypali 🙁

 30. Ogladalam ten serial z mama i bardzo nam sie spodobal.Czekalysmy na koniec wakacji by znowu ogladac ten super serial a tu nie ma go w programie.skandal.tak ciekawy serial.prosimy o wznowienie emisji serialu Zlote serce….

 31. „złote serce” powinno wrócić,TVP karmi nas przez wakacje powtórkami i starociami o abonamencie przypomina do obrzydzenia a widzów ma za kretynów

 32. Tylko w Polsce to mozliwe , smutne i prawdziwe opłaty za telewizor po co , na diabła , moze wróci , Nadzieja …..

 33. Dziękuję za opis serialu wraz z finalem. Przeczytałam jednym tchem.
  Droga TVP, lepiej wznowcie ten serial, bo całkiem spora część Waszych widzów przestanie płacić abonament. A to tureckie gówno warto zdjąć, bo ani nieobliczalni arabowie ani ich infantylne seriale nie są tu mile widziane.

  1. Kobieto, weź poprawkę: Turcy to nie Arabowie… Zupełnie odrębna nacja. Owszem, też muzułmanie, ale już w dużej mierze zeuropeizowani. Co nie zmienia faktu, że tych ich „obyczajówek” nie da się oglądać!! „Sulejman Wspaniały” był ciekawy; dla mnie jak większość filmów historyczno-kostiumowych. I finito: wystarczy! A „Złote serce” był dla mnie jak perła wśród kupki kamieni…

 34. Dosyć,że w tvp mamy tylko same powtórki i ciągle to samo to jak leci coś nowego to przerywacie. Ja mam propozycję najlepiej zlikwidować tvp bo i tak nie ma co oglądać

 35. Na początku myślałam że to letnia przerwa .Ku mojemu zdziwieniu serial nie powrócił na antenę .Mam już dosyć tych Tureckich serialów jak coś ciekawego zakupiono to szybko przerwano emisję .Płacę abonament i chciała bym aby serial był nadal wyświetlany .

 36. Piszę w imieniu swoim i kilku koleżanek. Wszystkie czekamy na wznowienie serialu „Złote serce”. Złego słowa nie można powiedzieć o tym serialu, tylko same superlatywy. Może wreszcie ktoś tam na górze się obudzi, ludzie czekają !!!
  Absolutny brak szacunku dla widza, kto tam pracuje ??? Jesteśmy oburzone takim traktowaniem. To, jak zwykle, tylko u nas.

 37. Ja także czekam na wznowienie serialu, a zmieniona wcześniej godzina na 16 uniemożliwiala mi oglądanie gdyż pracuje do 16.

 38. Dzięki temu serialowi pokochaliśmy cudowną Portugalię i już w tym roku zrobiliśmy wycieczkę objazdową po jej pięknych miastach.

 39. Gdzie, jak gdzie, ale do Portugalii pojechałabym! I to właśnie dzięki serialowi „Złote serce”. Tak jak Polska, na uboczu dziejowej migracji muzułmanów do UE, spokojny, piękny kraj, bez wielomilionowych metropolii, zagrożonych terrorystycznymi atakami nielegalnych imigrantów. Serial był jedyną, niepowtarzalną okazją, żeby trochę go poznać z TV… W trakcie emisji zrobiłam sobie wiele zrzutów ekranowych cudownych, niepowtarzalnych krajobrazów winnic i okolic Porto. I przepięknej architektury starych miast, które ominęły niszczące, historyczne zawieruchy wojenne XX wieku…

 40. podpisuję się pod wszystkimi listami jak wyżej,niech TVP zacznie poważnie i z szacunkiem traktować swoich abonamentów,skoro tak uporczywie domaga się opłacania comiesięcznego
  haraczu,seriale takie „złote serce” mają wrócić na antenę.Absolutnie nie dopuszczam do siebie
  informacji jakoby serial ma być urwany po ktoryś odcinku,żadam wyemitowania go do końca.
  Decydenci z TVP czytajcie uważnie opinie telewidzów.

 41. jestem zbulwersowana wycofaniem tego serialu z emisji – początkowo sądziłam ,że to przerwa wakacyjna- niestety serial nie wrócił po wakacjach , chociaż na to bardzo liczyłam. Nie przemawia do mnie argument o niskiej oglądalności, kiedy na godzinę emisji wybiera się 16 .00 ! Serial portugalski inny smaczek telenoweli , akcja nabierała tempa, ciekawe postacie, mieszanka emocji trochę humoru i napięcie akcji = wielka szkoda . Kolejny raz TVP okazała się niepoważna w traktowaniu widzów, którzy ten serial polubili lub mieli okazję poznać- kamienne serce TVP

 42. Fatalne zarządzanie Telewizją a konkretnie programami, Bierzecie setki milionów kredytu a nie szanujecie widzów. Przerywacie serial np.” Złote serce” nie informując o dalszym ciagu jego wyświetlania. Przecież dzięki nam istniejecie .

 43. Fajny serial..byl Bo nie będzie szansy by go oglądać kiedykolwiek w TVP
  Popieram komentarze .Też czekałam kiedy nastąpi dalszy ciąg …A tu
  Figa!
  Tak się nie robi … Bezsens totalny .Kupujecie droga Telewizjo odcinki
  serialów to nie zrywajcie dalszych emisji ,bo to działania i zabiegi
  bezsensu. Kinoman się wciąga w coś i po co !
  Po co to Wam było ??? Tylko rankingami się sugerują a, to gówno daje
  bo to nie prawdziwe sondaże… Naginacie sami sobie !?

  1. Po tylu latach nie doczekaliśmy się kontynuacji tego serialu portugalskiego.
   Uważam że fajnie się oglądało ten serial i był bardzo wciągający. Wartkie akcje coś się działo, nie było przeciagania akcji i mydlanego scenariusza jak w tureckich brazylijskich czy wenezuelskich tasiemcach. Szkoda wielka że zwykłego widza nic sobie nie robiono.
   Miło spędzało się czas na oglądaniu tego serialu, tym bardziej że nutkę powiewu świeżości się czuło widząc plenery pięknych widoków i różnych miejsc, a nie zamknięte przestrzenie i smętne sceny obecnych teleniwel.
   Zawiodła mnie telewizja, obecnie nic specjalnego nie ma w ramówce te seriale są puste. Czasu bardzo szkoda na oglądanie tych seriali samych argentyndkich a nowa propozycja serialu portugalskiego już nie jest tak dobra jak „złote serce”.

 44. Zgadzam się z w/w opiniami. Serial „Złote Serce” oglądało się z prawdziwą przyjemnością, moim zdaniem stanowił miłą odmianę. Łączył wartką akcję, spojrzenie na kulturę i życie Portugalii, piękne krajobrazy. Szczerze wątpię czy oglądalność była aż tak niska; choćby na podstawie wpisów na tej stronie widać, że zgromadził wielu widzów. Prawdą jest, że emitowano go o niekorzystnej porze, ale wystarczyło ją przesunąć na wieczór. A swoją drogą, ciekawe jak się ma oglądalność tych programów, które zastąpiły ten serial o 16.00? Piszę w imieniu grupy znajomych. Wszyscy jesteśmy zawiedzeni i nadal oczekujemy na wznowienie emisji „Złotego serca”, jeśli nie TVP1 to może inny kanał się nim zainteresuje?

 45. I nie wykupili kolejnych odcinków i jaki sens zaczynać emisję telenoweli, jak nie ma się zamiaru dokonczyc?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *