Zakazany owoc odcinek 392 i 393: Ender odkrywa, że Handan wcale nie jest bogata! Cagatay prosi Yildiz, by wrócili do siebie!

Odcinek 392 – streszczenie: Dogan w dosadny sposób daje Handan do zrozumienia, że nie chce jej więcej widzieć w swoim domu ani w pobliżu swojej żony i córki. „Weź bilet, który ci wysłałem, i odleć stąd” – rozkazuje podczas rozmowy telefonicznej. – „W przeciwnym razie będziesz musiała zmierzyć się z konsekwencjami. Czy to jasne?”. „Jak zamierzasz mnie kontrolować? Nie dam się zastraszyć!”. „Powiedziałem swoje, reszta zależy od ciebie. Trzymaj się z daleka od nas i bądź szczęśliwa”. „Nigdy nie zostawię mojej córki po tym, jak odnalazłam ją po tylu latach”. „Nigdy nie interesowałaś się Kumru. Nie trać swojego oddechu.” – Mężczyzna rozłącza się.

Ender odkrywa, że Handan ma poważne problemy finansowe i tylko pozuje na osobę majętną. Akcja przenosi się do apartamentu, który wynajęła mama Kumru. „Pani Handan, zalegamy z płatnością za wynajem” – oznajmia Cemal. „Przekleństwo! Teraz, gdy Kumru wróciła do Dogana, moja praca będzie jeszcze trudniejsza. Na dodatek Dogan chce mnie stąd odesłać”. „Co więc zrobimy?”. „Nie wiem. Zaciągnęłam więcej pożyczek, aby wyglądać na bogatą. Nie mam już pieniędzy, a jeśli nie będę w stanie spłacić kredytów, pójdę do więzienia. Kumru musi mi uwierzyć”.

„Gdyby udało nam się usunąć osobę, która powoduje problemy, wtedy nie mielibyśmy problemów” – stwierdza Handan. „Co masz na myśli?” – docieka asystent. „Nie mogę nic zrobić z Kumru, dopóki Dogan tu jest. Ale gdyby coś stało się Doganowi, zbliżyłabym się do Kumru, żeby ją pocieszyć. Jego dziedzictwo wystarczyłoby nam wszystkim. Jak to mówią, śmierć nie wybiera…”.

Cagatay proponuje Yildiz, by raz jeszcze spróbowali stworzyć rodzinę. Była żona stanowczo odrzuca jego propozycję. Kumru przychodzi do restauracji już nie jako kelnerka, a klientka. Spotyka się z Ekinem, a ich rozmowa przebiega w serdecznej atmosferze. Ender postanawia udawać przed Handan, że nic nie wie o jej problemach finansowych, by zachować przewagę nad kobietą i wykorzystać ją w dogodnym momencie. Asuman ponownie gra w karty z nowo poznanymi kobietami. Tym razem szczęście jej nie dopisuje. Nie dość, że przegrywa wszystkie posiadane pieniądze, to jeszcze się zapożycza.

Yildiz wyznaje Emirowi, że Cagatay chce do niej wrócić. W tym czasie Cagatay próbuje dokonać rozłamu w małżeństwie byłej żony, informując Dogana o kolejnym spotkaniu jego i Yildiz. Wściekły Dogan natychmiast dzwoni do swojej żony. Jest zaskoczony, gdy ta od razu przyznaje mu się do wszystkiego, niczego nie kryjąc. Handan i Ender opracują nowy plan rozdzielenia Yildiz i Dogana. Chcą utwierdzić Yildiz w przekonaniu, że jej mąż jest skąpcem.

Odcinek 393 – streszczenie: Dogan ponownie ostrzega Handan, by wróciła tam, skąd przyjechała, i trzymała się z dala od Kumru. Kobieta ma jednak inne zamiary. Ender i Cagatay idą na kolację do restauracji Ekina. W lokalu są już obecni Handan i jej asystent, których spotyka niemiła sytuacja. Mężczyzna, od którego wypożyczyli samochód, przyszedł odebrać swoją własność w związku z nieuregulowanymi płatnościami. Emir wysyła do Yildiz wiadomość, że jej były mąż przyszedł do restauracji ze swoją narzeczoną. Ostrzega, że nie powinna mu wierzyć.

Nazajutrz Gamze w apartamencie Ekina znajduje zakrwawioną koszulkę. Mężczyzna wyjaśnia, że przypadkowo skaleczył się w rękę, i to jego krew. Dziewczyna wydaje się nie być przekonana. Jej podejrzenia narastają, gdy podsłuchuje na ulicy rozmowę dwóch kobiet, rozprawiających o pobiciu, jakie ostatnio miało miejsce w okolicy.

Cagatay zwabia Yildiz do swojego domu, posługując się kłamstwem. Wyświetla na telewizorze kompilację zdjęć z najpiękniejszych chwil, które przeżyli razem. Chce w ten sposób na nowo rozbudzić uczucia, jakimi niegdyś Yildiz go darzyła. Na końcu prezentacji zostaje wyświetlona plansza z napisem: „Kocham cię”. Akcja przenosi się do restauracji, gdzie spotkały się Gamze i Handan. Mama Kumru stara się sprowadzić temat rozmowy na Ekina. „Ekina nie ma tutaj?” – zagaduje, niby dla podtrzymania rozmowy. „Byłam u niego dziś rano. Jeszcze spał”. „Byłam tu wczoraj wieczorem i też go nie było”.

„Ekin to dobry chłopak” – zapewnia Gamze. – „Ma tak wiele wspólnego z Kumru. Nie znosi niesprawiedliwości, zwłaszcza tej, która dotyczy dzieci, kobiet i zwierząt. Czasami mnie to przeraża”. „Dlaczego?” – Na twarzy Handan pojawia się zaintrygowanie. „Niech to zostanie między nami. Wiem, że nikomu nie powiesz, ale…”. „Gamze, nie musisz mi mówić, jeśli nie chcesz. Ale może będę mogła pomóc. Ja też lubię Ekina”. „Zachowuje się jak bohater, próbujący zemścić się na złych ludziach. Miało miejsce kilka incydentów. Nigdy nie myślałam, że Ekin może być za nie odpowiedzialny, ale… Dziś rano znalazłam u niego koszulkę z plamami krwi”.

Cemal i Handan urządzają prowokację, by sprawdzić, czy Ekin rzeczywiście jest taki, jak opowiedziała o nim Gamze. Słowa dziewczyny potwierdzają się. Ender wychodzi wraz z mamą Kumru na zakupy. Udaje, że zapomniała portfela, i prosi, by jej towarzyszka zapłaciła swoją kartą. Próba płatności kończy się niepowodzeniem z uwagi na niewystarczającą ilość środków na koncie. Asuman pogrąża się w jeszcze większych długach, kontynuując grę w karty. Emel podpowiada jej, że może pożyczyć pieniądze od jej znajomego. Pochłonięta nałogiem hazardu Asuman przystaje na tę propozycję.

Ender wraca do domu. Słyszy toczącą się w salonie rozmowę narzeczonego i jego asystenta. Obaj nie zauważyli jej powrotu, dzięki czemu kobieta może ich podsłuchiwać. „Powiedziała, że jestem zaręczony” – oznajmia Cagatay. – „Powiedziałem, że to fałszywe zaręczyny, ale mi nie uwierzyła. Muszę porozmawiać z Ender. Powiem jej, żeby się wyprowadziła”. „Myślisz, że zgodzi się na to?” – pyta Sedai, szczerze powątpiewając. „Nie ma wyboru. Muszę uratować moją rodzinę. Jeśli Ender odejdzie, Yildiz upewni się co do moich uczuć i razem stąd wyjedziemy. Nie mogę dłużej czekać. Ta sprawa zakończy się dziś wieczorem”. Tymczasem Handan nadal stara się przekonać Yildiz, że jej mąż żałuje na nią pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *