Zakazany owoc odcinek 372: Ender chce jak najszybciej wyjść za mąż! Cagatay i Yildiz ponownie zostają sąsiadami!

Odcinek 372 – streszczenie: Yildiz wchodzi do pokoju, w którym znajdują się jej mama i Halitcan. „Mamo, za chwilę usłyszysz krzyki Kumru” – oznajmia, tryskając radością. – „Cagatay i Kumru nie pobrali się! Zostawiła go i wróciła do domu!”. Mama i córka przybijają piątkę. „Dzięki Bogu” – mówi Asuman, równie szczęśliwa, co córka. – „To kara od Boga. Każdy dostaje to, na co zasługuje”. „Mam nadzieję, że będzie cierpieć. Niech myśli, co zrobiła, i niech płacze”. „Moje modlitwy zostały wysłuchane.” – Asuman wznosi dziękczynnie ręce. – „Tak się cieszę!”.

„Wiem, że jesteś szczęśliwa, ale nie daj się ponieść” – Yildiz przestrzega mamę – „ponieważ to małżeństwo nie jest prawdziwe”. „Na razie nie jest, ale kto wie, co stanie się w przyszłości”. „Mówię ci, żebyś nie robiła sobie nadziei”. „Na miłość boską, Yildiz! Być może ożeniłaś się z zemsty, ale mam przeczucie, że dla pana Dogana to znaczy coś więcej”. „Nie zapominaj, że jest jeszcze Ender. Mam nadzieję, że nie weźmie nas na cel”. „Ender jest zajęta swoimi problemami. Teraz jesteś żoną Dogana Yildirima. Nikt nie może zrobić ci krzywdy”.

„Jak wiesz, Kumru nie wyszła za mąż, więc nasze małżeństwo może zostać unieważnione” – stwierdza Yildiz. W tym momencie, zgodnie z jej wcześniejszą zapowiedzią, z dołu dobiegają krzyki kłócącej się z ojcem Kumru. Tymczasem Cagatay jedzie samochodem wraz z Sedaiem. „Dobrze, że zaczekaliśmy, aż wszyscy wyjdą” – stwierdza asystent. – „Inaczej dziennikarze nie daliby nam spokoju”. „Jestem teraz naprawdę spięty i zły!”. „Przepraszam, bracie. Nic już nie mówię”.

Rozbrzmiewa dzwonek telefonu Cagataya. „Yildiz dzwoni” – oznajmia mężczyzna. – „Na pewno już usłyszała, co się stało”. „Proszę cię, odbierz i pozbądź się jej” – przekonuje Sedai. – „W przeciwnym razie może przyjechać do domu i jeszcze bardziej cię zirytować”. Cagatay niechętnie odbiera połączenie. „Tak bardzo mi przykro” – mówi Yildiz z udawanym współczuciem. – „Doszły mnie słuchy, że Kumru zostawiła cię przed urzędnikiem. To nie jest twój szczęśliwy dzień, prawda?”. „Nie masz lepszego zajęcia? Wciąż o mnie myślisz i nie możesz zapomnieć, tak? To nie twoja sprawa, co się dzieje w moim życiu”.

„Nie siedź sam w domu, w którym mieszkałeś z Kumru, i nie zamartwiaj się” – radzi córka Asuman. – „Możesz wrócić do willi, ja już się wyprowadziłam”. „Co to znaczy, że się wyprowadziłaś?” – W głosie mężczyzny słychać mocne zdziwienie. „Zgodnie z umową rozwodową mogłam tam mieszkać tylko do czasu kolejnego ślubu. Z tego powodu nie mogłam tam zostać”. „Proszę?” – Mocne zdziwienie przeradza się w szok i niedowierzanie. „Tak, dobrze zrozumiałeś. Wyszłam za mąż”.

„Yildiz, słuchaj, nie jestem w nastroju do twoich głupich żartów” – oświadcza Cagatay. „Nie żartuję. Na szczęście jesteśmy teraz sąsiadami, więc nie będziesz za mną tęsknił. Jeśli nie pojąłeś, wyszłam za Dogana”. W słuchawce zapada cisza. „Skoro nic nie mówisz, oznacza to, że jesteś w szoku” – stwierdza Yildiz. – „Muszę już kończyć, kochany. Do zobaczenia”. Dogan przyjeżdża do domu Ender. Dziękuje jej za pomoc w sprowadzeniu Kumru do domu, po czym oznajmia: „Chcę z tobą o czymś porozmawiać. Chcę, żebyś dowiedziała się tego ode mnie. Yildiz i ja wzięliśmy ślub”.

„Co?!” – Ender wybałusza oczy. Ma nadzieję, że tylko się przesłyszała. „Pobraliśmy się dziś rano. Wiem, że ty i ja ogłosiliśmy, że jesteśmy w związku. Masz prawo być zła”. „Nie ma znaczenia, kogo poślubiłeś, ale skoro już to zaplanowałeś, mogłeś mi chociaż powiedzieć!” – Ender podnosi głos. Jej początkowy szok szybko zostaje wyparty przez złość i oburzenie. „Wszystko stało się bardzo szybko. Byłem pewien, że Kumru poślubi Cagataya, i po prostu chciałem zrobić coś przeciwko nim”.

„Jesteś świadomy, w jakie kłopoty mnie wpakowałeś? Ty i Yildiz!” – grzmi siostra Canera. „Yildiz nie zrobiła nic złego. To ja ją do tego namówiłem. Zapytała mnie najpierw, czy się z tym zgadzasz”. „I co jej powiedziałeś?”. „Prawdę”. „Nie mogę uwierzyć! Wiesz, w jakiej sytuacji mnie stawiasz? Yildiz wie, że nasz związek był fałszywy!”. „Musiałem jej powiedzieć”. „Powiedz mi więc, co się stanie, gdy ludzie się dowiedzą, że jesteś żonaty? Wszystkie media będą pukać do moich drzwi. Co im powiem? Wiesz, jak ważna jest dla mnie moja reputacja”.

„Wiem, dlatego powiem mediom, co tylko zechcesz” – zapewnia Dogan. – „Możesz nawet plotkować o mnie w telewizji”. „To nie wynagrodzi mi tego, co zrobiłeś. Dla ciebie uratowałam Kumru przed Cagatayem, a ty tak mi się odpłacasz?”. „Masz rację. Przepraszam”. „To, że mam rację i że jest ci przykro, niczego nie zmienia”. „Będzie lepiej, jeśli już pójdę” – stwierdza mężczyzna.

Cagatay przyjeżdża do willi, z której wyprowadziła się Yildiz. Natychmiast zjawia się tam Kumru. „Wiesz, co się dzieje w sąsiednim domu?” – pyta przybyła pełnym oburzenia głosem. – „Wiesz, co mi się stało przez ciebie?”. „Kumru, jestem już wystarczająco zły” – odpowiada Cagatay. – „Lepiej żebym nie wyładowywał złości na tobie. Proszę cię, wyjdź”. „Mój ojciec ożenił się z Yildiz z powodu twoich głupich gierek!”. „Teraz to nazywasz grami? Jeśli chodzi o gry i spiski, jesteś w tym najlepsza. Pomyśl o tym, co zrobiłaś, żeby mnie upokorzyć”.

„Nie obchodzi mnie, czy zostaniesz upokorzony” – oświadcza córka Dogana. – „Mam twoje nagranie”. „Jakie nagranie? Nie wiem, o czym mówisz”. „Wyznałeś wszystko Feyzie. Powiedziałeś jej, że zamierzam się zemścić na moim ojcu”. „Powiedziałem to, bo nie chciałem skrzywdzić Feyzy. Nie mogę nic dla ciebie zrobić, jeśli jesteś tak głupia, że tego nie widzisz. Możesz wierzyć, w co chcesz”. „Mój tata miał rację.” – Kumru patrzy na niedoszłego męża z obrzydzeniem i nienawiścią.

„Nie będę się bronił, już ci wszystko powiedziałem” – stwierdza Cagatay. – „Jeśli nie masz nic więcej do powiedzenia, możesz iść”. „Nie masz racji i jeszcze śmiesz mnie tak traktować?”. „Twój ojciec cię oszukał, zrozum to. Od początku chciał odwołać nasz ślub i ożenić się z Yildiz, a ty mu w tym pomogłaś. Brawo, dobra robota!”. „Ja mu pomogłam? Mój ojciec ożenił się z tą kobietą z powodu twoich gier!”. „Widzę, że szukasz winnego, ale przestań się okłamywać. Przez cały czas spotykałaś się z żonatym mężczyzną”.

„Co powiedziałeś?” – Na twarzy Kumru maluje się niedowierzanie. – „To ty do mnie przyszedłeś! Ty mnie błagałeś!” – Uderza mężczyznę w pierś. „W takim razie nie powinnaś była decydować się na bycie ze mną. Mogłaś zatrzasnąć przede mną drzwi, ale tego nie zrobiłaś. Dlaczego? Ponieważ Kumru nigdy nie przegrywa. Nie chciałaś mnie. Nie chciałaś wyjść za mnie. Chciałaś tylko pokonać Yildiz. Więc nie mów mi teraz, że planowałem zemstę na twoim ojcu. Niczym się od siebie nie różnimy!”.

„Jakim jesteś draniem! W ogóle nie masz wstydu!” – krzyczy dziewczyna. „Co się stało? Prawda cię zabolała? Nie rób z siebie ofiary, Kumru. Nie pozwolę ci zrujnować mojego życia, żebyś oczyściła swoje brudne sumienie”. „Niech będzie przeklęty dzień, kiedy cię poznałam!” – Rzuca Cagatayowi nienawistne spojrzenie i odchodzi.

Ender nie może się uspokoić. Nie jest przyzwyczajona do sytuacji, w której to ona jest wykorzystywana w intrygach innych. Piszący dla tabloidów dziennikarze nie przestają do niej wydzwaniać. Kobieta postanawia, że od teraz nic nie będzie takie, jak wcześniej. Kumru spotyka się z koleżanką, która jest prawniczką. Chce dowiedzieć się, czy może w jakiś sposób unieważnić ślub swojego ojca.

Akcja przeskakuje do wieczora. Yildiz mówi mężowi, że skoro Cagatay i Kumru nie wzięli ślubu, mogą unieważnić swoje małżeństwo. Dogan jednak chce pozostać w związku małżeńskim, gdyż szybki rozwód mógłby źle wpłynąć na jego reputację. Ender informuje dziennikarzy, że jej drogi z Doganem rozeszły się już dawno temu, ale pozostają w przyjacielskich stosunkach. Dodaje, że znalazła miłość swojego życia i związki innych osób jej nie interesują. Podczas rozmowy z bratem i Emirem kobieta oznajmia, że jak najszybciej musi wyjść za mąż.

„Mówisz poważnie?” – pyta zdumiony Caner. „Powiedziałam dziennikarzom, że znalazłam miłość swojego życia. To oczywiste, że muszę teraz wziąć ślub”. „Dobrze, ale z kim?”. „Nie wiem, znajdźcie mi kogoś”. Kogo Emir i Caner zaproponują Ender, jako jej potencjalnego kandydata na męża? Czy Kumru uda się rozdzielić jej ojca i Yildiz? Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 129. Bölüm”. Początek 0:03:57, koniec 0:45:22. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *