Zranione ptaki odcinek 140: Cemil wyznaje Ayse, że ją kocha! Bahadir odbiera telefon z kliniki Hulyi! [Streszczenie + Zdjęcia]

140: Tekin odzyskuje przytomność. Wybudza go dzwonek telefonu. Dzwoni jego żona. „Meryem, ja ciebie…” – mówi gangster słabym głosem, ale nagle znowu traci przytomność. Kamera pokazuje stojącą na tarasie rezydencji Meryem. „Przynajmniej żyje” – mówi do siebie dziewczyna i wraca do pokoju Omera, którym Levent z troską się opiekuje. Chłopiec prosi, by razem poczytali mu bajkę. Akcja przenosi się do kawiarni. Bahadir mówi Asli, że ma dla niej niespodziankę i każe jej zamknąć oczy. Pokojówkę ogarnia podekscytowanie. Jest pewna, że mężczyzna zaraz jej się oświadczy. Jakież jest jej zdziwienie i zarazem rozczarowanie, gdy niespodzianką okazuje się być kawałek ciasta.

Asli ma jeszcze nadzieję, że może w deserze ukryty jest pierścionek, dlatego kroi ciasto na małe kawałki i rozrzuca je po całym talerzu, co na twarzy Bahadira wywołuje wyraz niesmaku i niezrozumienia. Żadnego pierścionka oczywiście nie znajduje. Bahadir odchodzi od stolika, by odebrać połączenie od nieznanego numeru. „Boże drogi, ciasto niespodzianka!” – mówi do siebie niezadowolona Asli. Nie zdaje sobie sprawy, że za chwilę otrzyma wiadomość, która kompletnie zrujnuje jej nastrój.

Gdy Bahadir wraca do stolika, jest blady na twarzy. „Co się stało? Jakaś zła wiadomość?” – pyta dziewczyna. – „Kto dzwonił?”. „Hulya…” – odpowiada wstrząśnięty mężczyzna. – „Dzwonili z kliniki Hulyi”. Akcja przenosi się do rezydencji. W trakcie czytania bajki Levent i Meryem ponownie zbliżają się do siebie. Do pokoju zagląda Melis. Na widok złączonych dłoni Leventa i Meryem prosi rywalkę, by do niej podeszła. Córka Durmusa wychodzi na korytarz.

„Co ty myślisz, że robisz?!” – pyta wściekła Melis. „Co takiego zrobiłam?” – Meryem udaje niezrozumienie. „Co robisz w tym domu? Co robisz obok Leventa i Omera?”. „Przyszłam zobaczyć się z moim bratem. Czy jest z tym jakiś problem?”. „Dopóki jesteś obok nich, nie mogą rozpocząć nowego życia. Czy to nie jest dla ciebie jasne? Jeśli naprawdę kochasz swojego brata i Leventa, zostawisz ich w spokoju i więcej nie pokażesz się w ich pobliżu. Przestań tu przychodzić!”.

Melis odchodzi. Na korytarz wychodzi Levent. „Nie dałaś mi odpowiedzi” – mówi mężczyzna, stając przed byłą ukochaną. – „Tak jak zawsze zamilkłaś”. „Jakiej odpowiedzi?”. „Powiedziałaś, że nie przyjdziesz, a jednak przyszłaś. Dlaczego zmieniłaś decyzję?”. Dziewczyna milczy. „Dlaczego w ogóle pytam? To jasne, że nie odpowiesz.” – Syn Ulviye chce odejść. „Pomyślałam, że powinnam przyjść” – odzywa się nagle Meryem. – „Omer jest moim bratem i to dla niego przyszłam”. „Omer jest twoim bratem, doprawdy? Dlaczego o tym nie pomyślałaś, kiedy rozmawialiśmy przez telefon?”.

„Siostro! Bracie Levencie! Gdzie jesteście?” – z pokoju dobiega wołanie znudzonego Omera. Tymczasem Tekin dociera do drzwi rezydencji. W oczach ma istne szaleństwo. Już ma wparować do środka, gdy nagle na jego drodze staje Melis. Kobiecie udaje się powstrzymać go przed zrobieniem sceny i wyprowadza go z terenu posiadłości. Tymczasem w domu Cemila rozlega się dzwonek do drzwi. Ayse idzie otworzyć i przed wejściem widzi… „Cemil? Moja mama jest w środku” – mówi dziewczyna i przestraszonym wzrokiem ogląda się za siebie. Nie widzi jednak swojej mamy. – „Dlaczego tak na mnie patrzysz? Czy coś się stało?”.

Cemil ujmuje dłonie dziewczyny i wreszcie mówi to, co od tak dawna chciał powiedzieć: „Kocham cię, Ayse. Nawet sobie nie wyobrażasz, jak bardzo. Wiem, że powinienem był powiedzieć to wcześniej, ale nie mogłem. Teraz mówię ci to bez żadnego strachu. Bardzo cię kocham”. „Cemil, ja…” – odzywa się dziewczyna, ale nagle z głębi domu dobiega głos jej mamy: „Ayse, kto przyszedł?”. „Teraz nie mamy czas na rozmowę. Weź to.” – Mężczyzna przekazuje ukochanej list. – „Zrozumiesz, kiedy to przeczytasz”.

Melis odprowadza Tekina do domu. „To oczywiste, że działając według twoich zasad, Meryem długo tu nie zostanie” – stwierdza kobieta. – „Dlatego od teraz będziemy działać według moich zasad. W przeciwnym razie mogę na zawsze stracić Leventa”. Jakie zasady wprowadzi Melis? Czego Bahadir dowiedział się z telefonu, który otrzymał z kliniki, w której przebywa Hulya? Dlaczego tak bardzo zbladł? Czy marzenia Asli o ślubie z mężczyzną zostały rozwiane na dobre? Co Cemil zawarł w swoim liście?