Zakazany owoc odcinek 500 i 501: Kumru i Caner biorą ślub! Dogan umiera!

Odcinek 499 – streszczenie: Ender i Yildiz bawią się wyobrażeniem, co by się stało, gdyby ich losy potoczyły się inaczej. Oczywiście w swoich marzeniach widzą tę drugą w jak najgorszej sytuacji: żyjącą w nędzy, bez ukochanego u boku albo z takim, z którym nigdy nie chciałaby być, i bez perspektyw na lepsze jutro. Zeynep zostaje zaskoczona podczas akcji charytatywnej zorganizowanej przez Canera i Kumru na rzecz dzieci chorych na SMA. Na wydarzeniu pojawiają się Asuman i Sedai w towarzystwie Aty i jego mamy. Asuman skutecznie przeprosiła panią Meral (mamę didżeja), dzięki czemu Zeynep może kontynuować swój związek, bez uczucia wstydu na swoich barkach.

Odcinek 500 i 501 – streszczenie: Nadchodzi dzień ślubu Canera i Kumru. Czując presję odpowiedzialności, mężczyzna nagle znika. Ender znajduje na łóżku w jego pokoju kartkę z napisem: „Nie dam rady”. „Co? Co to znaczy, że nie da rady?” – pyta siebie kobieta. – „Czy on oszalał? Za kilka godzin ma ślub!” – Wybiera numer do przyjaciółki. – „Yildiz, mamy ogromny problem. Musisz natychmiast przyjechać”. W następnej scenie Yildiz jest już w domu Handan. Siedzi na kanapie obok odchodzącej od zmysłów Ender. W salonie znajdują się także Emir i Sedai.

„Endo, weź się w garść” – mówi przyjaciółka. „Jak mogę wziąć się w garść? Dzień ślubu, a pan młody zapadł się pod ziemię!”. „Podejrzewałem już wczoraj po jego zachowaniu” – oznajmia Emir. „Rozmawialiśmy z nim, wspieraliśmy go” – dodaje Sedai. „Skoro tak bardzo go wspieraliście, to dlaczego teraz twierdzi, że nie da rady?”. „Ja też tego nie rozumiem.” – Emir rozkłada ręce. „Słuchajcie, w jego życiu na pewno nie ma nikogo innego?”. „Siostro, czy gdyby coś takiego miało miejsce, czekałby z ucieczką do ostatniej chwili?”.

„Co więc mamy zrobić?” – pyta Ender, podnosząc się i żywiołowo wymachując rękami. „Czy powinniśmy powiedzieć Kumru?” – pyta Yildiz. „Nic nie powiemy Kumru” – zabrania Emir. – „Do czasu ślubu na pewno go znajdziemy”. „A jeśli go nie znajdziecie? Jeśli wam się nie uda?” – pyta Ender. „Najgorszą rzeczą jest porzucenie w dniu ślubu” – stwierdza siostra Zeynep. – „Teraz przypomniała mi się przeszłość. Pamiętasz?” – zwraca się do przyjaciółki. – „Kiedy miałam wyjść za Halita, zastawiłaś pułapkę i próbowałaś go poślubić. Co to był za wstyd!”.

„Czy teraz jest czas, żeby to wspominać?” – pyta Ender. „Coś takiego pozostawia traumę” – stwierdza Yildiz. „Caner nie jest mężczyzną, który zawiódłby swoją ukochaną” – mówi z przekonaniem Emir. – „Doświadczył po prostu chwilowego zamętu”. „A jeśli to nie jest chwilowy zamęt?”. „Caner jest zakochany w Kumru. To niemożliwe” – uważa Sedai. „Do tego dziewczyna jest w ciąży” – zauważa córka Asuman. „Och, wcale nie czuję się dobrze.” – Ender ciężko wzdycha, chwyta się za skronie i wraca na kanapę.

„Idźcie i znajdźcie go, zanim Ender straci przytomność” – mówi Yildiz do chłopaków. „A co jeśli Kumru zadzwoni?” – pyta Sedai. „Nie odbierajcie, nic nie mówcie. Nie pozwólcie, by zorientowała się, że go nie ma”. Kumru zaczyna się martwić, bo nie może skontaktować się z narzeczonym. Jej mama dzwoni do Ender, która oznajmia, że Caner poszedł właśnie do fryzjera i dlatego nie może odebrać.

Emir i Sedai bez trudu odnajdują swojego przyjaciela, siedzącego samotnie przy stoliku w restauracji. „Bracie, chcesz nas zabić? Dziś jest twój ślub!” – przypomina Sedai. „Kumru umrze ze zmartwienia, a twoja siostra cię zabije” – stwierdza Emir. „Canerze, nie waż się nam mówić, że zrezygnowałeś z małżeństwa”. „Wszyscy wywierali na mnie zbyt dużą presję. To tak, jakby nie chodziło o małżeństwo, a jakiś projekt biznesowy. Chcę ożenić się z Kumru, ponieważ bardzo ją kocham, a wszyscy traktują mnie, jakbym brał ślub z Doganem”.

„Stary, dlaczego patrzysz na to, co mówią inni?” – nie rozumie Emir. – „Każdy mówi, co mu przyjdzie do głowy”. „Zgadza się, bracie” – potwierdza Sedai. – „Nie skupiaj się na takich rzeczach”. „Każdy opowiada mi o trudnościach bycia zięciem Dogana Yildirima, nawet moja siostra. Powiedziała: Teraz jesteś zięciem Dogana Yildirima, nie możesz się tak ubierać. Nie chcę małżeństwa, w którym będę małpą”. „W porządku, masz rację” – przyznaje Emir. – „Jesteś tym przytłoczony, rozumiemy cię”.

„Okej” – mówi Sedai. – „Jeśli nie kochasz Kumru, jeśli w twojej głowie pojawiły się wątpliwości, możemy o tym rozmawiać choćby do rana. Jesteś naszą duszą, zignoruj całą resztę”. „Jak mogę jej nie kochać, chłopie? Kocham ją jak szalony!”. „Skoro ją kochasz, to co tu robisz? Jeśli nie pójdziesz na ślub, co dziewczyna sobie pomyśli? W jakim stanie będzie? Czy w ogóle o tym pomyślałeś?”. „Ona nadal bardzo ci ufa i w ciebie wierzy”. „Taka jest Kumru. Twoja Kumru. Czy możesz jej to zrobić?”.

„Przyjacielu” – mówi Emir. – „Postaw Kumru przed sobą i powiedz: Dziewczyno, żenię się z tobą, nie z twoim ojcem. To wszystko”. „Czy Kumru coś zrozumiała?” – pyta Caner. „Nie, ale to tylko kwestia czasu” – przekonuje Sedai. „Wstawajcie! Mamy wesele!” – zakrzykuje Caner radośnie, nagle odzyskawszy entuzjazm po kilkugodzinnej refleksji.

Następna scena rozgrywa się w willi. Ubrany w garnitur Caner wchodzi do pokoju, w którym znajduje się Kumru w sukni ślubnej. „Jak wyglądam?” – pyta dziewczyna. „Jesteś bardzo piękna.” – Caner staje naprzeciwko ukochanej i ujmuje jej dłonie. – „Tak piękna, że aż zapiera mi dech. Jesteś gotowa?”. „Jestem gotowa, ale nie wiem, czy nie powinnam ci czegoś powiedzieć. Wiem, że wszyscy wywierali na ciebie dużą presję. Ale ani Ender, ani mama, ani tata nie mogą ingerować w nasz związek. Będziemy żyć tak, jak sami chcemy”.

„Ja też tak myślę” – mówi Caner. – „Bardzo cię kocham. Dalej, miejmy to za sobą”. Para młoda wychodzi na taras, gdzie ma odbyć się ich ślub. Okazuje się, że nie tylko oni wstąpią dziś w związek małżeński. Emir i Sedai postanowili podzielić los przyjaciela i także żenią się ze swoimi drugimi połówkami. Kilka dni później dochodzi do tragedii. Dogan umiera na atak serca.

Akcja przeskakuje o dwa lata. Caner, Kumru oraz ich córka odwiedzają grób Dogana. Kumru jest w zaawansowanej ciąży. Marka biżuterii Ender odniosła duży sukces. Kobieta otwiera właśnie nowy sklep w Mediolanie i chce, by stojąca na czele holdingu Yildiz pojechała razem z nią do Włoch. Zeynep i Ata przeprowadzili się do Nowego Jorku, gdzie wychowują dwumiesięczną córkę.

Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *